6792 відвідувача онлайн
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Гібридний сценарій РФ проти Естонії

Естонія

Майже всі ресурси Путіна відтягнуті на український фронт. Російський президент все ще мріє про знищення сусідньої держави та приєднання її територій до РФ. І та тактика, яку вибрав Білий дім у переговорах з Москвою, лише надихає Путіна. Як же тут воювати ще й з Естонією?

Але справжньої війни з сусідньою балтійською країною у Путіна може і не бути. Він у своїй спробі дестабілізувати Естонію і НАТО може піти гібридним шляхом — тим самим, який він намагався застосувати і в Україні після Революції Гідності. Тоді РФ пішла на вторгнення, окупацію та анексію Криму, а на Сході України з анексією не поспішала, створивши там "народні республіки"... У випадку з Естонією він може піти тим же шляхом: відправити в сусідню країну диверсантів, оголосити про створення "Нарвської народної республіки".

Весь розрахунок Кремля будується на тому, що Захід знову включить режим "глибокого занепокоєння" і зробить вигляд, що захоплення Нарви — це внутрішні розбірки Естонії. Якщо США та ЄС побояться прямого зіткнення з ядерним маніяком, це стане фактичним кінцем Північноатлантичного союзу. Адже Путіну не потрібні естонські території як такі, його головна мета — знищити репутацію Заходу.

Тут найцікавіше, як відреагує Захід. Якщо в США намагатимуться не помічати війни Путіна проти Естонії, якщо в ЄС скажуть, що не можна допускати прямого конфлікту з ядерною країною, то Путін отримає можливість зміцнитися на території країни-члена НАТО. І можна буде говорити про повільну смерть всього Альянсу. Отже, випадку з Естонією Путіну знадобиться не Нарва, а саме політична смерть Північноатлантичного союзу, після чого Путін і Сі Цзіньпін зможуть впевнено відчувати себе переможцями у війні з колективним Заходом і лідерами, які відкинули США далеко від післявоєнних сфер впливу.

Топ коментарі
+6
Мовчан, з тебе аналітик як з гамна куля.
Все що ти робиш - просто видаєш свої фантазії і марення за єдину й незаперечну істину.
Але історичні факти наступні: коли рашка зрозуміла що гібридна війна в Україні повністю загальмувала (зрив спроби повторення донбаської авантюри з інсургентами в Одесі навесні 15-го і зрив активізації бойових дій під Мар'їнкою в черні того ж року) - ***** перемкнув головні зусилля на новий ТВД в Сирії.
І зробив він це саме тому що вважав ніби та війна принесе більше дивіденди як у зовнішній політиці так і в середині країни.

Так от, зараз ситуація вже аналогічна або наближається до неї.
Нескінченно розповідати своїм лохам що Куп'янськ захоплено не виходить навіть попри блокування телеграму. Ресурси на продовження війни в такому ж темпі "п'ять-десять роздовбаних сіл на тиждень ціною дохлих орків в 10 раз більше ніж в тих селах зосталось ждунів по підвалам" вичерпуються надто швидко і без суттєвого вихлопу.

І в цей саме час
1. Європа в фактичному конфлікті зі США.
2. США застрягли в Ірані
3. США і ЄС демонструють повну безпорадність проти шахедів і можна тільки здогадатись що з ними станеться якщо на голови їх війська сипатимуться тисячі ФПВ дронів щодня як зараз в Україні.

Це ідеальний момент для перемикання зусиль з метою покращення свого положення як в середовищі бідніючою і озлобленої вати так і на міжнародній арені де Захід видається достатньо слабким і розсвареним між собою.
показати весь коментар
21.03.2026 17:24 Відповісти
+5
Щоб ти розумів.
Портніков пише десятки блогів і твітів.

Якщо редакція вирішила взяти саме цей твіт, нічого нереального в ньому немає.
Бажаєш " глибокого аналізу"- в ю туб, там на годину і більше відео через день з'являються.
показати весь коментар
21.03.2026 15:48 Відповісти
+5
Оттакої! Тут в останьому посту пан Пекар нагнав ЖАХУ , що Путло полізе війною на країни НАТО , а тепер ще й пан Портніков туди ж ! Змовились , чи що ?

Повторюю те , що написав в коменті к посту пана Пекара.

Не буде Путло Погане лізти на країни НАТО ! Він навіть на сусідні Казахстан, Азербайджан та Грузію вже не полізе , а БульбоФюреру ще буде платити за його спокій !

Старий лоховатий Кремлівський Щур буде й надалі сидіти в мишоловці багаторічної війни , куди він необачливо вскочив на початку 2022 року , бо побачив в мишоловці смачний сир ( ЗЕ-Україну ) , в який Неньку перетворили нерозумні виборці73% своїм по-факту суїцідним вибором 21 квітня 2019 року!

Вся Європа , та й не тільки Європа, світиться в неонових вогнях , йдуть фестивалі, виставки олімпіади , чемпіонати , октоберфести , працюють курорти та музеї , йде мирне життя та розвиток країн ... а щоб далі так жити Європа й буде надавати гроші, щоб Кремлівський Щур й надалі сидів в мишоловці війни та не заважав мирному європейському життю ... ось нещодавно 90 млрд євро виділили Україні на ще 2 роки кривавої війни та утримання Старого Кремлівського Лоха в цій мишоловці, в яку цей СТАРИЙ ДУРЕНЬ вскочив 4 роки тому.

А що Україна ? Тут все просто - сир в мишоловці то є витратний матеріал , його не жалко , якщо він реально спрацював на заманювання щура до мишоловки !

Оттака сумна картина , пане Портніков ! А ви щось фантазуєте про можливості Кремлівського Щура в Естонії ... та йому ще на багато років вістачить гризти сир ( Україну) в цій мишоловці війни , а там може він сконає від старості або подільники відсторонять від влади немічного щура, щоб можна було знов їздити до Європи та гарно там жити на накрадене в Мацковії ?!
показати весь коментар
21.03.2026 16:11 Відповісти

Завантаження...