14701 відвідувач онлайн
10 633 75

Рівень абсолютної довіри до ветеранів в Україні знизився із 71% до 58%, - опитування

шабунін

В суспільстві почали фіксуватися більш песимістичні оцінки щодо ставлення до ветеранів та їх повернення до цивільного життя після війни.

Про це свідчать дані чергового вересневого загальнонаціонального опитування "Образ ветеранів в українському суспільстві", що було презентоване Українським ветеранським фондом Мінветеранів та Соціологічною групою "Рейтинг" в Military Media Center у четвер, 21 вересня, передає Цензор.НЕТ.

Згідно з дослідженням, попри те, що 79% респондентів досі вважають, що в суспільстві є повага до ветеранів, частка тих, хто має протилежну думку зросла з 6% до 18%. Якщо в липні 2022 року 55% опитаних говорили про беззаперечну повагу з боку суспільства до ветеранів, то у вересні 2023 року таких лише 25%.

Окрім того, соціологи фіксують зростання очікування можливих ризиків у житті ветеранів, таких як ризик відсутності роботи (за рік відсоток виріс із 34% до 42%), конфліктів у родинах ветеранів (з 31% до 46%), зловживанням алкоголю та наркотичних речовин (з 31% до 43%), самогубств (з 18% до 28%) та порушення законів (з 13% до 23%). Більш гостро ці ризики відчувають близькі ветеранів, які воювали з 2014 і воюють зараз.

Крім того, дослідження показує, що рівень абсолютної довіри до ветеранів та військових знижується. Хоча загалом показники сьогодні становлять понад 90%, натомість відсоток довіри абсолютної до ветеранів АТО з липня 2022 року знизився з 60% до 52% у вересні 2023.

Водночас відсоток абсолютної довіри до ветеранів, які повернуться зараз, знизився із 71% до 58%, до військових, який зріс у лютому 2023 року до 75%, наразі впав до 61%.

"Немає нічого дивного у цих оцінках. Насправді вони не можуть бути добрими, бо країна знаходиться 1,5 роки в повномасштабній війні. Понад 1 млн людей залучені у Сили оборони України, цивільне населення переживає економічні негаразди. У нас 5 млн біженців і на сьогодні це трагедія нашої держави", - зазначив заступник директора Соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів.

Топ коментарі
+30
Єдиний марафон робе:
Герой - це ухилянт ЗЄ.
Ветерани - це хтознащо.
показати весь коментар
21.09.2023 19:25
+21
кого опитували-агрохламідію, дєрьмака, татарова, гетьманцева, абдрістовічя?
показати весь коментар
21.09.2023 19:24
+19
Це хто Шуфрич опитував? Що за маячня?
показати весь коментар
21.09.2023 19:22
Коментувати
Сортувати:
в києві, гинуть люди! страждають діти! кожного прильоту!
в травні, 25 днів із 31 були атаки.
наближається зима та опалювальний сезон.
ти звідки?
показати весь коментар
21.09.2023 19:30 Відповісти
Будем мериться кто больше страдает? Или в Харькове страдают сильнее, чем мои родные в Мариуполе, а? Засунь свои претензии в одно место и не разделяй Украину.
показати весь коментар
21.09.2023 19:48 Відповісти
Та ти будь-яку не розумієш, тому що для цього мізки потрібні.
показати весь коментар
21.09.2023 19:52 Відповісти
Вибачте, що вставлю свої пʼять копійок. У всі часи, в усіх державах історія твориться в столицях, регіони підтягуються і допомагають. Впаде столиця - впаде держава, тому захист столиці важливий і необхідний.
показати весь коментар
21.09.2023 20:31 Відповісти
Та цей алекс не мишкевич-воно щуревич.Про Париж скотобєєва розказала?Ти її послухай ще про Лондон.Там,в Лондоні,взагалі білок їдять,з голодухи.
показати весь коментар
21.09.2023 23:18 Відповісти
Поміняй Київ на ОП.
показати весь коментар
21.09.2023 19:32 Відповісти
Князь Мышкин, пытаешься настроить Украину против Киева?
показати весь коментар
21.09.2023 19:47 Відповісти
Ти розум маєш...?melina...
показати весь коментар
21.09.2023 19:50 Відповісти
А відколи ми на "ти"?
показати весь коментар
21.09.2023 19:55 Відповісти
Сам по собі статус ветерана має викликати повагу, але аж ніяк не довіру бо ветерани це не янголи
показати весь коментар
21.09.2023 19:21 Відповісти
Це хто Шуфрич опитував? Що за маячня?
показати весь коментар
21.09.2023 19:22 Відповісти
Де вони це знаходять і кого опитують? Повна дурня, якщо не замовлення від мордара!
показати весь коментар
21.09.2023 19:28 Відповісти
Це замовлення від "оп", що теж саме, що й мордор
показати весь коментар
21.09.2023 19:37 Відповісти
Звичайно так будуть думати коли в телемарахфоні тільки хвала Зе та Єрмаку...про Залужного майже не згадують...і локшина на вуха що у кацабів паніка,ракети та снаряди закінчуються...
показати весь коментар
21.09.2023 19:53 Відповісти
В цьому добре допомагають як ОП так і всякі "хорошие русские" які не вилазят з нашого інформ. простору.
показати весь коментар
21.09.2023 19:24 Відповісти
Добра половина наших журналістів насправді промосковські журнашлюхи.
показати весь коментар
21.09.2023 20:33 Відповісти
кого опитували-агрохламідію, дєрьмака, татарова, гетьманцева, абдрістовічя?
показати весь коментар
21.09.2023 19:24 Відповісти
Єдиний марафон робе:
Герой - це ухилянт ЗЄ.
Ветерани - це хтознащо.
показати весь коментар
21.09.2023 19:25 Відповісти
***** ЭТОТ БРЕД ВООБЩЕ ОЗВУЧИВАТЬ , и кроме всего прочего на эту ***** выделяют деньги из бюджета , ЭТО ПРОСТО Е - БАНАТИЗМ.
показати весь коментар
21.09.2023 19:26 Відповісти
Скорее всего на эту муйню кацапы выделяют бабло! Нужно этих опытувателей допросить с пристрастием!
показати весь коментар
21.09.2023 19:31 Відповісти
Якесь падло хоче деморалізувати наших військових!
показати весь коментар
21.09.2023 19:39 Відповісти
Це падло не одне, їх багато і всі вони у вищих ешелонах влади!
показати весь коментар
21.09.2023 19:48 Відповісти
Не шукайте тут к.цапів, своїх zєрмаків вистачає. Готуються до виборів
показати весь коментар
21.09.2023 19:40 Відповісти
Скоріше вони готуються щоб виборів не було
показати весь коментар
21.09.2023 19:43 Відповісти
Швидше- щоб Перемоги не було...
Бо тоді потоки бабла всохнуть...
показати весь коментар
21.09.2023 19:54 Відповісти
Я на дембеле с 2019. Живу в Николаеве. Выходя по хозяйственным нуждам на рынок и в магазины одеваю писксельную футболку. Практичная, да и запасов трохи е. Видели бы вы глаза жителей Николаева, особенно пенсов, когда видят этот пиксель... Как на этой футболке еще дырки не появились от этих прожигающих взглядов... Радует только пацанва. Увидев зачастую кричат "Слава Украине!". Ну когда своей воробьиной стайкой во что-нибудь играют и без взрослых.
показати весь коментар
21.09.2023 20:00 Відповісти
Так, дітвора у нас дуже патріотична, в нас теж співають діти на вулиці "Червону калину" без всякого примусу. Стосовно пенсіонерів буває, що бурчать, але загалом навіть серед пенсіонерів більшість налаштована проукраїнськи. Вінниччина. А от східні регіони більше контрастні.
показати весь коментар
21.09.2023 20:11 Відповісти
пенсы это перхоть *********** , не обращай на них внимание , это взрослые с мозгом ребенка , я таких просто посылаю ***** , причем громко , этих пидаров не нужно стеснятся , боятся , или еще что то там , это они должны жить в страхе и обсцыкатся , с ними нужно разговаривать на их языке .
показати весь коментар
21.09.2023 20:15 Відповісти
Да куда же на убогих обижаться? Как ни крути, а это тоже граждане Украины. Так что солдат ребенка не обидит.
показати весь коментар
21.09.2023 20:21 Відповісти
Ще дітки збирають гроші на ЗСУ, потім несуть їх у міськраду, часто на благодійних акціях продають свої вироби, малюнки тощо. Моєї подруги син кожного місяця з грошей, що йому дають батьки та родичі, частину донатить на ЗСУ.
показати весь коментар
21.09.2023 20:15 Відповісти
Это верно. Надо будет тоже с пенсии пару тысяч задонатить на дроны. Все-таки же в авиации служил.
показати весь коментар
21.09.2023 20:28 Відповісти
Не звертайте увагу на тих дурнуватих, які пропалюють Вашу футболку очима.
показати весь коментар
22.09.2023 07:00 Відповісти
почали "мочити" ветеранів?
сьогодні, день вкиду гівна про військових?
от що це за маячня?

"Згідно з дослідженням, попри те, що 79% респондентів досі вважають, що в суспільстві є повага до ветеранів, частка тих, хто має протилежну думку зросла з 6% до 18%. Якщо в липні 2022 року 55% опитаних говорили про беззаперечну повагу з боку суспільства до ветеранів, то у вересні 2023 року таких лише 25%".
показати весь коментар
21.09.2023 19:27 Відповісти
Це не маячня... Це черговий проплачений вкид від ЗЕдерьмаковської влади
І чому ми не в НАТО?
Питання є?
показати весь коментар
21.09.2023 19:36 Відповісти
телеглядачі нікуди не поділись
показати весь коментар
21.09.2023 19:28 Відповісти
Якась ************* соціологічна груППа, висунула ************** рейтінХ, поразводилося усіякої куєти!(,
показати весь коментар
21.09.2023 19:28 Відповісти
Ще з 2014 майбутні 73%ЗМІ розповсюджували стосовно учасників АТО суцільний негатив.
показати весь коментар
21.09.2023 19:30 Відповісти
Хто проводив опитування ? Якась херня .
показати весь коментар
21.09.2023 19:31 Відповісти
Я до останнього не вірив, що їх 73%.
показати весь коментар
21.09.2023 19:33 Відповісти
сімАнян та сАлАвєй,,),,
показати весь коментар
21.09.2023 19:35 Відповісти
Це ж яким треба бути ДЕБІЛОМ, щоб не довіряти людям, які тебе захищають!
показати весь коментар
21.09.2023 19:39 Відповісти
Після війни буде багато людей з ПТС, у ветеранів будуть проблеми з сім'ями,алкоголь і так далі, багато хто з тих хто воює більше без війни жити не зможе, будуть шукати інші конфлікти по світу де би відчути запах крові, багато хто піде в кримінал, а зброї після війни буде скільки хочеш,і у кожного,буде гірше ніж у 90хю І це не якийсь там жах,це нормальні речі,тому що людина не робот,і після війн такого масштабу таке завжди було. Все що можна зробити це уже зараз думати як з цими проблемами боротися,тому що це буде. А людям треба зрозуміти,що від ветеранів зараз залежить їхнє майбутнє, вони нічого змінити не можуть, цими проблемами має опікуватися держава
показати весь коментар
21.09.2023 19:40 Відповісти
якщо надієшся за рахунок цапів відбувайлів (читай ЗСУ) дожити до "після війни" а не до "ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ" то я тебе розчарую - тікаєш від поточних подій, події прийдуть до тебе.
показати весь коментар
21.09.2023 19:54 Відповісти
я так зрозумів,що в тебе срака згоріла від того,що я написав,але по суті сказати нічого, ось ти і взяв фразу "після війни" і обіграв її як зраду, ще й ЗСУ цапами відбувайлами назвав, ***** ти жалюгідний, ну згоріла срака то згоріла,але якщо у відповідь сказати нічого то для чого якусь маячню нести
показати весь коментар
21.09.2023 19:58 Відповісти
Оціни СЕБЕ нешановний - і слова вибирай - чи освіта не дозволяє??, Кандидат чи ПроФФФесор?? Прогностичних (читай замовних) наук??
показати весь коментар
21.09.2023 21:29 Відповісти
"і слова вибирай" --- перед ким? Перед людиною котра приєбалася просто до слів бо по суті нічого сказати не може?
показати весь коментар
21.09.2023 21:31 Відповісти
якась дивна ця наука соціологія. Як можна задавати питання, відповіді на які знаходяться в динаміці. Сьогодні "так" а завтра "ні". Це як хочу-нехочу. А маніпулювати нашим мудрим народом виявляється ой як просто.
показати весь коментар
21.09.2023 19:43 Відповісти
Дія Зельоного Марафону. Там воїни безіменні, і десь там, в масовці. А герої Зеленский, Єрмак, Подоляк, які борються на два фронти. І з Кацапією, і з корупцією в Армї.
показати весь коментар
21.09.2023 19:43 Відповісти
Зеля плакал когда садил Беню
показати весь коментар
21.09.2023 19:46 Відповісти
на фронт опросчиков и сделать их ветеранами и тогда посмотрим цифры
показати весь коментар
21.09.2023 19:45 Відповісти
Мені до сраки. Після війни поїду в Румунію. Мова мені їхня сподобалася, саме вчу. А країну відбудовувати- то до зебілів.
показати весь коментар
21.09.2023 19:47 Відповісти
Mult succes cu asimilarea ta.
показати весь коментар
21.09.2023 19:51 Відповісти
"А країну відбудовувати- то до зебілів." --- якщо ти реально розраховуєш лишати країну після війни на зебілів,то яка мотивація проливати кров коли будуть зебіли то вони її просруть остаточно?
показати весь коментар
21.09.2023 19:52 Відповісти
Для підвищення рейтингу - всі рейтингові агенціїї В ПОВНОМУ складі - в штурмові бригади!!!
показати весь коментар
21.09.2023 19:51 Відповісти
Брєд якийсь.
показати весь коментар
21.09.2023 19:58 Відповісти
Тцк дуже сильно впливає на ставлення до військових, їм треба форму міняти, щоб підарів з далеку було видно
показати весь коментар
21.09.2023 19:59 Відповісти
Якщо люди настільки тупі що не розуміють,що таке ТЦК,а що таке ветерани, якщо люди не розуміють що їх життя і майбутнє їхніх дітей зараз залежить від ветеранів, значить це суспільство уже невиліковне
показати весь коментар
21.09.2023 20:01 Відповісти
Ставлення погіршується з кожним днем. Вже гребують підвезти солдата, що добирається з фронту. Бояться людей у формі, думають, що вони або неадекватні або смердючі. Сусіди-чоловіки, які не служать відвертають погляд, бо їм соромно. Прірва між тими хто воює, а хто ні росте з кожним днем. Цивільні переносять свою втому та роздратування на військових, ніби то вони винні у тому, що кацапи пішли на нас війною.
показати весь коментар
21.09.2023 20:33 Відповісти
показати весь коментар
22.09.2023 07:01 Відповісти
Зайшовши, наприклад, на "цензор" в розділ блогів та почитавши "шедеври" пана Леоніда Маслова, чимало людей можуть змінити свою думку в негативний бік.
А загалом, людина істота невдячна і чим менше небезпека, тим менше буде підтримки, поваги та вдячності до армії, добровольців, ветеранів і т.п. Особливо, якщо відповідного ставлення не буде на державному рівні.
показати весь коментар
21.09.2023 20:34 Відповісти
До "ми тебя туда нє пасилалі" лишилося роки 2 максимум.
показати весь коментар
21.09.2023 21:02 Відповісти
Завжди читаю такі статті і не розумію, звідки ті данні, ніразу не питали, що я думаю з того чи іншого приводу, нікого зі знайомих та близьких теж, звідкіля результати??
показати весь коментар
21.09.2023 21:45 Відповісти