4310 відвідувачів онлайн

ЗСУ можуть зробити паузу у контрнаступі, - ISW

війна,зсу

Українська армія може тимчасово призупинити контрнаступ, щоб переглянути свою тактику для майбутніх операцій.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), інформує Цензор.НЕТ.

Аналітики ISW посилаються на начальника Розвідувального центру Сил оборони Естонії полковника Марго Гросберга, який заявив, що український контрнаступ у найближчі сім днів ми не побачимо.

Також Wall Street Journal повідомляло, що українські підрозділи здебільшого призупинили свої наступи в останні дні, оскільки українське командування переглядає тактику подальших бойових дій.

Ці повідомлення збігаються з недавніми спостереженнями ISW щодо масштабів та підходів локальних контрударів ЗСУ на півдні та сході України. Експерти ISW раніше зазначали, що українське командування ще не направило більшу частину наявних сил у контрнаступ і ще не розгорнуло своїх основних боєздатних підрозділів.

На думку аналітиків, оперативні паузи є звичайною рисою великих наступальних операцій, і ця пауза не означає закінчення контрнаступу України.

Топ коментарі
+14
основна проблема наступу - мінні поля.за півроку балаканини про контрнаступ кацапи встигли замінувати свої позиції в три лінії.а ми розмінували Чонгар.ми мирна нах країна.
показати весь коментар
19.06.2023 06:43 Відповісти
+13
або доскональне знищення логістики і постачання передових підрозділів.
показати весь коментар
19.06.2023 07:16 Відповісти
+12
показати весь коментар
19.06.2023 07:34 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Може зробити, а може не зробити.А може й наробити. Щас каву вип'ю, подивлюся на гущу.
показати весь коментар
19.06.2023 06:24 Відповісти
.......Війна - це мистецтво обману: якщо перехитриш, то виграєш .....
показати весь коментар
19.06.2023 06:27 Відповісти
Від нашого командування залежить чи обман спрацює. Їм надо свою роботу зробити- обманути, а хлопці у бою зроблять свою роботу. Німці розбили Францію у 40 му році вдарили не по дінії Можено, а там де їх не чекали. Результат 250 000 погибло і 2 с половиною мільона сдалося в полон. Необовязкова лізти в лоба на кацпську лінію Можино. Головне вжарити де не чекають. І розгромити десь на якомусь участку через локальне оточення якесь угрупування кацапів. Фронт великий. Бити там де чекають це лишати себе майбутнього
показати весь коментар
19.06.2023 06:36 Відповісти
Кацапы точно не ждут удара только в Биробиджане! Так шо хитрить уже не получится - или форсировать Днепр, или пробивать минные поля под Запорожьем. На Донбасс я думаю можно будет идти только тогда, когда всех корректировщиков огня в Краматорске выловим и повесим - нас там не сильно ждут...
показати весь коментар
19.06.2023 07:27 Відповісти
агов вы как мы на Херсон ломились забыли тут тоже самое
показати весь коментар
19.06.2023 06:40 Відповісти
На Херсон ломились, чтобы враг не смотрел в сторону Харьковской обл. Ты забыл?
показати весь коментар
19.06.2023 07:15 Відповісти
ну и куда он сейчас не смотрит или делает вид что не смотрит у узге анералов карты кампании 1941года на столе за август месяц
показати весь коментар
19.06.2023 07:31 Відповісти
Карты у врага не хуже чем у наших.
В этот раз он смотрелна жаль, правильно куда (подрыв Каховской дамбы)
показати весь коментар
19.06.2023 07:39 Відповісти
куда десант под арту и авиацию напоминаю что у кацапов пока бортов побольше чем у нас в разы
показати весь коментар
19.06.2023 07:45 Відповісти
А куда вся война, ведь " у кацапов пока бортов побольше чем у нас в разы ". Напоминаю с начала войны и до сих пор. И наших военначальников называют талантливыми, а ЗСУ одной из самых сильных армий мира именно потому, что они в условиях когда враг в авиации, арте, бронетехнике, боеприпасах и т.д. не только выстояли, но и умудряются освобождать свои земли
показати весь коментар
19.06.2023 07:58 Відповісти
вот по потому и не кидали десант думай головой
показати весь коментар
19.06.2023 08:06 Відповісти
Не кажи мені шо робити і я не скажу тобі куди йти (на*уй).
Прорив у тил переважаючого ворога меньшими силами це така ж "авантюра" як і десант. Але ж вдалося! Тому що переграли ворога, повністю відволікли на Херсон. Цього разу відволікти не вдалося(
На війні перемагає той, хто діє нешаблонно. Чи ти наш Генштаб за зе дебілів вважаєш: за півроку заявили "ми будемо прориватись найкоротшим шляхом на Мелітополь-Бердянськ через мінні поля, обладнані лінії оборони ворога" і пішли туди?
показати весь коментар
19.06.2023 08:15 Відповісти
основна проблема наступу - мінні поля.за півроку балаканини про контрнаступ кацапи встигли замінувати свої позиції в три лінії.а ми розмінували Чонгар.ми мирна нах країна.
показати весь коментар
19.06.2023 06:43 Відповісти
Вот-вот - уже восторженные пипл начинает косо поглядывать на Залужного. Прям как в писании - Вербное воскресенье и вход Господень в Иерусалим и "Распни его" уже в следующую пятницу!
показати весь коментар
19.06.2023 07:31 Відповісти
У нас президент- Миротворець !
показати весь коментар
19.06.2023 07:48 Відповісти
У нас ********** - барабан
показати весь коментар
19.06.2023 08:30 Відповісти
основна проблема - 400 тисяч кацапів на ТОТ. і ця цифра з кожним днем збільшується.
показати весь коментар
19.06.2023 09:02 Відповісти
було тут кілька дописувачів, усі заслюнавлені розказували що "минні поля та бетонні укріплення - повна *****! що в 21 віці це все не працює"! зараз гівна в рота набрали
показати весь коментар
19.06.2023 09:12 Відповісти
Ну от навіщо було пів року реляції розганяти? А тепер що, приїхали?
показати весь коментар
19.06.2023 06:50 Відповісти
То Зеля Захід заспокоював. Він же зенову в Оман не полетів !
показати весь коментар
19.06.2023 07:51 Відповісти
Дорогий ГШ ЗСУ, ви тільки не розказуйте про свої плани ніби союзникам.

Те, що вам не надали достатньо озброєнь і не поспішають надавати, ви вже добре побачили. Зате в наступ гнали вже кілька місяців.

Вірю в те, що зможете перехитрити ворога.
Хай береже Небо наших Захисників.
показати весь коментар
19.06.2023 06:51 Відповісти
Хто гнав? Де докази, хоч якісь? Фон дер Ляйн та Каміла Харріс гнали ЗСУ в наступ? В це тільки кацап може повірити
показати весь коментар
19.06.2023 23:48 Відповісти
Не можна а треба. Явно що немае ресурс1в, нав1що во1н1в тупо на мясо в1дправляти... Прогнулись вимушено перед донорами збро1 1 показали що 1хн1 вимоги контрнаступу 1 заяви що "укра1на мае все для усп1шного контрнаступу"(М1лл1,США) це повний бред 1 сен1льни1 диб1л1зм висшо1 степен1. Пора зупинитись 1 сказати, вот, придурки що бувае без л1так1в 1 ракет. Любий 5р1чний хлопчик грающий в Танчики на компютер1 це вам скаже. Дядя а ви шо дурний в атаку йти от так?

Перемелюйте гниле рос1йське мясо як е вже ще п1вроку поки дотренуються п1лоти, 1 ждем л1так1в 1 може укроборонпром допиляе ракети 1 дрони. А про цей диб1льний двохтижневий 100метровий контрнаступ по захопленю окопа за собачою будою в сел1 Ц1лийденьбухалка вже заткн1ться будьласка.
показати весь коментар
19.06.2023 07:04 Відповісти
Все це правильно. Але кацапи ті півроку паузи теж не будуть сидіти склавши руки. По-перше, будуть регулярно вибивати мопедами і ракетами наше тилове забезпечення, а по-друге, тепер можуть самі піти в наступ. А у нас, знову ж, ні авіації, ні ППО по всій лінії фронту, ні засобів РЕБ... Та і таких мінних полів та 3-х ліній оборони, як в кацапів, швидше за все, теж нема...
показати весь коментар
19.06.2023 07:52 Відповісти
Какцапы в наступлении плохи - у них с логистикой хреново и они не могут отрываться далеко от полевой кухни и притоптанной точки с самогоном... А в обороне это все доставляется курьерами в окоп...
показати весь коментар
19.06.2023 08:03 Відповісти
курьеров словили
показати весь коментар
19.06.2023 08:08 Відповісти
Наступ, контрнаступ - мірки першої світової. Досвід останніх воєн, це доскональне знищення укріплень ворога ******** зброєю доти поки ворог не відступить або не здасться.
показати весь коментар
19.06.2023 07:07 Відповісти
або доскональне знищення логістики і постачання передових підрозділів.
показати весь коментар
19.06.2023 07:16 Відповісти
ще ніхто нічого не "вирішував".
показати весь коментар
19.06.2023 08:23 Відповісти
це ваше повне право вважати, чи іде наступ , та скільки тижнів він іде.
показати весь коментар
19.06.2023 08:39 Відповісти
цифри вам Шаптала доповів?
показати весь коментар
19.06.2023 09:22 Відповісти
бачу "втрата" п'яти одиниць техніки вас поринула в паніку і депресію. От чому ви не панікуєте, коли підриваються БМП-1, і в них нікого не залишається в живих? Бо іх вам не показала кацапська гівнотєлега з п'яти ракурсів? Я бачу тільки плюс в цьому інциденті, бо всі залишилися живими і евакуювалися, а деяка техніка вже повернулася в стрій. Деяка буде ще довго в ремонті.
показати весь коментар
19.06.2023 09:40 Відповісти
техніка у нас вражається постійно. І це добре, що дуже знервованим цього не показують, бо вони чомусь дуже переживають за техніку, а не за тих, хто був в середині техніки. Це якесь цивільне збочення глибокого тилу.
показати весь коментар
19.06.2023 09:50 Відповісти
ну то вони там куди їхали, що попідривалися?
показати весь коментар
19.06.2023 09:53 Відповісти
мені не доповіли. Спробуйте узнать на тих трухлявих говнотєлєгах, які ви дивитесь.
показати весь коментар
19.06.2023 09:59 Відповісти
це ваші смисли, то залиште їх при собі, і бажано їх після себе не розкидати всюди.
показати весь коментар
19.06.2023 10:22 Відповісти
😂🤣 сраний цензор.ДА! пішов *****!
показати весь коментар
19.06.2023 12:06 Відповісти
це я теж передам модератору.
показати весь коментар
19.06.2023 12:08 Відповісти
Очевидно, что готовилось что-то через Дніпро. Очевидно, что орки об этом знали-предполагали и действовали на опережение (взрыв дамбы). Весь информационный шум про "пойдём через минные поля на Мелитополь" был для отвлечения внимания. Поэтому и нет сейчас мощных самоубийственных лобовых штурмов от ЗСУ. Наш генштаб вынужден придумывать что-то новое.
показати весь коментар
19.06.2023 07:23 Відповісти
Нового ничего нет кроме как
1. Завоевать превосходство в воздухе
2. Подавить огневые средства противника в районе наступления.
3. Прорвать линию обороны и выйти на оперативный простор бронетанковыми соединениями.
Пока первые два пункта не будут выполнены все атаки превращаются в мясные штурмы, которыми прославились кацапы в Бахмуте.
показати весь коментар
19.06.2023 07:36 Відповісти
У нас, на жаль нету п.1. потому нашему генштабу приходиться крутиться. Иногда удаётся (харьковская операция) иногда не совсем ( нынешняя)
При достаточной внезапности бывает и без п.п. 1,2. Например день "D" или освобождение Харьковской обл. ЗСУ.
Кстати освобождение Херсона вообще случилось без всех трёх пунктов. "Тупо" выносом логистики
показати весь коментар
19.06.2023 07:48 Відповісти
Наполеон когда-то сказал: "Не сражайтесь долго с одним противником! Не учите его воевать!"
А кацапы все-таки обучаемы, что-бы не говорили тут и в обороне стоят. Особенно когда за спиной заградотряд, Москва, Арбат, ипотека и жена в очереди на белую Ладу...
А Байден выполнил свой план и не перешел красную линию - не дал Путину проиграть за этот год и Россия не распалась.
показати весь коментар
19.06.2023 07:53 Відповісти
100%. Только давайте отличать, как сказало одно ху*ло мух от котлет. Наши ИПСОшники сильны однозначно. ИПСО в войне должны быть несомненно. Но давайте в реале не преувеличивать заградотряды и вот это вот всё...
показати весь коментар
19.06.2023 08:03 Відповісти
це працює і в зворотньому напрямку
показати весь коментар
19.06.2023 09:15 Відповісти
Арта і піхота на даний момент це єдиний шлях до звільнення території. Інших засобів в нас немає. Тому хто кращий гросмейстер той і буде перемагати в тактично оперативних битвах. Щ
показати весь коментар
19.06.2023 08:19 Відповісти
Про це я і говорю
показати весь коментар
19.06.2023 08:24 Відповісти
Вообще-то произошло не освобождение Херсона, а занятие оставленного противником Херсона. Позволю заметить, что отход их Херсона должен был приплюсован "тупым" москалям - без потерь л/с и техники уйти через единственный мост через одну из крупнейших рек Европы.
ВСУ, за то что не организовали котел типа Маруполя - двойка!
Наполеону переход через Березину дался гораздо тяжелее...
показати весь коментар
19.06.2023 10:25 Відповісти
Могу только принять в оправдание что ВСУ избегали убийственных для гражданского населения уличных боев за город. Это все оправдывает!
показати весь коментар
19.06.2023 10:27 Відповісти
1. освобождение = занятие оставленного противником.
2. нверное "отход их Херсона" был обусловлен чьим то (ЗСУ?) воздействием иначе бы зачем отходить.
3. Почему у Вас москали "тупые"? Я так не считаю. Вышли "без потерь л/с и техники" = не тупые
4. Оценки может ставить тот, кто лучше знает как или лучше умеет, например, учитель ученику. Так как Вы не в украинском Генштабе, очевидно лучше чем они не умеете.
5. Касательно Наполеона и Березины. В истории было ещё сотни подобных аналогий, как в одну так и в другую сторону.
показати весь коментар
19.06.2023 11:25 Відповісти
Кстати, через Днепр прибавилось вариантов после обмеления Каховского моря, например из Никополя на Днепрорудный. Может в свете этого и образовалась пауза
показати весь коментар
19.06.2023 07:38 Відповісти
Мне тоже кажется, что там наши ещё не отказались. Да, внезапности не получилось, но и у врага оперативная обстановка ухудшилась.
показати весь коментар
19.06.2023 07:50 Відповісти
****** на ладан дихала і те, що її взорвуть було ясно.
В Херсонській мін нема /не було?
показати весь коментар
19.06.2023 07:42 Відповісти
Кацапи хоть і дурні, но не зовсім ідіоти - вони протпіхотні міни не ліквідували, а може ще й усі наші вікупили в свій час. Мінні поля - то найдешевший і найлегший спосіб захистити позиції. І запаси мін у росіян не закінчаться ніколи, поки сяють башти Кремля.
показати весь коментар
19.06.2023 08:00 Відповісти
Міни були. Так наші ж і Херсон звільнили не шляхом лобових штурмів через мінні поля.
показати весь коментар
19.06.2023 08:06 Відповісти
весь контрнаступ залежав від однієї, майже розваленної греблі? чудовий план, геніальний
показати весь коментар
19.06.2023 09:16 Відповісти
Не пересмикуйте.
показати весь коментар
19.06.2023 09:21 Відповісти
Визволення Херсону "залежало від одного масованого знищення ворожої логістики"?, а Харківська наступальна операція від оного прориву української піхоти на легкій бронетехніці у ворожі тили?
показати весь коментар
19.06.2023 09:25 Відповісти
ваше право вважати що Херсон і Харків то результати неймовірно талановитого планування!
я переконаний, що звільнення від кацапів і Херсона і харковської області - то були наслідки усвідомлення кацапами бездумного розтягування лінії фронту за наявних, на той час, у них, засобів і ресурсів! кацапи зрозуміли, що їх просто перебʼють по часткам і почали "уплотнятися"!
показати весь коментар
19.06.2023 09:34 Відповісти
Если освобождение Херсона это не результат воздействия ЗСУ на противника, то зачем оному противнику вообще уходить и уплотнятся? И так же всё норм, тем более "теперь навсегда с россией"
Если в Харьковской области противник все усвідомив и планомерно уплотнился, то почему оставил сколько техники?
Ваше право вважати інакше.
показати весь коментар
19.06.2023 09:58 Відповісти
показати весь коментар
19.06.2023 07:34 Відповісти
Чудова новина, їх би ще всіх тушки загорнути в свинячі шкіри і відправити на істарічєскаю родіну, для таржєствєннага прікапанія 😝😝😝😝😝😝😝😜🤪
показати весь коментар
19.06.2023 07:43 Відповісти
Вчера устояли, а Айвенго попал в окружение и подох . Вот такая загогулина. если верить рузге сми
показати весь коментар
19.06.2023 07:47 Відповісти
Ну якщо вже аж цілий ISW заявив тади ой, тади і до бабки не ходи 🤔🧐😁😝😝😝😝😝😜🤪
показати весь коментар
19.06.2023 07:40 Відповісти
Все буде марно поки не підуть Зеля і Єрмак !
показати весь коментар
19.06.2023 07:45 Відповісти
І що тоді буде? Конкретно, якщо можна.
показати весь коментар
19.06.2023 08:03 Відповісти
Важливо ще куди підуть! Найкраще - з барабанами на штурм лінії Суровікіна під Оріховим!
Верещук поки хай буде в резерві - їй сам Бог велів взяти Чонгар!
показати весь коментар
19.06.2023 08:13 Відповісти
поки ці тваринки зі своїм стадом царюють, не жди добра ((
показати весь коментар
19.06.2023 10:28 Відповісти
Початок нашоі атаки проишов під лозунгом -- вперед на міни .
показати весь коментар
19.06.2023 07:49 Відповісти
В оригинале звучит: "Вперед на мины - мертвые не потеют!"
показати весь коментар
19.06.2023 07:56 Відповісти
Готуйтеся до позиційної війни на кілька років, головне, щоб захід продовжив підтримку інакше просто не буде чим стріляти
показати весь коментар
19.06.2023 07:59 Відповісти
Ми і за 20 років не упораємося, якщо Зеля залишиться у владі. Все що ми зашиваємо він за ніч распаріває.
показати весь коментар
19.06.2023 09:31 Відповісти
Розпарює
показати весь коментар
19.06.2023 09:32 Відповісти
А може вже на разі знайти тих, хто розмінував Чонгар і нехай свій досвід використають у розмінуванні під Запоріжжям?
показати весь коментар
19.06.2023 08:10 Відповісти
найголовніше-щоб ЗЭ-зидент не сунув свій ніс у військові справи ... бідоносець ....
показати весь коментар
19.06.2023 08:59 Відповісти
Ну,ось власне і все.Весь так званий розпіарений "Контрнаступ".
показати весь коментар
19.06.2023 11:04 Відповісти