9409 відвідувачів онлайн
3 798 21

Кубинців завербували на війну обманом. Їм обіцяли роботу на будівництві й казали, що не відправлять на передову, - ЗМІ

рф,армія,найманці

Росіяни заманювали громадян Куби на війну в Україні обіцянками роботі на будівництві в тилу. Пізніше їм вручили форму та контракти Міноборони РФ. Вербуванням займався історик Шкунов.

Про це йдеться в розслідуванні російського видання "Важные истории", повідомляє Цензор.НЕТ.

Видання нагадує, що правоохоронці Куби на початку вересня розкрили мережу вербувальників, які відправляли мешканців острова воювати в Україні на боці РФ.

У цій справі затримали 17 осіб: 3 вербувальників і 14 найманців. Частина найманців кажуть, що їх обіцяли задіяти для роботи в тилу як будівельників.

"Рити укріплення або допомагати відновлювати міста. Коли в Росії нам вручили форму і сказали йти на тренування, я зрозумів, що йдеться зовсім не про будівництво", - сказав найманець.

Як виправдання кубинці говорили, що вони знайшли для себе спосіб вирватися з Куби.

Також найманці пояснили, що їх зацікавили великі, за мірками Куби, виплати. Однак кубинці заявили, що нібито нікого вбивати вони не хотіли і вмирати теж.

Частина найманців листувалися про роботу з з адміністратором групи "Росія для кубинців" у Facebook Володимиром Шкуновим.

Шкунов очолює Ульянівське регіональне відділення Російського товариства дружби з Кубою, а також є провідним науковим співробітником Поволзької філії Інституту російської історії РАН і членом Експертної ради при уряді РФ.

Кубинці розповіли, що з аеропорту їх на автобусі відвезли в порожню шкільну будівлю під Рязанню. Там вони пройшли побіжний медичний огляд і підписали контракти з Міноборони Росії.

Документи були російською мовою, тому кубинці не особливо розуміли деталей контракту. Потім більшу частину найманців перевели до 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії в Тулі. Там може перебувати близько 140 кубинців.

Топ коментарі
+11
Брешуть, суки! На днях проскочила інформація: в Україні убитий кубинський офіцер-спецназівець Навіть повне ім"я називалося Хтось повірить, що спецназівець поїхав цегляну кладку класти? Та й будівельників до частин десантників не набирають - хіба що в піхоту
показати весь коментар
29.09.2023 10:49
+7
Але танцюючі нєгри на танках всерівно в ЗСУ.
показати весь коментар
29.09.2023 10:43
+6
Так розслідування ж проводило кацапське видання - от і пояснення. А з назви цього кацапського видання слідує, що його кураторм є фсба. Брехня на брехні. Кацапи
показати весь коментар
29.09.2023 10:51
Коментувати
Сортувати:
Але танцюючі нєгри на танках всерівно в ЗСУ.
показати весь коментар
29.09.2023 10:43 Відповісти
Русня завжди перекладає свої гріхи на інших, і робить це майстерно.
показати весь коментар
29.09.2023 10:44 Відповісти
Скоріше тупо, прикинувшись шлангом.
показати весь коментар
29.09.2023 12:06 Відповісти
Росія вправно користується різницею свого рівня і рівня Куби.
Обманули громадян Куби - і що та Куба зробить? Відмовиться від російських грошей? Ну, нехай спробує. Так що смугляві й далі помиратимуть за росію, поки та береже свою "бєлую кость".
показати весь коментар
29.09.2023 10:46 Відповісти
Брешуть, суки! На днях проскочила інформація: в Україні убитий кубинський офіцер-спецназівець Навіть повне ім"я називалося Хтось повірить, що спецназівець поїхав цегляну кладку класти? Та й будівельників до частин десантників не набирають - хіба що в піхоту
показати весь коментар
29.09.2023 10:49 Відповісти
Так розслідування ж проводило кацапське видання - от і пояснення. А з назви цього кацапського видання слідує, що його кураторм є фсба. Брехня на брехні. Кацапи
показати весь коментар
29.09.2023 10:51 Відповісти
З москалями нема спільної мови - Степан Андрійович БАНДЕРА (часопис "Український самостійник", 12.10.1952р.)
показати весь коментар
29.09.2023 10:49 Відповісти
Повітряно-десантна дивізія???

Нехай їх відразу десантом скидають....
показати весь коментар
29.09.2023 10:49 Відповісти
Что у них пьют, ром?
Накачали ромом-очнулся под Бахмутом?
Какой идиот с солнечной Кубы поедет в серую Росию.
показати весь коментар
29.09.2023 10:51 Відповісти
руснявий проп.пздж....
показати весь коментар
29.09.2023 10:56 Відповісти
Там Америка ближче. Чого на кацапію тягне? Чи вони там ще досі під пропагандою волосатого кастро
показати весь коментар
29.09.2023 10:57 Відповісти
Федьо з Кастрюлі здається уже здох від раку. Залишився Ромко з Кастрюлі
показати весь коментар
29.09.2023 12:54 Відповісти
Москальщина просто неперевершена імперія Зла! Уся москальня винувата, нічого на ***** перекладувати!
показати весь коментар
29.09.2023 10:59 Відповісти
Чуваки вирвалися з острова "свободи", щоби бути закопаним на іншій півкулі Землі... Так на чийому ж боці воюють негри?
показати весь коментар
29.09.2023 11:18 Відповісти
Ніц не знали,їхали на навчання. Але вмирати не хотіли.
показати весь коментар
29.09.2023 11:33 Відповісти
Одні «на учєнія»їхали з повним боєкомлектом,інші на будівництво...
показати весь коментар
29.09.2023 11:35 Відповісти
На полювання йшли, заблукали... Бідосі!
показати весь коментар
29.09.2023 11:36 Відповісти
коли на кубі вода океану +30, місцеві взагалі на пляж не ходять. або "моржі", або туристи.
кубинці, окрім, пити ром та курити сигари, нічого не робили, на роблять та не хочуть робити.
а тут глянь, на будівництво в північну країну?
показати весь коментар
29.09.2023 12:14 Відповісти
Чого . За СССР наймалися найманцями в Анголу в Африку