4 335 32

Через картельну змову на тютюновому ринку держава і місцеві бюджети недоотримують колосальні суми, - депутат Холодов

Про це в інтерв'ю виданню "Гордон" розповів народний депутат від "Слуги народу", заступник голови фінансового комітету парламенту Андрій Холодов, повідомляє Gazeta.ua.

Також він заявив, що не сумнівається в політичній волі президента і підтримує його позицію щодо демонополізації галузей, в тому числі тютюнової, так як через монополію страждають звичайні громадяни. "Вони оплачують існування монополій зі своєї кишені - наприклад, в одній пачці сигарет за 40 гривень вартість монополії - 3 гривні. Помножте це на 365 днів в році і на кількість курців в Україні". Однак, пройшло 2,5 місяця з моменту зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками тютюнових компаній-виробників, але рішення головного питання - створення рівних умов на ринку для всіх учасників немає.

"Виробники тоді пообіцяли, що монополії на ринку скоро не буде - але слова не дотримали. Замість цього почалися політичні ігри навколо підписання якогось Меморандуму про шляхи розвитку тютюнової галузі в Україні", - пише на своїй сторінці в ФБ Холодов.

Далі, він відзначає, що компанії, які рішенням Антимонопольного комітету (від 10.10.2019 №697-р) визнані учасниками картельної змови, отримали можливість використовувати цей Меморандум для захисту в судах і оскаржувати штраф в 6,5 млрд грн. Та ще й змогли змусити владу нанести удар по її ж власному іміджу. Більше ніяких результатів ринку цей Меморандум поки не дав. Точно так само, на його думку, немає виходу з конфлікту між монополістами з одного боку і роздрібною торгівлею - з іншого.

"Спочатку проблему намагалися вирішити шляхом внесення поправки №8 до законопроекту 1049, яка встановлювала єдині торговельні націнки для опту - 7% і 13% - для роздробу. Законопроект підтриманий парламентом. За словами виробників, це - "неринковий метод". Але насправді така риторика - просто захист зручної для них монополії. І навіть якщо буде політична воля скасувати поправку №8, то таке рішення можна буде приймати тільки ПІСЛЯ реальної ліквідації монополії на ринку".

Крім питань, в яких були зацікавлені виробники, Меморандум містить норми, які суперечать рішенням Антимонопольного Комітету, вважає Холодов. Виходом із ситуації політик вважає необхідність твердо дотримуватися і виконувати вимоги антимонопольного законодавства, реально, а не на словах виконати Рішення та Рекомендації Антимонопольного Комітету і забезпечити виконання вказівок президента про створення рівних для всіх учасників умов на ринку тютюну. Тільки тоді ми зможемо вважати, що тютюнова галузь виконує взяті на себе зобов'язання.

Відповідаючи на питання журналістів про горезвісну поправку в законопроект №1049, після прийняття якої в ЗМІ почалися скандали навколо його прізвища, Холодов повідомив, що його колега по комітету ВР Олександр Дубинський подав пропозицію про те, щоб законодавчо розділити маржу між оптовиком і роздробом, щоб всі заробляли однаково. У відповідь тютюнове лобі влаштувало скандал на півкраїни, погрожували закривати фабрики, звільняти робітників і так далі.

"Це був просто шантаж. Більш того, неймовірним чином правка Дубинського №8 до законопроекту №1049 стала "правкою Холодова", а потім зажила своїм медійним життям і стала мемом", - розповів депутат.

Також він відкинув свою причетність до ініціативи про чотирикратне підвищення акцизу на тютюн для нагрівання для систем IQOS і GLO. Хоча вважає, що підвищення вартості будь-яких тютюнових виробів сприятиме оздоровленню молодих людей.

Що ж стосується нападок ЗМІ з різних приводів, то депутат пов'язує їх виключно зі своєю політичною кар'єрою, а не з фактами і розслідуваннями: "Ось я став народним депутатом, і мене вже атакують з усіх боків, звинувачують в тому, чого я не робив, намагаються дискредитувати". Також Холодов допускає, що атака на нього могла бути пов'язана не тільки з тютюновим ринком, але і з кріслом голови КМДА, яке, як вважають деякі ЗМІ і експерти, Холодов може зайняти після місцевих виборів цього року.

Топ коментарі
+20
благодєтєль народний и барец с картелями

Андрій Холодов є кумом дружини Медведчука Оксани Марченко
показати весь коментар
23.01.2020 14:02 Відповісти
+12
Народный депутат от "Слуги народа" Андрей Холодов таки связан с нелегальным табачным бизнесом. Кум Медведчука в Верховной Раде вносил правки, которые помогли бы его розничной торговле заработать как можно больше.
Журналисты "Схем" обнаружили, что фирма-владелец нескольких сотен киевских МАФов для торговли сигаретами принадлежит семье Холодова, информирует Диалог.UA со ссылкой на расследование. В расследовании говорится, что компания "Киев маркет солюшн" занимается сигаретным розничным бизнесом в Киеве и принадлежит Холодову. Он в октября заявил, что отношения к такому виду деятельности не имеет. Однако журналисты показали обратное. Они напомнили, что именно Холодов был инициатором скандальной правки, которая меняла формулу доходов в табачной индустрии. Журналисты выяснили, что семья Холодова владеет полной цепочкой в сигаретном бизнесе от производства до реализации. Они используют для этого подставные фирмы "Виктрум" и "Интертабако". С представителями СМИ Холодов отказался общаться по данному вопросу. Ранее сообщалось, что в Черниговской области была остановлена работа предприятия British American Tobacco. Это самая большая табачная компания Украины, которая не хочет работать из-за повышения налогов на табачную продукцию, которую инициировал именно Холодов. После встречи с президентом компания решила запустить производство. До этого сообщалось, Андрей Холодов, который является кумом Медведчука, не имеет права баллотироваться в Раду из-за того, что не находился в Украине последние пять лет. Однако его не исключили из партии "Слуга народа" и он прошел в ВР. Ранее сообщалось, что нардеп от партии "Слуга народа" Андрей Холодов может возглавить Киев. Если его выдвинут от партии на пост главы города.

читайте подробнее на сайте "Диалог.UA": https://www.dialog.ua/ukraine/194599_1573721346
показати весь коментар
23.01.2020 14:12 Відповісти
+10
рассказал народный депутат от "Слуги народа"

Все!!! Это означает, что в сказанное можно даже не вникать. Партия жадных клоунов хочет денег.
показати весь коментар
23.01.2020 14:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
благодєтєль народний и барец с картелями

Андрій Холодов є кумом дружини Медведчука Оксани Марченко
показати весь коментар
23.01.2020 14:02 Відповісти
Зробіть, як ви і планували сто гривень за пачку сигарет, і отримаєте в бюджет дирку від бублика. Одне незрозуміло, там на верху ДЕБІЛИ, чи замасковані вороги УКраїни?
показати весь коментар
23.01.2020 14:27 Відповісти
это не тот Холодов, который весь доход от продажи сигарет решил оставить себе и из-за которого табачники дружно решили уйти из Украины?
показати весь коментар
23.01.2020 14:28 Відповісти
Он родимый. Барыгоборец.

Журналисты выяснили, что семья Холодова владеет полной цепочкой в сигаретном бизнесе от производства до реализации
показати весь коментар
23.01.2020 14:36 Відповісти
Через картельну змову на тютюновому ринку держава і місцеві бюджети недоотримують колосальні суми, - депутат Холодов - Цензор.НЕТ 3774
показати весь коментар
23.01.2020 14:40 Відповісти
Весь Киев загадил своими Е-киосками. И никто не в состоянии этог монополиста убрать с остановок транспорта. Даже постановление киеврады о запрете нахождения киосков около проезжей части нагло игнорируется. Видимо боксер в доле. И кто тогда в городе табачный неприкасаемый монополист?
показати весь коментар
23.01.2020 17:15 Відповісти
А що ж буде з тими поповненнями, якщо українці перестануть палити?
показати весь коментар
23.01.2020 14:04 Відповісти
Инфантил, а если перестанут пить, а если перестанут портить скамейки в парке, а если...
показати весь коментар
23.01.2020 15:47 Відповісти
Тебе смердючого пуйлівського прихвостня це не стосується.Ти ворог України
показати весь коментар
23.01.2020 15:56 Відповісти
Инфантил, а я и не сомневался.
показати весь коментар
23.01.2020 16:03 Відповісти
Ти комуняцька худоба,без сумніву.
показати весь коментар
23.01.2020 16:05 Відповісти
Инфантил, голубчик, как ты прав.
показати весь коментар
23.01.2020 16:07 Відповісти
Через картельну змову на тютюновому ринку держава і місцеві бюджети недоотримують колосальні суми, - депутат Холодов - Цензор.НЕТ 5730 Ти ворог України і прихвостень *****.
показати весь коментар
23.01.2020 16:09 Відповісти
Инфантил, ты, просто, - молодец.
показати весь коментар
23.01.2020 16:15 Відповісти
ПНХ- це туди
показати весь коментар
23.01.2020 16:21 Відповісти
Уси-пуси.
показати весь коментар
23.01.2020 16:24 Відповісти
Від тебе дуже смердить совком.
показати весь коментар
23.01.2020 16:37 Відповісти
Инфантил, конечно!!!
показати весь коментар
23.01.2020 16:39 Відповісти
местные бюджеты недополучают колоссальные суммы//

А вы клоуну расскажите. Он тут-же проблему решит. Или клоун нихрена за год не сделал и делать не собирается??? А как-же тогда "учитель должен жить как президент???". Брешет, ****?
показати весь коментар
23.01.2020 14:05 Відповісти
А Аваков невинуватий.
показати весь коментар
23.01.2020 14:06 Відповісти
рассказал народный депутат от "Слуги народа"

Все!!! Это означает, что в сказанное можно даже не вникать. Партия жадных клоунов хочет денег.
показати весь коментар
23.01.2020 14:06 Відповісти
или лоббирует
показати весь коментар
23.01.2020 14:11 Відповісти
показати весь коментар
23.01.2020 14:12 Відповісти
Да я лучше контрабасом затарюсь чем платить ЗЕподонкам космические акцизы!
показати весь коментар
23.01.2020 14:21 Відповісти
Ось так і виживає народ , то контробас, то власноруч вирощена Віргінія.
показати весь коментар
23.01.2020 14:29 Відповісти
Основная масса курильщиков так и делает и на ...... та монополия.
показати весь коментар
23.01.2020 14:40 Відповісти
что, уже не сидится на Кипре? подгорает видимо)
показати весь коментар
23.01.2020 14:51 Відповісти
пачка гівняних цигарок з устюками 40 грн, вообще абарзелі, травіться отими гівноцигарками самі
показати весь коментар
23.01.2020 15:10 Відповісти
После четырехкратного повышении акциза на табак для нагревания для систем IQOS и GLO абсолютно ясно - здоровье Украинцев никого не интересует. Это я не к тому, что надо бросать курить, тут каждый сам решает, а к тому, что не надо их кормить - ДЕЛАЙТЕ СИГАРЕТЫ САМИ. На ручном станочке: 60 минут - 60 сигарет, причем из табака.
показати весь коментар
23.01.2020 15:12 Відповісти
"Я ні я, поправка не моя"
Зебилы они такие " Все кругом виноват, только не мы". Где были эти эксперты, когда им говорили к чему приведет их "турбо-режим". Закрыть предприятие непросто, открыть его вновь в десять раз сложнее. Получила Зевласть по морде, и теперь кричит про картельный сговор. Не можешь выиграть в борьбе за налоги не начинай даже эту борьбу - сделашь только хуже. Теперь оказывается буде недобор налогов, потому как предприятия резко закрылись, но условия для закрытия предприятий создали сами законодатели и исполнительная власть. " Кто всрався, Холодов"
показати весь коментар
23.01.2020 15:13 Відповісти
Шо? Що за бєлєбєрду воно несе? Який, в сраці, зговор проти податків? Продають без націнки по собівартості? Що за маячні! Зєбіли зеленкуватого кольору!!!
показати весь коментар
23.01.2020 15:13 Відповісти
Я, млять, вам подскажу, как ПРАВИЛЬНО!
ВЫ стремитесь не к акцизу как в Европе, а умножьте этот акциз на отношение (средняя заплата в Украине)/(средняя зарплата в ЕС) !
показати весь коментар
23.01.2020 16:56 Відповісти