Представник НАТО запевнив, що Україна візьме участь у саміті альянсу, попри позицію Угорщини

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.
У понеділок українське видання "Європейська правда" повідомило, що МЗС Угорщини направило офіційне послання генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу, в якому зазначено: "Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, який буде запропонований членам альянсу за підсумками зустрічі з лідерами України та Грузії".
За даними "Європейської правди", лист було направлено через кілька днів після зустрічі представників України та Угорщини на рівні міністрів, на якій загалом були врегульовані розбіжності з приводу закону України про освіту, що суперечить рішенням Венеціанської комісії - консультативного органу Ради Європи.
Представники Угорщини заявили, що якщо Україна погодиться виконати ці рішення, то вони перестануть блокувати зусилля Києва щодо вступу до НАТО.
Як член НАТО з 1999 року Угорщина в особі її постійної делегації може накласти вето на зусилля країн, що бажають стати членами альянсу, наприклад, України.
Представники НАТО і Угорщини ніяк не прокоментували раптову зміну позиції Будапешта щодо відносин НАТО-Україна і не погодилися розкрити змісту листа.
Представники НАТО у вівторок підтвердили отримання листа, але запропонували звертатися із запитами про його зміст до Будапешта.
"Уряд Угорщини звернувся до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга з листом щодо України, - підтвердив представник НАТО Українській службі "Голосу Америки". - З усіх питань щодо його змісту я пропоную звертатися до угорської влади".
"НАТО надає потужну політичну і практичну підтримку Україні, і змінювати цю ситуацію не планується, - додав представник альянсу. - За останні роки Україна провела серйозні реформи в сфері безпеки і оборони, а також у таких галузях, як охорона здоров'я, освіта і соціальне забезпечення. Важливо, щоб Україна продовжувала йти шляхом реформ".
Хоча не зрозуміло, чи було метою листа Орбана заблокувати участь України в саміті, представник НАТО написав: "Україна візьме участь у саміті НАТО наступного тижня. Формати саміту будуть оголошені найближчим часом. Ми очікуємо, що лідери країн альянсу визнають зусилля України і заявлять про твердий намір надавати їй подальшу політичну і практичну підтримку".
Представники МЗС Угорщини відмовилися відповісти на запити "Голосу Америки" телефоном і електронною поштою, спрямовані перед публікацією.
Віце-прем'єр українського уряду з питань європейської та євроатлантичної інтегррації Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила "Голосу Америки", що вона зберігає оптимізм щодо продовження співпраці НАТО з Україною.
У червні НАТО офіційно запросило президента України Петра Порошенка на майбутній саміт, який відбудеться 11-12 липня в Брюсселі.
это мегакруто,учитывая наличие в ВС Мадярии аж 30-ти старых советских танков..
обоссака..
Но ******* на то и *******, чтобы продолжать быковать. Ну и, соответственно, получить мокрой тряпкой по физиономии.