Степанов про постачання вакцин проти коронавірусу в Україну: Переговори були розпочаті вже в травні, ми визначили два шляхи отримання препарату

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, інформує Цензор.НЕТ.
"Уже в травні (2021 року. - Ред.) ми почали комунікацію з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин проти коронавірусної хвороби. Питання доступу до вакцин важливе, воно - на контролі керівництва країн у всьому світі. Володимир Зеленський у постійному зв'язку з президентами країн -виробників вакцин. Крім того, в процесі переговорів бере участь і прем'єр-міністр, і МЗС. Зі свого боку, я веду постійну комунікацію з колегами-міністрами охорони здоров'я країн-виробників вакцин", - сказав він.
За словами Степанова, для отримання доступу українців до вакцини проти COVID-19 розглядалися дві можливості.
"Ми визначили два шляхи отримання вакцин, їх обробляли паралельно. Перший - це COVAX, другий - закупівля вакцин безпосередньо у виробників", - пояснив він.
Як повідомив Степанов, у першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин через механізм COVAX. Серед них, зокрема, вакцини AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.
Крім цього, 6 січня COVAX підтвердив готовність розглянути додаткову поставку 210 тис. доз вакцини Pfizer.
"Паралельно ще з кінця весни ми ведемо переговори з компаніями-виробниками вакцин. Це, в тому числі, Sinovac, з якої вже укладено договір. Перші контакти з ними у нас були в травні, а активні переговори почалися у вересні (минулого року. - ред.). Діалог з іншими виробниками триває", - сказав він, при цьому додавши, що з усіма компаніями підписані договори про нерозголошення і конфіденційність, тому називати їх на цьому етапі заборонено.
"Основне питання, яке стояло з самого початку переговорів, - це терміни перших постачань вакцин. Спочатку компанії пропонували нам поставки в кінці 2021 - початку 2022 рр. Однак такі віддалені терміни мене категорично не влаштовували. Тому вдалося домовитися, щоб поставки почалися значно раніше", - сказав він.
- Что, уже был?
- Нет, уже хотел...
Израиль по состоянию на конец прошлой недели привил 25% населения.
- Алло, фрау Меркель?
- Володя, иди ты наПутина, иди ты наПутина, иди ты наПутина!
- Алло, Джо?
- Poshel na Putina, chmo!
- Алло, тов. Си?
- Давай.те откаты и всего то земли на Хренсонщине.
- Алло, Владимир Владимирович?
- Владимир, так мы уже вам отправили тонну вакцин, вам шо, Ермак не сообщил?
- Честь имею, тов. Подполковник!
- хи-хи, да какая у тя честь то, лучше анекдот расскажи.
- Шел Мамай в море и возвратился не один...
- Не Один возвратился, а Тор, шоб ты знал.
- (берет под бейсболку("козырек"))
2 вариант через Богатыреву)
Я теряюсь в догадках... Первый путь понятен, традиционно через жопу. А второй?
Якщо були б справдні перемовини у травні, ми були би вже з вакциною.
Лише згадати, як ви діяли з захисними засобами, виплатами медікам, тесиуванням, забеспеченням киснем, ліками, можна зрозуміти, що знову брешеш, як той Сірко, на мотузці...