7822 відвідувача онлайн
15 794 86

Укренерго закликало українців не долучатися до "Години Землі" та не вимикати світло: "Це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми"

електроенергія

Укренерго закликало українців не долучатися до акції "Година Землі" й масово не виключати світло. В компанії зазначили, що "це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі".

Про це заявили в пресслужбі компанії, передає Цензор.НЕТ.

"Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до "Години Землі" і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі!

На щастя, українці і в попередні роки не дуже підтримували цю ініціативу, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить - це до додаткової роботи диспетчерам. Пояснюємо чому.

Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої - це закон фізики. Одночасне вимкнення світла - це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації - іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть в мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення - коли "Година Землі" завершиться - це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми.

Найкращим внеском кожного буде ЩОДЕННЕ ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.

Ми всіляко підтримуємо екоініціативи, спрямовані на протидію зміни клімату.

І долучитися до таких ініціатив кожен може щоденно, розумно користуючись електроенергією: не вмикайте одночасно багато потужних приладів і переносьте споживання потужної побутової техніки на нічні години. Це буде вашим щоденним внеском у збереження природи і надійність роботи енергосистеми", - йдеться у повідомленні.

Топ коментарі
+24
Поясню особливо розумним. Наразі наша енергосистема тримається в основному на атомних станціях, які не ******* різких змін нагрузки. Сильно не *******. Все зрозуміло?
показати весь коментар
25.03.2023 16:59 Відповісти
+18
Логично, а ещё надо топить батареи, когда на улице +14, чтобы и эти заработали себе на хлеб с икоркой. Всё у нас шиворот навыворот
показати весь коментар
25.03.2023 16:51 Відповісти
+17
будь-який стрибок, перехідний період, у бУдь-якому напрямку навантаження шкідливий для мережі.. не ганьбіться, вумний нарід, ви вже "прикололися" у 2019му, Україна й досі відхаркує вашу "мудрість"
показати весь коментар
25.03.2023 17:10 Відповісти

Завантаження...