14343 відвідувача онлайн
2 071 22

У 2018 році учасники ринку залізничних перевезень зіткнулися з лавиною крадіжок на залізницях, - глава Асоціації власників вагонів Криворучко

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Обозреватель", про це написав у блозі на "Ліга.Бізнес" голова Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко. За його словами, в системі компанії щороку крадуть вузли та деталі на 150-170 вагонів, що становить три вантажні потяги.

"У 2018 році учасники ринку залізничних перевезень зіткнулися зі справжньою лавиною крадіжки на залізницях України. Крадуться як вантажі з вагонів (ліс, труби, катанка, кокс, вугілля, металопрокат і т.д.), так і запчастини самих вагонів, особливо — гальмові магістралі. Відбувається це в основному в процесі вимушених простоїв складів "у полях". Мета злочинців — заробити на продажу знятих з потягів деталей і продукції", — написав автор.

За словами Криворучка, багато вагонів простоюють на залізничних шляхах загального користування через дефіцит локомотивної тяги, яка є найбільшою проблемою.

"У підсумку на залізниці немає ритмічного вантажного руху, немає оперативного обороту вагонів, а через зрив або неритмічні поставки сировини і матеріалів на залізниці на металургійних заводах до кінця року не встигали виконати виробничі плани", — йдеться у блозі.

Автор навів приклад: на Придніпровській залізниці, яка є однією з найбільших магістралей України, злодійство зосереджено на таких станціях, як Запоріжжя — Ліве, перегін Запоріжжя — Ліве — Вільнянськ, Мелітополь, Дніпрорудний, Кам'янське, Правда, Нижньодніпровськ — Вузол, Апостолове, Батуринська, Кривий Ріг та інше.

"За даними Українського логістичного альянсу, в 2017 році найбільша транспортно-експедиторська компанія України "Лемтранс" зафіксувала 3636 випадків розукомплектування вагонів, що знаходяться в її оперуванні. За вісім місяців 2018 року — 1 683 вагонів. Інший гравець ринку — компанія Ferrexpo — за п'ять місяців 2018 року зафіксував понад 200 випадків розукомплектування вагонів компанії на мережі УЗ", — додав глава Асоціації власників вагонів.

Криворучко зазначив, що керівництво "Укрзалізниці" визнає проблему, але нічого зробити з крадіжкою не може. Також компанія не планує компенсувати постраждалим вартість збитків і нагадала, що за збереження майна повинен нести відповідальність їхній власник. Він додав, що "Укрзалізниця" запропонувала МВС відродити раніше ліквідовану транспортну поліцію.

"Практичні кроки боротьби з епідемією крадіжки начебто є. Наприклад, з листопада 2018 року на Придніпровській залізниці створено нові стрілецькі команди для посилення воєнізованої охорони в Криворізькому та Запорізькому регіонах. Однак про результати експерименту поки немає інформації", — написав автор.

За його словами, у 2017 році фінансовий директор "Укрзалізниці" пропонував бізнесу розглянути питання про страхування вантажів, а у 2018 році аграрії порушували питання про страхування зернових або передачі вантажів під охорону залізниці за додаткову плату.

"Треба сказати, що транспортне законодавство передбачає добровільне страхування вантажів (стаття 22 Статуту залізниць України, Правила прийому вантажів до перевезення). Але із залізниці має зніматися обов'язок забезпечити збереження вантажів на шляху прямування", — зазначив Криворучко.

Він стверджує, що є ймовірність того, що "Укрзалізниця" таким шляхом хоче "застрахувати свою безгосподарність". "Однак можливості бізнесу не безмежні, щоб весь час компенсувати за свій рахунок провали і проблеми залізничного монополіста", — підсумував автор.

Топ коментарі
+1
Неудивительно-народ ведь нищий и голодный.
показати весь коментар
23.01.2019 16:15 Відповісти
+1
Крадіжки, зайці, контрабанда. Три одвічні "фічі" залізничної індустрії.
показати весь коментар
23.01.2019 16:28 Відповісти
+1
так хто шо танцюе, той те и воруе...
показати весь коментар
23.01.2019 17:26 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Неудивительно-народ ведь нищий и голодный.
показати весь коментар
23.01.2019 16:15 Відповісти
А если прибавить вороватую, продажную, бездарную, ни на что не годную потешную "власть", занятую грабежом страны и устройством собственного благополучия, то...
Все время вспоминаю слова дяди Реваза из Тбилиси: "Парашенка укололы: савсем как чокнутый, нэ панимаэт, что тварытся в стране. Даиграитса он, даиграитса..."
показати весь коментар
23.01.2019 18:35 Відповісти
Дядя Реваз ошибся. Он судит по своему народу, совсем забывая о том, что Парашенка президент Украины, а тут все всем сходит с рук. Садят и выпускают, пропускают и выдворяют. Бывает конечно пара-тройка показательных "представлений", но то для проформы и отчетности, чтоб мозги припудрить людям.)))
показати весь коментар
23.01.2019 19:52 Відповісти
"Дядя Реваз ошибся" - вы про то "Парашенка укололы: савсем как чокнутый...", или про это
"Даиграитса он, даиграитса..." ?
показати весь коментар
23.01.2019 20:42 Відповісти
Крадіжки, зайці, контрабанда. Три одвічні "фічі" залізничної індустрії.
показати весь коментар
23.01.2019 16:28 Відповісти
И прямо такие не разрешимые проблемы, что стали вечными? Просто в УЗ творится все что и в стране, а потому, что нет контроля и ответственности. Люди смотрят на руководство и по сторонам и просто "страх теряют", в точности все повторяя. Батиг нужен, а не имитация и не выборочно, а для всех без исключения.
показати весь коментар
23.01.2019 19:56 Відповісти
Можливо й так. Я ніколи не поважав пасажирські залізничні перевезення.
показати весь коментар
23.01.2019 20:03 Відповісти
Кто-нибудь, дайте почитать придурку Кравцову из Укрзализныци: "корпорация ÖBB (Австрия) ежегодно доставляет 459 миллионов пассажиров и 115 миллионов тонн грузов в места назначения экологически чистым способом. 100% электроэнергии, используемой на железнодорожных линиях, производится с использованием источников возобновляемой энергии".
https://www.epravda.com.ua/rus/news/2019/01/6/644082/ В 2018 году "Укрзализныця" перевезла в дальнем сообщении 55,9 млн пассажиров, что почти на 4 млн больше показателя предыдущего года.
Это - всё...
показати весь коментар
23.01.2019 20:50 Відповісти
Криворучко... И дал же Бог фамилию.
показати весь коментар
23.01.2019 16:45 Відповісти
так хто шо танцюе, той те и воруе...
показати весь коментар
23.01.2019 17:26 Відповісти
А это что, новость?) Вспомните скандалы, когда у зерновиков ссыпали через люк до половины вагона зерна, но пломбы не тронуты, а значит ничего предъявить нельзя) Так и работает наша любимая УЗ.
показати весь коментар
23.01.2019 17:32 Відповісти
Кстати, а как же автоматы, которые собиралась закупать УЗ для охраны вагонов?) Или мы посмеялись и забыли? А ведь на это деньги выделялись)
показати весь коментар
23.01.2019 17:34 Відповісти
И премии, подарки регулярно выписывают, равно как и полиции. Где логика?
показати весь коментар
23.01.2019 17:42 Відповісти
А где же железнодорожный ВОХРовский спецназ который так рекламировали? или они возглавили эту систему, что мне кажется очень правдоподобным.
показати весь коментар
23.01.2019 18:32 Відповісти
Вполне вероятно что вы правы. Ведь у нас многие годы уже преступные группировки возглавляют силовики, еще при правлении Кучмы произошел этот передел сфер влияния. А ведь кого будут набирать в ВОХР? Ведь ни кого попало, а умелых и опытных, а значит из бывших.)))
показати весь коментар
23.01.2019 19:59 Відповісти
А чого від совка репаного очікували?... Хтось за всі 27 років хоч палець об палець вдарив, щоб виводити суспільство з "культурного" простору московії і культивованого нею совка? Ні... Ну то якого "дива" хто чекає?
показати весь коментар
23.01.2019 19:34 Відповісти
А куда выводить-то? Кто-то альтернативу придумал или предложил что-то в замен? Вот нынче пытаются вроде под Европу косить, но получается лишь имитация и прикидывание. На выборах ведь совок выбирают, а если кто из молодых проскакивает, так косит под большинство, чтоб не выделяться - опять-же совок.)))
показати весь коментар
23.01.2019 20:02 Відповісти
Ну,если верить рассказам наших властьимущих. ТО они как раз и типа отводят Украину от РФ, но только на словах.
показати весь коментар
24.01.2019 12:06 Відповісти
Зато сколько заявлений о достижениях УЗ особенно в прошлом году при ИА Кравцове.))) Какие грандиозные планы озвучил Гройсман на этот год, когда с Кравцова сняли ослиную приставку, но суть оставили.))) На самом деле, все остается и будет по прежнему - кормушкой для нужных людей, а отрасль оставят в том-же состоянии или еще хуже.)))
показати весь коментар
23.01.2019 20:05 Відповісти
Так повігоняйте за несоответствие мусоров.
показати весь коментар
23.01.2019 23:00 Відповісти
Помнится мне, что УЗД закупила цілий арсенал зброї та ***********. хай відпрацьовують.
показати весь коментар
23.01.2019 23:02 Відповісти
Но охранять свои грузы УЗ конечно же не будет. Почему? Потому,что воровство никого не волнует, так как на прибыли УЗ это никак не сказывается!
показати весь коментар
24.01.2019 11:39 Відповісти