11169 відвідувачів онлайн
3 302 34

"Київстар" не підтверджує інформацію СБУ про багатомісячне перебування хакерів у системі

киевстар

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Київстар" не підтверджує інформацію, розповсюджену в соціальних мережах і деяких ЗМІ, про нібито багатомісячний доступ хакерів "всередині" компанії до особистих даних абонентів і їхній витік. Офіційне розслідування кібератаки на мережу "Київстар", яка сталася 12 грудня 2023 року, ще триває. Розглядаються різні версії, жодна з яких поки що не є остаточною. Вся інформація щодо розслідування кібератаки є на сайті Служби безпеки України, яка безпосередньо задіяна в цьому процесі. Жодних фактів витоку персональних даних абонентів під час розслідування не виявлено", – йдеться в заяві компанії.

У компанії додали, що кібератака на мережу мобільного оператора вплинула на деякі технологічні системи, які відповідали за роботу зв’язку, "але вони були відновлені протягом кількох днів завдяки фаховій роботі спеціалістів і партнерів компанії".

"Київстар" також заявляє, що вже застосував додаткові заходи для кіберзахисту, "зокрема посилене управління доступом, впроваджено додаткові системи контролю серверів і робочих станцій, плануються наступні кроки із посилення кібербезпеки".

Раніше керівник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк повідомив агенції Reuters, що щонайменше з травня 2023 року хакери мали повний доступ до системи "Київстару".

Нагадаємо, зранку 12 грудня, в роботі оператора мобільного "Київстар" стався масштабний збій. У "Київстарі" заявили про потужну хакерську атаку.

Топ коментарі
+6
Якось через жопу пробують. Версія СБУ про те, що "місяцями розробляли" має більше сенсу ніж -- ррраз! -- з першої спроби зламали усе! Нафіг такий оператор який можна отак от взяти і з першої спроби покласти?
показати весь коментар
04.01.2024 19:26 Відповісти
+4
Репутацію пробують спасти.
показати весь коментар
04.01.2024 19:20 Відповісти
+4
Для прикладу, в мене є твій номер телефону. Чи маю я доступ до твоєї банківської карти?
показати весь коментар
04.01.2024 19:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Для хакера принизливо заходити через двері

так лише "цивіли" ходять
показати весь коментар
04.01.2024 19:23 Відповісти
Репутацію пробують спасти.
показати весь коментар
04.01.2024 19:20 Відповісти
Якось через жопу пробують. Версія СБУ про те, що "місяцями розробляли" має більше сенсу ніж -- ррраз! -- з першої спроби зламали усе! Нафіг такий оператор який можна отак от взяти і з першої спроби покласти?
показати весь коментар
04.01.2024 19:26 Відповісти
Ламають захист не просто так, наскоком. Заноситься в систему троян, який сидить до атаки. Потім відкриває "чорний хід". І занести можуть хоч як. Через флешку службовця, наприклад.
показати весь коментар
04.01.2024 19:36 Відповісти
Береш сімку, викидаєш і купляєш у іншого оператора. Кожен вирішує самостійно.
показати весь коментар
04.01.2024 20:23 Відповісти
Є і друге пояснення: Київстар віджимають люди із ОПи (мовби кажуть, що Шурма), а СБУ бере участь у цьому рейдерському захопленні
показати весь коментар
04.01.2024 20:46 Відповісти
там багато іноземних інвестицій, всякі шаверми трохи не не на те рот свій брудний відкрили, якщо то правда.
показати весь коментар
05.01.2024 23:13 Відповісти
Допистяться і взагалі закриються..
показати весь коментар
04.01.2024 19:23 Відповісти
Цікаво,хто про.бав київстар, підручні малька чи добили пірдручні )(уйла: Фрідман з Косоноговим яким під час війни належить ця мережа?! Зеля, ти де, з своїми мальками, костіними та будановими?!
показати весь коментар
04.01.2024 19:24 Відповісти
Всі банківські рахунки прив'язані до номерів телефону, це абсурд, рахунком керує мій номер, а не я. Зламали базу номерів, тепер мають доступ до рахунків.
показати весь коментар
04.01.2024 19:25 Відповісти
Для прикладу, в мене є твій номер телефону. Чи маю я доступ до твоєї банківської карти?
показати весь коментар
04.01.2024 19:47 Відповісти
тихо, тихо, нехай думає, що маєш.
показати весь коментар
05.01.2024 23:14 Відповісти
А куди дивився департамент кібербезпеки керівником якого є Ілля Вітюк.???????????
показати весь коментар
04.01.2024 19:25 Відповісти
до кожного в кишеню не заглянеш
показати весь коментар
05.01.2024 23:15 Відповісти
хто ж тепер визнає що так лоханувся ?
показати весь коментар
04.01.2024 19:28 Відповісти
запитай у CISCO
показати весь коментар
05.01.2024 23:16 Відповісти
то, хто бреше?
чи, київстар, нарівні з сбу? може відкривати рота?
показати весь коментар
04.01.2024 19:28 Відповісти
І що тепер робити з диджеталізацією??
показати весь коментар
04.01.2024 19:29 Відповісти
це не хотять палитись, що їх засновником був рашен фінансист міністерства нападу мордору фрідман. Відповідно праця київстар з таким засновником на вбивства українців з травня 2023 року є природною, по ідеї з самого початку війни.
показати весь коментар
04.01.2024 19:29 Відповісти
проект "київстар", з часів "кучмінського", фсбешний проект до сьогоднішнього дня .Ось агентура його і оправдує.
показати весь коментар
04.01.2024 19:46 Відповісти
Не в тій системі шукаєте, беріть вище.
показати весь коментар
04.01.2024 19:48 Відповісти
Якщо врахувати що в операторів є встановлені засоби слідкування та пошуку за ключовими фразами, прослуховування розмов, визначення координат - то контроль з боку орди міг дуже добре допомогти їм відслідковувати та шпигувати. Плюс на щахедах втановлювали сім карти оператора.
показати весь коментар
04.01.2024 19:51 Відповісти
100%. Тобто основна задача хакерів була "зайти" в мережу і встановити контроль для отримання цінної інформації. Вони це зробили. Навіщо було "палити" свою присутність? Здається, що не тільки орки знали, що вони зайшли всередину мережі. Знав ще "ХТОСЬ" і готувався. Бо напрочуд швидко відновились. А знищувати інфраструктуру почали тоді, коли зрозуміли, що їх викрито. Бо в іншому випадку атакували би під час ракетної атаки 29-го чи 2-го щоб подвоїти ефект. І цей "ХТОСЬ" і є СБУ. Припускаю, що між рядків треба читати, що ми в СБУ знали про взлам КС і вжили заходів для швидкого відновлення інфраструктури. Ми також знали, що ворог планував використати мережу базових станцій КС для наведення ракет і дронів під час атак на Новий Рік. Тому заздалегідь почали блокувати доступ хакерів до ресурсів КС. Ті це зрозуміли і почали "прибирати" за собою. Цікава шпигунська історія. Не наполягаю що саме так і було.
показати весь коментар
04.01.2024 21:13 Відповісти
Значит были.
показати весь коментар
04.01.2024 20:12 Відповісти
Досі баго з нас не можуть перевірити свій баланс у звичайний та простий спісіб на власному рахунку поповнення. Втішає лише подарунок Київстару щодо безкоштовного користування споживачами полсцугами у січні. Було б ще краще, якби цей подарунок народ мав до кінця року - Київстар для цього має кошти.
показати весь коментар
04.01.2024 20:36 Відповісти
Мабуть ця муть від "керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюк" комусь потрібна…
показати весь коментар
04.01.2024 21:19 Відповісти
Все списують на хакерів. Насправді ж російські власники під тиском російських силовиків і спецслужб могли надати доступ.
показати весь коментар
04.01.2024 22:34 Відповісти
показати весь коментар
05.01.2024 00:24 Відповісти
До сих пір неможливо перевірити рахунок!
Оце ваша хвальона мінцифра? Дія, яку ви усім нав'язуєте?
показати весь коментар
05.01.2024 09:18 Відповісти