6943 відвідувача онлайн
5 685 13
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Міненерго не залишає шансів Україні на власне інженерне проектування АЕС

Цікаве повідомлення на сторінці Київського інституту енергопроектування (КІЕП).

Публікація випромінює оптимізм "щодо створення заводу з виробництва ядерного палива в Україні". Ми дізнаємося, що: "...спеціалістами АТ КІЕП за замовленням ВП "АТОМПРОЕКТІНЖИНІРИНГ" ДП "НАЕК "Енергоатом" завершено та передано для проведення Державної експертизи "Техніко-економічне обґрунтування будівництва технологічного комплексу з виробництва тепловиділяючих збірок (ТЕО ТКВТВЗ). У перспективі найближчими роками в Україні, спільно з Westinghouse, можливим стане виробництво ядерного палива для реакторів ВВЕР-1000 радянського зразка як для потреб українських АЕС, так і для АЕС з ВВЕР у східній Європі (Чехії, Словаччини, Болгарії і т. д.). Власне виробництво ядерного палива - значно вигідніше, ніж його імпорт. І важливою є не лише ціна. За умови власного виробництва додаткові податки підуть в український бюджет, з’являться нові високотехнологічні робочі місця, ми матимемо сучасне високотехнологічне виробництво".

Хотілося б поділитись оптимізмом інституту, але не виходить. Програмі, а точніше програмам, створення власного виробництва палива виповнюється цього року 30 (!!!) років. За цей час держава досягла "видатних" успіхів - повністю зруйновано виробництво цирконію ядерного класу, і на межі ліквідації сьогодні вже є уранове виробництво. Збирати з окремих деталей і таблеток паливні касети теоретично можливо. Але одне питання для всіх учасників процесу: хто буде відповідати за якість цього палива, за ядерну безпеку? Це продумали? Хто купить це паливо в державі, яка не має грошей, щоб забезпечити боєприпасами свою армію в смертельній сутичці з мерзким хижаком, але має намір будувати 9 (дев'ять!!!) великих ядерних блоків і ще 20 (двадцять!!!) малих? А тепер ще й завод палива. Головне почати щось будувати, головне, щоб відкрити бюджетний гаманець. Інших грошей немає і бути не може! Брехунам ж грошей ніде ніхто не дасть, крім бюджета! Але, ТЕО - це тільки початок. А хто буде проектувати?

І практично у той же день з'явилася не менш цікава публікація. Прочитайте. Коментувати не буду. Мова йде про долю останнього в країні інституту, КІЕП, здатного, поки що (!), проектувати теплові та атомні електростанції. Це вже питання стратегічного руйнування держави. Не мені його коментувати - це завдання для Прокуратури, СБУ ... Може бути, прем'єр щось скаже про світле майбутнє нашої енергетики…

Зрозуміло одне. Проектувати 9 (дев'ять!!!) великих і 20 (двадцять!!!) малих АЕС, а тепер ще й виробництво ядерного палива буде просто нікому.

А тепер питання. У кінці минулого року завершився капітальний ремонт блока №2 Хмельницької АЕС. А тепер він знову стоїть (вже майже 3 (!!!) тижні). Він знову в капітальному ремонті? І як же, за словами президента "Енергоатому", досягли 100% використання потужності восени-зимовий максимум навантаження, якщо мільйонний блок стояв близько двох місяців і знову стоїть (нагадаю, що восени-зимовий максимум навантаження ще не закінчився!). Брехуни! Непоправні брехуни!

Так може "штаб галузі" нарешті займеться своєю справою - гарантованим забезпеченням країни електроенергією. Це сьогодні стратегічна мета, умова виживання країни.

До речі, а де подарована американцями газова електростанція? Більше року будуєте, а в ній лише - то пару десятків мегаватт потужності. Саме сьогодні вона потрібна, як ковток кисню у задихаючогося хворого! Не той масштаб? Випадково не продали? Брехуни!

А будівництво заводів зачекає. І робити це, сподіваюся, будуть інші. Хто вміє працювати, а не брехати, і "велично" демонструвати себе з екранів.

Топ коментарі
+6
Я не пойняв, у нас є якісь інженери які щось проектують? Чому вони ще не в армії? Всі повинні воювати, воювати і ще раз воювати! Або мяско в окопи, або (беспонтові) бумажки писати. Ну, єслі ти вдруг інжИнєр-дістрофан іевалід. Журнал обліку журналів тре комусь вести, крапки з запятимі розставляти і всьо такоє. Роботи нєпочьатий край, а вони якимось бєсполєзним проектуванням займаються. Ви ще ракети почніть виробляти! Скотиняки! Всіх у армію, бігом! А то придумають щось прілічне, і шо потом із цим робити?
показати весь коментар
29.03.2024 19:11 Відповісти
+5
У попередні десятиліття в Україні ліквідовано сотні проектних інститутів, і це було зроблено абсолютно свідомо - щоб поставити країну в повну зовнішню технологічну залежність від розвинених країн і прибрати потенційного конкурента з ринку. "Реформаторам" це вдалося на славу. Зараз робиться те саме - хочуть прибрати небажаний проектний інститут, який муляє іноземні компанії, які хочуть повністю монополізувати і контролювати наш енергоринок, завозячи сюди відповідно і своє обладнання, і свою сировину для його роботи.
показати весь коментар
29.03.2024 21:34 Відповісти
+3
Планувати ми завжди вміли, малювати райдужні перспективи вміли ще краще. Все закінчиться як завжди : хтось нелох збудує чергову віллу в гарній країні, а лохи залишаться тут із локшиною на вухах.
показати весь коментар
29.03.2024 16:14 Відповісти

Завантаження...