Немає причин називати агресію проти України і війну іншими іменами, на РФ лежить величезна відповідальність, - віце-президент ПА ОБСЄ Седерфельт

Таку думку висловила віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутат від Швеції Маргарета Седерфельт, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
Про це вона сказала після засідання Комітету з політичних питань і безпеки в рамках 27-ї сесії ПА ОБСЄ в неділю в Берліні, на якому обговорювали текст резолюції щодо виконання зобов'язань у рамках ОБСЄ.
"Для мене як європейки дуже важливим є питання використання правильної термінології про те, що відбувається. Це російська агресія", - заявила Седерфельт.
Вона нагадала, що саме таке визначення використовує ЄС, коли йдеться про санкції проти РФ через нелегальну анексію нею Криму і дії на Донбасі. Сама шведська депутатка протягом трьох попередніх років була доповідачем і готувала таку резолюцію, "і у всіх звітах і проектах резолюцій використовувала термін "російська агресія", продовжую це робити і зараз". Політик не бачить причин називати агресію проти України і війну іншими іменами, це особливо важливо в часи нестабільності. На Росії, за її словами, лежить "величезна відповідальність" за те, що відбувається.
У дебатах виступив американський сенатор Роджер Уїкер, який також переконаний, що "це не громадянська війна триває на Донбасі". Він зазначив, що в попередніх резолюціях і заявах підкреслювалося, що дії російського керівництва щодо української території є незаконними. "Росія підписувалася під зобов'язанням не порушувати суверенітет, територіальну цілісність і політичну незалежність інших підписантів, поважати право інших країн самим обирати альянси щодо гарантування їхньої безпеки і утримуватися від погроз застосування сили і її використання проти інших держав", - нагадав сенатор, зазначивши, що українська криза залишається "основною проблемою для Комітету і для ОБСЄ загалом".
Доповідач із питання Крістіан Вігенін із Болгарії сказав, що ПА ОБСЄ в попередніх резолюціях констатувала, що "анексія півострова Крим Російською Федерацією була незаконною і неправомірною". Водночас, сказав він, Асамблея продовжує надавати можливості для політичного діалогу між зацікавленими сторонами, сприяти дипломатичному вирішенню кризи. "Імплементація всіх положень "Мінська-2" усіма сторонами залишається ключем до комплексної мирної угоди для Донбасу. Незважаючи на невдачі, мета, поставлена в цих угодах, досі досяжна і залишається найкращим виходом для України і всього регіону", - заявив Вігенін.
Нагадаємо, в Берліні триває сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Українська делегація на полях зустрілася з представниками США.
А дзвіночок гарний, хоча і запізнілий.
.
"Сама шведская депутат в течение трех предыдущих лет была докладчиком и готовила такую резолюцию "и во всех отчетах и проектах резолюций использовала термин "российская агрессия", продолжаю это делать и сейчас". Источник: https://censor.net/n3075431 "
срср це була імперія зла, а росія це імперія козла.
А как будет называться страна, что дает добро агрессору прокладывать по своей территории СП-2?