10113 відвідувачів онлайн

Іран уперше з початку війни збив винищувач США F-15, екіпаж шукають, - Axios

Американський винищувач F-15

Іранські сили, ймовірно, вперше з початку війни зі США збили американський винищувач F-15.

Про це пише Axios із посиланням на джерело, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Повідомляється, що винищувач збили на території Ірану. Триває пошуково-рятувальна операція, на борту перебували двоє членів екіпажу, кажуть співрозмовники Axios.

Раніше іранські державні ЗМІ публікували фотографії та відео, на яких буцімто видно уламки збитого літака та катапультне крісло. Водночас у США поки що не коментували ці повідомлення.

У мережі також з’являлися відео американських вертольотів, які нібито прилетіли на місце падіння літака для пошуку екіпажу.

لحظاتی قبل پرواز بلک هاوک و هرکولس C-130 با ارتفاع بسیار پایین بر فراز آسمان ایران - مخصوص عملیات ویژه.
گزارش رژیم: یک جنگنده F-15 دچار آسیب شده و اومدن دنبال خلبانش که اجکت کرده. pic.twitter.com/Ic7QgZvaDx

— Nino (@SEZAR_6666) April 3, 2026

Якщо інформація підтвердиться, це буде перший випадок від початку війни, коли іранські сили збили американський бойовий літак.

Інші випадки

  • Нагадаємо, раніше Іран уже неодноразово заявляв про нібито збиття або ураження американських літаків. Зокрема, CNN писало, що американський винищувач F-35 здійснив екстрену посадку на авіабазі США на Близькому Сході після ураження іранським вогнем. 
Топ коментарі
+11
Все ППО Ірану знищено.
(Д. Трамп)
(С. Ауслендер тощо)
показати весь коментар
03.04.2026 16:37 Відповісти
+7
Але, судячи з відео, які прориваються час від часу, ******** його так, що русня сцить в куточку від заздрощів.
показати весь коментар
03.04.2026 16:40 Відповісти
+4
переговори йдуть дуже добре (Тромб)
показати весь коментар
03.04.2026 16:56 Відповісти

Завантаження...