11601 відвідувач онлайн

Радник президента Павленко спростував 8 основних міфів путінської пропаганди про Томос для ПЦУ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Михайло Ужвій пропонує дати аргументовані відповіді на запит путінагітпропа", - написав Павленко, відповідаючи на коментарі під своїм постом у Facebook.

Радник Президента відповів по пунктах на ці запитання:

Перше запитання: "Митрополит УПЦ МП входить у синод РПЦ, а ПЦУ - не входить"

- ПЦУ за статусом рівна РПЦ. Тому митрополиту ПЦУ нікуди входити не треба - він і без того очолює незалежну церкву.

2. "ПЦУ не має права створювати закордонні єпархії та парафії"

- Жодна Церква не може створювати парафій за межами юрисдикції. Навіть РПЦ. Це так, якби держава вирішила створити свої "філіали" на території інших. Але питання закордонних парафій вирішується шляхом міжцерковних домовленостей. Наприклад, можна відкрити подвір‘я на території іншої церкви - за її згоди.

3. "Патріархат в Україні скасовується"

- Вперше в історії України маємо і незалежну, і визнану іншими Церкву. Це - величезний крок. Всі церкви отримували визнану незалежність у статусі митрополії або архієпископії. А згодом деякі набули статусу патріархії - який був визнаний Фанаром окремим актом. РПЦ - виняток, але вони отримали "підтвердження статусу" при винятковій ролі московської держави.

Коли ПЦУ зміцніє, коли до неї приєднаються ті, хто нині залишається в МП - можна буде говорити про набуття визнаного статусу Патріархату. Положення Томосу про те, що титул Предстоятеля не можна змінювати без згоди Фанара - насправді шлях до цього. Церква зміцніє, отримає визнання, напрацює авторитет - буде легше вести перемовини про статус патріархату. А поки митрополія - нічим не гірша, і рівна серед рівних.

4. "Константинополь буде вищою інстанцією у вирішенні спорів всередині ПЦУ"

- Вселенська Патріархія є такою інстанцією для всіх Церков. В силу такого статусу було повернуто до спілкування мільйони українських немосковських православних, знято покарання з Філарета, Макарія та їхніх послідовників. Те, що Москва зараз цього не визнає, - її особиста проблема.

5. "Статут ПЦУ має відповідати положенням Томосу"

- Стандартна вимога. Але Томос написаний настільки рамково, що не відповідати йому важко.

6. "ПЦУ на правах підпорядкованості має брати участь у всіх нарадах, які проводяться під егідою Фанара"

- По-перше, не на правах підпорядкованості, а як рівна серед рівних. А по-друге, йдеться про події масштабу Всеправославного Собору 2016 року, який Росія проігнорувала, ще й інших підбила, чим продемонструвала справжнє ставлення до канонів і православ‘я.

7. "ПЦУ отримуватиме миро від Константинополя"

- Суто символічна річ, присутня в більшості Томосів. Не тягне жодних практичних обмежень.

8. "У Томосі закріплені права Константинополя на екзархат і ставропігії в Україні"

- Екзархат - це представництво, місія, фактично - "посольство", яке розташовується в Андріївській церкві. Мається на увазі це. Жодних інших не передбачено. "Щодо ставропігій – див. пункт про міжцерковні домовленості. Без згоди ставропігій ніхто не створюватиме. І до речі: жодних таємних чи не таємних угод про "ставропігії" (окрім згаданої Андріївської церкви) не існує", - написав Павленко.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій учора, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

20 грудня Глава РПЦ Кирил написав листа до предстоятелів православних церков у світі, де виклав своє бачення процесу створення Православної церкви України.

У Стамбулі на урочистостях, пов'язаних з підписанням і врученням Томосу, перебуває українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком.

Як повідомлялося, 7 січня в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії Томос перенесуть для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен зможе його побачити будь-якого дня з 8 години ранку до 18 години вечора.

Топ коментарі
+56
Сижу, пью рислинг, смотрю новости, и мне хорошо.
Мне давно не было так хорошо.
В такие моменты хочется тихо петь.

Эй, портяночные, стекломойные, растрепанные, мы уходим от вас.
От «самого лучшего советского» (образования? быта? шампанского?), от Лукашиных и Москвы, которая слезам не верит, от дедов морозов со снегурочками и олимпийских мишек.
От донских и суворовых, от жуковых и маргеловых, от гусарских баллад и татарских распевов.
От дидов, которые воевали, да не вывоевали, от эффективных менеджеров, принявших народ с сохой и оставивших с сохой, но уже в другом месте. От ваших тошнотных праздников и способов их празднования. От вашей попсы и от ваших «традиционных ценностей». Уходить будем долго, да. Но безвозвратно.

Эй, попы с неухоженными бородами на плосковато-конопатых лицах, вы теперь у нас на правах вторженцев. И погладьте, наконец, подрясники.
Мы никогда вас не забудем, потому что такое не забывается и забывать нельзя. Мы тщательнейше объясним детям, что с вами нужно делать, когда вы опять полезете. Винтовка уже не закопана в огороде, а стоит дома, в сейфе, тщательно смазывается, регулярно испытывается. Вы всегда останетесь в наших сердцах примером того, как не надо делать. Как не надо строить страну, что нельзя делать с культурой, как не стоит вести себя с соседями, во что не нужно превращать собственную историю, на что не должны быть похожа церковь и армия. Как не вести себя с собеседниками, как не обращаться с женщинами, как не воспитывать детей, как, наконец, не одеваться, чтобы не выглядеть посмешищем.

Спасибо вам за все эти простые и поучительные примеры. Оставайтесь такими же, чтобы мы всегда имели их перед глазами. Живите в грязи и славьте ракеты, чешите величие и славьте вошьдя.

А мы пошли. Нам будет сложно, мы будем спотыкаться, падать, отряхиваться, отмываться и идти вперед.
Вперед - это от вас.
Вперед всегда было от вас. Пойми мы это раньше, мы бы уже были много дальше, но увы.

Лучше, впрочем, поздно, чем никогда.
=Віктор Трегубови
показати весь коментар
06.01.2019 00:44 Відповісти
+34
Чому всі путінські тези про Томос у нас просувають зрадоботи?
показати весь коментар
05.01.2019 23:27 Відповісти
+33
Ещё раз хочется поздравит украинский народ ! Это очень важно ! Гундяевско - путлеровского церковного мракобесия больше не будет ....
показати весь коментар
06.01.2019 00:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 5 з 5
Отець Іван відомий тим, що в 2013 році почав дзвонити у дзвони Михайлівського монастиря під час спроби розгону Майдану.
отець Іван Сидор Томос у наших руках!
Радник президента Павленко спростував 8 основних міфів путінської пропаганди про Томос для ПЦУ - Цензор.НЕТ 7448
показати весь коментар
06.01.2019 19:33 Відповісти
Радник президента Павленко спростував 8 основних міфів путінської пропаганди про Томос для ПЦУ - Цензор.НЕТ 5063
показати весь коментар
06.01.2019 20:08 Відповісти
Радник президента Павленко спростував 8 основних міфів путінської пропаганди про Томос для ПЦУ - Цензор.НЕТ 9807
показати весь коментар
06.01.2019 21:41 Відповісти
Радник президента Павленко спростував 8 основних міфів путінської пропаганди про Томос для ПЦУ - Цензор.НЕТ 6703
показати весь коментар
07.01.2019 00:14 Відповісти
До отримання Томасу ми мали українські незалежні, проте не визнані церкви: Київський Патріархат та УАПЦ. Після Томасу ми маємо об'єднання Київського Патріархату та УАПЦ. Московський Патріархат як був, так і залишився. До того ж будуть створені ставропігії Константинопольського Патріархату. Це релігійні громади, які не будуть підпорядковуватись Митрополиту Київському, а напряму Константинопольському Патріархату. Тобто, проблему єдності православ'я в Україні не вирішено. ПЦУ має статус Митрополії, а не Патріархату. В диптиху ПЦУ займає останнє 15-те місце після Чехії та Словаччини. В той час, як Московський Патріархат 5-те. ПЦУ заборонено відкривати єпархії за кордоном. Тепер закордонні єпархії Київського Патріархату та УАПЦ повинні перейти до Константинополя. ПЦУ не має жодного впливу на рішення Константинопольського Патріархату. Натомість повністю залежить від Константинополя і повинна узгоджувати з ним всі рішення. Миро теж доведеться тепер купувати в Константинополі за валюту. Тобто, ПЦУ не є незалежною церквою, якою був Київський Патріархат та УАПЦ. В результаті ми втратили незалежність та приходи, зате отримали визнання в якості Митрополії, що займає останнє місце в диптиху. На мій погляд це не успіх, а поразка. Об'єднати Київський Патріархат та УАПЦ можна було й без Томасу. Що стосується визнання, то, наприклад, Вірменська церква не має місця в диптиху, але має приходи по всьому світу й успішно розвивається. Нам потрібно було рухатися шляхом створення єдиної української церкви та не звертати увагу на визнання.
показати весь коментар
07.01.2019 03:25 Відповісти
Сторінка 5 з 5