4541 відвідувач онлайн
3 046 30

Рада в цілому схвалила законопроєкт щодо прав нацменшин, потрібний для вступу України в ЄС

вр,парламент,рада,верховна

Верховна Рада у другому читанні в цілому підтримала законопроєкт № 10288-1 про зміни до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів, які стосуються прав національних меншин. Це виконання критерій Єврокомісії для відкриття переговорів про вступ до ЄС.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, передає Цензор.НЕТ.

Свої голоси за схвалення документа віддали 317 народних депутатів. Над цією версією проєкту закону працювали всі фракції.

Ухвалення законопроєкту № 10288-1 - вимога Європейської комісії. Він важливий для вступу України в ЄС.

Законопроєкт передбачає такі зміни:

  • захист права на використання мов національних меншин України забезпечує уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
  • гарантування права на використання мови нацменшини в освітньому процесі поряд із державною мовою;
  • розширення права на використання мов нацменшин у медіа та видавничій діяльності.

Так, приватні заклади вищої освіти матимуть право вільного вибору мови навчання, яка є офіційною мовою ЄС (викладання однієї, кількох або всіх дисциплін, виконання індивідуальних завдань і проведення контролю), із забезпеченням при цьому вивчення державної мови як окремої навчальної дисципліни.

Водночас у закон пропонують додати положення, що розширення прав мов нацменшин не стосується російської мови.

Топ коментарі
+6
показати весь коментар
08.12.2023 14:47 Відповісти
+4
https://t.me/irynagerashchenko/11753 ГЕРАЩЕНКО ІРИНА :
Вцілому прийнято Закон про внесення змін до деяких ЗУ щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах #10288-1.
За 317 депутатів!

Важливо, що в залу винесли саме депутатський , а не урядовий законопроєкт, напрацьований «Європейською Солідарністю» й колегами інших фракцій. Я є його співавтором. Його прийняття є одним з критеріїв прогресу у євроінтеграції.

Виконуючи рекомендації Венеційської комісії, ми захистили суспільство від потенційного зниження ролі української мови в освіті, ЗМІ, книговидавництві та загроз русифікації країни. Й активна роль «ЄС» і мовних активістів була тут визначальною.

В політичній рекламі, приватних школах і університетах, класах нацменшин, медіа дозволяється використання мов ЄС та нацменшин, окрім мови країни - агресора. При цьому реклама має дублюватися українською, а вивчення української як державної буде обовʼязковим у всіх закладах освіти, хоча навчання може проводитися мовами ЄС.
Цей законопроєкт реалізує рекомендації Венеційської комісії на захист прав меншин, але це не стосується мови країни- агресора. І не на 5 років, як планував уряд, а безстроково!

«Євроінтеграція без русифікації!»- жорстка позиція нашої політичної сили.
показати весь коментар
08.12.2023 14:54 Відповісти
+2
показати весь коментар
08.12.2023 14:50 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
08.12.2023 14:47 Відповісти
До чого тут це.Новина проківу???????
показати весь коментар
08.12.2023 16:54 Відповісти
В цілому і продукт під назвою "Лікарська" нагадує ковбасу...
показати весь коментар
08.12.2023 14:50 Відповісти
закон як закон
головне що "розширення прав мов нацменшин не стосується російської мови. Джерело: "
показати весь коментар
08.12.2023 15:04 Відповісти
показати весь коментар
08.12.2023 14:50 Відповісти
Чи не хочеш сказати, що твій боневтік не підпише цього закону?
показати весь коментар
08.12.2023 14:55 Відповісти
https://t.me/irynagerashchenko/11753 ГЕРАЩЕНКО ІРИНА :
показати весь коментар
08.12.2023 14:54 Відповісти
Тепер Україна отримає чергові нові сепаратистські анклави на Півдні Одещини, в Чернівецькій і Закарпатській областях, накшталт днр-лнр.
"Євроінтеграція без русифікації!"? ***** продажна (геращенко)- тепер замість " русифікації" матимемо - румунізацію, болгаризацію і мадяризацію. Тепер переїдьте всією своєю сраною "політичною силою" жити в село Орлівка (тепер уже Картал (румунською), Ренійського р-ну Одеської області, Озерне Ізмаїльського і Берегове на Закарпатті, зайдіть до школи, сільської ради до любої садиби і заговоріть українською. Будете як у німому кіно. з вас будуть сміятися і зневажати. В гіршому випадку потребують перекладача, а то і наб"ють по морді. І дуже правильно зроблять. Як україномовним українцям жити і вчити дітей у таких школах і селах і районах ?Продажні падлюки - забиваєте останні цвяхи в домовину нещасної України!
А, найголовніше - що Європейський Союз все одно пішле вас ***** І дуже правильно зробить! Бо справа тут не в мовах, а в грошах, які ви же розкрадаєте... Падлюки, будьте ви прокляті.
показати весь коментар
08.12.2023 15:23 Відповісти
"...україномовні українці..." а що є ще якісь українці?
показати весь коментар
08.12.2023 15:56 Відповісти
Ну... Наприклад німі.
показати весь коментар
08.12.2023 16:25 Відповісти
Але вони володіють українською мовою жестів.
показати весь коментар
08.12.2023 21:11 Відповісти
Майже 30% населення Молдови - етнічні українці. Вони молдавсько (знедавна уже румуно)-мовні. Майже 90% населення Придністрянщини - етнічні українці. Частина з них - (поки що) російськомовні. Тобі нагадати, який % російськомовних українців у самій Україні? Скільки їх порозкидано за останні роки по всьому світу і стали іспано-, поляко-, чехо-, німецько-, англо-.... мовними? Ти упав з припічка, чи тебе свого часу випустила з рук акушерка?
показати весь коментар
08.12.2023 19:34 Відповісти
Громадянство не означає приналежність до мови, не існує ніяких москоротих, іспаномовних чи ще якихось українців в правовій площині не існує такого поняття, ти не знайдеш жодного законопроекту чи міжнародної хартії де був би цей термін, а от за європейськими законами частиною яких є й Україна - ти той, чиєю мовою говориш, тобто якщо тобі рідна чехська мова то ти чех, якщо болгарська то ти болгарин, те що українці живуть в якийсь иншій країні то вони не перестають бути від того українцями, а вважаються нацменшиною, саме тому в Європі та США і в Канаді є українські громади зі своїми школами газетами та іншим, а от москвороті вважаються кацапами, бо говорять їхньою балачкою і коли деякі біженці з України в Європі вимагали щоб їх обслуговували балачкою своїх визволителів, то їх відправляли у кацапській громади. За рішенням КСУ москворотість не дає мовних прав, хіба що істота визнає себе кацапським нацменом тоді зможе користуватись своїм псячим ізіком та й то відповідно до іншого рішення КСУ 3.6.1 лише у приватній розмові або у власному помешканні.
показати весь коментар
08.12.2023 21:26 Відповісти
Дуже любиш БОГА чоловіче, коли збираєшся відібрати у сусідів ложки-мови знань, які він їм дав, то чим же ти кращий кацапа? РАЮ такі непотрібні. Культура та ХЛІБ країни шиється з ниток всіх її племен, так було завжди у народів світу. Не став себе вище БОГА, бо їбало трісне. АРХ М
показати весь коментар
08.12.2023 16:49 Відповісти
Намагання мадярів і румунів увести свої мови в навчальні заклати України не мають нічого спільного з Богом, Раєм, Культурою і Хлібом. Пожив би ти тут, то б побачив, як вони ненавидять українців і все українське. А спільність кордонів Одещини, Буковини і Закарпаття з Румунією і Угорщиною створює реальну загрозу територіальній цілості України. Поживи там, пошли своїх дітей в румунську чи мадярську школу - то й побачиш справжній "рай", а місцеві люди уведуть тобе в історичний екскурс про румунську нагайку і мадярську палицю. Так що, виражаючись твоєю термінологією - не ***** а вчи матчасть.
показати весь коментар
08.12.2023 19:17 Відповісти
Твоєї вигаданої всратої химери не існує, людина вище за якусь нікчемну вигадку яку сама й створила, а от ти раб вигадки, нища істота, таким слова не давали.
показати весь коментар
08.12.2023 21:31 Відповісти
Якщо ти написав, відкоригував, надрукував на всіх мовах ложках світу Біблії, на яких вона існує, то мав би знати, що є призвіща всього людства які вписані в КНИГУ ЖИТТЯ та КНИГУ МЕРТВИХ, в тому числі й твоє і всього твого роду, причому зроблене це задовго до твоєї появи. Тож, якщо знаєш, хто народиться приміром через сто років - поділись, я перевірю, бо ВІДКРИТІ ЧАСОМ Біблії маю, не всі, але ті що стосуються КИЇВСЬКОЇ РУСІ ВІДПРАЦЮВАВ. ******* без праці може тільки абсолютно тупий, тож - виконай роботу, а потім говори, ці книги в мене бачили люди, з призвіщами тих, хто нині живий, а вони надруковані в різні часи, задовго до появи цих людей. То як воно, "типу людина", приїдеш подивиться КНИГУ ЖИТТЯ? Там немає чудо фокусів, там є ЗАКОНИ, без всяких соплів, в яких ти нуль. Нема БОГА = нема хліба та одежі в життя, тож - слідкуй, що зникне першим. АРХ М
показати весь коментар
09.12.2023 00:58 Відповісти
Віропітек, мене не цікавить твоя маячня розповідай її своєму лікарю.
показати весь коментар
09.12.2023 09:39 Відповісти
Дякую за пораду, це добре, що "маячня" тебе не цікавить, - для мене. АРХ М
показати весь коментар
09.12.2023 16:11 Відповісти
Це так у кого палає--кацапа чи троля.
показати весь коментар
08.12.2023 16:57 Відповісти
А я не бачу в цьому проблеми. Діти нацменшин (румуни, болгари, мадяри...) не володіючи українською мовою не зможуть отримати вищу освіту в Україні, не зможуть стати високо кваліфікованими фахівцями. Відповідно у них не має майбутнього в Україні? Або підмітати вулиці та мити туалети, або виїхати у країни свого етнічного походження. А це для нас українців найкраще. Наша українська земля і наша українська держава очиститься від непотрібного нашарування. І так пройде років двадцять як питання нацменшин зникне само по собі.
показати весь коментар
08.12.2023 23:39 Відповісти
ДЯКУЮ, ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ ЗА ТЕ, ЩО РОЗУМІЄШ НАВІЩО БОГ ДАВ РІЗНІ ЛОЖКИ МОВИ ЛЮДЯМ. Кожен вартує тієї ложки мови й тарілки країни за якою сидить, але є ще й колір одежі, бо циган знаючи українську все-таки зостається циганом... АРХ М
показати весь коментар
09.12.2023 01:06 Відповісти
Ні. Кажу це бо знаю, як воно велося тут уже чверть сторіччя. Вони закінчують українську школу з молдавською мовою навчання і їдуть навчатися в румунські ВУЗи на пільгових (читай - безкоштовних ) умовах. Румунія їм це забезпечує - це частина румунської політики з повернення собі територій "романія марє".А потім - повертаються в Україну у ці села і райони уже відповідними "фахівцями", відповідно обробленими румунськими спецслужбами , що відповідно "орієнтують" учнів і населення на лад "романія марє" - "великої румунії" з Чернівцями, по Дністер і далі (див.як свого часу Гітлер подарував мамалижникам частину території України, що вони швиденько перейменували у "трансністрію".
Ви "не бачите в цьому проблеми", бо Ви тут не живете і Ваші діти та онуки не ходять до цих (тепер уже" їхніх") шкіл, які, доречі, утримуються коштом українських платників податків...
показати весь коментар
09.12.2023 13:31 Відповісти
І що в тих селах вони роблять? Нехай вівцям розказують про "романія марє". А щодо шкіл, ну то українці самі винні що відправляють дітей в румунські та угорські школи. Я в Києві таке раніше бачив, як масово відправляли своїх дітей в російські школи.
показати весь коментар
09.12.2023 14:32 Відповісти
І що хтось сподіваєтся що орбан змінить свою позицію ? хотілось вірити але він працює по методичці кремля ,буде висувати нові і нові вимоги.
показати весь коментар
08.12.2023 16:23 Відповісти
Орбан не вічний.
показати весь коментар
08.12.2023 16:56 Відповісти
Чи можлива євроінтеграція України без перемоги у війні? Ні. Неможлива. Чи можлива перемога України без допомоги ЄС та США? Неможлива. Тому нашій владі потрібно сконцентруватися на отриманні допомоги. Якщо Захід не хоче давати гроші на зброю. Потрібно просити кредити під заставу державного майна, або в обмін на ліцензії з видобутку корисних копалин. В нас є чим зацікавити західних товстосумів.
показати весь коментар
08.12.2023 19:14 Відповісти
Меньшинства це громадяни інших країн, які живуть не на своїй території. До чого тут російська мова? Хіба в нас є люди які свідомо визначають себе по паспорту громадянином РФ, щоб претендувати на захист мови?
Щось законотворці геть розум втратили.
Ведуться на орбана. Всі хто мав паспорти Угорщини мають змогу виїхати, що і зробили.
показати весь коментар
09.12.2023 00:17 Відповісти