9690 відвідувачів онлайн

НАБУ і САП домоглися арешту 1,5 млн дол. криптоактивів, які знайшли у ексголови Держспецзв’язку Щиголя

щиголь

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу НАБУ.

Відповідне клопотання підтримав Вищий антикорупційний суд, наклавши арешт на криптовалюту Tether USDT у кількості 1,2 млн одиниць (на момент викриття – 1,2 млн дол. США), TRX у кількості 331 одиниць (35 дол. США) та 6,9 біткоїнів (275 тис. дол. США).

Нагадуємо, експосадовця підозрюють у заволодінні 62 млн грн коштів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України при закупівлі програмного забезпечення. Окрім нього до відповідальності притягуються ще 5 осіб. Правоохоронці вважають, що чиновники розробили схему з власником групи компаній. Для цього вони залучили дві підконтрольні фірми, а закупівлю засекретили, щоб забезпечити їх перемогу.

Раніше повідомлялося, що Кабмін звільнив керівництво Держспецзв’язку. Так, з посади Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України було звільнено Юрія Щиголя, а Віктора Жору - з посади заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Зеленський вивів Щиголя зі складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

23 листопада ВАКС обрав колишньому голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Альтернатива - застава у 25 млн грн.

24 листопада стало відомо, що за колишнього голову Держспецзв’язку Юрія Щиголя внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Завантаження...