4675 відвідувачів онлайн
10 164 98

Велика Британія вперше випробувала лазерну зброю: Дальність засекречено, але може уражати будь-яку видиму ціль

У Великій Британії заявили про перше успішне випробування лазерної зброї проти повітряних цілей.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Міноборони країни.

Так, система лазерної зброї спрямованої енергії (LDEW) DragonFire вперше здійснила потужний постріл з лазерної зброї по повітряних цілях на полігоні у Шотландії.

Велика Британія вперше випробувала лазерну зброю: Дальність засекречено, але може уражати будь-яку видиму ціль 01

У міністерстві зазначили, що дальність дії зброї DragonFire засекречено, але це "зброя прямої видимості і може уражати будь-яку видиму ціль".

Лазерна зброя працює з точністю, еквівалентною влученню в монету номіналом 1 фунт стерлінгів з відстані 1000 метрів.

Велика Британія вперше випробувала лазерну зброю: Дальність засекречено, але може уражати будь-яку видиму ціль 02

"Зброя зі спрямованою лазерною енергією може вражати цілі зі швидкістю світла і використовувати інтенсивний промінь світла для того, щоб прорізати ціль, що призводить до руйнування конструкції або до більш вражаючих результатів, якщо боєголовка потрапляє в ціль. Постріл протягом 10 секунд за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години. Тому він має потенціал стати довгостроковою дешевою альтернативою певним завданням, які нині виконують ракети. Вартість експлуатації лазера зазвичай не перевищує 10 фунтів стерлінгів за постріл",- йдеться в повідомленні.

Зазначається, що система озброєння DragonFire є результатом спільних інвестицій Міністерства оборони та промисловості у розмірі 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Топ коментарі
+14
Та то фигня!
Дроны собирать на кухнях
Вот это передовые технологии!!!!
показати весь коментар
19.01.2024 14:58
+11
якщо боєголовка потрапляє в ціль
or more impactful results if the warhead is targeted
Генії перекладу.
показати весь коментар
19.01.2024 14:52
+7
Китай сміється, раз може напасти на Тайвань і просто начхати на лазери.
Як і орки - можуть напасти на НАТО, так шо британці хай не викаблучуються і дають бабла Єрмаку, він захищає всю галактику, ой, планету, Альфа-Цнотарва(нюхнув порошку Подоляк і записав відео до НАТО)
показати весь коментар
19.01.2024 15:03
Коментувати
Сортувати:
якщо боєголовка потрапляє в ціль
or more impactful results if the warhead is targeted
Генії перекладу.
показати весь коментар
19.01.2024 14:52 Відповісти
Вивчали тільки російську, тому і такий переклад.
показати весь коментар
19.01.2024 15:04 Відповісти
От якраз у русні з перекладом все дуже добре.
показати весь коментар
19.01.2024 15:05 Відповісти
Статеві швабри і пекельні борошна з вами не погоджуються.
показати весь коментар
19.01.2024 15:29 Відповісти
Маю на увазі нормальний переклад. Про Нору Галь чули?
показати весь коментар
19.01.2024 15:31 Відповісти
Погано не тільки те, що перекладач не знає елментарних речей, але й те, що не ставить собі запитань, якщо отримує нелогічний переклад: яка боєголовка у лазерної зброї?
показати весь коментар
19.01.2024 17:23 Відповісти
Какой, в попу, перекладач? Сидит какая-то девица, которая гуглем научилась пользоваться!
показати весь коментар
19.01.2024 17:43 Відповісти
"скинувши на нього ********* із дрона Джерело:
показати весь коментар
19.01.2024 17:45 Відповісти
гугль хотя бы так говорит - "или более впечатляющие результаты, если боеголовка будет нацелена", что на самом деле означает конечно же - "или более впечатляющие результаты, если под прицел попадет боеголовка".
показати весь коментар
19.01.2024 18:04 Відповісти
Ну, Гугля - она дама с настроением! В совершенно монотонном тексте "...на рис. 3 приводится.......на рис. 4 показано....." она переводит рис. 3 как Fig. 3 а рис. 4 как rice. 4 !
показати весь коментар
20.01.2024 10:42 Відповісти
Специально попробовал. Просто "рис. 3" переводит как "rice. 3", но - "...на рис. 3 приводится.......на рис. 4 показано.....", переводит как - "...in fig. 3 is given......in Fig. 4 shown....".
В общем - Гугл перевел немного кривовато, а писатель дофантазировал еще более криво
показати весь коментар
20.01.2024 14:44 Відповісти
Неужели непонятно? Цель - боеголовки у врага.
показати весь коментар
19.01.2024 21:10 Відповісти
Та то фигня!
Дроны собирать на кухнях
Вот это передовые технологии!!!!
показати весь коментар
19.01.2024 14:58 Відповісти
Як доповнення до традиційних ППО піде.
показати весь коментар
19.01.2024 14:59 Відповісти
та хай нам дадуть на експеременти над кацапими
показати весь коментар
19.01.2024 16:04 Відповісти
Китай сміється, раз може напасти на Тайвань і просто начхати на лазери.
Як і орки - можуть напасти на НАТО, так шо британці хай не викаблучуються і дають бабла Єрмаку, він захищає всю галактику, ой, планету, Альфа-Цнотарва(нюхнув порошку Подоляк і записав відео до НАТО)
показати весь коментар
19.01.2024 15:03 Відповісти
Що там по договорам безпеки:???,) коли вже будемо DragonFire орків куярити?),
показати весь коментар
19.01.2024 15:05 Відповісти
А якщо дощ, чи туман, чи сніг?

Хоча насправді, якщо в них дійсно вийшло на відстані хоча б в пару-трійку кілометрів, то це дійсно прорив, бо буквально з пів-року тому читав статтю, в якій написано що лазерна зброя не зможе бути ефективною.
показати весь коментар
19.01.2024 15:05 Відповісти
Порох, після його винаходу, теж не був ефективним.
показати весь коментар
19.01.2024 15:09 Відповісти
Був.
показати весь коментар
19.01.2024 15:24 Відповісти
проти мавіків і ін. невеликих дронів.

https://mil.in.ua/uk/news/u-brytaniyi-projshly-uspishni-vyprobuvannya-lazera-dragonfire/
показати весь коментар
19.01.2024 15:31 Відповісти
Декількома місяцями раніше

https://mil.in.ua/uk/news/armiya-ssha-otrymala-pershi-chotyry-lazerni-system-protypovitryanoyi-oborony-de-m-shorad/

https://mil.in.ua/uk/news/brytanska-armiya-pryjmaye-na-***********-lazernyj-kompleks-protypovitryanoyi-oborony/

https://mil.in.ua/uk/news/bojovyj-lazer-kompanij-mbda-deutschland-gmbh-i-rheinmetall-zavershyv-vyprobuvannya/

https://mil.in.ua/uk/news/vms-frantsiyi-vyprobuvaly-bojovyj-lazer-helma-p/
показати весь коментар
19.01.2024 16:04 Відповісти
Нам у чергу ставати?
показати весь коментар
19.01.2024 15:06 Відповісти
там говорят орки новый а-50 пригнали????)
показати весь коментар
19.01.2024 15:09 Відповісти
Ну tо й шо, чекаемо ясноi погоди. Перед швидкiстю свiтла немае шансiв у кукурудзянника(по вiдноснiй швидкости)... А ШО ДЕЛАТЬ...ХЕХ...
показати весь коментар
19.01.2024 15:33 Відповісти
Той А-50 таке саме перепіарене лайно як і Солнцепьокі, Т-90 і Кинджали з С-400.
показати весь коментар
19.01.2024 15:49 Відповісти
Та ні, нам би хоча би один такий.
показати весь коментар
19.01.2024 17:06 Відповісти
Камікадзе. Ловлять на живця )))
показати весь коментар
19.01.2024 19:07 Відповісти
отакої, от би нам всіх рашистів лазером пошматувати
показати весь коментар
19.01.2024 15:11 Відповісти
випробування було в Украхні?
чого б ото містер Сунак приїжджав
показати весь коментар
19.01.2024 15:17 Відповісти
Емм, меня начинают терзать смутные сомнения, это совпадение или нет?
показати весь коментар
19.01.2024 15:25 Відповісти
Треба проексперементувати ще на одному А-50
показати весь коментар
19.01.2024 15:40 Відповісти
А шо в янелоха випробували крім нової партії асфальту і шашлику ?
показати весь коментар
19.01.2024 15:28 Відповісти
Постріл протягом 10 секунд за вартістю еквівалентний використанню звичайного обігрівача протягом години. - это так успокаивает, но на фото возле пушки сноп луча, с метр в диаметре и длиной метров 40... Поди в радиусе 100 метров всему живому - кирдык, как в микроволновке.
показати весь коментар
19.01.2024 15:29 Відповісти
А хіба лазер є мікрохвильовим випромінюванням?
показати весь коментар
19.01.2024 15:47 Відповісти
Лазерное излучение - это электромагнитное излучение оптического диапазона (светового), обладающее такими свойствами как когерентность, монохроматичность, поляризованность и направленность потока излучения, что позволяет создать строго определённую мощность воздействия на поверхности облучаемого объекта...
Принцип работы микроволновой печи основан на способности электромагнитных волн сверхвысокой частоты (2450 МГц) мгновенно проникать внутрь продукта до 5 см. Микроволны проникают в открыто расположенный продукт, а также продукт, помещенный в стеклянную, фарфоровую, керамическую, пластиковую и бумажную посуду.
показати весь коментар
19.01.2024 18:12 Відповісти
Я к чему, шо под ЛЭП стоишь, касаешься щиколотками траву - тебя щипит нипадецки... А шо будет возле лазерного дышла длиной с пол сотни метров и в диаметре с метр(как на фото)... SURE, метров за 100 не подходи...
показати весь коментар
19.01.2024 18:16 Відповісти
https://en.wikipedia.org/wiki/Dragonfire_(weapon) Повідомляється, що лазер має потужність 50 кВт і призначений для захисту наземних і морських цілей від таких загроз, як ракети та міномети.

https://youtu.be/kBYL1reU2kA?si=I61-jfTdmNTg9Ljq А тут - лазер потужністю 50 кВт ріже 60 мм вуглецевої сталі зі швидкістю 400 мм/хв. (перепрошую, що москальське відео).

Ніхто, окрім заліза, не постраждав.
показати весь коментар
19.01.2024 19:21 Відповісти
Виробничі лазери ріжуть залізо з відстані в пару кілометрів? Чи все ж таки кількох сантиметрів, максимум?
показати весь коментар
20.01.2024 16:11 Відповісти
Вокруг проводников с током в ЛЭП есть большое низкочастотное 50 Гц поле. Лазерный луч и есть само поле, сформированное специфичным образом с частотой около 4*10^16 Гц. Так что рядом с лучом ничего нет, разве что нагретая пыль.
показати весь коментар
19.01.2024 19:23 Відповісти
Дык, это поле пересекает воздух наполненный магнитным полем Земли, мало того частички воздуха сами по себе имеют статические заряды и взаимодействуют с полем луча, что и приводит к эффектам , о которых я писал ниже.
показати весь коментар
19.01.2024 20:40 Відповісти
А як же ж тоді лазер використовується на виробництві?

А є ще ручні лазерні різаки, якими метал ріжеться приблизно так само, як і зваркою - такий собі пістолет, який тримаєш у руці Так - там не 50 кіловат, всього лише 3-5 кіловат, але і відстань до людини сантиметрів 30-50?
показати весь коментар
19.01.2024 21:48 Відповісти
Простите, но это - сон беременного матроса
показати весь коментар
20.01.2024 15:47 Відповісти
Ничего не будет
показати весь коментар
20.01.2024 15:45 Відповісти
Почему же? На фото вы видите картину РАССЕЯНИЯ на всяких неоднородностях вроде пылинок. А диаметр луча - на глаз сантимеров сорок, по краней мере подобный размер имеет аппертура орудия. там рассеяная энергия - ничтожна, глаза, конечно, повредить может, но не более.
показати весь коментар
19.01.2024 15:51 Відповісти
Червоний лазер відносно малопотужний і неперервний (якщо картинка відповідає) скоріш за все для наведення і супроводу цілі, натомість враження здійснюється потужним ультракоротким імпульсом в інтфрачервоному діапазоні. А "10 секунд обігрівача" - це радше для ілюстрації вартості енергії для "заряджання", можливо і час для "перезарядки".
показати весь коментар
19.01.2024 16:27 Відповісти
Ти лазер з мазером не плутай.
показати весь коментар
19.01.2024 17:08 Відповісти
Шурик, луч лазера диаметром метр сожрал бы всю энергию человечества и прожёг в Луне дырку!
показати весь коментар
19.01.2024 17:48 Відповісти
Я так думаю, шо вокруг самого луча может происходить и тупо бешенный скин-эффект и эл.магнитная индукция воздушного пространства, которое обладает противоположным зарядом, да и своим магнитным полем, чем поляризованность самого луча, при условии, шо сам лазерный луч является тупо звычайным эл. проводником.
показати весь коментар
19.01.2024 18:26 Відповісти
Типо, образуется вокруг лазерного луча на выходе с пушки плазма.
показати весь коментар
19.01.2024 18:41 Відповісти
На фото , на всем протяжении луча, вокруг виден ореол - наэлектризованный воздух вокруг луча.
показати весь коментар
19.01.2024 19:27 Відповісти
Нет. Простое рассеяние на пыли в воздуэе. Ну и релеевское рассеяние на молекулах.
показати весь коментар
20.01.2024 15:48 Відповісти
Шурик, не уподобляйся -дед-у! Фотоны - енто не электроны, у них нету заряду!
показати весь коментар
20.01.2024 10:47 Відповісти
Нам би такі під Авдіївку не завадили, да і різати ворожі кораблі і літаки теж було б непогано, рашистський іл тоді уйшов би тільки в урізаному вигляді.
показати весь коментар
19.01.2024 15:31 Відповісти
воно лише проти мавіків ефективне, не розкатуйте губу)
показати весь коментар
19.01.2024 15:32 Відповісти
Спіціаліст?
показати весь коментар
19.01.2024 15:41 Відповісти
А Ви?

Чи Ви на повному серйозі вважаєте, що лист металу розрізати потребує такої ж енергії, як і на лист пластику?
показати весь коментар
19.01.2024 15:49 Відповісти
У мого хорошого знайомого батько працював ковалем, люди про нього розповідали (а в мене немає причини їм не вірити), що він наспір, звичайну рейсу залізничну перебивав навпіл за три удари кувалдою та зубилом. То скільки енергії треба, щоб її перерізати, зламати чи тричі вдарити кувалдою? Це однакова енергія чи ні?
показати весь коментар
19.01.2024 16:51 Відповісти
Треба того коваля поставити мавікі збивати.
показати весь коментар
19.01.2024 16:57 Відповісти
На жаль його з нами вже немає...
показати весь коментар
19.01.2024 17:20 Відповісти
Той коваль тобі часом по мізкам не бив?
Почнімо з того що ракета це не залізнична рейса. А закінчимо тим что зубило і лазер не одне і те саме. Неук.
показати весь коментар
19.01.2024 17:11 Відповісти
ПрАХВєссАр, тоді для чого задаєш дебільні запитання? Я і без прАХВєссарів знаю, що енергія ні звідки не береться і нікуди не зникає, а переходить з одної в іншу. Якщо сам дебіл то не роби з дебілів з інших. Ти сприйняв буквально все те, що я написав. Ну то твої проблеми
показати весь коментар
19.01.2024 17:19 Відповісти
А то виходить ми можем заставити чорні діри вернуть все взад ?
показати весь коментар
19.01.2024 17:38 Відповісти
показати весь коментар
19.01.2024 18:52 Відповісти
А шо таке Прахвесоре невдобне питаннячко - а відповідь на нього є , але як багато хто ви тирнет використовуєте шоб всякі мемчики шукать ( бо від читать голівонька болить а від мемчиків ніт).
показати весь коментар
19.01.2024 19:25 Відповісти
Голівонька від довбодятлів болить, а їх тут дууууже багаЦЬко
показати весь коментар
19.01.2024 20:18 Відповісти
У вас підсвідомий страх перед дятлами - хм шоб це значило, піду в тирнет гляну шо ******* дятли робить найбільше.
показати весь коментар
19.01.2024 20:27 Відповісти
Читати вмієш? Я написав довбодятли. А птичок не трогай, вони не винні
показати весь коментар
19.01.2024 20:45 Відповісти
Читать вмію - ви писать не вмієте , ну навіщо добавлять перед словом дятли слово шо означає їх рід діяльності - теперка я вумний і знаю шо дятли найбільше ******* робить ( шоб я без тирнету і гуголу робив навіть не знаю ).
показати весь коментар
19.01.2024 20:57 Відповісти
Рельси різні звичайні бувають - бувають звичайні для 1520 мм і бувають звичайні на 600 мм .
показати весь коментар
19.01.2024 17:35 Відповісти
Ты не путай х... с пальцем! Лазер металл не ломает, а испаряет.
показати весь коментар
19.01.2024 17:49 Відповісти
Сначала он ту рельсу клал на угли горна, а потом, раскаленную до бела, перерубал за три удара. Так что если считать энергию, то нужно считать сумму энергии затраченной на разогрев и энергии развиваемой кувалдой.
показати весь коментар
20.01.2024 15:03 Відповісти
Бреши, бреши.
показати весь коментар
19.01.2024 17:09 Відповісти
Вообщем, нет. Алюминевый сплав тоже можно поражать. Его даже резать не обязательно, поскольку после 200 °C такие сплавы резко теряют прочность.
показати весь коментар
20.01.2024 15:50 Відповісти
Зараз прибіжить Солонін і почне волати що то все "развод лахов на бабкі!!"
показати весь коментар
19.01.2024 15:44 Відповісти
Солонин описывал все же достаточно древнюю ситуацию. КПД нынешних систем лучше как бы не на пару порядков.
показати весь коментар
19.01.2024 15:53 Відповісти
Яку ще "дрєвнюю"?! Він прямо називає фейкометами всіх, хто зараз заявляє про розробку лазерної зброї. ЗАРАЗ!
показати весь коментар
19.01.2024 16:27 Відповісти
Речь шла о технологии, в разработке которых принимал участие Солонин. А с тех пор многое изменилось. Так что вы просто не поняли, о чем я сказал.
показати весь коментар
19.01.2024 21:46 Відповісти
"Будьяку ВИДИМУ ціль!"
А ви спробуйте уразити кацапську надзвукову ракету на атомній тязі від концерну "Союзмультфільм". Не можете? Отож!
Шах і мат, англосакси!
показати весь коментар
19.01.2024 16:04 Відповісти
как два пальца ....
показати весь коментар
19.01.2024 16:42 Відповісти
Тавишо! Ви знаєте як збивати неїснуючі ракети? Ви часом не в МО на закупівлях працюєте?
показати весь коментар
19.01.2024 16:44 Відповісти
зніме інший мультик як ту ракету як два пальці. І спробуй довести, шо то не та ракета.
показати весь коментар
19.01.2024 19:16 Відповісти
Треба обов'язково провести випробування на пєпєлаці А-50 в Азовському морі.
показати весь коментар
19.01.2024 16:15 Відповісти
а ты думал чем сбили А50 ?
показати весь коментар
19.01.2024 16:40 Відповісти
Дуже добре. Тепер треба працювати над зменшенням установки у розмірах до рівня стрілкової зброї.
показати весь коментар
19.01.2024 17:13 Відповісти
Скорочення фінансування науки відбувалося за всіх президентів незалежної України і досяло історичного мінімуму - 0,17% ВВП. Науки як такої в Україні більше не існує. Можемо торгувати дешевим фуражним зерном і залізом якого у нас багато. І це все. Зате "докторів наук" як собак нерізаних і вже в шкільної лави вчать плагіату. Або як там "політкоректно" - компіляції...
показати весь коментар
19.01.2024 17:25 Відповісти
А чо, засліпити дрон можна і не дуже потужним лазером, щоб відеокамера згоріла і ефективність дрона зникне.
показати весь коментар
19.01.2024 18:03 Відповісти
Якщо дальність засекречена, значить вона у бойового лазера не велика...До можливості "гіперболоїда інженера Гаріна", ще йти і йти...