"Зелена" енергетика отримала лише половину коштів за вироблену в 2022 році електроенергію

Про це свідчить інформація на сайті державного підприємства "Гарантований покупець", передає Цензор.НЕТ.
Найнижчий рівень розрахунків сформувався у березні-липні 2022 року і був у проміжку 20-32%.
Трохи вищий рівень виплат був у серпні (46,4%), вересні (65,3%) та жовтні (73%). Лише в січні, лютому, листопаді та грудні рівень виплат перевищив 90%.
Водночас зазначається, що заборгованість НЕК "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії досягла 12,3 млрд грн.
Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський у своєму посланні до народних депутатів заявив, що Україна має за мету стати лідером у трансформації енергетичної галузі для протидії будь-яким загрозам, тому країна будуватиме сучасну зелену енергетику.
Також за словами керуючого партнера компанії UDP Renewables Сергія Євтушенко, банки, які надавали інвесторам кредити на будівництво зелених електростанцій в Україні, вимагають вчасну виплату відсотків та тіла кредитів, незважаючи на війну та низький рівень розрахунків.
Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу 13 листопада та https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/14/679733/ звільнив з посади директора державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. В.о. "ГП" став Вадим Улида.
Ексочільник підприємства вважає причиною звільнення відмову виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. А саме, блокувати виплати ДТЕКу. За даними ЕП, Петриковець підписав відповідне платіжне доручення.
У міністерстві енергетики заявляють про іншу причину звільнення - епізод щодо продажу у липні електроенергії за низькими цінами трейдерам Ігоря Коломойського та Ріната Ахметова, що могло нанести збитків у 600 млн грн.
В останні роки правління https://lb.ua/economics/2019/02/27/420777_poroshenko_otkril_novuyu_ves_ahmetova.html Сивочолий дуже здружився з Ахметовим
Об этом сообщает LIGA.net.
В 2018 году по данным "Bihus.info", выручка ДТЭК от "зеленой энергетики" составляла около 3 млрд грн.
Таким образом, в 2019 году компания увеличила выручку на 56%.
В портфель ДТЭК входят, в частности, Ботиевская (200 МВт), Приморская (200 МВт) и Орловская (100 МВт) ветроэлектростанции. Также компания управляет Трифановской (10 МВт), Никопольской (200 МВт) и Покровской (240 МВт) СЭС.
а оце ціакво: "заборгованість НЕК "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець" за послугу зі збільшення частки відновлюваних джерел енергії" - тобто не за поставлену електроенергію, а за "послугу зі збільшення частки"