8300 відвідувачів онлайн

Сумарний позитивний ефект від транзиту газу для економіки протягом 5 років становитиме 150 млрд грн, - глава Оператора ГТС Макогон

Про це заявив генеральний директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон на пресконференції 9 січня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

За його словами, тарифи на вхід для промислових компаній знизяться приблизно в чотири рази, порівняно з умовами за нульового транзиту газу. "Для видобувних підприємств тариф на вхід планувався в межах 400 грн. Зараз він буде близько 100 грн. За п'ять років компанії заощадять 27 млрд грн. Близько 1 млрд доларів видобуток зможе інвестувати у свій розвиток", - сказав Макогон.

Крім того, удвічі знизився і тариф для споживачів, порівняно з можливим за нульового транзиту. "Планувався на рівні 289 грн, буде - 124 грн. Це навіть менше, ніж він був минулого року - 157 грн. Фактично тариф для споживачів знижено на 20%. А це і промисловість, і населення. За нашими розрахунками, промисловість заощадить близько 33 млрд грн, населення - 15 млрд грн", - уточнив Макогон.

Він також зазначив, що буде значне зниження вартості імпорту газу з Європи. "Тариф знизився з планованих $16 до $4,45. Що також нижче торішнього тарифу - $6,28", - додав Макогон.

Він наголосив, що тарифне навантаження в усіх напрямках знижується від двох до чотирьох разів. "Що дозволить економіці стати більш конкурентною. У підприємств з'являться додаткові кошти на власний розвиток", - сказав Макогон.

"Ми порахували, що сумарний позитивний ефект на економіку протягом п'яти років, крім дохідної частини від самого транзиту, становитиме майже 150 млрд грн", - сказав Макогон, пише "Інтерфакс-Україна".

За його словами, сумарний дохід, який Оператор ГТС розраховує отримати за п'ять років, становить близько 115 млрд грн. З них понад 60% буде оплачено за рахунок транзиту.

"Вплив на ВВП буде близько 2% на рік, порівняно з нульовим транзитом, і близько $12 млрд - вплив на сальдо поточного рахунку. Тобто $7,2 млрд - це дохід від транзиту, $2,9 млрд - гроші, сплачені "Газпромом" за арбітражем, і $3,2 млрд - зниження потенційних витрат на подорожчання імпортного газу", - резюмував Макогон.

Топ коментарі
+7
Сын и отец. Сын:
- Пап а что такое "реально" и "виртуально"?
- Ты сначала спроси у матери, сестры и деда, отдадутся ли они за 1 млн. долларов.
Спросил. Подходит к отцу. Отец:
- Ну что спросил?
- Да. Они все согласились.
- Ну смотри, мы с тобой виртуально имеем 3 млн. долларов, а реально двух шлюх и одного старого пид*раса.
показати весь коментар
09.01.2020 14:48 Відповісти
+5
Тобто в 2 раза менше від суми позовів до расєйки, від яких відмовилась нова влада. Шикарний профіт.
показати весь коментар
09.01.2020 14:47 Відповісти
+4
Те же яйца, только в профиль.
Попробуцте посчитать в купонокарбованцах, сумма будет еще больше.
показати весь коментар
09.01.2020 14:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
https://censor.net/news/3168973/summarnyyi_polojitelnyyi_effekt_na_ekonomiku_ot_tranzita_gaza_v_techenie_5_let_sostavit_150_mlrd_grn

...на экономию...
показати весь коментар
09.01.2020 14:42 Відповісти
Те же яйца, только в профиль.
Попробуцте посчитать в купонокарбованцах, сумма будет еще больше.
показати весь коментар
09.01.2020 14:44 Відповісти
А если в Венесуэльских боливарах, то прибыль будет расти быстрее, чем транспортируется газ...
показати весь коментар
09.01.2020 14:49 Відповісти
Эх жаль Зимбабве перестало свою валюту печатать. Вот где простор был
показати весь коментар
09.01.2020 14:51 Відповісти
Негри відчували труднощі із заучуванням нових слів які закінчуються на "-ліон".
показати весь коментар
10.01.2020 00:27 Відповісти
То кабала,а не перспектива

Читаем историю
показати весь коментар
09.01.2020 14:44 Відповісти
показати весь коментар
09.01.2020 14:46 Відповісти
дух захватывает прибылище
показати весь коментар
09.01.2020 14:47 Відповісти
Тобто в 2 раза менше від суми позовів до расєйки, від яких відмовилась нова влада. Шикарний профіт.
показати весь коментар
09.01.2020 14:47 Відповісти
Сын и отец. Сын:
- Пап а что такое "реально" и "виртуально"?
- Ты сначала спроси у матери, сестры и деда, отдадутся ли они за 1 млн. долларов.
Спросил. Подходит к отцу. Отец:
- Ну что спросил?
- Да. Они все согласились.
- Ну смотри, мы с тобой виртуально имеем 3 млн. долларов, а реально двух шлюх и одного старого пид*раса.
показати весь коментар
09.01.2020 14:48 Відповісти
Ну, Бубочка не такой уж и старый...
показати весь коментар
09.01.2020 14:53 Відповісти
Главное, что со второй частью его определения Вы согласны.
показати весь коментар
09.01.2020 17:29 Відповісти
Да.
показати весь коментар
09.01.2020 18:09 Відповісти
А за миллион лет так вообще ************* цифры получатся!
показати весь коментар
09.01.2020 14:50 Відповісти
Слов нет.. Дебилы мля... они бы еще на 100 лет вперед эффЄкт посчитали
показати весь коментар
09.01.2020 14:51 Відповісти
Не вірте! Це омана. Справжні гроші за це тепер в Омані.
показати весь коментар
09.01.2020 14:52 Відповісти
Свіжо та дотепно! Головне що не в "панамі" і не в "труселях"
показати весь коментар
10.01.2020 00:26 Відповісти
Как всегда, начали делить шкуру не убитого медведя!
показати весь коментар
09.01.2020 14:52 Відповісти
У вас лише прибиля ротенбергів счітають
показати весь коментар
10.01.2020 00:25 Відповісти
А чого про "отрицательньій " ефект мовчиш? Га, Макогон? Чи бісогон?
показати весь коментар
09.01.2020 14:53 Відповісти
Что-то эффект начал уменьшаться:
сначала говорили - доход составит 15 млрд долларов за 5 лет.
Теперь говорят - доход составит 150 млрд. гривен за 5 лет.
Это что же - 10 гривен за бакс???
показати весь коментар
09.01.2020 14:58 Відповісти
Остальное в карман,если не большую часть
показати весь коментар
09.01.2020 15:03 Відповісти
А для чего по твоему великий лидер всех времен и народов в оманский офшор ездил?
показати весь коментар
09.01.2020 15:16 Відповісти
Розберись хто казав? Спочатку це був дурачок Оржель і він збрехав.
показати весь коментар
10.01.2020 00:23 Відповісти
а амортизация какая? Там же всё надо модернизировать, чтоб не развалилось
показати весь коментар
09.01.2020 15:07 Відповісти
Круто...то бишь ровно в два раза меньше чем простили паРаше...
И шансов получить деньги с паРаши были гораздо выше...чем заработать на транзите...
показати весь коментар
09.01.2020 15:14 Відповісти
Мужик решил премию себе выписать сейчас от будущих успехов.
показати весь коментар
09.01.2020 15:21 Відповісти
Тю,зебобики за год такую сумму просрут легко.Иканамизды.
показати весь коментар
09.01.2020 15:25 Відповісти
"Для добывающих предприятий тариф на вход планировался в районе 400 грн. Сейчас он будет порядка 100 грн"

Для ДОБЫВАЮЩИХ.
На ВХОД.
Это как?
показати весь коментар
09.01.2020 15:33 Відповісти
На вхід в ГТС. В цій байці поєднались анекдот про козу й ребе та Ходжу Насредіна в чайхані, адже "перемога" від невведення додаткового побору.
показати весь коментар
10.01.2020 00:22 Відповісти
теперь каждый день будут рассказывать какой супервыгодный контракт
на прокачку в 1,5-2 раза меньше газа, чем раньше.
показати весь коментар
09.01.2020 20:20 Відповісти
Принаймі хоч хтось з них визнав, що газові побори від "сидільців на трубі" спричиняють негативний ефект для економіки, досі лише риторика "пабєд для бюджету" від паразитів лунала.
показати весь коментар
10.01.2020 00:19 Відповісти