8334 відвідувача онлайн
2 149 18

Наймолодший суддя ВС Пільков: "Судова реформа тільки почалася. Найближчі три роки будуть важливими та кризовими"

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ наймолодший суддя Верховного Суду Костянтин Пільков.

"Як я бачу, вона (судова реформа. - Ред) тільки почалася. Можливо, я можу зазнати критики, бо у багатьох були сподівання на те, що формування нового Верховного Суду, доукомплектування судів, оце очищення, на яке було взято курс ще з 2014 року – це, ніби, завершення. Як на мене, то ні. Як я вам сказав, реформа тільки почалася. Закінчиться тоді, коли судові рішення будуть ефективно приводитися у виконання, користуватимуться повагою. А довіру судова система зможе здобути раніше, аніж серйозно відновиться її авторитет, бо вона є похідною від передбачуваності судових рішень. Тобто коли буде цілком зрозуміло, що суд, дійсно, належним чином розгляне справу, і його практика буде стабільною, це викликатиме довіру. А коли судді зможуть стати моральними авторитетами і не тільки через свої рішення заслуговуватимуть на повагу, але ще й як носії культури в цілому, тоді авторитет судової влади в цілому буде на кардинально іншому рівні. Це, справді, процеси, розтягнуті на роки. Авторитет та довіру легко втратити, але складно відновити. Я теж сподіваюся на те, що збережеться певна наступність практики – уже зараз законодавець заклав для цього певні положення у законодавстві. Бо у юридичної спільноти були питання, а чи взагалі вважатиме Верховний Суд "зв’язаним" себе із попередньою практикою? Він має це робити", - зазначив суддя ВС Пільков.

Коментуючи факти, які підривають авторитет судової системи, зокрема п'яні ДТП із суддями, які в підсумку виходять сухими з води, Пільков нагадав, що є Консультативна рада європейських суддів, яка розробляє найкращі стандарти в частині і комунікації суддів, і єдності судової практики. "Українські суди визнають та зважають на її авторитет. Ця рада уже звертала увагу на недопустимість у судовій системі такого явища, як клановість. Якщо не буде таких проявів, і буде зрозуміло, що за людину, яка вдягла мантію та присвятила своє життя такій високій місії, але скоїла вчинок, не сумісний зі званням судді, не буде заступатися вся система (або її частина), то це буде основним показником того, чи втрачають судді свій авторитет. Але й у суспільстві повинна визріти думка, що не потрібно усіх міряти за одним мірилом", - заявив суддя.

За його словами, зараз багато процесів реформування відбуваються паралельно: "Я сподіваюся, що йдеться про питання найближчих років – десь близько трьох. За цей час мають бути доукомплектовані суди, які повинні розглянути залишки, що виникли через "кадровий голод", а також вирішена проблема ефективного виконання судових рішень. Однак можна робити лише попередні оцінки, тому що Україна ще не переживала судової реформи такого масштабу".

Пільков також вважає, що успішність такої реформи, серед іншого, залежить і від політичної складової: "Я якраз і кажу про три найближчі роки (які будуть важливими і кризовими), тому що на них припадатимуть вибори. Коли Верховний Суд теж пройде таке виборче випробування, це також матиме істотний влив і на довіру до нього, і на його авторитет, перш за все, в судовій системі. Тому що ці речі ВС потрібно здобувати не тільки перед суспільством, а й перед судами інших інстанцій. Саме він зараз має показати, як застосовується принцип верховенства права", - зазначив суддя Верховного Суду.

Топ коментарі
+6
Скорее всего, в ближайшие три года родственникам этого судьи будет неимоверно везти в бизнесе, покупке имущества и лотереях.
показати весь коментар
22.01.2018 11:39 Відповісти
+5
Будем ждать окончания "реформ" как старшие поколения ждали наступления коммунизма.
показати весь коментар
22.01.2018 11:56 Відповісти
+5
Наймолодший суддя ВС Пільков: "Судова реформа тільки почалася. Найближчі три роки будуть важливими та кризовими" - Цензор.НЕТ 3940
показати весь коментар
22.01.2018 12:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
***
эх!
если бы молодость знала
если бы старость могла
показати весь коментар
22.01.2018 11:38 Відповісти
Проблема АЛКОГОЛИЗМА среди судей Налицо. Вождение в Нетрезвом виде для Судей это Нормальное дело. Из какого ДНА набирают этих Людишек, которые должны стоять на страже Закона.
показати весь коментар
22.01.2018 12:48 Відповісти
Скорее всего, в ближайшие три года родственникам этого судьи будет неимоверно везти в бизнесе, покупке имущества и лотереях.
показати весь коментар
22.01.2018 11:39 Відповісти
Наймолодший суддя ВС Пільков: "Судова реформа тільки почалася. Найближчі три роки будуть важливими та кризовими" - Цензор.НЕТ 3940
показати весь коментар
22.01.2018 12:11 Відповісти
Короче, сказал "не при нашей жизни.."
показати весь коментар
22.01.2018 11:40 Відповісти
Он, пока ещё, колядовать не научился... Самый молодой судья ВС Пильков: "Судебная реформа только началась. Ближайшие три года будут важными и кризисными" - Цензор.НЕТ 1703
показати весь коментар
22.01.2018 11:41 Відповісти
Суровые годы уходят
Борьбы за свободу страны,
За ними другие приходят -
Они будут тоже трудны.

Промчалися красные грозы,
Победа настала кругом,
Утрите суровые слезы
Пробитым в боях рукавом.

Но нету время рыдать, рыдать, когда,
Сменим мы стремя на сталь, на сталь труда,
На все вопросы один дадим ответ,
И никакого другого нет.

😀😸
показати весь коментар
22.01.2018 11:42 Відповісти
Э-***! По-моему, Третейский не вкуривает момент. Тут за три года все подсудимые или повыздохнут, или по безвизу поразбегутся. Судить будешь своих вошек.
показати весь коментар
22.01.2018 11:53 Відповісти
Будем ждать окончания "реформ" как старшие поколения ждали наступления коммунизма.
показати весь коментар
22.01.2018 11:56 Відповісти
Через три года, будет новая реформа, которая тоже будет важная и кризисная, а потом сменится президент и будет НОВАЯ очередная реформа. Главное, что по закону МЫ - "ДОЛЖНЫ" уважать Суд и судей при любом раскладе, (даже если ему одна из сторон "заняла" бесcрочно 15000$) - Вор-Взяточник - А УВАЖАТЬ ТЫ ЕГО ДОЛЖЕН.
показати весь коментар
22.01.2018 12:46 Відповісти
эта реформа приводит только к одному результату-1-обращаться в cwls теперь будут только избранные мира сего 2-положительные результаты будут только у самой этой элиты вот только вопрос почему мы должны содержать эти самые суды?!?
показати весь коментар
22.01.2018 12:52 Відповісти
Лозунги,та,ще,й,негативного змісту. Судова реформа,безнадійно,неможлива в принципі !!!
показати весь коментар
22.01.2018 13:02 Відповісти
Только если ей займутся Американцы, есть ряд примеров введения Юрисдикции США на ряде территорий с Подобными нашим проблемами.
А НАША- (точнее петина) реформа, все же понимают, что это как всегда ФИКЦИЯ-Видимость деятельности, тянучка на второй срок. (куча-кучише законов-подзаконов-указов и прочей хрени а толку НОЛЬ, лишь бабки на Офшоры и Гелики у судей меняют цвета)
показати весь коментар
22.01.2018 13:06 Відповісти
Згоден владні бандформування,одночасно, мжливо змінити,тільки,ззовні !!! Все інше блошинне шоу
показати весь коментар
22.01.2018 13:13 Відповісти
не - ФИКЦИЯ, а втюхівання лохам !
показати весь коментар
22.01.2018 13:15 Відповісти
Судить должны Люди как во всём Цивилизованном Мире. Суд ПРИСЯЖНЫХ и люди Сами определят Виновен Насиров или НЕТ.
Если судья ездит на работу на Геленвагене Мы вобще как должны Уважать его ещё больше.
показати весь коментар
22.01.2018 13:02 Відповісти
В который раз читаю о успешном продвижении реформ к скорой победе и всеобщему счастью в недалёком будущем. Впечатляет.

Беспокоит только "переизбыток конкретики" - глаголов всех наклонений будущего времени без какого либо плана последовательности действий с ожидаемыми промежуточными результатами.

Зато прояснилось, какими признаками "установления окончательного и полного верховенства права" обозначится "завершение судебной реформы" в Украине:
- добром количества судей до некоей магической цифры (задавим числом преступность?);
- предсказуемостью судебных решений (забъём на "вилки" в статьях закона?);
- эффективностью исполнения приговора (неправосудные решения не обсуждаются, как в армии?)
- уважением к решениям судей (вопрос о "цене вопроса" будет решаться на открытых торгах?)

Вот с технарями так порадоваться реформам не получается. Там все скучно по плану - необходимое действие, необходимые ресурсы, срок исполнения, ожидаемый результат, ответственное лицо. Тоска, блин...
показати весь коментар
22.01.2018 15:22 Відповісти