11187 відвідувачів онлайн

Спроба Угорщини "взяти в заручники НАТО через двосторонню суперечку з Україною" лише послаблює Альянс, - Климпуш-Цинцадзе

Вона заявила, що "спроба одного із союзників взяти в заручники НАТО через двосторонню суперечку з Україною, яка бореться з агресією, лише послаблює Альянс", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Віце-прем'єр-міністр апелює до Угорщини, яка домагається від України більших гарантій прав для українських етнічних угорців, яких нараховують 150 тисяч.

"Ми також сподіваємося, що Угорщина погодиться на конструктивний заклик України вирішувати питання мови національних меншин на двосторонньому рівні, а не в багатосторонньому форматі", - додає Климпуш-Цинцадзе.

Будапешт проголосив політику дипломатичної обструкції України восени 2017 року, коли Київ схвалив новий закон про освіту, що передбачає збільшення викладання українською мовою в державних школах.

Угорські представники також давали зрозуміти, що прагнуть, щоб Київ заплющив очі на повідомлення про видачу етнічним угорцям в Україні угорських паспортів, хоча українські закони не передбачають права на подвійне громадянство.

Угорщина намагається блокувати співпрацю України з НАТО і офіційно ініціювала перегляд всіх програм підтримки України. Водночас НАТО наголошує, що жодна інша країна Альянсу не підтримує політику блокування роботи з Україною, і генеральний секретар Єнс Столтенберг особисто розмовляє з Будапештом та Києвом, намагаючись залагодити проблему.

"Ми сподіваємося, що союзники продемонструють єдність і твердість у засудженні російської агресії проти України. Ми також очікуємо, що країни-члени НАТО продовжать протидіяти дедалі агресивнішій поведінці Росії, яка силою намагається змінити європейські кордони, використовує зброю масового знищення на території держав Альянсу та втручається в демократичні процеси інших країн", - заявляє Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами українського віце-прем'єр-міністра, Україна зустрічається з країнами Альянсу, щоб обговорити спільні виклики, поділитися досягненнями у реформуванні сектору безпеки та оборони й окреслити напрямки подальшої посиленої співпраці.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Після цього Угорщина вже тричі блокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. Рада Федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

Топ коментарі
+11
Со строны Венгрии это прямой шантаж.
Венгерское этническое меншинство в Украине ничем не привилигерованее перед другими этническими меншинствами. С какой такой стати Украина должна узаканивать двойное гражданство для венгров и запрещать им изучение государственного языка Украины?
Венгрия вообще обнаглела!
показати весь коментар
04.07.2018 01:45 Відповісти
+10
У мадяр "Транскарпатии" и "Трансильвании" есть воля - собрать манатки и переселиться - как в теперешнюю Венгрию, так и на историческую родину. Путин "охренеет" от такого подарка... Можно подумать, их в 9 веке силком через пол-Европы гнали на Балатон, или расселяли на территории, где проживали румыны и украинцы со словаками... Как создавать "Великую Венгрию", ещё с 1848-го года, во время революции, мадяризуя немадьярское население - так запросто, а как признать государство, в котором живёшь, своим, так нельзя? Гитлер в Судетах и Данцигском коридоре тоже с этого начинал... С непризнания немцами государства, в котором они жили - Польши, своим... Единственное, до чего он не дошёл - то до того, что "немцы не по своей воле оказались за пределами Германии...".
показати весь коментар
04.07.2018 06:07 Відповісти
+7
пытаться дружить с ********* изначально бредовый подход...
мож климкинду о репарациях лекцию ******** прочитать?
показати весь коментар
04.07.2018 01:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Насправді у мадярів в мовному питанні безвихідь, тому вони і блокують Україну в НАТО та роблять цим величезну дурню. Безвихідь тому, що вони взагалі погано вчать іноземні мови і Вам як жителю Буковини це добре відомо. Берегово, Чоп... раніше я там чув тільки радянську мову.
показати весь коментар
04.07.2018 07:29 Відповісти
Где Буковина и где Чоп, 450 км, как до Киева, у нас нет мадяров, а вот молдаване наши владеют украинским.
показати весь коментар
04.07.2018 07:35 Відповісти
Зрозуміло. Але ж Ви були у тих місцях і бачили це.
показати весь коментар
04.07.2018 07:38 Відповісти
Давай різнями міряйся.Нови-Сад, Волинь. Хто кращий.
показати весь коментар
04.07.2018 10:52 Відповісти
Катинь.
Корюківка.
Мій родич брав участь у WW2 (38 Венский Гвардейский десантньій корпус) і чітко пам'ятав усні інструкції командирів: мадярів у полон не брати. Як ті інструкції виконувалися чи не виконувалися, він не любив розповідати.
показати весь коментар
04.07.2018 18:43 Відповісти
Ну да, назначить внучку Климпуша на эту должность, это или безграмотность или толстый троллинг венгров, дед ее резал венгров.
показати весь коментар
04.07.2018 07:17 Відповісти
Тоді і усіх мадярів треба перевіряти на злочини їх дідів в Україні? А в Закарпатті і на Чернігівщині вони наробили лиха.
показати весь коментар
04.07.2018 07:33 Відповісти
Продовжуємо "троллінг" - на території Корюківського району Чернігівської області формуємо батальйон - "Пам"ять Корюківки", і дислокуємо його в Береговому... Там, кажуть, ще з радянських часів залишилось військове містечко... Служить посилать туди виключно чернігівців і сумчан...
показати весь коментар
04.07.2018 09:02 Відповісти
Сформуй батальйон для дислокації в Німеччині. В нього запишеться 10 мільйонів людей. А може і двадцять.
показати весь коментар
04.07.2018 21:32 Відповісти
Короче, нема венгров в Украине,нема проблемы.Есть венгры,сплошной головняк.Вывод очевиден, нах венгров з Украины
показати весь коментар
04.07.2018 07:18 Відповісти
Так дело в том что нашим венграм абсолютно не хочется быть в Венгрии, как тогда контрабасом в Венгрию заниматься?
показати весь коментар
04.07.2018 07:21 Відповісти
Тогда корумпованих в буцигарню..и все нема проблемы
показати весь коментар
04.07.2018 07:25 Відповісти
Є, треба дуже велику буцигарню.
показати весь коментар
04.07.2018 07:26 Відповісти
Ось як Брежнев проблемы решал.Брежнев и барон (к/ф "Заяц над бездной")
https://youtu.be/bvKJ26dArwQ
показати весь коментар
04.07.2018 07:31 Відповісти
Казочка.
показати весь коментар
04.07.2018 10:13 Відповісти
Сказка ложь,да в ней намёк.
Добрым молодцам урок
показати весь коментар
04.07.2018 10:41 Відповісти
Тобто, демократична Україна має використовувати совкові методи? Чи олігархічно-нацюча влада України має використовувати путінсько-фашистські методи? Але тут немає Сибіру. Немає куди засилати людей.
показати весь коментар
04.07.2018 10:50 Відповісти
Прикалываешься?А якими методами действует Венгрия раздавая паспорта,соседней страны.Никого не нагадуе тобою перечисленных?
показати весь коментар
04.07.2018 11:02 Відповісти
Я не цікавився угорськими паспортами. Якщо це мене зацікавить, я використаю гугл перекладач і угорське законодавство, а не брехливу інтерпретацію з олігархічно-нацючих, комунофашистських чи рашистських ЗМІ. На які так легко купувати таких, як ти.
показати весь коментар
04.07.2018 11:09 Відповісти
https://www.washingtonpost.com/world/national-security/massive-passport-fraud-in-hungary-allowed-dozens-of-people-to-enter-us-under-false-identities-officials-say/2018/05/09/b1ee48be-523a-11e8-b00a-17f9fda3859b_story.html Massive passport fraud in Hungary allowed dozens of people to enter U.S. under false identities,

Влада Венгрии не контролирует свои паспорта,хочешь сказать?
показати весь коментар
04.07.2018 11:58 Відповісти
Це просто стаття в газеті. Пройшло 2 місяці - і нічого не змінилося у відносинах США-Угорщина.
показати весь коментар
04.07.2018 21:50 Відповісти
Статья ложь,да в ней намёк
добрым молодцам урок

U.S. authorities declined to say why these individuals illegally entered the United States or how many remain at large. But experts said the fraudulent use of authentic passports poses a serious threat to the United States and other countries.

Власти США отказались сказать, почему эти лица незаконно въехали в Соединенные Штаты или сколько осталось на свободе. Но эксперты заявили, что мошенничество с использованием аутентичных паспортов представляет серьезную угрозу для Соединенных Штатов и других стран
показати весь коментар
04.07.2018 22:18 Відповісти
Повторюю: якісь "експерти" якоїсь газети - це ніщо. Нуль. Бо їх стаття ні про що і "висновки" - ніщо. Бо пройшло два місяці - і нічого по відношенню до Угорщини в США не змінилося. Незважаючи на "мошенничество с использованием аутентичных паспортов и серьезную угрозу для Соединенных Штатов и других стран".
Була б загроза - була б негайна реакція.
показати весь коментар
05.07.2018 00:43 Відповісти
Угорщина вчить Україну. Демократична Угорщина вчить недодемократичну Україну, як потрібно жити з демократичними сусідами.
І правильно робить. Дурнів треба вчити. І тільки тоді вони розумнішають. Інакше ніяк.
показати весь коментар
04.07.2018 10:15 Відповісти
"Вчить", "вчить"... Тільки от, будучи "демократичною", "членом ЕС", "поклала болт" на рішення одного з органів ЕС - "Венеційську комісію". Та не тільки підтвердила відповідність українського закону "Про освіту" демократичним принципам, але й вказала (за півроку до цього), на невідповідність демократичним принципам законодавства Угорщини про вищу освіту та університети... То хто ж "дурень"? Мабуть той, хто пост про "дурнів треба вчити", написав...
показати весь коментар
04.07.2018 12:42 Відповісти
То заблокуй угорцям гуляш.😂
показати весь коментар
05.07.2018 00:26 Відповісти
А навіщо? Гуляш тут ні при чому... Так само, як і мадяри... А от їх придурки при владі - це зовсім інше... В Німеччині кричали що їм треба захистить співвітчизників-фольксдойчів, за межами Німеччини, і прагнули їх об"єдати під одним дахом - потім ригали кров"ю. Японія створювала сферу процвітання азійської раси на семи стовпах, під одним дахом - ригала кров"ю, та ще й з радіацією. Росія прагне об"єднати і захистити всіх "русскоязичних", об"єднавши їх у якусь подобу "нео-СРСР" - ригає кров"ю. Угорщина, в особі своїх керівників, ідучи на поводу у Росії, кинувши лозунг захисту співвітчизників за своїми рубежами, теж на це напрошується... Рано чи пізно, отримає "відкат"... Тільки не той, який мають на увазі корупціонери, сидячи на "кормній" посаді, а артилерійський, коли затвором, що назад відходить, руки і голови відриває...
А гуляш - смачна штука... Тільки те, що в СРСР "гуляшом" називалося, зовсім не "гуляш". "Гуляш" (а точніше, "гуйяш") - це густий суп, тобто "перша страва". А те, що у нас "гуляшом" називалося - "пёркелт"... Сам куховарю, шанувальник як східної, так і кавказької та угорської кухонь, так що розбираюся...
показати весь коментар
05.07.2018 06:07 Відповісти
Нехай вчать представників народів ханти, мансі та їхніх оленей. Ти там дивись, не бовкни зайвого у Польщі, айпі фіксуються.
показати весь коментар
04.07.2018 18:45 Відповісти
Слова "їдь до ханти і мансі, нацюк, їм олені потрібні більше, ніж нацюки потрібні Україні" в Польщі зайвими не рахуються.
показати весь коментар
04.07.2018 21:26 Відповісти
Ти взагалі хто такий щоби мене повчати? Троль? Цікаво, за яку валюту?
Гастер-сантехнік на тих роботах, якою гребують поляки? Альфонс заможної пані?
В усякому разі ти - абортивний матеріал, відрижка живого органіхму на ім'я УКРАЇНА.
Ригай вбік, а якщо наблюєш на дорогу, якою ходять українці - прибери за собою.
>>зайвими не рахуються.<<
Машинний переклад. З тобою все ясно, безпородний.
показати весь коментар
04.07.2018 22:48 Відповісти
😁
показати весь коментар
05.07.2018 00:24 Відповісти
Мені здається, це просто "батрак "ольгінський", який на "підвищеній ставці" сидить - доплачують за знання української мови... Порівняй - одне з ключових слів "ольгінців", ще з 2014-го - "нацик"... І чим це слово відрізняється від слова "нацюк", яке вживає наш "друг-поляк"??? Це, всього-навсього, українізована "калька" того ж "нацика"... (Якби вони не були такі "зарозумілі", і не надіялися, що вони "хахлів" "шапками закидають", то кинули б подібних "батраків-хахлів" у бій, з криками "зрада!!!", в 2014 - навряд чи ми б вижили... Поки розібралися б, вони б уже свідомість людям отруїли... А тепер вже пізно... У нас уже досвід є... "Імунітет виробився" на, як казав Тарас, "московську отруту"... В народі кажуть - "За одного битого двох небитих дають... Та й тих брать не хочуть...").
показати весь коментар
05.07.2018 06:19 Відповісти
А ЦЫГАНИ ЧТО УМНЫЕ !?)
показати весь коментар
04.07.2018 11:39 Відповісти
У венгров, у кого незаконно есть венгерский паспорт, отобрать украинский. Это по закону. Тогда государство Украина вообще им ничем не обязано. ******* своими явно незаконными действиями создали проблему.
показати весь коментар
04.07.2018 11:48 Відповісти
А українці з канадським паспортом відмовляться від нього?
показати весь коментар
04.07.2018 21:27 Відповісти
Номерной, не помню, чтобы Канада настаивала на французском языке для этой нацменьшины
показати весь коментар
05.07.2018 11:32 Відповісти
Сторінка 2 з 2