6324 відвідувача онлайн
7 443 51
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Мамо, а чому бабуся розмовляє російською, якщо нашого тата вбили росіяни?

Bla-bla-car

Київ - Львів. В автомобілі нас їде троє. Водія звати Олег, родом з Донеччини. З початком повномасштабного російського вторгнення переїхав на захід України, щоб забезпечити спокійне життя своїм дітям.

Розмовляє російською і час від часу переходить на державну. Поряд з Олегом сидить жінка з Житомирщини. Розмовляла українською, але згодом перейшла на російську.

- Все гаразд. Я прекрасно розумію українську і розмовляю нею. Поки що важко перейти повністю на державну, адже тридцять років розмовляв мос..льською - говорить водій до пасажирки, яка сидить поряд з ним.

Я мовчу. Хочеться потиснути руку Олегові і "викинути/висадити" з машини фарбовану тітку. До речі, я уже не раз чув, як україномовні переходять на московську, коли співрозмовник розмовляє російською. Панове, ви нормальні?

Всі "російськомовні", які проживають в Україні, чудово розмовляють державною мовою. Навіщо підлаштовуватись під них? Тут взагалі виправдань не може бути. Ви в свої країні, а не десь там за "поребріком".

Довга дорога. Ми розмовляємо про війну, життя, яке триває.

- Чесно кажу до 2014 року, я не чув таких слів, як патріотизм, державність, нація. Все це було нам чуже. Російська пропаганда чудово працювала і працює на жаль. Батьки просто не вчили нас таконо. Скажу більше, я підтримував морально на початку "днр і лнр". Згодом, я зрозумів, що помилявся...

Після повномасштабного російського вторгнення, коли росіяни почали вбивати, гвалтувати людей - моя помилка стала очевидною.

Тепер моя дитина розмовляє державною мовою. Вона знає, що московити - окупанти і я дуже радий, що вона виросте справжньою українкою. Московити все зробили, щоб ми - жителі Донеччини, ненавиділи їх.

Хоча, я вам скажу, що більшість людей, яким за 60 - це в тому числі і мій батько, мріють про мир. Просто про мир і їм все рівно, яка влада буде. Тому українське майбутнє за такими, як мої діти, як ми. Просто потрібно перемогти окупантів і будувати нову країну, де не має "совєцького союзу", російського язика і тому подібного... - розповідає Олег.

Bla-bla-car - дякую тобі за адекватних водіїв.

Дорогі українці, щиро вітаю Вас з Днем української мови і писемності. Адже це наша зброя проти московитів, яка потужніша за F-16 чи будь які ракети. Давайте будемо застосовувати її і ви побачите, як шлях до перемоги і миру відкриється, ще швидше.

Не може бути так, щоб росіяни вбивали українців, а ми продовжували споживати їхню культуру, "язик", музику.

PS.

Реальна історія.

Сидить в кімнаті молода жінка її мама і дочка. Маленька дівчинка запитує: "Мамо, нашого тата вбили росіяни?" "Так, доню" - відповідає молода вдова і витирає сльози. "Чому ж тоді бабуся розмовляє їхньою мовою, російською"? - запитує дівчинка. Вдова пригортає дитину і починає ридати. Бабуся підходить до дочки і внучки, пригортає їх, плаче і каже: "Ми більше не будемо говорити мовою вбивць. Дякую, сонечко"!

Топ коментарі
+15
Ваші аналогії невдалі.
показати весь коментар
27.10.2023 21:37 Відповісти
+13
А життя простих й пересічних людей воно дуже банальне й несхоже на фільми Бертолуччі й Імре Бергмана . Війна усе спрощує й усі віттінки сірого робить чорним , а жовтий (тим більш блакитний) стає білим .
Таким чином як до мене (й таких як я мілійонів 30 українців не кажучи про інший світ) Саша Пушкін це отой ******** , який в Іванкові вбив цілу родину , а потім у Бучі й Ірпені вбив чоловіка й на очах сина чього чоловіка згавлував його маму . А Фєдя Достоєвський це той пілот , який скидував на пологовий будинок в Маріуполі ФАБ-1000 й на драмтеатр ФАБ-2000 !!!
показати весь коментар
27.10.2023 20:20 Відповісти
+9
Шановна пані!
Я не знаю як Гітлер оправдав свій напад на Бельгію, але одне ЧМО пукін заявило що ..."где русскій язик там сруссія.." і під цією маєчнею напало на ДУЖЕ добрих сусідів.

І таким чином зробило ЦЕ ІДЕОЛОГІЄЮ (уже) дохлої Імперії і причиною для великої війни в Європі в 21 столітті і ГЕНОЦИДУ всього 40-мілліонного народу який розмовляє "не совсем правільним язиком".
показати весь коментар
28.10.2023 00:21 Відповісти

Завантаження...