У "Нафтогазі" не вірять в успіх переговорів про транзит газу з Москвою та Брюсселем

Про це виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив УНІАН, повідомляє Цензор.НЕТ.
"У зв'язку з відсутністю російських експертів на сьогоднішніх консультаціях (15 січня. - Ред.) навряд чи можна очікувати фінальних домовленостей на політичному рівні наступного тижня (21 січня. - Ред.)", - заявив він.
Однак українська делегація візьме участь у тристоронніх переговорах у форматі Україна, Росія та Європейська комісія.
Коментуючи ситуацію про зрив російською стороною попередніх технічних консультацій 15 січня, Вітренко зазначив, що зустріч відбулася в двосторонньому форматі за участю ЄС та України.
"Газпром" не попередив і жодним чином не обґрунтував свою відсутність на тристоронніх консультаціях. Участь у консультаціях з українського боку взяли представники "Нафтогазу", МЗС, Міненерговугілля і НКРЕКП, з європейської - представники Європейської комісії", - сказав Вітренко.
Вітренко також повідомив, що під час попередніх переговорів учасники погодили свої позиції на другий раунд тристоронніх переговорів на рівні міністерств, намічених на 21 січня.
"Учасники узгодили свої позиції на тристоронніх переговорах, запланованих на 21 січня. Очікується, що в них візьмуть участь представники Єврокомісії, "Нафтогазу", МЗС, Міненерговугілля і НКРЕКП, з боку Росії - представники Міненерго РФ і "Газпрому"", - сказав Вітренко.
Нагадаємо, чинний контракт щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року. Після цього Росія може відмовитися від українських послуг транзиту.
Якщо це трапиться, наша країна втратить значну частину валютної виручки.
За даними міністерства фінансів, лише прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.
У 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на $0,7 млрд.
А они обязаны?