11224 відвідувача онлайн
22 115 345

"Важко повірити": в Польщі відреагували на слова речниці МЗС України Зеленко про діячів ОУН

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Європейська правда".

Такою була відповідь Зеленко на попередній лист послів Польщі та Ізраїлю щодо вшанування в Україні низки діячів, серед яких лідери ОУН Андрій Мельник і Степан Бандера.

Зеленко в коментарі УНН зазначила, що відродження і збереження національної пам'яті українського народу - "один із пріоритетних напрямків державної політики України".

"Кожен народ і кожна держава самостійно визначає і вшановує своїх героїв", - сказала вона.

За її словами, Україна усвідомлює, що "існують діячі, інститути і навіть країни, які зацікавлені в тому, щоб питання вшанування національних героїв і важливих дат і надалі були предметом розбрату між українцями та іншими народами".

У надісланому агентству PAP коментарі в суботу посольство Польщі в Україні розкритикувало заяву Зеленко.

Важко повірити, що такі слова могли прозвучати з вуст українського дипломата", - йдеться в заяві посольства, яке наводить Onet.

У посольстві підкреслили, що заява Зеленко не розміщена на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України.

"Якби її слова були правдивими, це означало б, що українська дипломатія до національних героїв зараховує ідеологів українського інтегрального націоналізму, жертвами якого стали десятки тисяч поляків, євреїв і тисячі представників інших народів", - йдеться в заяві посольства Польщі.

"Якщо пані Зеленко вважає, що культ Бандери чи Мельника - це внутрішня справа України, то на якій підставі Київ звертається (на наш погляд, звертається справедливо) з ініціативою, щоб Росія визнала Голодомор геноцидом, та виступає проти московської теорії "русского мира"? Чому Україна може висловлюватися, наприклад, про відновлення пам’ятників УПА в Польщі, а Польща має не висловлюватися про польські жертви УПА, які спочивають у безіменних ямах смерті на території України?" - йдеться у заяві.

"Найважче повірити, що речниця МЗС України могла натякати, що заява послів Польщі та Ізраїлю діє в інтересах третьої сторони. Польща та особисто посол Цихоцький багато разів довели своє негативне ставлення до агресії Росії проти України та діями на міжнародній арені підтвердили свою підтримку Україні", - обурюється посольство.

Топ коментарі
+50
Поляки певно забули, що вони окупували українські землі, будь який супротив жорстоко придушувався.
Ми мали повне право боротись за свою незалежність. Всіма методами.
Треба їм постійно нагадувати.
показати весь коментар
05.01.2020 11:11 Відповісти
+25
Всі побачили, яка йде запекла ідеолонічна війна ?
А наш президент в саоїй промові проголосив - какая разница !
Це позиція не президента - українця, а якогось манкурта.
Як він буде відстоювати державні інтереси, якщо він сам в них не вірить ?
показати весь коментар
05.01.2020 11:14 Відповісти
+23
Нехай спочатку Польська влада припинить політику глорифікації Пілсудського і його команди. Цього міжнародного злочинця і терориста винуватого в смерті десятків-сотень тисяч людей , дефакто предтечі Гітлера.
показати весь коментар
05.01.2020 11:11 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 4 з 4
"Если бы ее слова были правдивыми, это означало бы, что украинская дипломатия к национальным героям причисляет идеологов украинского интегрального национализма, жертвами которого стали десятки тысяч поляков, евреев и тысячи представителей других народов"

А Польша к национальным героям причисляет Пилсудского и Армию Крайову - то есть таких же идеологов интегрального национализма, жертвами которых стали десятки тысяч украинцев, евреев и тысячи представителей других народов. И что - поляков это чем-то смущает?
Или как обычно - в своем глазу бревна не видят?
показати весь коментар
05.01.2020 12:35 Відповісти
Тільки так як сказала наша дипломат і треба проводити нашу політику. А всіх загарбників, які спокушаються на наші землі і в свій час отримали піздюлєй та відповзли в свої нори посилати нах.
показати весь коментар
05.01.2020 14:34 Відповісти
Насправді пшеки мало чим відрізняються від кацапів. Ті самі амбіції стосовно наших земель, таке саме відношення до української діаспори. Різниця тільки в нахабності.
показати весь коментар
05.01.2020 12:36 Відповісти
"... то на якій підставі Київ звертається з ініціативою, щоб Росія визнала Голодомор геноцидом" На підставі того що ссср окуповував Україну і рускіє в ссср були колонізаторами України. Українці с ссср-івській Україні вчили українську мову як іноземну в школі. Хіба Бандера та українці окуповували Польщу? Поляки окуповували Західну Україну і знехтували її автономним статусом, встановленим після Першої Світової Війни, так само забороняли українські школи і вбивали українських активістів.
показати весь коментар
05.01.2020 12:38 Відповісти
На руках Армии Крайовой кровь десятков тысяч безвинных людей, как и на руках лично маршала Пилсудского. Но они - герои для Польши.
Вот когда Польша официально перестанет считать героями этих убийц - тогда у нее будет моральное право делать замечания по этому поводу Украине.
показати весь коментар
05.01.2020 13:21 Відповісти
а Польша должна не высказываться о польских жертвах УПА, которые покоятся в безымянных ямах смерти на территории Украины? "Источник: https://censor.net/n3168399
...Украина уважает поляков,просто нам нужно названия улиц поменять , с "Пушкина", "Асфальтирована" на героев Польши
показати весь коментар
05.01.2020 12:43 Відповісти
СЛЕДСТВИЕ ЗАКОНЧЕНО. ЗАБУДЬТЕ.
показати весь коментар
05.01.2020 12:47 Відповісти
"Важко повірити": в Польщі відреагували на слова речниці МЗС України Зеленко про діячів ОУН - Цензор.НЕТ 8565
показати весь коментар
05.01.2020 12:48 Відповісти
Ляхі, щоб українці не співали при такій вашій позиції : " еще польська не згінела, але згінуть мусіть..", краще б не піднімали цю тему. Починаючи з історії нашого співіснування, я вам наведу сотні тисяч прикладів, коли ваші королі проводили геноцид українців, саджаючи на палі наших героїв. Вони для вас теж вороги, ну то голосіть на весь світ. Зараз ніхто не зможе точно сказати, хто перший запалив свічку на моїй рідній Волині. Але від цього моїм землякам не легше. Це була трагедія обох народів. Хто як би не відносився до минулої влади, але на мою думку була сказана річ, яку краще не скажеш : "Прощаємо і просимо вибачення". Комусь не йметься витягти цю болючу тему знову. Але впевнений, що це буде не на користь того, хто хоче представити себе перед міжнародним суспільством більшою жертвою в історії, стверджуючі, що польських героїв, можна до дупи прикладати, а українських поливати брудом. Якщо влада Польщі буде і далі втручатися в історію суверенної України, а наша влада не буде захищати своїх істинних героїв, то в такої країни не має майбутнього.
показати весь коментар
05.01.2020 12:48 Відповісти
шото гастрабайтеров не слышно???
скоро вам получку обрежут
будете за карточки на хлеб работать
а потом в майданек
еще и билеты купите
показати весь коментар
05.01.2020 12:53 Відповісти
Какая вот интересно "личность" банит Серегу? Так знайте, сократы жмеринские - посты Сереги заговоренные на самом высоком уровне, а их бан чреват импотенцией, аллергией на косметику и невосприятием организмом виски и соленых огурцов!
показати весь коментар
05.01.2020 12:55 Відповісти
Промова голови Українського Товариства д-ра Григорія Купріяновича у Сагрині на урочистостях за участю Президента України Петра Порошенка, присвячених вшануванню пам'яті українських православних жертв, котрі загинули 10 березня 1944 р. у Сагрині з рук відділів Армії КрайовоїВсечесні Отці!Шановна громадо!Зібралися ми у місці священному для Холмщини - у Сагрині, де віддали своє життя численні сини і дочки українського народу - вірні діти Православної Церкви. Важко уявити собі те, що відбулося у цьому місці 74 роки тому - вранці 10 березня 1944 року, коли на цих подвір'ях і полях вбивали синів цієї землі лише тому, що говорили вони українською мовою, за те, що сповідували святу православну віру.
Ця земля довкола Сагриня - це серце Холмщини, регіону, який так помітно записався в історії українського народу. Не лише тому, що Холм був столицею Галицько-Волинського князівства, містом князя Данила Романовича, усипальницею руських князів та місцем народження першого голови української держави у ХХ столітті - Михайла Грушевського. Холмщина - це регіон, у якому століттями побутувала і розвивалася українська культура і мова, де жили у минулому сотні тисяч синів і дочок українського народу. Цей регіон відіграв також важливу роль в історії Українського Православ'я. Вже у ХІІІ столітті була заснована Холмська православна єпархія, одна із найдревніших єпархій Київської православної митрополії. Холм протягом століть був одним із центрів духовного життя українського народу як столиця православної єпархії та місце почитання Холмської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.
Саме тут поруч - неподалік літописного Червеня височіє над Гучвою відроджений 10 років тому Турковицький св.-Покровський православний монастир. Саме через тиждень - 15 липня збиратимуться там сини цієї землі у день свята Турковицької ікони Пресвятої Богородиці. У минулому у цей день збиралися там десятки тисяч православних холмщаків. Й досі співають у церковній пісні: «До Туркович спішить народ на Ризи Положення, тут від недугів і турбот шукають всі спасення».
Сьогодні згадуємо події березня 1944 року, у ці воєнні дні, в розпалі польсько-українського протистояння, захисту в Сагрині шукали українські мешканці сусідніх сіл. Саме в ніч з 9 на 10 березня 1944 року, у день особливий в українській національній традиції, атаку на село здійснило об'єднання відділів Армії Крайової - військового формування польської підпільної держави під командування поручника Зенона Яхимка «Віктора». Атака на Сагринь почалася біля 4 години ранку і продовжувалася до 10 години, коли село було повністю спаленим. Досі не знаємо точної кількості жертв.
Цього ж дня формування Армії Крайової провели також атаки на інші сусідні українські села: Шиховичі, Ласків, Малиці, Метелин, Турковичі, Прегоріле, Теребин, Теребинець, Верешин та інші. У результаті акції польського підпілля ці села були частково або повністю спаленими, а їхні українські мешканці вбиті.Свідок тих страшних часів - тодішній архипастир Холмщини і Підляшшя - знаменитий православний ієрарх та визначний український вчений архиєпископ холмський і підляський Іларіон (Огієнко) у своєму посланні у Свято Зішестя Святого Духа 1944 року писав: «Глибоко вірю, що багатьох з-посеред замордованих священнослужителів моєї єпархії будуть приєднані нашою Церквою до лику святих». Так і сталося. Саме 15 років тому, у 2003 році, рішенням Священного Собору Єпископів Автокефальної Православної Церкви в Польщі до сонму святих включено свв. Мучеників Холмських і Підляських, які загинули на цій землі у 40-ві роки ХХ століття. Як записано в соборній постанові до Собору свв. Мучеників Холмських і Підляських зараховано «Тих, імена котрих знаємо та Тих, чиїх імен не знаємо, а відомі вони тільки Всемогутньому Богові...». Таким шляхом Православна Церква дала свою оцінку цих жахливих подій.
У цьому місці варто нагадати, що трагедія українського православного населення Холмщини і Підляшшя не почалася в роки Другої світової війни. Вже напередодні війни - у 1938 році на Холмщині та Південному Підляшші було проведено безпрецедентне варварське руйнування православних храмів та полонізаційно-ревіндикаційну акцію, метою якої була полонізація та насильне навернення на католицизм місцевого українського православного населення. Саме відзначаємо 80-і роковини цих драматичних подій, які відбувалися також і на цій землі. Не були вони стихійною, незапланованою акцією радикальних середовищ, не були також результатом рішень окремих місцевих чиновників. Руйнування православних церков, як і вся полонізаційно-ревіндикаційна акція, були елементом послідовної і спланованої на довгі роки політики тодішньої польської держави.Без розуміння подій 1938-1939 років неможливо зрозуміти польсько-українські стосунки у ХХ столітті, адже польсько-українські конфлікти не почалися в 1943 чи 1944 роках...
Після українських мешканців Сагриня та інших навколишніх сіл не залишилося тут майже нічого, крім їхніх останків, які часто без християнського похорону спочивають не лише на цьому кладовищі, але також на полях, які бачимо довкола. Після українських жертв Холмщини залишилася лише пам'ять...
Коли 10 років тому назад, за ініціативою української держави і старанням Волинської обласної державної адміністрації, споруджено цей меморіал у Сагрині українська громада сприйняла це з великою надією, хоч була проігнорована в процесі узгоджень, а форма меморіалу та написи, які там уміщені, не відповідають очікуванням нашої громади. Лише після домагань української громади та Православної Церкви виправлено споруджені у Сагрині хрести, надаючи їм форму, згідну з місцевою православною традицією.
Незважаючи на брак офіційного відкриття, цей пам'ятник протягом минулих 10 років став місцем пам'яті про жертви Сагриня. Кілька разів у рік возносимо тут молитву, прибувають тут віддати шану своїм предкам сини Холмської землі - і ті, що живуть на рідній Холмщині, і ті, які є зараз громадянами української держави і згуртовані у Товариствах «Холмщина». У 2014 році - у 70-ті роковини Сагринського злочину - відбулися тут особливі урочистості, очолені Його Високопреосвященством Високопреосвященнішим Авелем, Православним Архиєпископом Люблинським і Холмським. Саме тоді - після семи десятиліть - була тут вознесена заупокійна молитва з елементами чину похорону, котрого жертви Сагриня не мали...Вельмидостойний Пане Президенте!
Прийміть від української громадськості Холмщини і Підляшшя, від усієї української громади в Польщі, слова вдячності за Вашу присутність у місці священному для українського народу Холмщини і Підляшшя. Це вперше Президент України відвідує Холмську Голгофу - село Сагринь, вперше схиляє голову перед українськими жертвами Холмської землі. Сподіваємось, що це спричиниться до цього, що пам'ять про українські жертви Холмщини 40-х років ХХ століття стане елементом загальноукраїнської національної пам'яті, а українська держава буде послідовно піклуватися про ці священні для всього українського народу місця.
Сагринь - це символ трагедії українського православного народу Холмщини. Пам'ять про це триває в українській громаді Холмщини, серед синів цієї землі, що мешкають в Україні та по всьому світі. Ми, як українці, як православні, не маємо права забувати, ми зобов'язані до збереження пам'яті. Проте, зберігаючи пам'ять про невинні жертви, які спочивають у цій землі, ми повинні навчитися пробачити, адже це наш християнський обов'язок. Тим, хто 10 березня 1944 р. знайшов у Сагрині смерть, можемо дати від себе лише пам'ять і нашу гарячу заупокійну молитву. Вічная пам'ять! (с)
показати весь коментар
05.01.2020 13:19 Відповісти
За цю промову польська прокуратура відкрила на Григорія Куприяновича кримінальну справу. Ось так поляки реагують на історичні факти які їм не подобаються !
показати весь коментар
05.01.2020 13:21 Відповісти
мля успокойтесь многим англам муляет памятник Ульему волосатому за любовь к разрубанию шотландским двуручным мечём поданных английской короны Уолесом Нам своё дело делать
показати весь коментар
05.01.2020 13:27 Відповісти
Дело даже не в ОУН и С Бандере , а в том что нех.. указывать .. Это лично наше дело , украинское ,, кого чествовать а кого нет . Мы никому не навязываем свои мнение по этим вопросам , и нам навязывать нечего .

Я например ненавижу х.йло , но ведь не указываю кацапью , молиться им на него или нет . Они у себя дома , и пусть сходят с ума сколько им хочется .!! Зленко права 100% .
показати весь коментар
05.01.2020 13:29 Відповісти
Не треба тулити Бандеру до Волині і змішувати все в одну купу. Якщо послухати поляків то всі хто, так чи інакше, був причетний до міжетнічного конфлікту на Волині, були членами ОУН і УПА. Поляків не цікавлять причини цього конфлікту, що саме і хто саме спровокував його початок, їхня завдання підв'язати до цих подій лідерів національно-визвольного руху в Галичині. Для чого це робиться?
Ясно, що це завуальована форма територіальних претензій на ту частину України, де за інсинуаціями колишніх і ******** польських екпансіоністів ніколи не було українців, не було їхньої організованої боротьби за національне визволення, а були лише мордерци, які вбивали шляхетних і гонорових поляків.
Ідеологічні однодумці поляків, наприклад, вважали, що там, навпаки, не було поляків, але були мєстних націоналістічєскіє бандформірованія. Різниця між цими "високоцивілізованими" місіонерами тільки в тому, що одні говорять про "западниє російскіє зємлі", а другі - про "креси всходнє".
Зрозуміло, що між цими "кресами" і "зємлямі", місця для України не знаходиться, тим більше, що Варшава, також, "ісконно рускій город".
показати весь коментар
05.01.2020 13:39 Відповісти
Ещё когда Ющенко был президент, в это время много писали о волинский трагедии , я тогда питал в интернете , статью поляка , об был каким-то профессором или в этом роде , я уже не помню. Он прямо там писал : Политика Второй Речь Посполитая Польши привела до Волынской трагедии. И как тут не согласиться ? И это должна быть официальная позиция Украины.
показати весь коментар
05.01.2020 14:10 Відповісти
Тоже недоумеваю почему это не является официальной позицией Украины...
показати весь коментар
05.01.2020 14:30 Відповісти
Всё правильно... Территории Западной Украины и Беларуси были переданы Польше под гарантии территориальной, культурной и экономической автономии... Чем занимались поляки на этих землях, до 1939-го, всем известно... "Осадничество", то есть, "насильственное изменение демографии по национальному признаку" и экономическое притеснение украинского населения путём захвата их земель, изгнание украинского языка из официального употребления, перевод школ на польский язык преподавания - "насильственная денационализация и "полонизация", требование согласования и утверждения польскими властями избранных "войтов" в украинских сёлах - контроль за местными органами самоуправления, аресты депутатов-украинцев, перед голосованием "антиукраинских " законов... И всё это - под нагайками, пулями и страхом тюремного заключения... Так что поляки были не "белые и пушистые"...... Думаю, этого достаточно...
показати весь коментар
05.01.2020 18:54 Відповісти
А чого наші мовчать про Пілсудського і його пацифікацію українців?
показати весь коментар
05.01.2020 13:55 Відповісти
а де ти у владі бачив наших ?
показати весь коментар
05.01.2020 14:12 Відповісти
Похоже, Вы правы. Наших там нет, им просто не достается мест.
"Важко повірити": в Польщі відреагували на слова речниці МЗС України Зеленко про діячів ОУН - Цензор.НЕТ 3127
показати весь коментар
05.01.2020 20:24 Відповісти
ще одні "брати" "встали з колін"..
показати весь коментар
05.01.2020 13:56 Відповісти
жовнєри крила розпустили....
показати весь коментар
05.01.2020 13:58 Відповісти
Нет в Украине украинской власти , и потому все будут вытирать об Украину ноги . Польша переписует историю , в которой жертва Украина будет преступником. Поляки были оккупанты на земли украинский , но хотят переписать историю , где Польша жертва , а Украина агрессор
показати весь коментар
05.01.2020 14:00 Відповісти
Затямте на віки ! УПА вбивали ворога виключно на землях України !!! Ляхи приперлися вбивати українців, й звісно отримали в рило, й вбивали українців виключно за національною ознакою - дітей, жінок, старих, всіх підряд, спалювали села, то хто ж буде мовчати на такі дії.
показати весь коментар
05.01.2020 14:11 Відповісти
Не то наш МИД говорит. Надо возложить ответственность на власти Польши, которые в те времена довели своими действиями и бездействиями до жертв. Сказать, чтоб они прежде чем предъявлять претензии людям боровшимся за свои права, задали себе вопрос была ли политика властей адекватной и не стоит ли взять на себя ответственность вместо той дурацкой инфантильной позиции которую они занимают.
показати весь коментар
05.01.2020 14:28 Відповісти
В Україні, починаючи з дня проголошення незалежності і закінчуючи сьогоднішнім днем, української влади ніколи не було і нема. Всі три десятиліття у владних установах вовтузилася постсовкова гебешно-партноменклатурна злодійня і зараз є можливість дивитися на результати і продовження цієї трагікомедії.
Польща, користуючись можливістю, зараз в своїх навчальних закладах, з української молоді, і з середовища заробітчан формує п'яту колону.
Після прибуття в Польщу замовлених в США винищувачів- бомбардувальників F-35, може виявитися, що будівництво моста в Станиці Луганській - це для теперішньої влади єдино можливий розумний і раціональний вихід зі складної стратегічної ситуації, що складається навколо України.
показати весь коментар
05.01.2020 14:32 Відповісти
дорогие, только своему польскому сердцу, поляки, благодушные украинцы зла не помнят.. - поэтому приходится всё записывать, и Эти ваши предъявы тоже..
таки "повезло" Украине с соседями, с их вечной дулей в кармане, то слева то справа, а то и вместе "готовых дружЫть"
показати весь коментар
05.01.2020 14:43 Відповісти
тут уместно вспомнить жертв армии Крайова
показати весь коментар
05.01.2020 15:10 Відповісти
Адольф Гитлер присутствовал на похоронах, как он сам сказал, своего лучшего друга маршала Пилсудского. В Германии был траур.
показати весь коментар
05.01.2020 16:44 Відповісти
Гитлер не присутствовал на похоронах Пилсудского.... Но высказал глубокие соболезнования... На похоронах Германию представляли Геринг и Мольтке....
показати весь коментар
05.01.2020 16:59 Відповісти
Чушь не пиши... Есть фото Гитлера перед гробом, под польским флагом. Но это было в Германии (кажется, в польском посольстве). Это были так называемые "символические" похороны.
показати весь коментар
05.01.2020 22:18 Відповісти
Думается, поляков ждут все большие откровения украинских "политиков"....
показати весь коментар
05.01.2020 16:51 Відповісти
а вот нахрен так много и розлого цитировать шкипера МИД Речи Посполитой?
показати весь коментар
05.01.2020 17:19 Відповісти
Было фото, значит, это где-нить в польском посольстве сидит Гитлер, общая траурная атмосфера
показати весь коментар
05.01.2020 17:22 Відповісти
С детства слышал много, от очевидцев, и о типа нашей "резне", и о ранних совитах и кацапских нашествиях 1939 и потом, и о немцах... и усвоил одно, если коротко - поляки гоноровые говнюки, кацапы подлые и жестокие животные, ну а немцы как немцы - жестко но эффективно, зато четко и все понятно. И в нашем случае обьеденияет их всех одно - это оккупанты, и их отношение к нам это отношение колонизаторов к туземцам. Так было, есть...и...может так и будет, а может мы поумнеем, наконец то.
И опять таки, в том, что мы постоянно в заднице вовсе не их вина, а наша желудочно-беспринципная хитрожопость и безразличие к своему будущему.
показати весь коментар
05.01.2020 19:44 Відповісти
Чекисты в форме УПА
"Важко повірити": в Польщі відреагували на слова речниці МЗС України Зеленко про діячів ОУН - Цензор.НЕТ 2710
показати весь коментар
05.01.2020 20:03 Відповісти
нема сусідніх країн, між якими не було трагічних сторінок, тому для кожної країни залишаться свої герої і свої героїчні сторінки. і їх визначатиме не сусід. а ми, в свою чергу, не суперечим героїзації історії інших країн.
показати весь коментар
05.01.2020 21:01 Відповісти
В Польше есть памятники Пилсудскому, который встречался с Геббельсом и которого очень уважал Гитлер. Так уважал, что даже лично присутствовал на похоронах Пилсудского.

И уж каким "интегральным националистом" и имперцем был Пилсудский найти совсем не сложно.
показати весь коментар
06.01.2020 02:26 Відповісти
прочитал .. подтер жопу .. и выкинул ... Мне глубоко насрать на такие заявления ..
показати весь коментар
06.01.2020 02:40 Відповісти
.
показати весь коментар
06.01.2020 04:37 Відповісти
Сторінка 4 з 4