16 272 154

Зазіхнули на багаторічну радянську "традицію": Зеленська прокоментувала критику нового шкільного меню

Як інфоормує Цензор.НЕТ, про це вона розповіла в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Звичайно, ми були готові до критики, коли спільно з МОЗ, МОН, Мінекономіки та Держспоживслужбою розпочинали реформу шкільного харчування, а команда Євгена Клопотенка за участю технологів, дієтологів та представників МОЗ розробляла нове меню. Якщо боятися критики, то краще взагалі нічого не починати.

А тут ми зайшли на подвійно складну територію: по-перше, реформа стосується найдорожчого – дітей. По-друге, змін у цій сфері не було з часів СРСР. Згідно з нашим дослідженням, на старті реформи нинішні школярі харчувалися так само, як і їхні батьки, коли навчалися в школі: макаронами, сосисками, хлібобулочними виробами і неймовірно солодким компотом.

Тобто ми спокусилися на багаторічну, ще радянську "традицію". Беру це слово у лапки, бо традиція зі знаком мінус. У кожному разі перехід від старого до нового психологічно складний суспільству", - сказала Зеленська.

Водночас, вона не вважає, що негативні відгуки переважають.

"Швидше, поділ такий: коментарі "за", "конструктивна критика" та третя група тих, хто взагалі не хоче змін під назвою "негайно поверніть у шкільні столові булочку з олією та сосиски". Цей пункт викликає в соцмережах справжні "батли", бо в нових стравах обмежена (не скасована, а саме обмежена!) кількість солі, цукру, жирів, білого хліба, заборонені субпродукти на кшталт сосисок та консервів, кондитерські вироби", - додала Зеленська.

Крім того, вона зазначила, що тим, хто звик до всього перерахованого вище, нова шкільна їжа може здатися незвичною: "Це називається "харчова звичка". Такі звички має кожен з нас. Проте треба відрізняти шкідливі звички від нешкідливих".

"Норми про зниження кількості солі та цукру МОЗ затвердило для покращення здоров'я українців. Просто подумайте про ці цифри: 13,3% наших дітей віком до 17 років страждають від ожиріння! Уже в підлітковому віці мають серцево-судинні захворювання! Чи варто поборотися з такими харчовими звичками? Заради цього я готова і критику потерпіти", - резюмувала перша леді.

Більш детально про нове шкільне меню можна ознайомитись у статті на Цензор.НЕТ: "Мінестроне з вертутою, менше солі та цукру: що їстимуть діти в школах і садках?"

Топ коментарі
+48
Яким чином ця вівця стала ініціаторкою????? У 2017 році команда Євгена Клопотенка отримала грант від Фундації Ашан для молоді на створення нових рецептів страв для харчування у школах України. Результатом реалізації проєкту, на основі відгуків більш ніж 1500 батьків та учнів, стала розробка 110 унікальних рецептів, які згодом увійшли до збірника. А в грудні 2018 року Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів видала Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, яким надано дозвіл на впровадження програми. 6 лютого 2019 року відбулася пресконференція, присвячена підбиттю проміжних підсумків програми «Нове шкільне харчування», а 21 лютого збірник було опубліковано на сайті проєктуhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-8 [8] . Одразу після публікації про введення нового шкільного меню окремі міста, такі як Полтаваhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-9 [9] , Кременчукhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-10 [10] , Рівнеhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-11 [11] , Тернопільhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-12 [12] , Каховкаhttps://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%84%D0%B2%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#cite_note-13 [13] заявили про впровадження нового шкільного харчування.
показати весь коментар
18.01.2022 14:58 Відповісти
+46
А это не радянщина разве?
показати весь коментар
18.01.2022 15:03 Відповісти
+40
нет хлеба? грызите мороженную скумбрию!
показати весь коментар
18.01.2022 14:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Велике годівництво розпочалося!
показати весь коментар
18.01.2022 15:22 Відповісти
Слухай, традиція, в Штатах вже Трамп свого часу скасував такі ж нововведення: без солі і цукру, бо діти таке не їдять, твої, до речі, теж. До того ж там є і бургери, в Італії - піцци, в Німеччині - сосиски, аби діти їли. За якістю продуктів і приготування слідкувати треба, а не збоченнями займатись.
показати весь коментар
18.01.2022 15:23 Відповісти
показати весь коментар
18.01.2022 15:23 Відповісти
Дура, где твой нарик? Пусть выйдет из анабиоза наконец. Он же, типа, президент.
показати весь коментар
18.01.2022 15:24 Відповісти
Нет, Лена, просто не все повара знают, где купить для него продукты, например скумбрию по 8грн./кг. Ты бы сразу адресок к этим новым меню прикрепляла бы с адреском, где по этим ценам скупиться можно - так повара бы тебя на коленях стоя бы благодарили.
Ты если подзабыла адресок-то, то у дружка своего, Коли Тищенко - спроси, у него и ассортимент дешевых товаров пошире.
показати весь коментар
18.01.2022 15:28 Відповісти
Тю, да в любом магазине все по 10)))
показати весь коментар
18.01.2022 15:36 Відповісти
Интересно а она сама скумбрию без соли есть будет. Мадам занялись бы вы лучше своими детьми и семьёй и не лезли бы на публику со своими рассуждениями ни о чем которые только раздражают пересичных граждан
показати весь коментар
18.01.2022 15:28 Відповісти
Жри скумбрію по 8 і невітриквай свого смердючого рота, ти шмаркля підстилкова.
показати весь коментар
18.01.2022 15:31 Відповісти
Под соусом борьбы с коммунизмом народ схавает что-попало.
Вы лучше искорените совок в коммунальных службах!
показати весь коментар
18.01.2022 15:31 Відповісти
А почему эта лядь молчит сколько теперь это убожество-ее реформа будет стоить.
Сколько родителям придется платить за это неадекватное питание с е...нутыми названиями?
И да, клопотенко дал заднюю и отмораживается от скумбрии по 8.
показати весь коментар
18.01.2022 15:32 Відповісти
Сосиска с СССР и нынешняя /даже сравнивать нельзя /
Да и кот лета была ,,немножко ,, получше
Кот лету готовили в школьной столове
Можно было проконтролиловать состав
Компот был в основном из сухо фруктов
Меню нужно менять больше вводить фруктов
И главное наладить физнагрузки /а не сидение в смарфоне /
А то пробежал круг в спортзале и упал замертво /это нонсенс /
Живу в посёлке прошла почти зима не видел лыжного следа/это не нормально/раньше на горке не было снега сметали попами при падении
показати весь коментар
18.01.2022 15:34 Відповісти
Фрукты нужно покупать самим, а не кормить ими в школьных столовых.
показати весь коментар
18.01.2022 15:42 Відповісти
Розповідали, що котлета була з хліба та сала.
Обсмажена у сухарях. Ото смакота напевно..
показати весь коментар
18.01.2022 15:46 Відповісти
Хто розповідав? Вятрович?
ПС. То ти, виходить, ще малолітка, школота зелена? Тоді все зрозуміло...
показати весь коментар
18.01.2022 17:30 Відповісти
Это так и было - здесь даже спорить не о чем. Они потому так и хрустели, что процентов на 50 состояли из хлеба. Мясом там и не пахло.
показати весь коментар
18.01.2022 17:37 Відповісти
М"ясом якраз там пахло, хоча б другосортними обрізками. На відміну від нинішніх "котлет".
ПС. Сам я дитинство провів в селі, шкільна їдальня була під шефством місцевого колгоспу, далеко не бідного, так що в шкільних котлетах, як і в інших стравах, м"яса, слава Богу, вистачало. За міські шкільні їдальні не знаю.
показати весь коментар
18.01.2022 17:45 Відповісти
Нашли с чем сравнивать! Понятно, что в колхозах мяса хватало!
показати весь коментар
18.01.2022 18:15 Відповісти
Мне кстати в детстве нравилась больше домашних. Именно потому, что была из хлеба и хрустела - мясо так не зажаришь. А мясо скорее всего если и доходило до школьной столовой, то разбиралось ее же работниками. Так что, что там собрался контролировать товарищ из СССР - не знаю.
показати весь коментар
18.01.2022 17:35 Відповісти
Дура пьяная пусть в школу скумбрию по 8 оформит, сало по 50 и тд. Популистка хренова
показати весь коментар
18.01.2022 15:42 Відповісти
Я особисто напевно більше підтримую подібний підхід до харчування. Але все одно він якийсь жебрацький чи що.. Діти вдома доберуть по солодощам, солі та калоріях.
показати весь коментар
18.01.2022 15:47 Відповісти
Нам бракує культу здорового харчування та спорту.
В раціоні стало більше білка ніж було при совку, то статура в людей змінилась, але правильних навантажень ще не вистачає.
показати весь коментар
18.01.2022 15:49 Відповісти
а iх i нe будe тих навантажeнь. всe бiльшe людeй пeрeходять на городський спосiб життя. а всe бiльшe городських прeдпочитають давити диван.
показати весь коментар
18.01.2022 16:01 Відповісти
я коли уявляю майбутнє людeй то мeнi завжди на думку приходить фiльм мультик "Wally" Воллi.
показати весь коментар
18.01.2022 16:05 Відповісти
що ця тупа меле, нехай спочатку вивчить медичну гігієну, де чітко прописані всі норми (в тому числі харчування) в школах в залежності від віку учнів
показати весь коментар
18.01.2022 15:50 Відповісти
Когда зашел в первый раз на украинские сайты был немного шокирован. Совок совок совок совок.. в каждом комментарии пересичного и в каждом заявлении чиновника, эксперта, президента, героя революции, генерала, пастора, повара, доктора, не доктора.. Сейчас вроде меньше но все равно многовато. Нигде так много не говорят про совок.
показати весь коментар
18.01.2022 15:54 Відповісти
фор eкзампл умнку? я тобi кажу що в тeбe рeaкцiя як у совка
показати весь коментар
18.01.2022 15:59 Відповісти
Бо подібні "патріоти" та "щирі українці" десь там підсвідомо все-таки розуміють, що за 30 років так нічого не спромоглись ні побудувати, ні створити, навпаки, успішно розвалили та просрали навіть те, що дісталось в спадок від "совка". Тому і намагаються на кожному кроці очорнити той "совок" та все, що з ним пов"язане, щоб хоч якось виправдати в своїх же очах свою абсолютну недолугість та бездарність...
показати весь коментар
18.01.2022 17:39 Відповісти
рeально вийшло так що тeма "шкiльна iжа" за об"ємом як тeма "мова".
показати весь коментар
18.01.2022 15:57 Відповісти
муж крадет на дорогах, жена на школьных столовых...
показати весь коментар
18.01.2022 16:16 Відповісти
Два зелебота веретено и ксюша отрабатывают пайку
показати весь коментар
18.01.2022 16:20 Відповісти
нє то твоя русскомозгла макiтра багато чого нe доганяє: бо русский дєлаєт твой мозг узким
показати весь коментар
18.01.2022 16:26 Відповісти
Централизованное питание это хорошо. Почти как в СССР.
показати весь коментар
18.01.2022 16:22 Відповісти
цeтралiзованe пiтанiє цe коли одна фiрма будe годувати всi школи мiста
показати весь коментар
18.01.2022 16:28 Відповісти
Вождь решает за всех что кушать. Сколько сахара и соли. И нужен ли тебе компот.)
показати весь коментар
18.01.2022 16:31 Відповісти
цe нe вождь цe свiтова тeндeнцiя. алe при тому що чoгось мало кладуть при приготуваннi. сiль i цукор повинн бути доступнi у соляночках окрeмо.
показати весь коментар
18.01.2022 16:35 Відповісти
А компот за что? Какой такой световой тенденция?
показати весь коментар
18.01.2022 16:38 Відповісти
вeсь свiт носиться зi здоровою iжoю. ось i до шопопалоiдiв дiйшло.
показати весь коментар
18.01.2022 16:40 Відповісти
а дe в мeнe написано що я пiдтримую?
показати весь коментар
18.01.2022 18:46 Відповісти
Если в котлетах нет мяса, надо начать кормить детей минестрони. Это же так логично.

И только гадкие порохоботы не понимают, что запеканка из макарон не заменяет мясо в котлетах.
показати весь коментар
18.01.2022 16:52 Відповісти
Ага, Лена - ма?да до колена. Давай ка, накорми своих выкормышей скумбрией по 8,00 грн/кг и гречкой по 12,00! А-то ведь за снежком забыла, что почем... Плюс Беня через ВАЗа "салями с устрицами" подкидывает...
показати весь коментар
18.01.2022 16:58 Відповісти
Морковное пюре в школе - деньги на ветер....Это дети и поэтому они его просто не будут кушать...и при том ВСЕ дети не будут кушать ... а еда без сахара, без соли для детей -??? это вообще уже клиника ...короче, товариСЧей Клоунов просто увеличилось в числе и они залезли уже в питание ...

"Что ни делает дурак,

Все он делает не так.



С потолка он строит дом,

Носит воду решетом..."
показати весь коментар
18.01.2022 17:10 Відповісти
а при чом тут шоколаднi? хєрня в шкiльних iдальнях почалася задовго до шоколадних. чи у тeбe на шоколдних алeгiя тому тобi вони скрiзь ввижаються?
показати весь коментар
18.01.2022 17:22 Відповісти
Перша бледі і у Пфриці перша бледі.
показати весь коментар
18.01.2022 17:52 Відповісти
молодчина, всё верно.
показати весь коментар
18.01.2022 18:21 Відповісти
Украинцев со школьного возраста приучают к нищете.
показати весь коментар
18.01.2022 18:35 Відповісти
Все, за что берутся зебилы, првращается в лайно!
показати весь коментар
18.01.2022 23:02 Відповісти
У цієї афци чоловік їсть шаурму на заправках, а донька у 10 років товста, наче окрім гамбургерів нічого взагалі не їсть . Мати товсту власну доньку та займатися реформою шкільного харчування - це виглядає наче знущання на усіма українськими дітьми.
показати весь коментар
18.01.2022 23:10 Відповісти
Сторінка 2 з 2