9040 відвідувачів онлайн
13 818 54

Польський воєвода Чарнек, протиставляючи польські та українські жертви у Другій світовій війні, перейшов межу людяності, - Клімкін

Як передає Цензор.НЕТ, про це міністр написав у своїй статті у виданні "НВ".

"Пан воєвода, протиставляючи польські та українські жертви, по суті розділяє загиблих на більш і менш важливих, на суттєвих і несуттєвих", - зазначив Клімкін.

"Злочинами окремих загонів українських націоналістів проти поляків він з легкістю виправдовує злочин Армії Крайової в Сагрині, а в порівнянні з тисячами загиблих поляків" кілька сотень "українських жертв видаються йому взагалі не вартими уваги. Даруйте, але це вже за межею добра і зла", - написав міністр.

За його словами, абсолютно не по-людськи вішати ярлики на невинних жертв каральних акцій, ділити їх на хороших і поганих, гідних і не гідних жалю.

"Останнім часом між польською та українською сторонами було багато запеклих історичних дискусій, але, якщо не помиляюся, пан Пшемислав Чарнек першим перейшов цю межу людяності", - заявив Клімкін.

При цьому він закликав польських опонентів не уподібнюватися Чарнеку і не переходити цю межу.

Раніше позицію Чарнека прокоментувало українське МЗС, закликавши чиновника "не маніпулювати історією".

Нагадаємо, Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події в селі Сагринь, де за участю президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" і підрозділів Армії Крайової в 1944 році.

Топ коментарі
+24
то есть конечная цель которую хочет достичь Чарнек тебя не интересует ?
показати весь коментар
11.07.2018 21:58 Відповісти
+24
Думаю, якраз тут Клімкін все правильно зробив. Мовчати у цьому питанні не треба.
показати весь коментар
11.07.2018 22:35 Відповісти
+20
На початку 70х p. XVIII ст. Польща (Річ Посполита) внаслідок соціально-економічної та https://histua.com/slovnik/p/polis політичної кризи занепадала. В 1772 p., скориставшись її скрутним становищем, Австрія, Росія і Пруссія здійснили перший поділ Речі Посполитої.

============================================
В результаті другого поділу Польщі в 1793 р. Пруссія захопила область з містами Гданськ, Торунь і Познань, Росія приєднала Правобережну Україну. Відповіддю поляків на другий поділ стало визвольне повстання, очолюване Т. Косцюшко (придушене російськими та прусськими військами).

=============================================
У 1795 р. Австрія, Пруссія та Росія підписали договір про третій поділ Польщ

=============================================
Четвертий поділ Польщі відбувся у вересні 1939 р. внаслідок підписаного напередодні (23.08.1939 р.) між https://histua.com/ru/slovar/n/naciya нацистською Німеччиною та комуністичним СРСР секретного додаткового протоколу. Він передбачав, що німецько-радянський кордон пройде «приблизно по лінії річок Нарва, Вісла, Сана». Німецькі війська вторглися до Польщі 1.09., а радянські- 17.09.1939 р. Формальне завершення окупації Польщі й остаточне визначення нового німецько-радянського кордону було відображено в секретному додатковому протоколі до Договору між Німеччиною і СРСР про дружбу і кордон (28.09.1939 p.)

==============================================
Страти польських офіцерів у Харкові - масові страти польських генералів і офіцерів, що проводились у https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2 Харкові в період з 5 квітня по 12 травня 1940 року у підвалі управління https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%B0%D1%82_%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%85_%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2_%D0%A1%D0%A0%D0%A1%D0%A0 НКВС СРСР по Харківській області за рішеннями особливої https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BA%D0%B0_%D0%9D%D0%9A%D0%92%D0%A1 трійки . Загалом було розстріляно більш ніж 3820 військовополоненихhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5 Війська Польського

===============================================

5 березня 1940 р. Політбюро ЦК ВКП(б) прийняло рішення про розстріл "14 700 польських офіцерів, чиновників, поміщиків, поліцейських, розвідників, жандармів, осадників і тюремників, які перебувають у таборах для військовополонених", а також 11 000 заарештованих, які перебували у в'язницях західних областей України та Білорусі, "членів різних контрреволюційних шпигунських і диверсійних організацій, колишніх поміщиків, фабрикантів, колишніх польських офіцерів, чиновників і перебіжчиків". Основою для рішення Політбюро стала записка наркома внутрішніх справ СРСР Л. Берії в ЦК ВКП(б) Й. Сталіну, в якій розстріл перерахованих категорій польських полонених і в'язнів було запропоновано, "виходячи з того, що всі вони є закоренілими, невиправними ворогами радянської влади". В історії цей злочин радянського режиму відомий як катинський розстріл.================================================
ДУРНІ ЛЯХИ,ЩО ВАМ УКРАЇНЦІ ЗРОБИЛИ? Телепні!!!
показати весь коментар
11.07.2018 22:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Рахувати та підсумовувати - і совіцько-фашистській владі в залік.
показати весь коментар
11.07.2018 21:51 Відповісти
Цікаво якої кінцевої цілі хоче досягти Клімкін даними випадами?
показати весь коментар
11.07.2018 21:55 Відповісти
то есть конечная цель которую хочет достичь Чарнек тебя не интересует ?
показати весь коментар
11.07.2018 21:58 Відповісти
А якщо в них мета одна?
показати весь коментар
11.07.2018 22:25 Відповісти
???
показати весь коментар
11.07.2018 23:41 Відповісти
Абсолютно не цікавить. Я навіть не знаю, що таке воєвода.
показати весь коментар
11.07.2018 23:44 Відповісти
в таком случаю думаю ты прекрасно проживешь и без ответа на свой вопрос
показати весь коментар
12.07.2018 00:17 Відповісти
Ти дуже розумна людина.
показати весь коментар
12.07.2018 23:16 Відповісти
То єст жондца воєвудства, то значи же тен чловєк зажондзі воєвудствєм. Тераз, мам надзєє, жє пан юж вє цо то такє воєвода. Но, нє?
показати весь коментар
12.07.2018 00:27 Відповісти
А може це у вас щось випало?
показати весь коментар
11.07.2018 22:08 Відповісти
Просто сказати, що воєвода - нелюдь. І все.
показати весь коментар
11.07.2018 22:33 Відповісти
Це рівень міністра коментувати заяви аналога голови облдержадміністрації у гонорових та шляхетних панів польських?
показати весь коментар
11.07.2018 22:02 Відповісти
Думаю, якраз тут Клімкін все правильно зробив. Мовчати у цьому питанні не треба.
показати весь коментар
11.07.2018 22:35 Відповісти
Це міг зробити і посол в РП пан Дещиця.. У нього значно більший талант як дипломата, так і виконавця всесвітньо відомого вокального хіту..
показати весь коментар
11.07.2018 22:38 Відповісти
На початку 70х p. XVIII ст. Польща (Річ Посполита) внаслідок соціально-економічної та https://histua.com/slovnik/p/polis політичної кризи занепадала. В 1772 p., скориставшись її скрутним становищем, Австрія, Росія і Пруссія здійснили перший поділ Речі Посполитої.

============================================
В результаті другого поділу Польщі в 1793 р. Пруссія захопила область з містами Гданськ, Торунь і Познань, Росія приєднала Правобережну Україну. Відповіддю поляків на другий поділ стало визвольне повстання, очолюване Т. Косцюшко (придушене російськими та прусськими військами).

=============================================
У 1795 р. Австрія, Пруссія та Росія підписали договір про третій поділ Польщ

=============================================
Четвертий поділ Польщі відбувся у вересні 1939 р. внаслідок підписаного напередодні (23.08.1939 р.) між https://histua.com/ru/slovar/n/naciya нацистською Німеччиною та комуністичним СРСР секретного додаткового протоколу. Він передбачав, що німецько-радянський кордон пройде «приблизно по лінії річок Нарва, Вісла, Сана». Німецькі війська вторглися до Польщі 1.09., а радянські- 17.09.1939 р. Формальне завершення окупації Польщі й остаточне визначення нового німецько-радянського кордону було відображено в секретному додатковому протоколі до Договору між Німеччиною і СРСР про дружбу і кордон (28.09.1939 p.)

==============================================
Страти польських офіцерів у Харкові - масові страти польських генералів і офіцерів, що проводились у https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2 Харкові в період з 5 квітня по 12 травня 1940 року у підвалі управління https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%B0%D1%82_%D0%B2%D0%BD%D1%83%D1%82%D1%80%D1%96%D1%88%D0%BD%D1%96%D1%85_%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2_%D0%A1%D0%A0%D0%A1%D0%A0 НКВС СРСР по Харківській області за рішеннями особливої https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BA%D0%B0_%D0%9D%D0%9A%D0%92%D0%A1 трійки . Загалом було розстріляно більш ніж 3820 військовополоненихhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE_%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5 Війська Польського

===============================================

5 березня 1940 р. Політбюро ЦК ВКП(б) прийняло рішення про розстріл "14 700 польських офіцерів, чиновників, поміщиків, поліцейських, розвідників, жандармів, осадників і тюремників, які перебувають у таборах для військовополонених", а також 11 000 заарештованих, які перебували у в'язницях західних областей України та Білорусі, "членів різних контрреволюційних шпигунських і диверсійних організацій, колишніх поміщиків, фабрикантів, колишніх польських офіцерів, чиновників і перебіжчиків". Основою для рішення Політбюро стала записка наркома внутрішніх справ СРСР Л. Берії в ЦК ВКП(б) Й. Сталіну, в якій розстріл перерахованих категорій польських полонених і в'язнів було запропоновано, "виходячи з того, що всі вони є закоренілими, невиправними ворогами радянської влади". В історії цей злочин радянського режиму відомий як катинський розстріл.================================================
ДУРНІ ЛЯХИ,ЩО ВАМ УКРАЇНЦІ ЗРОБИЛИ? Телепні!!!
показати весь коментар
11.07.2018 22:06 Відповісти
Дурним ляхам чомусь не подобається, що в 1943 році на Волині з метою побудови квітучої, волошкової, солов'їної і калинової, віруючої держави звіряче закатували майже сто тисяч польських стариків, жінок і дітей.
показати весь коментар
11.07.2018 22:14 Відповісти
А звідки на волині взялися ляхи ?
показати весь коментар
11.07.2018 22:19 Відповісти
Міжвоєнна Польська держава захоплювала західноукраїнські землі кількома етапами. Окупація західноукраїнських земель супроводжувалася дипломатичним схваленням і військовою підтримкою з боку країн Антанти. На першому етапі поляки зосередили зусилля на захопленні Східної Галичини. Так, згідно з рішенням Верховної ради Антанти (25 червня 1919 p.), прийнятому в рамках підготовки Версальського мирного договору, польські війська "з метою захисту прав населення Східної Галичини та його майна від небезпеки, яка загрожує йому від більшовицьких банд", отримували право продовжувати операції аж до річки Збруч. Наступною ухвалою (11 липня 1919 р.) Верховна рада Антанти надала Польщі мандат на окупацію Східної Галичини, проте лише на умовах "тимчасового заходу міжнародного характеру". Де-факто це вже тоді було зроблено в результаті програної українцями українсько-польської війни. А після підписання Сен-Жерменського договору (10 вересня 1919 р.) переможена Австрія, зокрема, зреклася права суверенності над Східною Галичиною. Сувереном останньої де-юре стали держави Антанти, а Польща визнавалася тимчасовим окупантом краю. Статус Східної Галичини як міжнародної території підтверджувався і Севрським мирним договором (серпень 1920 p.). Рішенням Союзних держав (21 вересня 1919 р.) термін тимчасової польської окупації було подовжено з 10 до 25 років. Остаточне ж рішення про долю цієї міжнародної території мала ухвалити Ліга Націй.
У Версалі також було визначено основні засади політики новоутворених держав щодо захисту прав національних меншин. Зокрема йшлося про можливість визнання (де-юре) приєднання Східної Га-личини до Польщі залежно від польської політики щодо української та інших національних груп населення.
Демонструючи виконання міжнародних умов щодо національних меншин, Польща вдалась до тактичних кроків. Так, законом польського сейму від 26 вересня 1922 р. було надано самоврядування трьом галицьким воєводствам - Львівському, Станіславському і Тернопільському. В зазначених воєводствах створювалися місцеві сеймики, до компетенції яких належали питання релігії, початкової і середньої освіти, охорони здоров'я, будівництва шляхів та ін. Однак прийняті сеймиками воєводські закони здебільшого вимагали санкції президента держави. У червні 1922 р. сейм Польщі - всупереч рішенням Версальської конференції - відхилив проект територіальної автономії Східної Галичини, і після цього до питання про автономію уже ніколи не повертався. Зрештою, досить скоро у такому законі відпала необхідність. Як відомо, 14 березня 1923 р. Рада послів Антанти у Парижі узаконила анексію Галичини Польщею, яка до того вважалася її військовим окупантом. Дослідники (В. Макарчук) щодо міжнародно-правових обставин захоплення Польщею території Східної Галичини доходять однозначного висновку на користь порушення Польською державою тодішнього (т. зв. "старого") міжнародного права. Отримавши Східну Галичину на чітко окреслених умовах надання її населенню прав автономії, уряд міжвоєнної Польщі - Другої Речі Посполитої - цю імперативну вимогу проігнорував.
показати весь коментар
11.07.2018 22:26 Відповісти
http://www.istpravda.com.ua/articles/4d4b20cabaaa8/ тиць
показати весь коментар
11.07.2018 22:27 Відповісти
А звідки в Канаді взялися українці? А в Аргентині? А в США? А в Уругваї? А в Польщі? І що, там вбивали українських жінок, дідів і дітей?
показати весь коментар
12.07.2018 03:59 Відповісти
Там эмигранты. А в Украине польские колонисты-переселенцы. В 1924 году польским парламентом был принят особый «Кресовый» закон, по которому с целью ассимиляции местного населения на Западной Украине и в Западной Белоруссии вводилось двуязычное школьное образование. Похоже на Уругвай?
Погибшие поляки на Волыне - жертвы насильственной полонизации этих земель.
показати весь коментар
12.07.2018 04:48 Відповісти
Брехня. В Канаді навчання англійською і французькою мовами. Задоя асиміляції.
Українське населення польської Галичини не тільки не стражлало від голодоморів, а й голосувало, і мало своїх представників у Сеймі - депутатів українського походження.
А звіряче замучені на Волині - жертви дикої, сатанинської ідеології нацизму-націоналізму, яку тепер посилено миють від крові.
Ріки крові не відмити.
показати весь коментар
12.07.2018 20:42 Відповісти
Українці в Канаду, Австралію, Штати, Аргентину .... переїжджали без українських колоніальних адміністрацій, каральних загонів, війська, ксьондзів. Українці Канади, Америки, Австралії... не називали місцеве населення бидлом, не нав"язували їм свою мову, церкву, звірячі повадки, не палили їх села, не зганяли зі своїх земель, не вбивали, не грабували, не паплюжили національні святині і цінності, героїв тих народів...
показати весь коментар
12.07.2018 14:21 Відповісти
Нікчемна нацюча брехня.
"Окупована" Польщею Галичина не знала жодних голодоморів і економічно процвітала.
В часи польської "окупації" емігрантів з Галичини було найменше за всю історію, хоч кордони на Захід були відкриті. Точніше, емігрантів було не "найменше" - їх просто не було, бо Галичина пережила розквіт, якого й близько не було за часів Австро-Угорщини і Російської Імперії, при яких з Галичини виїхало понад 300 000 галичан.
показати весь коментар
12.07.2018 21:10 Відповісти
Шел бы ты в свое Ольгино. Мохнорылый
показати весь коментар
11.07.2018 22:21 Відповісти
А скільки закатували поляків німці, росіяни? Чому велькопольські шовіністи не луплять за німецьку мову німців, а за російську - росіян? Ви що, шакали, можете ображати тільки слабіших? Забули про Празьку різню, коли було знищено 20000 поляків, про повстання 1830, 1863 років, про Катинь, про вбивство Качинського?
показати весь коментар
11.07.2018 22:27 Відповісти
А може 100 мільйонів, кацапський йолопе?
показати весь коментар
12.07.2018 10:38 Відповісти
главное что во всех чварах между Украиной и Польшей выглядывают уши *****
показати весь коментар
12.07.2018 00:21 Відповісти
Пока украинцы вынуждены ехать туда на заработки, те будут издеваться над нашей историей, как хотят
показати весь коментар
11.07.2018 22:29 Відповісти
вже забули як з кінця 80-х перли в Україну по побутову техніку і речі бо самі були голодранцями!
показати весь коментар
11.07.2018 22:39 Відповісти
Хм...Голодранцями були ми також бо нічого такого не мали. Зате вони вже не голодранці, а ми досі ними залишаємося. Чи це не є причина для зневаги?
показати весь коментар
12.07.2018 10:47 Відповісти
Згоден з вами. В кого бабки, той і правий. Історично, ми завжди були рабами у пшеків, а чого поважати рабів. Досих пір не порвали тих кайданів, як хотів Тарас.
показати весь коментар
12.07.2018 10:51 Відповісти
Польський воєвода Чарнек, протиставляючи польські та українські жертви у Другій світовій війні, перейшов межу людяності, - Клімкін - Цензор.НЕТ 6222ФСБ задержала техника рядом с базой сборной Англии,приняв его за хорватского шпиона
показати весь коментар
11.07.2018 22:43 Відповісти
А может этот воевода просто деньги пуйла отрабатывает?
показати весь коментар
11.07.2018 22:58 Відповісти
Не пытайтесь объяснить злым умыслом то, что вполне объяснимо глупостью (с).
показати весь коментар
12.07.2018 08:34 Відповісти
ХОРВАТИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
11.07.2018 23:26 Відповісти
Что на востоке дерьмо, что на западе.
На западе по крайней мере братьями не притворяются.
показати весь коментар
12.07.2018 00:05 Відповісти
И этнические поляки и этнические украинцы тогда были гражданами одной страны - Польши! Странно что ПОЛЬША ДЕЛИТ СВОИХ ГРАЖДАН на своих и чужих. Напомню, что юридически, государства Украина тогда не существовало и все события происходили на оккупированных Польшей у Украинской Народной Республики землях, которые позже были оккупированы национал-социалистами и коммунистами.
показати весь коментар
12.07.2018 06:36 Відповісти
Скажу вам на вушко, чого поляки ділять на своїх та чужих... націоналізм. Українці не були партнерами, коли створювалась Польща 20-х років минулого століття, українці примусово увійшли в цю державу. Та й юридично, напевно, поляки та українці не були рівні, а фактично й подавно.
показати весь коментар
12.07.2018 10:56 Відповісти
Достали соседушки со своим польским кацапизмом. Если ответить на вопросы: на чьей земле произошли события (Волынская трагедия) и почему они произошли, то на месте поляков эту тему вообще нужно стараться обходить стороной.
показати весь коментар
12.07.2018 08:55 Відповісти
а думаєте поляки тоді інші були? от їх й "поставили" на місце наші предки...
показати весь коментар
12.07.2018 10:20 Відповісти
******* barzo dobrze!
показати весь коментар
12.07.2018 10:48 Відповісти
Павло Гай-Нижник
"Хіба ляхи не будували в себе фашистську державу до 2-ї світової?

Чи відомо, що диктатор Пілсудський в часи російсько-японської та І-ї Світової був терористом і агентом кількох розвідок, зокрема, японської, австрійської та німецької?! А його рідний брат входив до терористичної групи О.Ульянова?
Не було погромів? 2 червня 1929 р. активісти Вшехпольскої молоді та Табору великої Польщі влаштували анти єврейські погроми у Львові, розгромивши будівлю єврейської гімназії, гуртожиток єврейських студентів і редакцію єврейської газети «Хвіля». Також відбулися сутички з поліцією. Єврейський погром львівських студентів підтримали своїми виступами студенти інших міст Польщі. У 1930 ті рр. польським націоналістам вдалося ввести в університетах для єврейських студентів так зване «лавочне ґетто». Чи може польський терор чинився не польськими нацистами і фашистами? Нагадати їхні назви? Будь ласка:
Союз фашистів,
Організація фашистів Чорна Фаланга,
Польська націонал-соціалістична партія,
Партія націонал-соціалістів,
Незалежна націонал-соціалістична партія,
Польська фашистська партія,
Польська націонал-соціалістична партія Варта,
Радикальна націонал-соціалістична партія,
Націонал-соціалістична партія міст і сіл,

Національно-радикальний табір Фаланга,
Національно-радикальний рух Фаланга тощо.
Ніяких перешкод діяльності цих партій та організацій владою Польщі не чинилось. У 1937 р. правлячий режим Польщі уклав союз з однією з них - з п'ятитисячним Націонал-радикальним рухом Фаланга - і поставив фалангістів керувати проурядовою молодіжною організацією Союзом молодої Польщі. Це лише "квіточки"! Не варто полякам вказувати українцям на УВО-ОУН, бо "польський гріх" нацизму неспівставний!"
показати весь коментар
12.07.2018 10:49 Відповісти
Поляків можна поважати хоча б за те, що вони створили свою держави, а ми досі ні (в повному сенсі цього слова). Привід задуматись. Вони вже в Європі, а самі знаєте де...
показати весь коментар
12.07.2018 11:01 Відповісти
УПА на Волині і в Галичині завдавала ударів по підрозділах польських бойовиків - окупантів на території України і місцях їх базування. Місцями базування тих душогубів були польські колоніальні поселення на території України. Там бойовики з АК і ін. аналогічних банд годувалися, лікувалися, відлежувалися, там і звідти здійснювалося поповнення їхніх банд, там були кубла їхніх інформаторів, звідти польські душогуби здійснювали свої кроваві вилазки на українські села, де палили, убивали, катували Українців. Тому окупантів нищили, і правильно робили.
У цих ляхів вельми цікаве розуміння "геноциду"- геноцид польських окупантів з боку українців на окупованій поляками українській землі (!). Тоді уже хай Німеччина звинуватить кацапів у "геноциді" німців під Сталінградом....
показати весь коментар
12.07.2018 14:41 Відповісти