12770 відвідувачів онлайн
1 171 18

Поки що жоден суддя Верховного Суду чи КСУ не подав декларацію за 2022 рік, - НАЗК

олександр,новіков

За 2021 рік двоє суддів Конституційного суду подали декларації доброчесності, за 2022 рік - жоден.

Як пише Цензор.НЕТ, про це голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков розповів у інтерв’ю Укрінформу.

"На сьогодні двоє суддів Конституційного суду подали декларації за 2021-й рік і нуль - за 2022-й рік. У Реєстрі декларацій немає окремого блоку для зазначення посади судді Верховного суду, вони зазначаються як просто судді", - уточнив Новіков.

Загалом, за його словами, серед суддів позитивна динаміка подання декларацій. Вони щорічно подають декларацію доброчесності, яка містить пункт про те, чи подавалися в попередні роки декларації про статки.

"Адже судді, які цього не робили, потенційно можуть надати недостовірні відомості в декларації доброчесності судді. Тому для них це ще і юридичне питання. Вони просто зобов’язані їх подавати, щоб не давати привід сумніватися у їхній доброчесності. Навіть попри відсутність обов’язку, відповідне законодавство про судоустрій, статус суддів", - підкреслив голова агентства.

За даними Новікова, майже 400 тисяч посадовців подали декларації за 2021 рік, майже 300 тисяч - за 2022-й. Серед них - десятки тисяч військових.

"Чому нам ще так важливо врахувати безпекові ризики при відкритті доступу до Реєстру декларацій? Тому що військові подають декларації, розраховуючи на те, що держава захистить їх під час війни", - додав Новіков. 

Топ коментарі
+9
можна ж і не подавать, значить не подають
про крадіжки та хабарництво слуг народа, суддів, прокурорів ми дізнаємося з постів у соцмережах їхніх членів сімей. Як вони розкошують по закордонах та тюнінгують свої обличчя.
показати весь коментар
10.08.2023 10:32
+7
НАЗК! Та шо ви достібалися до цих "доброчесних" за конкурсом відібраних "чесних" суддів КС та ВС? Та там нема шо декларувати! Бідні церковні миі із з/п за 350 тис. грн. на місяць
показати весь коментар
10.08.2023 10:32
+6
вони всі долларові мільйонери! навіщо дивувати українців в черговий раз?
показати весь коментар
10.08.2023 10:27
Коментувати
Сортувати:
Здається, судді КСУ не підпадають під дію звичайного правосуддя. Була вже заруба, з Вовком, здається, що його не могли зняти з посади через те, що ніхто, крім тих самих суддів КСУ, не має права цього зробити. Така собі окрема вища каста, якій ніхто не указ, зате вона указ всім іншим.
показати весь коментар
10.08.2023 10:21 Відповісти
Просто там четко прописана процедура и условия отстранения. А Зеля, как обычно, пытался все сделать не по закону, а по своим хотелкам.
показати весь коментар
10.08.2023 10:30 Відповісти
А їм покуй. На все на світі. Отак і живемо.🤷
показати весь коментар
10.08.2023 10:26 Відповісти
вони всі долларові мільйонери! навіщо дивувати українців в черговий раз?
показати весь коментар
10.08.2023 10:27 Відповісти
НАЗК! Та шо ви достібалися до цих "доброчесних" за конкурсом відібраних "чесних" суддів КС та ВС? Та там нема шо декларувати! Бідні церковні миі із з/п за 350 тис. грн. на місяць
показати весь коментар
10.08.2023 10:32 Відповісти
можна ж і не подавать, значить не подають
про крадіжки та хабарництво слуг народа, суддів, прокурорів ми дізнаємося з постів у соцмережах їхніх членів сімей. Як вони розкошують по закордонах та тюнінгують свої обличчя.
показати весь коментар
10.08.2023 10:32 Відповісти
Вот того і не у НАТО .
показати весь коментар
10.08.2023 10:34 Відповісти
Соромляться? Чи не на часі? В країні ж війна і зараз не до таких дрібниць!
показати весь коментар
10.08.2023 10:35 Відповісти
Шановні судді, звертаюся до вас!

Безкоштовно та швидко допоможу заповнити декларації про майновий стан вас та ваших родичів!
"зробимо їх разом" бо коли прийде весна "саджати будемо"!
показати весь коментар
10.08.2023 10:36 Відповісти
Свалять з країни ці "партріоти" як у свій час свалив голова КСУ тупицький !
показати весь коментар
10.08.2023 10:41 Відповісти
До речі, дуже цікавою була пропозиція у змінах до законодавства про декларування дозволити чиновникам не декларувати нерухоме майно за кордоном, яке набуте сімєю чиновника або у якому проживали його рідні з 24.02.2022
Тоді тільки надія на журналістів
показати весь коментар
10.08.2023 10:45 Відповісти
Як немає своїх дітей, то є надія шо сусідка-повія тобі їх народить! 🤣
показати весь коментар
10.08.2023 10:58 Відповісти
Гарна сусідка 😂
показати весь коментар
10.08.2023 11:03 Відповісти
Вони знають що Зеля пожартував !
показати весь коментар
10.08.2023 10:37 Відповісти
!
показати весь коментар
10.08.2023 10:38 Відповісти
Закон у нас даже не дышло, а презерватив - служит тому, то его пользует!
показати весь коментар
10.08.2023 10:57 Відповісти
Ці небожителі вважають, що законодавство для лохів, а вони вище над усім. Почитайте назви судів - Верховний, Конституційний... Та плювати вони хотіли на закони і усіх оточуючих.
показати весь коментар
10.08.2023 12:02 Відповісти
Ще один успішний крок до євроінтеграції 😁