5393 відвідувача онлайн
1 692 27

"Зелена" енергетика отримала лише половину коштів за вироблену в 2022 році електроенергію

енергетика

Про це свідчить інформація на сайті державного підприємства "Гарантований покупець", передає Цензор.НЕТ.

Найнижчий рівень розрахунків сформувався у березні-липні 2022 року і був у проміжку 20-32%.

Трохи вищий рівень виплат був у серпні (46,4%), вересні (65,3%) та жовтні (73%). Лише в січні, лютому, листопаді та грудні рівень виплат перевищив 90%.

Водночас зазначається, що заборгованість НЕК "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії досягла 12,3 млрд грн.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський у своєму посланні до народних депутатів заявив, що Україна має за мету стати лідером у трансформації енергетичної галузі для протидії будь-яким загрозам, тому країна будуватиме сучасну зелену енергетику.

Також за словами керуючого партнера компанії UDP Renewables Сергія Євтушенко, банки, які надавали інвесторам кредити на будівництво зелених електростанцій в Україні, вимагають вчасну виплату відсотків та тіла кредитів, незважаючи на війну та низький рівень розрахунків.

Топ коментарі
+8
И это во время войны? Не нажрались еще, зеленые ублюдки , с зелеными тарифами?
показати весь коментар
07.01.2023 12:28 Відповісти
+8
Аферу розпочав Клюев, прийняли із Януковичем закон про "гарантії тарифу в 0,18 евроцентів" на зеленьку. А штрафи за небаланси ( досить суттєві, що унеможливили отримання суперприбутків у зеленці),як зробили усі провідні країни світу не прийняли. Потім Ахметов, Коломойський, Пінчук набудували СЕС, що би доїти бюджет. А Зеленького виставляють у звичному амплуа.
показати весь коментар
07.01.2023 12:53 Відповісти
+6
Іншу половину вкрав великокрадун.
показати весь коментар
07.01.2023 12:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Іншу половину вкрав великокрадун.
показати весь коментар
07.01.2023 12:27 Відповісти
И это во время войны? Не нажрались еще, зеленые ублюдки , с зелеными тарифами?
показати весь коментар
07.01.2023 12:28 Відповісти
Дякуємо тим "патріотам", хто приклав руку до зелених тарифів. Чи на Цензорі таке писати не можна?
показати весь коментар
07.01.2023 12:31 Відповісти
Суть зеленой энергетики не в цене за килоВатт, а за отсутствие выбросов, загрязняющих окружающую среду. Это как замена бензогенератора посреди комнаты на аккумулятор посередине комнаты.
показати весь коментар
07.01.2023 12:52 Відповісти
Розповіси усе це в цирковому висупі для "лохов".
показати весь коментар
07.01.2023 12:55 Відповісти
Да, в Европе одни лохи живут. Только у нас во время войны выбрали клоуна без какого-то образования и называют всех лохами. Почем за высер, рашотроллик?
показати весь коментар
07.01.2023 13:36 Відповісти
У вас дійсно вибрали "клоуна без образованія", тільки курси КДБ встиг закінчити. І цей клоун у вас сидить вже чверть віку.
показати весь коментар
07.01.2023 17:47 Відповісти
Суть-це перенос забруднень в треті країни,що виробляють вітряки,лопаті до них,сонячні панелі,акумулятори.
показати весь коментар
07.01.2023 13:00 Відповісти
воно то так, але якщо дивитися глобально, а не локально, то в одному місці стає красиво і екологічно, бо там встановлюють аккумулятор, а в іншому - просто повна срака, бо там виробляють/переробляють аккумулятори і добувають літій
показати весь коментар
07.01.2023 13:01 Відповісти
Суть зеленої енергетики заплатити з державного бюджету за 1квт енергії не 1грн а 4грн олігархам
показати весь коментар
07.01.2023 13:32 Відповісти
А спросите это у великого борца с олигархами, в частности у *********** и лучшего друга Зеледента.
показати весь коментар
07.01.2023 13:39 Відповісти
ДП "Гарантований Покупець" 15 листопада https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/16/679796/ виплатило 16,3 млрд грн боргів перед зеленою генерацією, проте ще 3 млрд грн не отримав ДТЕК Ріната Ахметова.

Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу 13 листопада та https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/14/679733/ звільнив з посади директора державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. В.о. "ГП" став Вадим Улида.

Ексочільник підприємства вважає причиною звільнення відмову виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. А саме, блокувати виплати ДТЕКу. За даними ЕП, Петриковець підписав відповідне платіжне доручення.

У міністерстві енергетики заявляють про іншу причину звільнення - епізод щодо продажу у липні електроенергії за низькими цінами трейдерам Ігоря Коломойського та Ріната Ахметова, що могло нанести збитків у 600 млн грн.
показати весь коментар
07.01.2023 14:21 Відповісти
нагадую.

В останні роки правління https://lb.ua/economics/2019/02/27/420777_poroshenko_otkril_novuyu_ves_ahmetova.html Сивочолий дуже здружився з Ахметовим
показати весь коментар
07.01.2023 14:24 Відповісти
Павло, Вы тупий чи прикидаетесь? Президент повинен витати нови енергетични джерела енергетики. Хіба це не так? За Вашими висновками Порох мав дівіденти від Ахметова? Докажить або стуліть пельку, подоляшочник.
показати весь коментар
07.01.2023 14:32 Відповісти
Десять крупнейших инвесторов в возобновляемые источники энергии заработали за 2019-й год больше 14 миллиардов гривень. Больше всех заработала компания"ДТЭК ВИЭ" Рината Ахметова, которая получила 4,7 млрд грн и заняла 25,5% рынка.

Об этом сообщает LIGA.net.

В 2018 году по данным "Bihus.info", выручка ДТЭК от "зеленой энергетики" составляла около 3 млрд грн.

Таким образом, в 2019 году компания увеличила выручку на 56%.

В портфель ДТЭК входят, в частности, Ботиевская (200 МВт), Приморская (200 МВт) и Орловская (100 МВт) ветроэлектростанции. Также компания управляет Трифановской (10 МВт), Никопольской (200 МВт) и Покровской (240 МВт) СЭС.
показати весь коментар
07.01.2023 14:28 Відповісти
Ну, значит, не отримали. Пусть ищут другую страну лохов.
показати весь коментар
07.01.2023 12:45 Відповісти
Зеленые против зеленой энергии... Пчелы против меда...
показати весь коментар
07.01.2023 12:48 Відповісти
Клоуны против наркотиков.
показати весь коментар
07.01.2023 13:14 Відповісти
да всем пихуй на вас
показати весь коментар
07.01.2023 12:51 Відповісти
як завжди,говорять одне а роблять прямо протилежне
показати весь коментар
07.01.2023 12:53 Відповісти
Аферу розпочав Клюев, прийняли із Януковичем закон про "гарантії тарифу в 0,18 евроцентів" на зеленьку. А штрафи за небаланси ( досить суттєві, що унеможливили отримання суперприбутків у зеленці),як зробили усі провідні країни світу не прийняли. Потім Ахметов, Коломойський, Пінчук набудували СЕС, що би доїти бюджет. А Зеленького виставляють у звичному амплуа.
показати весь коментар
07.01.2023 12:53 Відповісти
Гетьманцев опять?
показати весь коментар
07.01.2023 12:58 Відповісти
Здається, державі простіше викупити їх, ніж виплачувати "зелені" тарифи.
показати весь коментар
07.01.2023 13:01 Відповісти
"банки, які надавали інвесторам кредити на будівництво зелених електростанцій в Україні, вимагають вчасну виплату відсотків та тіла кредитів, незважаючи на війну" - ще один лоходром війна це беззаперечний форс-мажор юристи в них такі самі, як вони "інвестори".

а оце ціакво: "заборгованість НЕК "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії" - тобто не за поставлену електроенергію, а за "послугу зі збільшення частки" Це якби ти приходив в маркет - і платив не за купівлю їжі, а за те, що маркет постійно збільшує кількість полиць в себе
показати весь коментар
07.01.2023 13:11 Відповісти
а де позначка "тема оплачена спонсором"?
показати весь коментар
07.01.2023 14:17 Відповісти
Опять заказуха... Зел энергетика не оправдала себя. Сч избыток енергии в ЕС потому, что ввели доп яд блоки на станциях. А не поставили доп ветряки.
показати весь коментар
07.01.2023 15:13 Відповісти
Виправдала. Але справа у тарифоутворенні.Аферу розпочав Клюев, прийняли із Януковичем закон про "гарантії тарифу в 0,18 евроцентів" на зеленьку. А штрафи за небаланси ( досить суттєві, що унеможливили отримання суперприбутків у зеленці),як зробили усі провідні країни світу не прийняли. Потім Ахметов, Коломойський, Пінчук набудували СЕС, що би доїти бюджет. А Зеленького виставляють у звичному амплуа.
показати весь коментар
07.01.2023 17:50 Відповісти