Польський воєвода Чарнек, протиставляючи польські та українські жертви у Другій світовій війні, перейшов межу людяності, - Клімкін

Як передає Цензор.НЕТ, про це міністр написав у своїй статті у виданні "НВ".
"Пан воєвода, протиставляючи польські та українські жертви, по суті розділяє загиблих на більш і менш важливих, на суттєвих і несуттєвих", - зазначив Клімкін.
"Злочинами окремих загонів українських націоналістів проти поляків він з легкістю виправдовує злочин Армії Крайової в Сагрині, а в порівнянні з тисячами загиблих поляків" кілька сотень "українських жертв видаються йому взагалі не вартими уваги. Даруйте, але це вже за межею добра і зла", - написав міністр.
За його словами, абсолютно не по-людськи вішати ярлики на невинних жертв каральних акцій, ділити їх на хороших і поганих, гідних і не гідних жалю.
"Останнім часом між польською та українською сторонами було багато запеклих історичних дискусій, але, якщо не помиляюся, пан Пшемислав Чарнек першим перейшов цю межу людяності", - заявив Клімкін.
При цьому він закликав польських опонентів не уподібнюватися Чарнеку і не переходити цю межу.
Раніше позицію Чарнека прокоментувало українське МЗС, закликавши чиновника "не маніпулювати історією".
Нагадаємо, Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події в селі Сагринь, де за участю президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944 році.
============================================
В результаті другого поділу Польщі в 1793 р. Пруссія захопила область з містами Гданськ, Торунь і Познань, Росія приєднала Правобережну Україну. Відповіддю поляків на другий поділ стало визвольне повстання, очолюване Т. Косцюшко (придушене російськими та прусськими військами).
=============================================
У 1795 р. Австрія, Пруссія та Росія підписали договір про третій поділ Польщ
=============================================
Четвертий поділ Польщі відбувся у вересні 1939 р. внаслідок підписаного напередодні (23.08.1939 р.) між https://histua.com/ru/slovar/n/naciya нацистською Німеччиною та комуністичним СРСР секретного додаткового протоколу. Він передбачав, що німецько-радянський кордон пройде «приблизно по лінії річок Нарва, Вісла, Сана». Німецькі війська вторглися до Польщі 1.09., а радянські- 17.09.1939 р. Формальне завершення окупації Польщі й остаточне визначення нового німецько-радянського кордону було відображено в секретному додатковому протоколі до Договору між Німеччиною і СРСР про дружбу і кордон (28.09.1939 p.)
==============================================
Страти польських офіцерів у Харкові - масові страти польських генералів і офіцерів, що проводились у https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2 Харкові в період з 5 квітня по 12 травня 1940 року у підвалі управління https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%B0%D1%82_%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%85_%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2_%D0%A1%D0%A0%D0%A1%D0%A0 НКВС СРСР по Харківській області за рішеннями особливої https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BA%D0%B0_%D0%9D%D0%9A%D0%92%D0%A1 трійки . Загалом було розстріляно більш ніж 3820 військовополоненихhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5 Війська Польського
===============================================
5 березня 1940 р. Політбюро ЦК ВКП(б) прийняло рішення про розстріл "14 700 польських офіцерів, чиновників, поміщиків, поліцейських, розвідників, жандармів, осадників і тюремників, які перебувають у таборах для військовополонених", а також 11 000 заарештованих, які перебували у в'язницях західних областей України та Білорусі, "членів різних контрреволюційних шпигунських і диверсійних організацій, колишніх поміщиків, фабрикантів, колишніх польських офіцерів, чиновників і перебіжчиків". Основою для рішення Політбюро стала записка наркома внутрішніх справ СРСР Л. Берії в ЦК ВКП(б) Й. Сталіну, в якій розстріл перерахованих категорій польських полонених і в'язнів було запропоновано, "виходячи з того, що всі вони є закоренілими, невиправними ворогами радянської влади". В історії цей злочин радянського режиму відомий як катинський розстріл.================================================
ДУРНІ ЛЯХИ,ЩО ВАМ УКРАЇНЦІ ЗРОБИЛИ? Телепні!!!
У Версалі також було визначено основні засади політики новоутворених держав щодо захисту прав національних меншин. Зокрема йшлося про можливість визнання (де-юре) приєднання Східної Га-личини до Польщі залежно від польської політики щодо української та інших національних груп населення.
Демонструючи виконання міжнародних умов щодо національних меншин, Польща вдалась до тактичних кроків. Так, законом польського сейму від 26 вересня 1922 р. було надано самоврядування трьом галицьким воєводствам - Львівському, Станіславському і Тернопільському. В зазначених воєводствах створювалися місцеві сеймики, до компетенції яких належали питання релігії, початкової і середньої освіти, охорони здоров'я, будівництва шляхів та ін. Однак прийняті сеймиками воєводські закони здебільшого вимагали санкції президента держави. У червні 1922 р. сейм Польщі - всупереч рішенням Версальської конференції - відхилив проект територіальної автономії Східної Галичини, і після цього до питання про автономію уже ніколи не повертався. Зрештою, досить скоро у такому законі відпала необхідність. Як відомо, 14 березня 1923 р. Рада послів Антанти у Парижі узаконила анексію Галичини Польщею, яка до того вважалася її військовим окупантом. Дослідники (В. Макарчук) щодо міжнародно-правових обставин захоплення Польщею території Східної Галичини доходять однозначного висновку на користь порушення Польською державою тодішнього (т. зв. "старого") міжнародного права. Отримавши Східну Галичину на чітко окреслених умовах надання її населенню прав автономії, уряд міжвоєнної Польщі - Другої Речі Посполитої - цю імперативну вимогу проігнорував.
Погибшие поляки на Волыне - жертвы насильственной полонизации этих земель.
Українське населення польської Галичини не тільки не стражлало від голодоморів, а й голосувало, і мало своїх представників у Сеймі - депутатів українського походження.
А звіряче замучені на Волині - жертви дикої, сатанинської ідеології нацизму-націоналізму, яку тепер посилено миють від крові.
Ріки крові не відмити.
"Окупована" Польщею Галичина не знала жодних голодоморів і економічно процвітала.
В часи польської "окупації" емігрантів з Галичини було найменше за всю історію, хоч кордони на Захід були відкриті. Точніше, емігрантів було не "найменше" - їх просто не було, бо Галичина пережила розквіт, якого й близько не було за часів Австро-Угорщини і Російської Імперії, при яких з Галичини виїхало понад 300 000 галичан.
На западе по крайней мере братьями не притворяются.
"Хіба ляхи не будували в себе фашистську державу до 2-ї світової?
Чи відомо, що диктатор Пілсудський в часи російсько-японської та І-ї Світової був терористом і агентом кількох розвідок, зокрема, японської, австрійської та німецької?! А його рідний брат входив до терористичної групи О.Ульянова?
Не було погромів? 2 червня 1929 р. активісти Вшехпольскої молоді та Табору великої Польщі влаштували анти єврейські погроми у Львові, розгромивши будівлю єврейської гімназії, гуртожиток єврейських студентів і редакцію єврейської газети «Хвіля». Також відбулися сутички з поліцією. Єврейський погром львівських студентів підтримали своїми виступами студенти інших міст Польщі. У 1930 ті рр. польським націоналістам вдалося ввести в університетах для єврейських студентів так зване «лавочне ґетто». Чи може польський терор чинився не польськими нацистами і фашистами? Нагадати їхні назви? Будь ласка:
Союз фашистів,
Організація фашистів Чорна Фаланга,
Польська націонал-соціалістична партія,
Партія націонал-соціалістів,
Незалежна націонал-соціалістична партія,
Польська фашистська партія,
Польська націонал-соціалістична партія Варта,
Радикальна націонал-соціалістична партія,
Націонал-соціалістична партія міст і сіл,
Національно-радикальний табір Фаланга,
Національно-радикальний рух Фаланга тощо.
Ніяких перешкод діяльності цих партій та організацій владою Польщі не чинилось. У 1937 р. правлячий режим Польщі уклав союз з однією з них - з п'ятитисячним Націонал-радикальним рухом Фаланга - і поставив фалангістів керувати проурядовою молодіжною організацією Союзом молодої Польщі. Це лише "квіточки"! Не варто полякам вказувати українцям на УВО-ОУН, бо "польський гріх" нацизму неспівставний!"
У цих ляхів вельми цікаве розуміння "геноциду"- геноцид польських окупантів з боку українців на окупованій поляками українській землі (!). Тоді уже хай Німеччина звинуватить кацапів у "геноциді" німців під Сталінградом....