6314 відвідувачів онлайн
24 418 171

Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф

Риторика

Риторика ГО "Національні дружини" про "український порядок" може швидко перерости в насильницькі дії проти меншин.

Як інформує Цензор.НЕТ, таке попередження в коментарі українській службі "Голосу Америки" озвучив Метью Шааф, директор українського офісу Freedom House, міжнародної правозахисної неурядової організації, яка займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини.

Шааф зазначив, що хоча про "Національних дружин" поки немає достатньо інформації, та риторика, яку сповідує ця організація, часто супроводжує групи, які реально використовують насильницькі методи.

"Насправді ж в Україні, інших країнах чимало груп та осіб, які заявляють, що будуть забезпечувати "український порядок", чи якийсь "слов'янський порядок", традиційні цінності. Все це не нове, як і заяви, що вони готові застосовувати силу. Не є чимось новим і те, що люди готові виходити на вулицю і діяти силовими методами, щоб захищати своє бачення "традиційних цінностей", чи інших розмитих слоганів. Ми вже бачили це в Україні - групи людей, які на вулицях на громадських заходах здійснюють напади, або утискають групи етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ групи, активістів феміністичних організацій та інших людей", - розповів Шааф.

Представник Freedom House назвав реальною проблемою те, що подібним групам в Україні не доводиться нести відповідальність за використання сили.

"Загалом цим людям не доводиться відповідати за такі дії. Саме це і турбує нас у даному випадку - що ми маємо справу із черговою групою людей, які заявляють, що беруть закон чи порядок до своїх рук і невідомо, що вони будуть робити. Досвід підказує, що така риторика може дуже швидко перетворитись на дії з цілком реальними наслідками для членів суспільства. Саме це нас і непокоїть" - зазначив він.

Шааф також звернув увагу на випадки, коли в Україні не були покарані конкретні особи та організації за погрози застосування фізичного насильства щодо представників меншин і подальше насильство щодо них.

Як відомо, політична партія "Національний корпус" у неділю, 28 січня 2018 року, провела захід, на якому принесли присягу понад 500 учасників громадської організації "Національні дружини".

Згідно з інформацією на сайті ГО "Національні дружини" - це добровільні об'єднання, створені для забезпечення порядку на вулицях українських міст. Особовий склад організації - колишні учасники бойових дій та патріотична молодь.

Топ коментарі
+12
Все кто против на фронт и защищать страну, а не сидеть дома в тепле за компьютером и высказывать свои недовольства. Я лично против такой власти, которой наплевать на народ и она ни на копейку не переживает за его жизнь и безопасность.
показати весь коментар
01.02.2018 10:49 Відповісти
+12
Сдал Донецк мусор Костя Пожидаев. Сейчас неплохую зарплату получает охраняя НАК Нафтогаз. Ринат Леонидович не забывает верных псов.

Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 1197
показати весь коментар
01.02.2018 10:57 Відповісти
+8
Нечего пугать. Помогайте деньгами, помогайте давить Путина. В Украине преступная власть,бардак, преступность зашкаливает, в полиции много дебилов, преступников и проходимцев,которые не хотят работать ,а хотят только зарплату получать. А народу что делать? Генпрокурор и кум его Порошенко отдыхают на островах за миллионы, а народ гибнет каждый день, нищий и ободранный.Вот и говорите с этими проходимцами, которые на крови Майдана заскочили во власть грабить людей.
показати весь коментар
01.02.2018 10:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Фашизмом, к сожалению, у нас и не пахнет. Что плохого в фашизме? Что кому плохого когда-либо сделали фашисты?
показати весь коментар
01.02.2018 11:33 Відповісти
Самі історики позбирались...
Це ж треба, як стара комуняцька ідеологія засіла у людях, до сих пір у кожному патріотичному кроці українців їм гітлер ввижається... Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 753
показати весь коментар
01.02.2018 11:12 Відповісти
а може вам ввижається..
показати весь коментар
01.02.2018 11:25 Відповісти
Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 5985
показати весь коментар
01.02.2018 11:26 Відповісти
это то что видят ЛЮДИ , а сколько сколоченных БРИГАТ ждут часа "ч" ???!!! все идет по логике АВТОРА !!!! увы ((((
показати весь коментар
01.02.2018 11:13 Відповісти
УКРАИНА должна МОБИЛИЗОВАТЬ все здравые СИЛИ и производственные чтобы ПОБЕДИТЬ росию !!! то , что делается это ИМИТАЦИЯ (((( эти шайки потом будут бегать по всей стране !!!! люди скоро БЛОК ПОСТЫ поставят у каждой деревни или маленького городка !!!
показати весь коментар
01.02.2018 11:19 Відповісти
Не хотелось бы повторения истории: СА с её Э. Рёмом. Как по мне он хорошо кончил
показати весь коментар
01.02.2018 16:12 Відповісти
Центральну частину Львова вже пів-року "кошмарить" ромський криміналітет. Пів-року всі пограбовані пишуть заяви в міліцію - заяви або не реєструють, або спускають на тормозах - роми на своїх місцях. Однозначно потрібно якісь формування (не продажні мусорські), що дійсно зможуть навести порядок на місцях!!! ІМХО.
показати весь коментар
01.02.2018 11:20 Відповісти
До чого тут фашизм? Криміналітет не має національності. А мусорам цікаві виключно рекет, хабарі і відкати, а не безпека громадян...
показати весь коментар
01.02.2018 11:32 Відповісти
Для чого нам історія минулого століття - у нас перед очима історія феодального бантустану з придуркуватими і злодійкуватими вождями.
показати весь коментар
01.02.2018 11:52 Відповісти
Фашизм, дядьку, був в Італії і Іспанії, в Німеччині був нацизм. Ти погано вивчаєш історію. "Фашіо" означає пучок, до речі іспанці таким пучком вимели червону чуму, до якої ти належиш, а лякати тут всіх намагаєшся іншою чумою.
показати весь коментар
01.02.2018 12:02 Відповісти
https://censor.net/user/84874: "Центральну частину Львова вже пів-року "кошмарить" ромський криміналітет".
-----------------
Тоді нехай львів'яни або вимагають від міської влади і поліції відповідних дій або збирають кошти на фінансування організації, яка буде їх захищати від ромського криміналітету, тоді львів'яни зможуть контролювати ефективність роботи такої організації. А ці "національні дружини" з анонімним власником непідконтрольні громадянам.
показати весь коментар
01.02.2018 15:17 Відповісти
Головне в цьому анонімний власник. Але я не здивуюсь, коли з'ясується, що все фінансується за жидівські гроші. Пейсатим в Україні потрібно розв'язати терор, потрібно щоб українці знищували себе більш завзято та ефективно.
показати весь коментар
01.02.2018 17:31 Відповісти
Не ромський, а циганський. Досить паплюжити українську мову. В українській мові є цигани, а Роман - це ім'я.
показати весь коментар
01.02.2018 23:11 Відповісти
Все эти "правозащитники" существуют за счет грантов, выдаваемых узко на борьбу "с расизмом, антисемитизмом, защиту собак и кошек". Защищать ( ну разве что бабла отвалите), они особо никого не защищают, но гранты нужны на каждый день. Поэтому этот вой понятен.
показати весь коментар
01.02.2018 11:22 Відповісти
Не все так однозначно. Якось більшість коментаторів залишають поза увагою, що екстреміцстські угрупування на кшталт рьомовських штурмрвиуків СА чи то загонів ІДІЛ у нас існують уже давно - "православні дружини", "Радлослав", "казачки", які "охороняють всякі Лаври та кафедрльні собори УПЦ МП, одеські "рОдіни" та інші колаборціоністські екстремістські силові формування. ВИ, конкретно ви - дописувачі - готові їм протистояти? І ще одне. В заяві цих "Нацдружин" прозвучало - "протидія повномасшткабному вторгенню". У нас хтось готує населення до протидії повномасштабному вторгненню? Не ЗСУ і НГУ, які готуються воювати на фронті, а саме - народ, який буде в змозі стріляти окупантам в спину, з-за рогу, травити угробурятів салом з ціанідом? Так, у нас на 4 рік війни 30% населення готові цілувати пУтіна в сРакУ. Хто в морально-психологічному плані буде готовий протистояти російській агресії? Тому в даній ситуації потрібно розбиратись спецслужбам - хто створив і які істині цілі цього обєданння. І якщо вони за ідейними переконаннями готові перевиховувати "ватних" суддів, чого не робить Порошенко, і готові різать горляінки гівнюкам із-за "парєбріка", то попутнипй вітер ім в паруси.
показати весь коментар
01.02.2018 11:24 Відповісти
......гужве дали убежать , офшоры , лазурные берега , штепа и то на свободе )))) а это намеренная ДИСКРЕДИТАЦИЯ всей революции (((( кому после всего надо будет умирать ???? ради чего ??? поляки и те уже НАДУЛИ щеки ((((( жалко ВСЕХ кто погиб ((((
показати весь коментар
01.02.2018 11:25 Відповісти
Как заметушились! Петецу и Ко пора бы начинать задницы тушить, пока у нас нового Махна не появилось.
показати весь коментар
01.02.2018 11:27 Відповісти
адольф парашенка Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 6967
показати весь коментар
01.02.2018 12:03 Відповісти
Новий Нестор,це,добре
показати весь коментар
01.02.2018 12:02 Відповісти
Махна кстати, простое крестьянство Центральной и Южной Украины Батьком звало.
И имя это не навязывалось карманными СМИ Батька Махна, а было истинно народным.
показати весь коментар
01.02.2018 14:54 Відповісти
Ох как же нам Батьки сейчас не хватает! Еще Кучман "наработал" на вдоль и поперек тачанкой гада переехать. Про овоща с Петецом я вообще молчу...
показати весь коментар
01.02.2018 15:53 Відповісти
Кто бы пояснил, чьи это гаврики? Бенины? фирташевы? яныковы? аваковы? наливайченка?
То шо это ублюдки, ясно и так, но интересно, чьи? Раз их создание прошло успешно, значит, крыша у них хорошая.
показати весь коментар
01.02.2018 11:32 Відповісти
Они из ПаРаши и на парашинские бабки. Мальдивский же направо и налево пораздавал им гражданство(рашистам).
показати весь коментар
01.02.2018 11:47 Відповісти
Авакяна.
показати весь коментар
01.02.2018 12:04 Відповісти
нацдружини то ряжена гвардія з нашвидку наліпленими нашивками "національна дружина"на новій уніформі , в більшості на лицях балаклави , бо скоріше за ними можуть ховатися службовці поліції чи інших структур ,хтось в чергове провів показ м'язів і якщо їх не розганяли й не було до них питань від влади то це наводить на відповідь
показати весь коментар
01.02.2018 11:43 Відповісти
то, -титушня в законі Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 7427
показати весь коментар
01.02.2018 12:04 Відповісти
А не наводить на відповідь, чого міхо досі не "піймали" який відкрито призивав до повалення нинішньої влади і провокував на повстання і насилля?
показати весь коментар
01.02.2018 12:28 Відповісти
Нет наводит на такой ответ, так как Михо прав, как всегда. Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 2572
показати весь коментар
01.02.2018 13:03 Відповісти
А почему Пинчука упустил?
показати весь коментар
01.02.2018 11:44 Відповісти
В Параше он уже возродился и Пуйло его сейчас перебрасывает к нам при помощи Лолы.
показати весь коментар
01.02.2018 11:49 Відповісти
Емм, у Лондоні після терактів праві сили і футбольні ультрас також створили дружини і патрулювали вулиці. Це було ще кілька років тому. І де той фашизм? Не прийшов до Британії...
показати весь коментар
01.02.2018 12:07 Відповісти
І всі ці ультрас патрулювали вулиці в одностроях? А ще боролися з ігорними закладами та алкашнею?
показати весь коментар
01.02.2018 16:07 Відповісти
Дядьку, ти - неграмотний. Відродитися може те, що вже було. Те, чого не було, може народитися. В Україні фашизм не може народитися, тут нема фашистів - самі лохи. Ну, ще трохи "тітушок".
показати весь коментар
01.02.2018 12:08 Відповісти
По действиям Нацдружин в последствии можно будет делать определённые выводы на чей они стороне и кого они поддерживают.
показати весь коментар
01.02.2018 11:45 Відповісти
В начале будут голову морочить.
показати весь коментар
01.02.2018 11:50 Відповісти
Идеальные "свидетели" и "понятые". Будут подписывать протоколы изъятия подкинутого оружия или наркоты. Или сами подкидывать по заданию Сабаковских ментов.
показати весь коментар
01.02.2018 11:48 Відповісти
Евреи с Freedom House Шааф возбудились... Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 3613. А почему они не делают никаких заявлений по геноциду украинцев их соплеменниками в АП, правительстве лично Главбарыгой? Их все устраивает, да?
показати весь коментар
01.02.2018 11:52 Відповісти
В Україні єврейське питання успішно вирішене.

Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 8705
показати весь коментар
01.02.2018 12:16 Відповісти
https://censor.net/user/397415 - ну а что поделать если они в основном защищают организации в которых представлены их соотечественники... Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 4325. Вот против закрытия ТВ канала Дождь в Украине они были резко против, а там убийца Гиркин выступал между прочим...., но нет проблем для Freedom House Шааф...
показати весь коментар
01.02.2018 12:37 Відповісти
Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 9154
показати весь коментар
01.02.2018 11:52 Відповісти
Всі тут такі ярі антипорошеківці, що бажають всіх бариг повісити, вічно обурюються мусорському безмежняку та тим що влада сепарів *****... Завжди кричать "а ґдє азов, а ґдє ПС", а як тільки з'являється справжня сила, здатна повести за собою та навести лад, всі обсераються! Якогось дідька всі з переляку Гитлера згадують, але навіть не підозрюють , що Гитлера конретно підтримував СРСР та інші країни Європи, що дало йому змогу коїти ті жахіття... А хто підтримає небайдужу до безладу в країні молодь, яка не хоче тікати, а хоче ладу у себе вдома?
показати весь коментар
01.02.2018 12:09 Відповісти
Проблема у тому, що ніхто не знає аноніма, який фінансує цю силу, а її хтось фінансує.
показати весь коментар
01.02.2018 15:53 Відповісти
Фінансувати "справжню силу" повинна громада, а не потаємний "благодійник".
показати весь коментар
01.02.2018 15:54 Відповісти
Ну я чого ви досі не створили рахунок для "справжньої сили"? Природа не терпить порожнечі.
показати весь коментар
01.02.2018 17:21 Відповісти
Где были эти дружины с 14 года? Что сейчас они будут обеспечивать?
показати весь коментар
01.02.2018 12:24 Відповісти
Коли ти Вітюша з дивану в компі "воював" більшість представників цих дружин були на східному фронті.
показати весь коментар
01.02.2018 12:31 Відповісти
https://censor.net/user/416704 - это правда (и сейчас многие из них едут служить по ротации в АТО).. , но https://censor.net/user/414020 нужно же хоть какую то предъяву кинуть.... А где они были с 1939 по 1945?? Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 203 .
показати весь коментар
01.02.2018 12:41 Відповісти
такої зради ще не було Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 3672
показати весь коментар
01.02.2018 12:38 Відповісти
Щось мало мантристів. Коли з'явились повідомлення про пеце-пуйловський проект "саак-рехворматор" скільки їх було! Мабуть срочняком методички ваяють. Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 5383
показати весь коментар
01.02.2018 12:51 Відповісти
Сейчас прольется чья то кровь.
показати весь коментар
01.02.2018 13:32 Відповісти
З моменту появи повідомлення пройшло декілька годин і лише 145 комментів. В основному за і проти національних дружин.
Комменти ЗА написані українською мовою і дописувачі добре знають хто ці хлопці, що переважна більшість з них справжні захисники України й були учасниками у бойових дій, або знову підуть на схід.
Дописувачі ПРОТИ - рюзькоязічніе, навіть не поцікавилися, хто насправді стоїть за цим рухом і хто в ньому бере участь. Що ці дружини вже діють в 18 областях України, їх засновники й учасники відсиділи за політичними мотивами з часів Януковича, учасники подій на Майдані, потім пішли проти московської орди на схід.
Гадаю до вечора ПРОТИ (мантристів) буде більше. Не чекали на Цензорі такого повідомлення, хоча в неті інфа про народні дружини вже давно є. Зараз, напевно, поспіхом стряпають методички в «братніх» установах, за поребриком і місцевих. Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 5001
Цензор так несподівано видав інфу, що підготуватись не встигли. Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 5001
показати весь коментар
01.02.2018 13:35 Відповісти
Це все добре, але скажіть мені, хто їх фінансує, наприклад однострої для 600 чоловік? Та ще треба їх прогодувати та їхні сім'ї. На Майдані народ фінансував по декілька сотень тисяч старих гривень кожного дня, і народ їм вірив. А зараз хто фінансує (може ахметов, порошенко, новінський, медведчук, юльця)?
показати весь коментар
01.02.2018 16:02 Відповісти
Як правило фінансують «сидільців в палатках», професійних активістів»(такі вже є). Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 622
Багато з цих хлопців брали участь в бойових діях і в них звичайно є якийсь однострій. Вони десь працюють і заробляють кошти на себе, сім'ю і можуть придбати однострій. (Не хотілось цього писати, але в мене теж є повна екіпіровка, був в ЗСУ з 14-го і потім контракт). Частина хлопців знову підуть на схід.
Не полініться зайти в фейсбук, або просто погуглити, інформації за них досить багато. Можливо з кимось зв'яжетесь і отримаєте відповіді на питання.
показати весь коментар
01.02.2018 18:22 Відповісти
Штурмовики путина - эти национал-бригады... Они ломают единство народа, когда необходимо сплочение... - так на кого они работают ?! Не говоря уже про детали...Например, какие нах "молодёжь и активисты" будут меня "лечить" каких мне ценностей придерживаться ?! Когда они дают своим девкам в рот (цензура! Я конфету, конечно, имею в виду) - это какие ценности - традиционные ? Им для этого власть нужна: чтобы всем рассказывать как правильно - по ихнему жить, а как не правильно? Диктатуру бабла поменять на диктатуру дебилов ? А пусть АйКю своё предъявят - аксакалы хрЕновы. Наскоко они умные чтоб других учить жить. Когда "слава нации" - куда грекам, румынам, венграм, полякам, евреям, русским, грузинам, армянам, белорусам - во второй сорт ? А в окопах войны пуля сепарского снайпера различает кто-какой нации ? Нигоян - не украинский патриот, не нация, не ? А эти бравые пацаны - они что выбирали каким их х**м сделали ? И у меня встречное предложение : если они уже собрались на марш - то не пошли бы они, заодно, нах ,никуда не расходясь ?
показати весь коментар
01.02.2018 13:39 Відповісти
Как-то странно из ниоткуда взялись эти дружины. Нужна знать больше об их лидерах и т.д. Перед выборами это выглядит подозрительно. Люди помнят титушню и опасаются.
показати весь коментар
01.02.2018 13:40 Відповісти
Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 6014
показати весь коментар
01.02.2018 14:44 Відповісти
на них только одна униформа сколько стоит!!! а вы говорите народ из ато хоть тапки мои не смешите кто то перед выборами решил себе армию сделать и под шупок разгонять недовольных СОЕВОЙ-ЧОКОЛАДНОЙ властью.....
показати весь коментар
01.02.2018 15:27 Відповісти
А кто у них спонсор? Коломойский?
показати весь коментар
01.02.2018 17:11 Відповісти
Хай цей Фрідом Хаус забирається геть з України. Нам не потрібні поради іноземних найманців.
показати весь коментар
01.02.2018 23:12 Відповісти
Риторика "Нацдружин" може перерости в дії з реальними наслідками для суспільства, - директор українського офісу Freedom House Шааф - Цензор.НЕТ 9976
"На самом деле в Украине, других странах немало групп и лиц, которые заявляют, что будут обеспечивать "украинский порядок", или какой-то "славянский порядок", традиционные ценности. Все это не ново, как и заявления, что они готовы применять силу. Не является чем-то новым и то, что люди готовы выходить на улицу и действовать силовыми методами, чтобы защищать свое видение "традиционных ценностей", или других размытых слоганов. Мы уже видели это в Украине - группы людей, которые на улицах на общественных мероприятиях осуществляют нападения, или ущемляют группы этнических, религиозных меньшинств, ЛГБТ группы, активистов феминистских организаций и других людей", - рассказал Шааф. Источник: https://censor.net/n3047902

Та ні - просто виконання

Стаття 5. Україна є республікою.
Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Ніхто не може узурпувати державну владу.
показати весь коментар
02.02.2018 00:00 Відповісти
проблема с лбгт только одна - власти ее не решают, а это будет вызывать акции из народа.. хоть Эвропа и "кококо" всегда на такие вещи делает, все равно от проблемы не спрячешься - будут их пистить за любую попытку "легализации" или пидо-гейский прайд)))
показати весь коментар
02.02.2018 09:13 Відповісти
Сторінка 2 з 2