10351 відвідувач онлайн

Перші F-16 можуть з’явитися в українському небі вже у лютому 2024, - WSJ

f-16,ф-16

Оскільки невелика кількість пілотів володіє англійською достатньо добре, вони одразу розпочнуть льотну підготовку і вже у лютому 2024 року зможуть виконувати бойові завдання в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на  Wall Street Journal.

За оцінками джерел видання в Україні, США можуть підготувати пілотів, які володіють англійською мовою, за п'ять місяців. Але таких пілотів не більше 10. 

Неназваний представник Пентагону повідомив, що ці пілоти вирушать безпосередньо на льотну підготовку на авіабазу Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.

Одночасно десятки українських пілотів розпочнуть курс навчання англійської мови на базі ВПС Лекленд у Сан-Антоніо.

Колишній командувач сил США в Європі Бен Годжес вважає, що чиновники "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою.

"Їм (пілотам. - Ред.) потрібно керувати літаком, для цього не обов'язково вміти читати Шекспіра", - зауважив він.

Водночас мовна підготовка пілотів вважається лише однією з перешкод, яка заважає початку бойового використання F-16 в Україні.

Зокрема, пише видання, F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі, і навчання обслуговчого персоналу може виявитися ще складнішим завданням, ніж підготовка пілотів.

Топ коментарі
+12
На вчора на потрібно було півсотні винищувачів але я можу погодитися з джерелами у США що головна проблема це відсутність достатньої кількості пілотів які володіють англійською,конгресмени постійно про це запитують скільки є людей готових до навчання на їх засобах.А тепер уявить якби після закінчення середньої школи всі наші діти вільно володіли англійською наскільки б це полегшило подальше навчання та здобуття професійних навичок у глобалізованому світі.
показати весь коментар
10.09.2023 21:38
+10
А може в липні 2026? Не спішіть, шановні партнери, ми тримаємося.
Ситуація, коли я реально безмежно вам вдячний і в той же час ненавиджу вас за цю "волокиту", бо ніхто нас не рахує.
показати весь коментар
10.09.2023 21:28
+6
Що за маячня? Хто твоїм дітям забороняє вивчити англійську? "У глобалізованому світі" - ще одна маячня, коли вас глобалістів довбаних копнуть під сраку куди ви повернетесь? Де буде ваш дім?
показати весь коментар
10.09.2023 21:59
Коментувати
Сортувати:
А може в липні 2026? Не спішіть, шановні партнери, ми тримаємося.
Ситуація, коли я реально безмежно вам вдячний і в той же час ненавиджу вас за цю "волокиту", бо ніхто нас не рахує.
показати весь коментар
10.09.2023 21:28 Відповісти
На вчора на потрібно було півсотні винищувачів але я можу погодитися з джерелами у США що головна проблема це відсутність достатньої кількості пілотів які володіють англійською,конгресмени постійно про це запитують скільки є людей готових до навчання на їх засобах.А тепер уявить якби після закінчення середньої школи всі наші діти вільно володіли англійською наскільки б це полегшило подальше навчання та здобуття професійних навичок у глобалізованому світі.
показати весь коментар
10.09.2023 21:38 Відповісти
Що за маячня? Хто твоїм дітям забороняє вивчити англійську? "У глобалізованому світі" - ще одна маячня, коли вас глобалістів довбаних копнуть під сраку куди ви повернетесь? Де буде ваш дім?
показати весь коментар
10.09.2023 21:59 Відповісти
Маячня це ви шановний.Насправді це питання виживання та конкурентоспроможності.
показати весь коментар
10.09.2023 22:06 Відповісти
Та ні, це такі як ти маячня. Ну що помогло знання іноземної вижити та стати конкурентноспроможним?
показати весь коментар
10.09.2023 22:09 Відповісти
Абсолютно вірно. В Україні тисячі приватних курсів по вивченню іноземних мов. Як очних, так і заочних. Було б тільки бажання. А того, хто не хоче, не навчить ніяка школа.
показати весь коментар
11.09.2023 00:23 Відповісти
Для вільного володіння іноземною мовою школи замало.

Найрозумніші (ну і небідні) наймають вчителів, які з малечі будуть говорити з ними цією мовою.
показати весь коментар
10.09.2023 21:59 Відповісти
Незгоден!Або школа дає або ні!
показати весь коментар
10.09.2023 22:05 Відповісти
В Україні практично всі в школі вивчали якусь іноземну мову.

Багато з них володіє цією мовою хоча б на початковому рівні без додаткових зайнять з нешкільними вчителями?
показати весь коментар
10.09.2023 22:07 Відповісти
"наймають вчителів, які з малечі будуть говорити з ними цією мовою"
Що заважає державі взяти на себе це завдання що б батьки не шукали репетиторів нехай держбюджет фінансує залучення викладачів носіїв мови для здобуття якісної освіти,а не так як є зараз що роками дітям викладали мову і в підсумку вони нею не володіють,який в цьому сенс і користь..
показати весь коментар
10.09.2023 22:14 Відповісти
Тому що держава дає шкільну освіту.

Хочете дати своїм дітям більше - робіть це за свій рахунок, а не за чийсь.

В держави нема інших грошей, окрім наших податків.
показати весь коментар
10.09.2023 22:17 Відповісти
нічого вона не дає!є бідніші за Україну країни де у школі дійсно здобувають знання і по закінченню діти вступають у вищий навчальний заклад де викладають на англійській мові! іноземці дивуються що у вас за вища освіта та професура які не володіють англійською це ж нонсенс для світу науки!
показати весь коментар
10.09.2023 22:23 Відповісти
А це вже питання до всіх нас - чому в нас так мало грошей виділяється на освіту, що найняти дійсно кваліфіковного вчителя неможливо через низьку зарплатню.
показати весь коментар
10.09.2023 22:39 Відповісти
Грошей є достатньо але використовуються вони не раціонально,середня освіта перевантажена великим заглибленням у математику,фізику чи хімію це потрібно перенести на вищу освіту,логарифми, інтеграли, вони існують, але не всім у житті вони ************.А володіння додатковою мовою яка є №1 надасть великий вибір де здобувати поглиблені знання коли дитина визначиться з напрямком.
показати весь коментар
10.09.2023 22:53 Відповісти
Це Ваша особиста думка, і на мій погляд дорослої людини - абсолютно хибна! Це лише тому, що Ви ще занадто молодий, і життя Вас ще не навчило, що дійсно важливе.

Нам потрібно дітей робити освідченими людьми, здатними думати і аналізувати, і ніщо не робить це ліпше, ніж вивчення точних наук!

А те, що Ви пропонуєте - це вирощувати дітей такими ж тупими, якими є русня, здатними лише підпис свій під контрактом поставити, і не більше.

Я не хочу, аби над моїми дітьми чи внуками колись сміялись так, як я зараз сміюсь над тупими орками.
показати весь коментар
10.09.2023 23:02 Відповісти
Про точні науки це ваша думка.А ось вам про освічених людей "Пилип Орлик був добре освіченою людиною, знав польську, російську, латинську, французьку, італійську, шведську, німецьку, болгарську, сербську мови." Український політичний, державний і військовий діяч, Гетьман Війська Запорозького,поет та публіцист.
показати весь коментар
10.09.2023 23:50 Відповісти
Тобто Ви навіть не розумієте різницю між освідченістю у 17 столітті, і в 21-му?

От саме через це я категорично проти спрощення середньої освіти у школах!

Забагато математики - йди у коледж чи лицей, але зараз ми живемо в такий час, що навіть для оволодіння більш-менш ******** технологічним обладнням повної середньої освіти буде замало.

Хоча, якщо Ви задоволитесь рівнем майстра СТО чи з ремонту холодильників, то ОК - Ваша справа.
показати весь коментар
11.09.2023 00:05 Відповісти
Все закінчимо дебати,ви не розумієте про що я кажу,тому і надалі Україна буде без нобелівських лауреатів,у нас є науковці чимало їх, але про них ніхто не знає тому, що спеціалізовані видання світові на англійській мові виходять, а від України там ніхто не друкується,здогадайтеся чому.
показати весь коментар
11.09.2023 00:23 Відповісти
Україна не має нобелівських лауреатів, бо в нас наука в сраці через те, що вона не фінансується, а не тому що хтось не знає англійської. У тебе якась ідея фікс на цій англійській, усі твої софізми я можу легко розбити навівши за приклад ту ж Японію. В цій країні за статистикою англійською володіє лише кілька відсотків людей, решта зовсім не володіє іноземними мовами, але це не заважає бути японцям лідерами в технологічній галузі, хоча за твоєю логікою вони мали бути на рівні Зімбабве. У німців взагалі свої технічні терміни і яка якість їхніх технологій тобі відома. Також ти так мені й не відповів як тобі англійська допомогла вижити та стати конкурентноспроможним, підозрюю, що ніяк, тому ти відморозився. Тож перестань вже вишкурюватись зі своєю англійською, бо це вже гидко виглядає.
показати весь коментар
11.09.2023 10:11 Відповісти
Так дійсно тільки 20% яп школярів володіють анг і уряд визнає проблему тому розроблена програма її розвитку.З урахуванням зазначеного вище, на ********* етапі розвитку си-
стеми освіти Японії відбуваються істотні зміни, чільне місце серед яких
відводиться окресленню шляхів модернізації процесу вивчення англій-
ської мови, розробці технологій для її ефективного оволодіння.
Я вас запевняю якщо вони ставлять мету вони її 100% досягнуть!А тепер скажіть скільки відсотків українських школярів розмовляє анг мовою?І які кроки наш уряд робить у реформуванні освітнього процесу?
показати весь коментар
11.09.2023 11:20 Відповісти
Тобі Goga Gruzin вже відповів щодо школярів, що ж відповім і я: а якого чорта українським школярам розмовляти англійською мовою? Кому потрібно знання іноземної через обрану професію, то її вивчить решті ж вона в житті не знадобиться. Сам іноземною володієш? Питаю в третє: як тобі допомогла іноземна вижити та стати конкурентноспроможним? Я тобі навів аргументи, ти й надалі продовжуєш: "школярі, англійська", знову "школярі, англійська" у тебе справді якась ідея фікс, сходи до лікаря - це без образи.
показати весь коментар
11.09.2023 11:40 Відповісти
М1ж 1нш1м, про ремонт холодильник1в : визивали майстра та п1сля ремонту я запитала його, яку в1н мае осв1ту. Зак1нч1в ун1верситет, 1нженер з електрон1ки. Попросила допомогти з проблемним сотовим телефоном - зробив за "дякую".
показати весь коментар
11.09.2023 00:57 Відповісти
А я дивуюсь, що це за іноземці з вищою освітою, які не володіють українською. Це справжній нонсенс.
ПС. Як знання англійської допоможуть нашим заробітчанам, скажімо, в Польщі чи в Чехії?
показати весь коментар
11.09.2023 00:26 Відповісти
Якби володіли ,то мали більший вибір країн де застосувати свої навички,навіть знаходячись в Україні через інтернет можна працювати віддалено.
показати весь коментар
11.09.2023 00:39 Відповісти
Ще раз: кому це цікаво, може в будь-який час вивчити на курсах, яких в країні тисячі.
ПС. Поглиблене знання англійської мови після закінчення школи в подальшому житті знадобиться 1 - 2 відсоткам населення. Питання: навіщо заради тих 2 відсотків ще ускладнювати і так складну шкільну програму для всіх школярів країни? Тим більше, що зараз середня школа дає базові знання англійської, цілком достатні для того ж вільного володіння комп"ютером на побутовому рівні.
показати весь коментар
11.09.2023 08:21 Відповісти
В лютому 2025 року. Вже інший президент буде !
показати весь коментар
10.09.2023 21:43 Відповісти
якщо мудрий народ стане дійсно мудрим
показати весь коментар
10.09.2023 22:03 Відповісти
Ну наконец-то... "Зокрема, пише видання, F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі, і навчання обслуговчого персоналу може виявитися ще складнішим завданням, ніж підготовка пілотів."
Нафуя нам подготовленные пилоты без подготовленного техперсонала и подготовленных аэродромов?
показати весь коментар
10.09.2023 21:44 Відповісти
Потому что обслуживать поначалу можно, например, в Польше. А вот польских пилотов не получиться запустить в бой против русни
показати весь коментар
10.09.2023 21:50 Відповісти
Да забудьте уже эту Польшу наконец-то... Истребитель эффективен во времени подлета до цели. У нас война идет на западе Украины или на востоке? Количество самолето-вылетов и эффективностью выполнения заданий определяет понятие господства в воздухе. А Вы предлагаете маршрутное такси отправлять за тремя пассажирами в один конец в конце города и, вернувшись назад, ждать еще трех пассажиров и мчать стремя голову не зная, остались ли там пассажиры в ожидании?
показати весь коментар
10.09.2023 22:07 Відповісти
Какой год? Обучение полетами в паре происходит еще в училище.
показати весь коментар
10.09.2023 22:18 Відповісти
В Чугуеве учебные самрлеты, а вот Су-27 вполне могут летать и не на учебные, а на боевые задания, и не курсантами, а боевыми летчиками. И на случай ведения воздушного боя одиночные самолеты не вылетают. Курсанты учатся на Л-39, и только по прибытии в боевую часть проходят подготовку на одном из основных типов самолетов действующей части.
показати весь коментар
10.09.2023 22:31 Відповісти
Оно так и есть. На учебных аэродромах будущих асов учат на Л-39. Потом, перед выпуском они учатся на стажировке полетам на учебно-боевых самолетах той части, куда их распределят после выпуска. А то что Вы пишете является дезинформацией и попыткой раскрыть местоположение нахождения наших боевых самолетов. На самом деле курсанты в училищах летать только на самолетах Л-39.
показати весь коментар
10.09.2023 23:04 Відповісти
Там відправляли і людей уже з бойовим досвідом. Ігнат казав, що було наче дві групи
показати весь коментар
10.09.2023 22:30 Відповісти
Та так,про дві групи,але хто з них засяде за англійський,а хто на семулятори(тренажори),
він мабуть сам точно не знає,це будуть визначати інструктори,ще й можуть когось забракувати.
показати весь коментар
10.09.2023 22:53 Відповісти
Ключове слово "можуть"
показати весь коментар
10.09.2023 21:47 Відповісти
якась дурня - може ще похукати викладачів хоча б російськомовних
показати весь коментар
10.09.2023 21:53 Відповісти
добре що не в 2030му...
**** нам 6 місяців почекати ПЕРШИХ ф16 ще й не знаємо, скільки їх буде, цих перших????
далі, ще рік ДРУГИХ ф 16
лиш за один ***** місяць гине мінімум 10-20 тисяч українців, це я так думаю, бо правжи про втрати ми не знаємо....
то ж не важко порахувати
6*15 в середньму, буде90 тисяч до перших та ще 90 до других ф16 разом, 180000 і це мінімум.
чомусь, коли давали гарантії за українську ядерку в кількості 13000+- боєголовок, не було проблем з мовою, підготовкою та різними відмазками
а тут на 18му місяці війни, хузна скількох соттисяч загиблих, нагадаои що мову треба вчити...
за кого еас мають????
там негри з арабами + китайці вже мабудь в черзі на пмп в Україні....
показати весь коментар
10.09.2023 22:04 Відповісти
Это будет, а вернее есть всё таже комедь как с танками. Год прошёл, танки всё едут, а те что приехали, по пальцам посчитать одного человека. Самолётов нужно минимум 50. Да нет у нас просто аэродромов с подземными ангарами. Все почти аэродромы погибли в феврале 22г.
показати весь коментар
10.09.2023 22:21 Відповісти
Колишній командувач сил США в Європі Бен Годжес вважає, що чиновники "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою. Джерело:

- 👍
показати весь коментар
10.09.2023 22:24 Відповісти
Україна отримала танки леопарди краби отримає літаки і ракети atacams
Щодо англійської мови то звісно дуже мало хто її знає
Чому мало хто її знає? Бо не всім вона потрібна
Але так багато хто не усвідомлював бо від заходу були далекі тож мова і була не потрібна
Англійську треба було посилено вивчати після розпаду СРСР
Скільки в школі викладають непотребу?
Могли б збільшити години на англійську
І так сталося щоб більшість інтелегенції не володіють англійською мовою
Професора в Україні не володіють англійською
Україна рухається на захід але англійську погано знаємо
А навчати пілотів звісно будуть інструктори
Перекладач не сяде в літак щоб перекладати пілоту
Тому пілотам треба самім вивчити англійську
показати весь коментар
10.09.2023 22:58 Відповісти
Більшість наших професорів із купленими дипломами. Навіщо їм знати англійську?
Був у нас один справжній проФФесор і той у рашку втік.
показати весь коментар
10.09.2023 23:19 Відповісти
Та ладно! А шкива кандидат наук? Тоже учёный. Кстати во Львове защищал кандидатскую.
показати весь коментар
11.09.2023 01:35 Відповісти
У нас три дні тому в тилу вбили британського добровольця. К зрадникам пілоти не пійдуть працювати. Це літаки будуть давати Єрмаку ?
показати весь коментар
11.09.2023 09:15 Відповісти
Неужели невозможно несколько десятков западных пилотов переодеть в украинскую военную форму и выставить их как будто это наши ВСУшники? Можно подумать, рашка проверит, кто там летает...
показати весь коментар
10.09.2023 23:39 Відповісти
Навіщо переодягати? Декілька десятків західних пілотів ветеранів, які вже на пенсії, висловили бажання вступити до ВСУ. І що? Єрмаку вони не потрібні!!!
показати весь коментар
11.09.2023 11:10 Відповісти
наколядували F 16, але ж техничну англійську забули вивчити? А час був.
показати весь коментар
11.09.2023 00:13 Відповісти
Що за маячня? Ф-16 стоїть на озброєнні 25 країн світу. І що, всі пілоти, які на них літають, володіють англійською? І серед них нема жодного, який би володів російською? Та ніколи в цю дурню не повірю.
показати весь коментар
11.09.2023 00:17 Відповісти
А які літаки будуть? Старі, з відпрацьовоним ресурсом , або
нові.?
показати весь коментар
11.09.2023 00:33 Відповісти
Риторичне питання, відповідь на яке однозначна.
показати весь коментар
11.09.2023 08:23 Відповісти
Можуть дати і Ф-35 але не Єрмаку !
показати весь коментар
11.09.2023 09:11 Відповісти
Да наверно быстрее было бы сделать перевод курса обучения. А на всех рычагах и кнопках наклеить бумажки с переводом.😉 На дисплеях наверно не получится, это надо прошивку переводить, ну там надписи значит надо выучить
Переговоры по рации во время боя наверно всё равно будут вести не на английском. Так что не так уж и много понятий нужно освоить.
показати весь коментар
11.09.2023 04:41 Відповісти
А ще в кожен бойовий виліт обов'язково видавати англо-український словник.
показати весь коментар
11.09.2023 11:15 Відповісти
Нам обіцяють руйнування енергосистеми взимку. Тож лютий місяць, можуть з'явитися, можуть не з'явитися, таке враження, як на концерті маестро Шваба.
показати весь коментар
11.09.2023 06:50 Відповісти
Перевчити пілотів Л-39 на Л-159 очевидно швидше, ніж на Ф-16. Але навіщо поспішати, якщо план деіндустріалізації і депопуляції України вже затверджений.
показати весь коментар
11.09.2023 06:53 Відповісти
..это чистейший абсурд,да самолет сложный,но ведь с Польши можно взлетать на пару с пилотами США...Я не желаю слушать выводы профанов....Речь должна идти о взаимодействии ВСУ с силами США а не НАТО