Іран уперше з початку війни збив винищувач США F-15, екіпаж шукають, - Axios

Іранські сили, ймовірно, вперше з початку війни зі США збили американський винищувач F-15.
Про це пише Axios із посиланням на джерело, передає Цензор.НЕТ.
Що відомо?
Повідомляється, що винищувач збили на території Ірану. Триває пошуково-рятувальна операція, на борту перебували двоє членів екіпажу, кажуть співрозмовники Axios.
Раніше іранські державні ЗМІ публікували фотографії та відео, на яких буцімто видно уламки збитого літака та катапультне крісло. Водночас у США поки що не коментували ці повідомлення.
У мережі також з’являлися відео американських вертольотів, які нібито прилетіли на місце падіння літака для пошуку екіпажу.
لحظاتی قبل پرواز بلک هاوک و هرکولس C-130 با ارتفاع بسیار پایین بر فراز آسمان ایران - مخصوص عملیات ویژه.
— Nino (@SEZAR_6666) April 3, 2026
گزارش رژیم: یک جنگنده F-15 دچار آسیب شده و اومدن دنبال خلبانش که اجکت کرده. pic.twitter.com/Ic7QgZvaDx
Якщо інформація підтвердиться, це буде перший випадок від початку війни, коли іранські сили збили американський бойовий літак.
Інші випадки
- Нагадаємо, раніше Іран уже неодноразово заявляв про нібито збиття або ураження американських літаків. Зокрема, CNN писало, що американський винищувач F-35 здійснив екстрену посадку на авіабазі США на Близькому Сході після ураження іранським вогнем.
(Д. Трамп)
(С. Ауслендер тощо)