9208 відвідувачів онлайн
1 916 13

Столтенберг вкотре закликав Ердогана схвалити вступ Швеції в НАТО

столтенберг,єнс

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг знову закликав президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана дозволити Швеції стати членом Північноатлантичного альянсу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на AP.

Генсек НАТО сказав журналістам, що під час зустрічі з турецьким лідером на полях кліматичного саміту COP28 у Дубаї закликав його завершити процес ратифікації заявки Швеції на вступ до Альянсу.

"Я зустрівся з президентом Ердоганом і повторив своє повідомлення про те, що настав час завершити процес вступу Швеції", - заявив Столтенберг.

Варто зазначити, що Швеція разом із Фінляндією вирішили відмовитися від своєї багаторічної політики неприєднання до військових Альянсів та подали заявку на членство в НАТО після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Фінляндія приєдналася у квітні. А членство Швеції ратифікували всі країни-члени, крім Туреччини та Угорщини.

Туреччина вимагала, щоб Швеція зробила додаткові кроки проти місцевих членів Робочої партії Курдистану (РПК), яку Європейський Союз та США вважають терористичним угрупуванням.

Ще наприкінці жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вніс заявку на розгляд парламенту. Документ направили до профільного комітету, який так і не схвалив її. Пізніше стало відомо, що 16 листопада комітет відклав переговори щодо цього законопроекту.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом нещодавно повідомив, що Туреччина вже найближчими тижнями планує схвалити заявку країни на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Топ коментарі
+6
Зате тепер НАТО точно знає: які країни "зливають" московитам їхні плани. І якщо Угорщину можна турнуть з альянсу навіть не замислюючись, то Туреччина - важлива стратегічна країна: Босфор з Дарданеллами є вагомими аргументами.... Але ж Ердогана теж можна .... "турнуть"
Подивимось...
показати весь коментар
02.12.2023 01:33 Відповісти
+3
Жесть какая то, почему не сделать принятие решений простым большинством ? тогда никакие эрдоганы и прочие ******* нигде никакого значения иметь не будут
показати весь коментар
02.12.2023 02:16 Відповісти
+2
Спочатку понабирали в НАТО і в ЄС усякого гівна на кшталт Туреччини та Угорщини, тепер розгрібають, не можуть узяти до складу нормальні країни
показати весь коментар
02.12.2023 01:40 Відповісти

Завантаження...