Українського заручника в РФ Гриба побили конвоїри, одяг і їжу забрали ув’язнені, - адвокат Дубровіна

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповіла адвокат українця Марина Дубровіна, яка останній раз бачила свого підзахисного 3 липня в слідчому ізоляторі ФСБ в Ростові-на-Дону, куди його перевели зі слідчого ізолятора Краснодара, повідомляє Цензор.НЕТ.
"Павло сказав, по-перше, що це був сам конвой, коли вони дізналися, за якою статтею він йде, то почали говорити:"О, ти - українець, який збирався нам школи підривати?" Тобто спочатку таке ставлення було від них. Павло сказав, що його відвели в те місце, де не було відеокамер, і побили", - повідомила адвокат, відповідаючи на питання журналіста, хто саме і яким чином побив Гриба.
За словами Дубровіної, Павло відмовився коментувати, скільки було ударів, хто конкретно був із співробітників, по яких саме частинах тіла його били.
"Розумієте, він відвертався зі сльозами в очах, говорячи: "Я не буду це коментувати". Він просто не хоче повертатися в ці спогади. Можливо, ситуація зміниться, він заспокоїться і ми через деякий час повернемося до цієї розмови. Тому що тут, звичайно, повинна бути юридична реакція, але я не можу зараз нічого зробити, адже Павло ніяких точних даних не дає, а голослівні твердження ні до чого не приведуть", - зазначила вона.
Дубровіна також повідомила, що коли Гриб повернувся в камеру, інші в'язні у нього забрали їжу і одяг. "Я не знаю, чи було якесь побиття чи ні, але так розумію, що теж був якийсь вплив, тому що у нього забрали їжу, речі, аж до того, що у нього були якісь штани, і їх теж забрали, бо він тепер каже, що "Нехай мама надішле мені штани, тому що мені немає в чому ходити в суд", - розповіла адвокат.
Вона підкреслила, що інформація про побиття надійшла тільки зі слів самого Павла, і на той момент, коли вона у нього була, на ньому видимих слідів побоїв не було. "Тобто жодної подряпини або синяка я не побачила. Але і самі ці події були, умовно кажучи, не вчора. Це відбувалося під час його етапування, тобто між 9 і 12 червня", - додала адвокат.
Раніше батько утримуваного в Краснодарському СІЗО українця Ігор Гриб повідомив про продовження синові арешту до 4 липня.
Він же заявив про викрадення спецслужбами РФ його сина в Білорусі: "ФСБ виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і затримала". Ігор Гриб повідомив, що його син Павло Гриб 24 серпня 2017 року виїхав на зустріч із дівчиною, з якою доти спілкувався тільки через соцмережі, в Білорусь. І потім зник.
Коли Ігор приїхав у Білорусь, йому повідомили, що його сина оголошено в розшук за ініціативою ФСБ РФ. Батько Павла впевнений, що спецслужби РФ провели цю операцію, щоб виманити його сина в Білорусь і "надягти на нього там наручники за дописи в соцмережах". Тим часом Державна прикордонна служба України офіційно підтвердила факт перетину Павлом Грибом кордону з Білоруссю.
7 вересня директор Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що 19-річний громадян України Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі.
За даними російських ЗМІ, слідчі вважають Павла Гриба прихильником забороненої в Росії екстремістської організації УНА-УНСО і припускають, що він схиляв знайому мешканку Кубані підірвати саморобний вибуховий пристрій на випускний лінійці в сочинській школі.
Г*споди, откуда, с какого сортира вы только лезете?
Эти дебильные срав.нения, этот хвашизм везде высераете(а совочек-то одобряэ). епт, да Моисей еще походу мало водил людей по пустыне чтобы рабы передохли(если верить высерам Пиплии), хотя совковое быдло он должен был бы водить лет 200, пока вся красножопая дрянь не забудется.
Но, там не все так просто как кажется на первый взгляд.
А, вообще, я против того, чтобы он там находился.
А теперь вся страна за Грибочка отдувается.
Народу Украины ничего не говорит.
Что это за гарант такой , что молчит и отчет народу не дает о похищенных гражданах Украины ?