7887 відвідувачів онлайн

Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море. ФОТО (оновлено)

Американський десантний корабель-док "Форт-Макгенрі" (USS Fort McHenry (LSD 43)), пройшовши протоку Босфор, увійшов до акваторії Чорного моря. Про це російській редакції "Інтерфаксу" повідомили обізнані джерела, повідомляє Цензор.НЕТ.

Під час проходження протоки у відповідності з чинними правилами його супроводжував турецький катер берегової охорони.

Раніше, в неділю, командування 6-го оперативного флоту ВМС США повідомило, що десантний корабель "Форт-Макгенрі" прямує в Чорне море.

"Транзит "Форту-Макгенрі" в Чорне море підтверджує нашу колективну рішучість гарантувати безпеку Чорного моря і зміцнює наші міцні відносини з союзниками по НАТО і партнерами в регіоні, - сказала командувачка 6-го оперативнго флоту ВМС США віце-адмірал Лайза Франчетті. - Наші рутинні операції в Чорному морі також демонструють притаманну гнучкість і можливості сил 6-го флоту США".

Корабель, на борту якого розміщено близько 500 американських морпіхів, має докову камеру для п'яти транспортних катерів на повітряній подушці, призначених для висадки морської піхоти і бойової техніки.

Його водотоннажність становить 16,1 тис. тонн, довжина - 190 метрів. Корабель оснащено зенітною артилерією і ракетною зброєю.

"Форт-Макгенрі" перебуває у складі ударної амфібійно-десантної групи ВМС США, інші кораблі якої наразі - у Східному Середземномор'ї.

Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море 01
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море 02

Після агресії Росії проти України в Чорне море регулярно заходять кораблі ВМС США й інших країн НАТО.

Зокрема, після нападу Росії на українські кораблі в Керченській протоці і захоплення українських моряків у грудні минулого року в акваторію заходив розвідувальний корабель британського Королівського ВМФ "Еко" (HMS Echo). Під час перебування в Чорному морі він відвідав із візитом Одесу, румунський порт Констанца, а також Батумі і Стамбул.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон, який відвідав Одесу, заявив, що візити британських кораблів у цей регіон необхідні як демонстрація "нашого права заходити в такі порти, як Одеса, права військово-морських флотів мати можливість діяти в Чорному морі". "Це не море Росії, це міжнародне море", - підкреслив він.

Топ коментарі
+51
Новые методички Ольгино/Лахты по поводу Украины:

Десантный корабль ВМС США вошел в Черное море, - "Интерфакс" - Цензор.НЕТ 933
показати весь коментар
06.01.2019 22:01 Відповісти
+33
Якраз це аргументи штатних зрадоботів.
показати весь коментар
06.01.2019 22:04 Відповісти
+33
Если американцам шото позарез надо, они расширят и углубят всеми доступными конвенционными средствами.
показати весь коментар
06.01.2019 22:21 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Скоріше "ПОТЛИВИЙ" або "ТОПЛИВИЙ","СТИДЛІВИЙ","СоПЛІВИЙ","ПОХОТЛІВИЙ","КАКЛІВИЙ"...
показати весь коментар
07.01.2019 13:25 Відповісти
ыПытьнелинивый" було зразу так, потім скоротили в трюмах у него рюмочная
показати весь коментар
07.01.2019 15:42 Відповісти
как то за Воронеж переживаю
показати весь коментар
07.01.2019 13:22 Відповісти


э-эх... Воронежу не привыкать! они уже там..смирились с участью антисанкционных отвечал
показати весь коментар
07.01.2019 13:24 Відповісти
Колись воно ім набридне
показати весь коментар
07.01.2019 13:26 Відповісти
раньше в Чёрное море заходили только натовские штабные, ракетные и разведывательные корабли - то есть демонстрировалась готовность реагирования "бесконтактным" способом
теперь уровень угрозы повышен - батальон морпехов это именно усиленный батальон, ни больше, ни меньше
понятно, что в кремле этот прозрачный намёк воспринят
что касается "конвенции Монтрё", то достаточно на время поднять на американском корабле флаг Украины, и вопрос будет решён
показати весь коментар
07.01.2019 11:16 Відповісти
Конвенция Монтре регулирует проход по Босфору. При чём здесь Керченский пролив и украинский флаг?
показати весь коментар
07.01.2019 13:19 Відповісти
подрастёшь-поймёшь
показати весь коментар
07.01.2019 20:29 Відповісти
про-стигосподи , как от вас, "заробитчан", уже нудит. По существу сказать нечего, обтекать тоже не хочется, остаётся хамство и тупость?
Флаги оно перевешивать будет, лучше портянки чаще меняй...
показати весь коментар
08.01.2019 07:13 Відповісти
бухни бори кацап,
показати весь коментар
08.01.2019 07:41 Відповісти
Ещё одно чудо соевое выползло. Не поможет это лузеру, его поезд ушёл. Имхо
показати весь коментар
08.01.2019 08:53 Відповісти
Когда высадка в Севастополе?
показати весь коментар
07.01.2019 11:19 Відповісти
Но нет.
показати весь коментар
07.01.2019 11:52 Відповісти
Тогда, когда начнут кричать: "Порошенко введи"!
показати весь коментар
07.01.2019 12:03 Відповісти
уже при нашей жизни, но точно не завтра
показати весь коментар
07.01.2019 12:35 Відповісти
Замечательно выходит...
показати весь коментар
07.01.2019 11:45 Відповісти
Американский корабль может выйти из Чёрного моря, а радиус действия его ракет останется.
показати весь коментар
07.01.2019 11:48 Відповісти
На этом только ПВО есть.
показати весь коментар
07.01.2019 11:57 Відповісти
ага там есть плазменная ядерная пушка! Не тупи это не тот класс корабля
показати весь коментар
07.01.2019 13:13 Відповісти
Зашли бы уже и в Азовское, раз такое дело.
показати весь коментар
07.01.2019 12:17 Відповісти
В Днепр
показати весь коментар
07.01.2019 13:49 Відповісти
Меня удивляет толерантность то ли долбо"бизм комментариев где под украинским флагом размещают свои рассуждения и фамилию плешивого царька пишут с заглавной буквы .Это что такое рабское совковое чинопочитание или откровенно наплевательское отношение к Украине господа "писающие " извините - писующие .
показати весь коментар
07.01.2019 12:27 Відповісти
У ***** очень много синонимов и вариантов написания. С каких букв его не писать, все прекрасно понимают, что речь идет о *****.
И даже те которьіе пишут не под украинским флагом.
показати весь коментар
07.01.2019 13:01 Відповісти
ну це коли пишуть його справжню хамілію, а коли псєвдо яким він представляється на літеру "п"
показати весь коментар
08.01.2019 07:44 Відповісти
Терентьев, Черчилль с Рузвельтом называли канцлера Третьего Рейха Гитлером, но от этого их удары по Германии не становились неэффективными. Одно дело пропаганда, другое - геополитика. А дурацкие частушки и картинки Кукрыниксов были для совковых рабов. Имхо
показати весь коментар
07.01.2019 13:25 Відповісти
Це - "рашоботизм"
показати весь коментар
07.01.2019 14:05 Відповісти
Не удивляйся. Это барнаул под vpn.
показати весь коментар
07.01.2019 20:18 Відповісти
понятно,новичок...
показати весь коментар
07.01.2019 21:19 Відповісти
"КУЗЕ" ДРОВА ПОДВЕЗЛИ?????
показати весь коментар
07.01.2019 12:32 Відповісти
Кузю в Китай буксирами потянут на ремонт. В рашке эту кучу металлолома не отремонтировать.
показати весь коментар
07.01.2019 12:54 Відповісти
ваш кузя тільки затонути може, херойськи і пабєдно
показати весь коментар
08.01.2019 07:45 Відповісти
В игру вступил Корпус морской пехоты Штатов.....ставки повышаються. отлично!!
показати весь коментар
07.01.2019 12:35 Відповісти
Чем они повышаются, на проведут учения и уйдут, только идиот подумает что США начнут войну, тем более беззащитным кораблем. Да любой эсминец несет намного большую угрозу чем батальон пехоты без поддержки.
показати весь коментар
07.01.2019 12:56 Відповісти
"Who knows, who knows"-, як кажуть французи...Хто десантним кораблем починає війну? Ним, для початку , демонструють присутність...А там, як фішка ляже.
показати весь коментар
07.01.2019 14:09 Відповісти
God bless USA
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 4507
показати весь коментар
08.01.2019 08:17 Відповісти
постоит возле румынии и поплывет обратно никто за нас воевать не будет!
показати весь коментар
07.01.2019 12:52 Відповісти
Да не говори, корабли сменяют друг друга а тут в комментах чуть не каждый месяц так радуются как будто НАТО в войну вступила.))
показати весь коментар
07.01.2019 13:02 Відповісти
Это просто разведка ситуации. По честному, то когда в Грузии были проблемы с наступлением всрф, то прибыла целая флотилия. Разведка
показати весь коментар
07.01.2019 13:17 Відповісти
https://censor.net/ua/user/413301 за вас, москали, точно никто воевать не будет! А захищати міжнародне право в Чорному морі будуть!
показати весь коментар
07.01.2019 13:24 Відповісти
Да то вата сама себе заспокоює..: нехай))))
показати весь коментар
07.01.2019 13:25 Відповісти
кацапа, за вас ніхто воювати не буде, бухай бояру, чи вже делікатес, подорожчала?
показати весь коментар
08.01.2019 07:47 Відповісти
Розкажи запоребриковичам,а то ім ввижаються чорнокожі солдати НАТО кругом, особливо коли прилітає нє па децкі
показати весь коментар
08.01.2019 12:12 Відповісти
Welcome to Ukraine,friends!
показати весь коментар
07.01.2019 13:04 Відповісти
...корабль находится в акватории Черного моря сo вчерашнего дня, в 9:30 «Форт Макгенри» зашел в румынский порт «Констанца». Welcome to Ukraine,friends!
показати весь коментар
07.01.2019 13:26 Відповісти
Не друзі, а, скоріше, тимчасові союзники. Якщо асашаям стане стратегічно невигідно підтримувати Україну, то вони одразу й змінять підтримку на байдужість. Більш того. Якщо, не доведи Трамп,Україна офіційно оголосить про курс на відновлення ядерної зброї, то асашаї будуть першими, хто введе проти нас санкції (вищого ріаня,ніж теперішні проти рашки). В міжнародній політиці немає друзів.
показати весь коментар
07.01.2019 13:29 Відповісти
Зачем Украине лезть в петлю санкций, объявляя о программе создания цикла ЯО?
Есть гораздо более простой и эффективный путь создания ракетного оружия стратегического НЕЯДЕРНОГО сдерживания. Достаточно выполнить госпрограмму "Ракетный щит Украины" и начать финансирование ОКР КБ "Южного".
показати весь коментар
08.01.2019 08:59 Відповісти
https://ua.krymr.com/a/29058459.html Кораблі США під наглядом Росії: що робить американський флот у Чорному морі
"... наскільки можливе зіткнення між кораблями Чорноморського флоту і НАТО. До речі, цей російський флот ‒ найстаріший і найслабший з усіх. Чорне море вважається без'ядерною зоною, туди не можуть заходити судна з атомними енергетичними установками. ..в прямому бойовому зіткненні Росія не має шансів проти армії США ‒ занадто велика різниця в технічному оснащенні та в порядку організації й ведення бойових дій. Тому не варто хвилюватися, що Кремль почне війну за Крим."
----------------------
Севастополь насправді - НЕ місто "слави російського флоту", а швидше, хронічній цвинтар російського флоту і центр его всіх історичних поразок!
Всі надводні кораблі російського флоту не являють для США вагомої небезпеки, а швидше є гарантовано приреченими цілями!
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 2978 Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 6254
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 1938
показати весь коментар
07.01.2019 13:22 Відповісти
точно, ми знаємо, Кузя, він пабєдно затопив док і його потягнули на ремонт в Китай.
показати весь коментар
08.01.2019 07:49 Відповісти
В док затягували на ремонт АПЛ, як раз його для цього і купували,не для "Кузі", то їх теж в Китай тягать на ремонт ?
показати весь коментар
08.01.2019 12:15 Відповісти
а мені не пофіг, що кацапи будуть тягати
показати весь коментар
08.01.2019 14:12 Відповісти
Жаль, а завтра у них через відсутність докового профілактичного і просто ремонту почнуть атомні човни тонути.
показати весь коментар
08.01.2019 17:24 Відповісти
ЕЩЕ НЕ ВЕЧЕР
показати весь коментар
07.01.2019 13:28 Відповісти
не корми тролля!!! сразу его в бан!!!
показати весь коментар
08.01.2019 05:16 Відповісти
Корабль USS Fort McHenry в проливе Босфор сопровождал турецкий катер береговой охраны

В соответствии с Конвенцией Монтрё 1936 года, военные корабли нечерноморских государств могут находиться в акватории Черного моря не более 21 суток.

...корабль находится в акватории Черного моря сo вчерашнего дня, в 9:30 «Форт Макгенри» зашел в румынский порт «Констанца».
показати весь коментар
07.01.2019 13:34 Відповісти
Для розвідувальних цілей США використовують супутники і інші методи віддаленого стеження і перехвату інформації. Роздільна здатність візуального спостереженя із супутника вже багато років дозволяє читати написи на газеті, що валяється на вулиці.

В параші з цим починаються напряги:
https://racurs.ua/ua/n105175-ssha-sogodni-vpadut-sche-dva-rosiyskyh-suputnyky-shpyguny.html Командування Повітряно-космічної оборони Північної Америки NORAD оприлюднило прогноз щодо падіння російських розвідувальних супутників
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 5407
показати весь коментар
07.01.2019 13:37 Відповісти
Раски *********, выж воюете с америкосами на домбабве, ну чо?, ***********?
показати весь коментар
07.01.2019 13:54 Відповісти
Вже час давно переглянути морське правило, яке обмежує кількість кораблів НАТО якіо дночасно можуть перебувати в Чорному морі. СРСР вже нема, тому цю конвенцію слід переглянути, щоб вгамувати рашку. Захопленням Криму рашка усе порушила, усі договори по Чорному морю.
показати весь коментар
07.01.2019 14:33 Відповісти
слово "росія" нема такого в коментах на форумі з велікої літери, ти мабуть зальотний фраер) тут є рашка.
показати весь коментар
08.01.2019 01:17 Відповісти
"відповісти на СВОЮ! писанину"( схоже тупий тут ти)
показати весь коментар
08.01.2019 01:25 Відповісти
та пішов ти , як ти скачеш по гілкам? Невже таки модерацію дають?¿(н
показати весь коментар
08.01.2019 01:33 Відповісти
Шостий флот, це той, що нищив томагавками виробництва хімзбої в Сирії. Всі ракети влучили в ціль, а рашковани їх навіть не побачили(бо Земля нерівна). Це натяк такий рашкованам - треба ходити рівно(бо земля нерівна))
показати весь коментар
07.01.2019 14:37 Відповісти
Касабы нервно напрягли булки и протирают ядра )))
показати весь коментар
07.01.2019 16:03 Відповісти
Быль такой фильм. ТАм есть знаменитая фраза:- " ТОКО ВОШЕЛ и НИчего не сделал"
показати весь коментар
07.01.2019 16:20 Відповісти
рекомендую им прекрасные гостеприимные курорты в акватории Азовского моря посетить, с целью забронировать заранее жилье на летний отпуск
показати весь коментар
07.01.2019 18:24 Відповісти
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 9187
показати весь коментар
07.01.2019 18:34 Відповісти
Одесса, Одессой!!!! Пусть зайдет в порт Мариуполя, в чем проблема???
показати весь коментар
07.01.2019 20:37 Відповісти
Ну чё "великие", на АБОРДАЖ??? Или страшно в ответку, что - либо прилетит, самое страшное, ЧТО???
показати весь коментар
07.01.2019 22:25 Відповісти
Россию не надо завоевывать, на каждой станции или полустанке должна быть ЖД-цистерна спирта. И ВСЁ, Росси нет!!!
показати весь коментар
07.01.2019 22:34 Відповісти
Чую, що насувається морська блокада рахі. За напад на наші кораблі в міжнародних водах. Сперечався на каналі для трейдерів та інвесторів, що саме так і буде. Мені раховатні долбоящери казали " ти що! Такого не буде! У нас же є флот!" Я на це відповідав, що американці свого часу Кітай в коров'ячу лепеху ледь не розмазали в південно-кітайскому морі за "непоняткі" з архіпелагом, а що їм якась раза. Тому і нафта зростає у ціні. Попкорн я вже заощадив для перегляду видовища.
показати весь коментар
07.01.2019 23:22 Відповісти
Десантний корабель із морськими піхотинцями США увійшов у Чорне море - Цензор.НЕТ 5231
показати весь коментар
08.01.2019 00:16 Відповісти
транспортный самолет ВВС Украины Ил-76 как утверждают американцы, доставил в США радар какой-то системы ПВО. Недавно стало известно, что Украина поставила в Израиль систему ПВО «Кольчуга», а теперь что-то прилетело и в Штаты. Известно, что в сентябре Украина поставила в США радар 36D6M1-1 , используемый в системе ПВО класса С-300. Наверняка там будут обкатываться тактические приемы для работы в условиях насыщенной противовоздушной обороны противника, в том числе и комплексов С-300 и С-400, поскольку последний является прокачанной версией С-300. Здесь речь может идти как об определении параметров радиолокационной незаметности для систем ПВО (SEAD / DEAD), так и о воздействии на них средств радиоэлектронной борьбы. Поскольку вероятный противник США будет гарантированно вооружен именно такими системами, будь то Китай, Иран или Сирия, важность этого сотрудничества трудно переоценить. Кроме того, практически все действующие системы ПВО/ПРО, которыми оперирует РФ, являются продолжением еще совковых разработок, в которых принимали участие и украинские предприятия, то наш опыт и наработки могут дать представление о том, как будут работать и новые их системы. В этом смысле интересно не столько то, что наш транспортник доставил в США, а другой вопрос: летел ли он назад порожняком или что-то таки привез. Об этом американцы ничего не пишут, а наши - будут молчать намертво. Поэтому, если наши предположения верны, то Ил привез что-то очень важное и нужное. Такое, о чем не стоит говорить вслух. https://censoru.net/32357-tihij-vizit.html
показати весь коментар
08.01.2019 01:46 Відповісти
Не исходи желчью, запорожская "Искра" была в СССР ведущим разработчиком и производителем радаров определенного класса. Предприятие работает, более того, вся техдокументация на "Кольчугу" от донецкого "Топаза" тоже давно в Запорожье, вместе со специалистами. Для Пентагона их новый радар - ценное и нужное приобретение.
Кстати, ещё в 90-х, Беларусь продала Штатам С-300...
показати весь коментар
08.01.2019 07:26 Відповісти
бомбить тебе тебе каца ніпадєцкі
показати весь коментар
08.01.2019 07:53 Відповісти
Вот и вскрылась портянка "Алекс" под украинским флажком. Пиши исчо, смешно получается, как у Петросяна!
показати весь коментар
08.01.2019 09:02 Відповісти
У северных соседей за всю историю как они начали лезть на
моря океаны лучше всего получалось что-то топить . Затопление флота в
Севастополе эскадры в Тихом океане линкоров в бухте Ленинграда и всюду одно
жалкое оправдание чтобы не зашел враг. А когда вступали в бой их всегда ждал
итог типа Цусимской битвы. История ихних дурацких попыток стать морским
государством продолжается - рванули котлы на Викармидье - Курск пожары на
подлодках. И медвепуты поняли что флот это не шутка решили покупать Мистрали у
жабоедов. Потому что своими трясущимися с перепою ручонками можно только
ананизмом заниматься а не корабелостроением.

В марте 2014
"хрусскаяслава" повторилась - свои корыта топили чтобы нашим не дать
выйти! воно оно как, накатим братушкиии!!!
показати весь коментар
08.01.2019 08:42 Відповісти
Зрозуміти Путіна, корисні ідіоти кремля та Українські вибори.

https://espreso.tv/article/2019/01/05/**************************************************************************************************

Знаковий російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі програми телеканалу "Еспресо" "Студія Захід з Антоном Борковським" про підготовку кримського Ґляйвіцу, склянку "Новічка" для Лукашенка і українських капітулянтів

Пане Андрію, попрошу вас підбити підсумки минулого року. Останніми, як на мене, найбільш характерними подіями стали відставка Джеймса Меттіса, відкритий морський напад Російської Федерації на Україну і, заява Лаврова, де він назвав нашу владу нацистською.

Я, як громадянин держави-агресора, не маю жодного морального права втручатися і коментувати хід вашої президентської кампанії, але як експерт, можливо, можу дати невеличку довідку. Декілька дуже поважних учасників цієї кампанії критикують нинішню українську владу за те, що вона немовби не могла налагодити діалог з росіянами, з Путіним, а вони, мовляв, якщо прийдуть до влади, то ось сядуть з Путіним, розберуться і все буде чудово. Це дивовижно. Ця ілюзія "Путін-verstehen"(від німецької "зрозуміти Путіна", - ред.), вона взагалі заразила усю Європу, кожен американський президент за останні 20-30 років починав з того, що "мій попередник був дурень і нічого не розумів як треба чинити з Росією, а ось я зараз зроблю по-іншому, перезавантаження і так далі". Ми знаємо, чим це закінчується. Особливо дивують мене такі ілюзії в країні, яка є об'єктом агресії, і четвертий рік веде війну. Ось мені здається, більш актуальними тут є знамениті слова прем'єр-міністра Ізраїлю Ґолди Меїр. Коли їй дорікали у недостатнього пошуку компромісів, вона казала: "Річ у тім, що наші противники хочуть, щоб ми померли, а ми хочемо жити". У такій ситуації поле для компромісу не надто велике. Так от, запевняю вас, що Путін, його ближнє оточення, значна частина російської політичної еліти сильно хоче, щоб українська самостійна суверенна держава померла, щоб її не існувало, щоб, можливо, формально вона залишилась і її очолював який-небудь ґауляйтер. Ідея української держави абсолютно не сприймається російською політичною, так званою імперською елітою. І сьогодні, і сто років тому, і 200, і 300 років тому. Вкрай дивними є заяви на кшталт "ось я сяду, на одному папері Путін напише свої побажання, ми - на іншому". Це дитячий белькіт в державі, яка перебуває у стані війни з агресором і небезпека ескалації цієї війни з кожною хвилиною зростає.

Загалом можливі два підходи в якихось путінських головах до цієї проблеми: чекати до українських виборів, чи намагатися підняти рівень ескалації вище.

Гадаю, саме ці дві опції розглядались останніми двома тижнями минулого року. Особливо знаковою для мене стала заява Лаврова. Нацистами вас вже тисячу разів оголошували, натомість він 17 грудня в інтерв'ю напівголим комсомолкам сказав, що Україна готує провокацію в районі Криму. Це була нова ідея. Раніше ж постійно торочили, що будуть провокації на Донбасі. Це означає, що Ґляйвіц, реальний Ґляйвіц (провокація організована нацистською Німеччиною проти Польщі у 1939 році, яка "обґрунтовувала"напад Гітлера, - ред.) планувався в Криму. Звісно, це пов'язано і, як багато спостерігачів відзначило, з проблемою, зокрема північнокримського водного каналу. Тобто, варіант силової акції серйозно розглядався. Але, як ви справедливо відзначили, був і інший. І коли у Кремлі чують ось такий дискурс під час виборчої кампанії, що "відійдіть, ви не змогли домовитись, дайте я зараз домовлюсь з Путіним"- вони по своєму реагують, вони також раціональні люди. А чому б і не почекати три місяці і не подивитись, що з цього вийде!? Це буде більш економний спосіб досягнення тих же цілей, і насамперед, найголовнішого - повного підпорядкування собі української держави.

Шановний Андрію Андрійовичу, але з іншої сторони, ми бачимо деяке послаблення, якщо не сказати перезавантаження, американської зовнішньої політики. Ми з подивом побачили відставку Джеймса Меттіса, як її не трактувати - як добровільну, чи як звільнення. І ми почули про виведення американських військ із Сирії. Насправді це свідчить про деякий волюнтаризм Трампа, який не погодив такі дії, наскільки я розумію, з тим, що і називається колективна політична Америка.

В Росії не зрозуміли, що сталося 20 грудня в овальному кабінеті Білого дому. Це не Трамп звільнив Меттіса, це Меттіс звільнив Трампа. Меттіс демонстративно пішов у відставку, написав публічного листа, в якому висловив свою незгоду, насамперед з тим, що Трамп по всьому світі розриває американські союзи, і заохочує американських ворогів. І вперше усі тези цього листа були підтримані провідними республіканцями в американському сенаті. І до речі, такою ж була реакція на рішення Трампа вивести війська із Сирії. Це викликало дуже різкий спротив республіканських сенаторів. Американський політичний клас, американські інститути, знайшли інструменти і можливості прибрати цю загрозу Америки і вільного світу - або ж усікти найближчим часом можливості Трампа впливати на зовнішньополітичні рішення, або ж просто викинути його з Білого Дому.

Просто чи не забракне цих інструментів у конкретно визначений період часу? Тому що у Кремля зараз два коридори можливостей. Один - це кинутись на Україну, і другий - почати повзучий аншлюс Білорусі. Хоча це все зможе поєднатися в одному геополітичному пориві.

У Кремлі ж теж трошки рахують, особливо, якщо розуміють, що Трамп доживає якщо не останні дні, то останні місяці в Білому Домі. І зрозуміло, що при наступному президенті, ким би він не був, це буде сприйнято дуже жорстко, а Трамп спробує якимось чином пом'якшити реакцію Сполучених Штатів. Найближчі три місяці - вони вирішальні на багато років вперед. Тому що проясняються ситуація в Україні, проясняються ситуація в Білорусі. Там що власне? Там вибір стоїть перед Лукашенком - або ж змиритися, отримати пристойну пенсію до кінця життя де-небудь на сочинській віллі. Або ж продовжити те, чим він займається впродовж 25-и років - боротьбою за незалежність Білорусі. Так, можна сказати, що він боровся весь час за свою владу. Але ж він ефективним способом чинив спротив. Це ж не Путін почав спробу анексії, аншлюсу Білорусі. А за Єльцина усе це починалося, усі ці великі об'єднання. Лукашенко їх обманював, він приїздив у Москву, підписував якийсь черговий договір, розпивав стакан з горілкою, вивозив 10-12 мільярдів субсидій, але не погоджувався на посаду секретаря Мінського обкому. А зараз його загнали в кут, буквально з ножем біля горла.

Ви згадали про стакан з горілкою, а я, нехотячи, подумав про стакан з "Новічком". Це ж ще третій якийсь варіант, на жаль, напевно, для Лукашенка.

Так, якщо він відмовиться піти на капітуляцію, "Новічок"- це один із перших для нього варіантів. Але центральне питання буде - наскільки білоруське населення в цілому відкине цю ідею. У Білорусі у 1991 році не було такого рівня національної свідомості як в Україні, тому Москва й намагалася з самого початку проковтнути її. Але за всієї суперечливості фігури Лукашенка, йому слід віддати належне: він тягнув час, зберігаючи незалежність Білорусі, і за цей час національна свідомість в Білорусі зросла.

Але, незважаючи на можливий аншлюс Білорусі, в принципі кремлівський режим не вирішує своїх внутрішніх питань. Ми бачимо постійне помноження так званої системної помилки. Тобто, існуюча система вже не може вирішувати тих чи інших елементарних, але від цього не менш страшних проблем, наприклад, як було в ситуації з десятками смертей в Магнітогорську.

Коли мене запитують, що було найголовнішою подією 2018-го року, я відповідаю, що не якась конкретна подія, а ось цей системний кумулятивний процес, який тривав увесь рік, який помітили усі, і називають по-різному. Я його називаю смертю путінського міфу. Адже будь-який авторитарний режим тримається не тільки на насильстві, але на якомусь міфі, який пояснює населенню, чому воно повинне терпіти диктатора. І ми прекрасно пам'ятаємо, як у телевізійній пробірці цей міф був створений восени 1999 року. Через вибухи будинків, через війну у Чечні нам казали: "ось нас вбивають терористи, а ось молодий енергійний офіцер спецслужб, який піднімає з колін Росію, захищає нас, і ми всі повинні об'єднатися навколо нього". Цей міф тоді спрацював. Тоді він декілька разів перезавантажувався, отримував нові складові - "борець з олігархами", "борець з однополярним світом". Зрештою, стався жахливий наркотичний сплеск в 2014-му році з цією нацистською ідеєю "русского міра". Вона теж на деякий час захопила значну частину людей. "Крим наш"загалом підтримувало більше половини населення. І ось цей світ впав! З кожним новим опитуванням стрімко падає популярність Путіна. Це не якесь падіння на 5-10 відсотків. Це набагато глибше. Це смерть міфу! У великого, справедливого вождя, який захищає від жадних бояр, вже ніхто не вірить. З кожним новим питанням все більше 50, 60, 65 відсотків виступає за нормальні відносини із Заходом. Так що немає на що опертись. Ви правильно намацали основний нерв проблеми путінської диктатури. Адже для чого задумувались усі ці авантюри в Криму, на Донбасі, в Білорусі? Заради імперської риторики із "об'єднанням роз'єднаного народу", як вони кажуть, об'єднати населення. Але це вже не об'єднує. Це ********** населення. Ось у чому основна путінська проблема. І трагічною помилкою українського суспільства, українських політиків було б саме зараз, коли цей путінський міф здихає на очах, починати щось бурмотіти про розуміння Путіна, про спільну мову, про компроміси «я приїду - ми поговоримо» і так далі. Це - капітулювати на порозі перемоги. Ось що б це означало і з чим я б хотів звернутись до українських друзів на порозі цієї президентської кампанії.
показати весь коментар
08.01.2019 10:04 Відповісти
Как вошёл так и выйдет. Или случится чего-то интересного?
показати весь коментар
08.01.2019 12:14 Відповісти
Навіщо це написали і сказали по телевізору. Почті всі офіцери в Криму заболіли і забігли на землю, щоб не бути в ********. Стоїть від Севастополя вонь, пообсирали всі штани і не встигають прати. Це ж зайшов корабель, а не два човники, що для їх знищення підняли все в повітря, що могло літати та весь флот та прикордонників. Вони всі бомби і снаряди використали, а з параші інші ще не завезли. А там ще наших багато зрадників і почнуть итікати до нас. А нам їх треба в буцигарці годувати. Навіщо вони нам. Не лякайте "героїв", бо вони можуть тільки із слабенькими, а тут цілий корабль. Хоч бери та звільняйся.
показати весь коментар
08.01.2019 14:16 Відповісти
Сторінка 3 з 3