8505 відвідувачів онлайн
2 101 20

Верховний Суд дозволив вказувати у трудовому договорі зарплату в іноземній валюті

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Юрліга.

У постанові від 26 червня роз`яснено, що закон передбачає обов`язковість здійснення платежів на території України в національній валюті, однак не містить заборони на використання в розрахунках розміру грошових зобов`язань іноземної валюти або інших розрахункових величин.

У розглядуваній справі трудовий договір у первісній редакції (яку компанія визнає) передбачає застосування обмінного курсу євро на день платежу під час визначення розміру заробітної плати, що підлягає сплаті у гривні, у зв`язку з чим заробітна плата заступника директора товариства мала відповідати за розміром еквіваленту 7872 євро 05 євроцентів у гривні на дату виплати.

ВС вважає безпідставними доводи касаційної скарги про те, що виконання положень додаткової угоди спонукає компанію порушувати норми ПК України та зобов`язує сплачувати штрафні санкції, оскільки алгоритм нарахування заробітної плати заступнику директора після укладення додаткової угоди не змінився - протягом усього періоду трудових відносин між сторонами при визначенні розміру заробітної плати, що підлягає сплаті у гривні, підлягав застосуванню обмінний курс євро на день платежу.

Топ коментарі
+1
А то шо, в чиновників нулики на одну сторінку контракту не влізають?
показати весь коментар
09.07.2019 13:45 Відповісти
+1
Бухгалтер сойдёт с ума, т.к. пока начислит з/п курс уже изменится. И так бесконечно...
показати весь коментар
09.07.2019 13:53 Відповісти
+1
это хорошая новость для работников и не очень для рботодателей. Когда цены начнут рости, зп в гривнах тоже.
показати весь коментар
09.07.2019 13:54 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А то шо, в чиновників нулики на одну сторінку контракту не влізають?
показати весь коментар
09.07.2019 13:45 Відповісти
зарплату в рублях писать стесняются.
показати весь коментар
09.07.2019 14:01 Відповісти
по курсу НБУ?
показати весь коментар
09.07.2019 13:46 Відповісти
Та давайте уже и цены в магазинах в валюте разрешим....а то их иногда по пять раз надень переписывают.....
показати весь коментар
09.07.2019 13:47 Відповісти
А цены давно привязаны к твердой валюте. За гривню никто в мире тебе ничего не продаст.
показати весь коментар
09.07.2019 14:04 Відповісти
Бухгалтер сойдёт с ума, т.к. пока начислит з/п курс уже изменится. И так бесконечно...
показати весь коментар
09.07.2019 13:53 Відповісти
Это смотря кому начислять. От минималки не один бухгалтер с ума еще не сошел.
показати весь коментар
09.07.2019 14:06 Відповісти
так валюты все равно не осталось, мародер свинохряк успел перед тем как вылетел с банковой все обналичить и припрятать где то в своем логове
показати весь коментар
09.07.2019 13:53 Відповісти
это хорошая новость для работников и не очень для рботодателей. Когда цены начнут рости, зп в гривнах тоже.
показати весь коментар
09.07.2019 13:54 Відповісти
Коболев побежал в бухгалтерию.....
показати весь коментар
09.07.2019 13:59 Відповісти
У російських рублях.
показати весь коментар
09.07.2019 13:59 Відповісти
может, суд еще подскажет, как учитывать без штрафных санкций со стороны ДФС курсовые разницы между днем начисления и днем выплаты, курсом НБУ и обменным? и как правильно подавать отчеты в пенсионный и в ту же налоговую в таких случаях?
показати весь коментар
09.07.2019 14:05 Відповісти
А в биткоинах тоже можно?
показати весь коментар
09.07.2019 14:09 Відповісти
Как насрать на Конституцию?
Высрать решение Верховного Суда!
============

Стаття 99. Грошовою одиницею України є гривня.
показати весь коментар
09.07.2019 14:10 Відповісти
Выплаты - только в грн., а размер з/п можно привязать к курсу доллара, евро, фунта....
показати весь коментар
09.07.2019 14:15 Відповісти
вообще-то сам договор никчемный, так как он противоречит Конституции
показати весь коментар
09.07.2019 14:20 Відповісти
Нет! Это по договорённости сторон. Не хочешь заключать контракт с привязкой к валюте (если предлагают) - можешь зафиксировать только в грн.
показати весь коментар
09.07.2019 14:40 Відповісти
тот, кто предлагает оплату труда в валюте нарушает Конституцию, поэтому договор никчемный. Другое дело, если договор заключен или предлогается заключить договор за пределами Украины.
показати весь коментар
09.07.2019 15:19 Відповісти
тогда пенсию тоже к евро прировнять нужно
показати весь коментар
09.07.2019 14:19 Відповісти
теперь соевым тролям будет в ведомости будет указано в российских копейках.
показати весь коментар
09.07.2019 14:25 Відповісти