Ми бачимо ризики зупинки коксохімічних і металургійних підприємств, які не можуть купити сірчану кислоту в Україні і змушені імпортувати її, - глава Держрегуляторної служби Ляпіна

Про це стало відомо під час першого засідання Моніторингової групи з питань виробництва та імпорту сірчаної кислоти при Державній регуляторній службі України, передає UAprom, пише 112.ua.
"Ми інформуємо прем'єр-міністра (щодо поточної ситуації, – ред.), будемо просити Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі (МКМТ) в серпні хоча б відкласти введення квот, щоб закінчила роботу Моніторингова група. Ми бачимо ризики зупинки коксохімічних і металургійних підприємств, які не можуть купити сірчану кислоту в Україні та змушені імпортувати її", - сказала глава ДРС Ксенія Ляпіна під час засідання.
Як повідомлялося раніше, Моніторингова група при Держрегслужбі була створена для відстеження реальної ситуації на ринку сірчаної кислоти України.
За її словами, не можна жертвувати споживачами сірчаної кислоти на догоду виробникам.
"Це підготовка до монополізації ринку, де будуть тільки посередники, а не виробники", - зазначив вона, додавши, що "Сумихімпром" і Східний, і НВО "Зоря" відмовилися брати участь у роботі Моніторингової групи.
До того ж глава ДРС розкритикувала сам механізм квотування як такий, який потенційно може бути корупційним.
"Хто перший звернеться, той і отримає квоту", - констатувала Ляпіна.
Анатолій Старовойт, голова Асоціації "Укркокс", звернув увагу, що наразі дефіцит сірчаної кислоти на внутрішньому ринку становить 98 тис. т. "Виробники повинні гарантувати постачання цього обсягу, в іншому разі за відсутності сірчаної кислоти зупиняться коксохіми і метзаводи", - сказав він.
Олександр Каленков, президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром", відзначив проблему рухомого складу. "Потрібні дані з цистерн. Наприклад, за фактом на "Сумихімпром" є 25 цистерн, хоча підприємство заявляє про наявність 60 цистерн. Ще 20 одиниць вони можуть відремонтувати. Але скільки реально цистерн знаходиться в робочому стані – невідомо", - підкреслив він.
Результатом роботи Моніторингової групи може стати скасування квот на імпорт сірчаної кислоти в Україну.
импичмент петруалексеичу - начало всех начал...
але по факту - Україна стає країною без виробництва - що робити народу?
народ залишає Україну - це політика чоколятних!
бегают всякие и орут, шо все производство надо запретить
потому что мешает оно им, видите ли
Что за бред? Какая еще остановка? Какая разница где покупать? Да, возможно там чуть дороже, но трагедии нет никакой. Не хотите сами - объявите тендер и завтра у ваших ворот будут десятки продавцов топтаться.
петралексеич напёрсточник...
есть целое лобби людей, требующих их закрытия и распила на метал