Росія утримує в полоні понад 25 українських журналістів, - нардеп "Голосу" Юрчишин

цензура

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Юрчишин сказав під час час онлайн-розмови на тему "Комітет ВР зі свободи слова: межі відповідальності і відповідності", повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"У нас понад 25 ваших колег зараз знаходяться у полоні за останніми даними. Це не комбатанти, це журналісти, які виконували свою роботу, і за цивілізованими правилами ведення війни, не мали би бути в полоні в принципі, але факт є факт. Ми розуміємо, наскільки Росія нецивілізовано і взагалі потоптала будь-які права людини", - зазначив Юрчишин.

За його словами, в цьому питанні з одного боку потрібно максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів, а з другого - "готувати спільно з моніторинговими організаціями, спільно з журналістськими асоціаціями компонент про відповідальність у Міжнародному кримінальному суді за злочини щодо свободи слова, за злочини проти журналістів, імовірно, посилення такої відповідальності через уточнення в українському законодавстві ряду понять".

Водночас Юрчишин додав, що "не лише Росія, на жаль, заважає якісній роботі журналістів".

"Ми маємо падіння розслідування злочинів проти журналістів майже на 80% у 2022 році відносно 2021 року. Можна все пояснювати війною, але ми, як країна, яка іде в європейську спільноту, для якої цінність свободи слова є одною з основних цінностей, точно не маємо допускати такого. Тому вже були комунікації з Міністерством внутрішніх справ, планується комунікація з Національною поліцією, з Генеральною прокуратурою, будемо робити слухання в комітеті стосовно розслідування справ про перешкоджання журналістській діяльності. Зараз чекаємо даних по 2023 року, щоб вже говорити про власне актуальну інформацію", - зазначив Юрчишин.

Коментувати
Сортувати:
Поменять их гуртом на Джулиана Ассанжа

И всех делов!
показати весь коментар
10.01.2024 21:18 Відповісти