Ситник просить повернути НАБУ повноваження подавати позови, розблокувати роботу з НАЗК та ухвалити закон про "прослушку"

Про це він сказав на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики в четвер, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
"Ми дуже засмучені тим, що Конституційний суд визнав неконституційними наші повноваження щодо подання позовів. Було загалом подано 35 позовів щодо 97 угод на суму понад 6 млрд грн. Ці позови були виграні, фактично були зруйновані схеми на цю суму, і зараз, коли є рішення КС, є загроза втратити те, що вже було напрацьовано", - сказав Ситник.
Ситник попросив розглянути можливість внесення відповідних змін до законодавства, щоб повернути цей інструмент, який показав свою ефективність.
Директор НАБУ хотів би розблокування співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції.
"Потрібно прибрати абсолютно незаконну преюдицію, яка була створена представниками НАЗК. Два роки ми ведемо дискусію про відновлення нашого доступу до баз даних декорацій, на сьогодні конструктиву з цього питання немає", - зауважив він.
Ситник також нагадав про погоджений ще у 2015 році законопроєкт про надання НАБУ права на незалежне прослуховування.
"Сподіваюся, що з переформатуванням роботи Національної антикорупційної ради це питання також отримає новий імпульс", - зазначив він.