Переговори в Парижі не стали вирішальними. Ця зустріч є черговим етапом, - Клімкін
Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН, про це Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в інтерв'ю журналістам в Парижі після завершення переговорів, які тривали майже 5 годин.
"Сьогоднішня зустріч є черговим етапом, але говорити про вирішальний прогрес, враховуючи реальну ситуацію з безпекою, враховуючи, що вчора у нас було 63 обстріли, враховуючи, що ОБСЄ немає жодного доступу до багатьох регіонів Донбасу і до українсько-російського кордону, не можна", - заявив міністр.
За словами голови українського МЗС, його російський колега Сергій Лавров "не був готовий йти глибше в питаннях безпеки в плані забезпечення доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ". "Він запропонував залишити це на розгляд експертів в Мінську (Тристоронньої контактної групи. - Ред.), тому він висловив готовність підтримувати лише концептуальні ідеї та деякі пропозиції ОБСЄ. Але нам потрібна комплексна безпека", - наголосив він.
За словами Клімкіна, комплексна безпека - це "не тільки припинення обстрілів та відведення озброєння". "Це, в першу чергу, контроль ОБСЄ над територією Донбасу та українсько-російским кордоном. Безпека - це відведення всієї зброї, що там є. Без безпеки ми не можемо просуватися у напрямку виборів", - озвучив глава МЗС українську позицію.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
Клімкін ще раз наголосив, що "стосовно сьогоднішнього раунду переговорів ми не можемо говорити про вирішальний прогрес". "Але нам вдалося обговорити детально ряд позицій ОБСЄ, а з другого боку - чітко представити бачення безпеки", - деталізував він.
Голова зовнішньополітичного відомства України констатував, "що це була дуже складна зустріч". "Ми приїхали на неї, маючи три ключових пріорітети. Перший - це безпека. На основі дискусії з СММ ми висловили чіткі пропозиції", - констатував він.
Як зазначив Клімкін, ці пропозиції полягають у чіткому доступі до території Донбасу, "це дуже чітка схема, яким чином СММ може отримати ефективний моніторинг уздовж українсько-російського кордону". "Це, по-перше, організація цілого ряду баз СММ уздовж кордону, можливість проводити інспекції, установлювати відповідне технічне обладнання, яке б контролювало кордон і найбільш критичні точки як вдень, так і вночі, можливості присутності СММ з нашого боку. Ми вважаємо, що ця пропозиція, в разі її реалізації, буде здатна достатньо ефективно забезпечити моніторинг ділянки українсько-російського кордону, яка ще поки що не контролюється Україною", - деталізував Клімкін.
Також, за його словами, українська сторона "зробила особливий акцент на встановленні зони безпеки таких, як у Дебальцево, або навколо донецького аеропорту". "Ми зробили акцент на необхідності обміну заручниками. Все, що відбувається зараз, це відсутність жодного прогресу - ми змогли здійснити дуже обмежений обмін", - зазначив міністр.
За словами Клімкіна, він також передав Лаврову один зі звітів неурядової організації про те, "яким чином знущаються над українськими заручниками на Донбасі".
Також Клімкін зазначив, що основною темою для обговорення було питання, пов'язане з модальністю виборів. "Тут наш головний акцент полягав у необхідності забезпечити безпеку та здійснити такі виборчі модальності, які б відповідали українському законодавству і стандартам ОБСЄ", - заявив Клімкін.
"Сьогоднішня зустріч є черговим етапом, але говорити про вирішальний прогрес, враховуючи реальну ситуацію з безпекою, враховуючи, що вчора у нас було 63 обстріли, враховуючи, що ОБСЄ немає жодного доступу до багатьох регіонів Донбасу і до українсько-російського кордону, не можна", - заявив міністр.
За словами голови українського МЗС, його російський колега Сергій Лавров "не був готовий йти глибше в питаннях безпеки в плані забезпечення доступу для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ". "Він запропонував залишити це на розгляд експертів в Мінську (Тристоронньої контактної групи. - Ред.), тому він висловив готовність підтримувати лише концептуальні ідеї та деякі пропозиції ОБСЄ. Але нам потрібна комплексна безпека", - наголосив він.
За словами Клімкіна, комплексна безпека - це "не тільки припинення обстрілів та відведення озброєння". "Це, в першу чергу, контроль ОБСЄ над територією Донбасу та українсько-російским кордоном. Безпека - це відведення всієї зброї, що там є. Без безпеки ми не можемо просуватися у напрямку виборів", - озвучив глава МЗС українську позицію.
Читайте на "Цензор.НЕТ":
Клімкін ще раз наголосив, що "стосовно сьогоднішнього раунду переговорів ми не можемо говорити про вирішальний прогрес". "Але нам вдалося обговорити детально ряд позицій ОБСЄ, а з другого боку - чітко представити бачення безпеки", - деталізував він.
Голова зовнішньополітичного відомства України констатував, "що це була дуже складна зустріч". "Ми приїхали на неї, маючи три ключових пріорітети. Перший - це безпека. На основі дискусії з СММ ми висловили чіткі пропозиції", - констатував він.
Як зазначив Клімкін, ці пропозиції полягають у чіткому доступі до території Донбасу, "це дуже чітка схема, яким чином СММ може отримати ефективний моніторинг уздовж українсько-російського кордону". "Це, по-перше, організація цілого ряду баз СММ уздовж кордону, можливість проводити інспекції, установлювати відповідне технічне обладнання, яке б контролювало кордон і найбільш критичні точки як вдень, так і вночі, можливості присутності СММ з нашого боку. Ми вважаємо, що ця пропозиція, в разі її реалізації, буде здатна достатньо ефективно забезпечити моніторинг ділянки українсько-російського кордону, яка ще поки що не контролюється Україною", - деталізував Клімкін.
Також, за його словами, українська сторона "зробила особливий акцент на встановленні зони безпеки таких, як у Дебальцево, або навколо донецького аеропорту". "Ми зробили акцент на необхідності обміну заручниками. Все, що відбувається зараз, це відсутність жодного прогресу - ми змогли здійснити дуже обмежений обмін", - зазначив міністр.
За словами Клімкіна, він також передав Лаврову один зі звітів неурядової організації про те, "яким чином знущаються над українськими заручниками на Донбасі".
Також Клімкін зазначив, що основною темою для обговорення було питання, пов'язане з модальністю виборів. "Тут наш головний акцент полягав у необхідності забезпечити безпеку та здійснити такі виборчі модальності, які б відповідали українському законодавству і стандартам ОБСЄ", - заявив Клімкін.
Топ коментарі
2. Не на убеждения-на "манеру" их изложения. С хамами говорить бесполезно.
3. Самое страшное для меня-это когда ко мне относятся равнодушно. Значит, я достиг своей первой цели на Цензоре-меня слушают.
4. Следующий шаг-чтобы не только слушали, но и слышали, и понимали. Это долгий процесс. Дольше, чем отсыпка пляжа. Но хорошие дела быстро не делаются.
5. КАЙФ-это когда у тебя есть цель в жизни. Я свою нашёл.
Но это не так плохо, это даже позитивно. Главное, не доходить до состояния безбашенного стремления к примерке короны. Что б не занесло.
Кста. Нас модер не забанит, расценивая как флуд на ветке?
Предлагаю перенестись на другую тему.
Честно, надоело сидеть в бане. Модер, часом пропускает от других явное хамство, а часом, за детскую шалость забанит. Видать чел настроения.
Это выход..?
- каДырка резал рюзьких - и поставлен Мордором руководить республикой / )(уйло хочет втиснуть Украине Донбасс с убийцей Захарченко во главе
- Мордор платит каДырке-Чечне огромное содержание за то, что Чечня остаётся в составе Мордора и не просит независимости / )(уйло хочет то же самое по отношению Украины к Донбассу
- )(уйлу обидно, он хочет "справедливости". Ну как это так, "большой и страшный правитель Оз" платит ежегодную контрибуцию содержанке-Чечне, а Украина что, лучше? Неее, пусть тоже платит убийцам украинцев и содержит раковую опухоль на собственном теле.
и создаст из "неперевариемового" дамоклов стул, вызовет стабильную эрекцию на малейшие
телесные вибрации великовельможных ягодиц; рецепт - одно ***** тяжёлой педальной партией
на дно стакана, одна фрауканцлер - покрыть ведущей скрипкой без перемешивания, чайная
ложка россыпью прянностей типа "мсьё" раствориться само по себе в двух субстациях, окра-
шивая в зеленоватый пурпур, нольбезпалочки - в любых колличествах в зависимости от степе-
ни вашего терпения, для образования лёгкой пены пьянящих пузырьков феерического успеха у
плебса; применение - просто винт и вставить в горло залпом.
Да,противника нужно выматывать,но так чтоб приносило пользу гос-ву и не следовать китайской поговорке дословно.......Если долго сидеть на берегу реки,мимо проплывет труп твоего врага!
Шевелитесь,шуршите,меняйте форматы.
МІНСЬКИЙ ТУПИК: ЗНОВУ ВІЙНА ЧИ ОСТАТОЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ ДОНБАСУ?
http://www.dsnews.ua/politics/minskiy-tupik-znovu-viyna-chi-ostatochne-viddilennya-donbasu--04032016094000
Почалася довга гра нервів, яка може закінчитися трьома варіантами: ЄС зробить вигляд, що Україна в усьому винна, європейці до кінця року так і не наважаться на якісь кроки або ЄС почне схилятися до того, щоб Україна офіційно відділила окуповані території
Німеччина і Франція прямим текстом пропонують нам боснійський варіант приєднання Донбасу на правах конфедерації. Україна в особі міністра закордонних справ категорично виступила проти цього. І тепер жодна сторона не розуміє, як рухатися далі. Точніше всі сторони будуть рухатися в своєму напрямку, який не влаштовуватиме протилежну сторону.
Що хочуть Оланд і Меркель?
І Німечччина і Франція хочуть закрити питання України якомога швидше. Це питання буде одним із топових на нанаступних виборах і перемога в ньому додасть їм балів. Весь політичний досвід канцлера Німеччини і президента Франції підказує їм найпростіший варіант - боснійський сценарій, який перетворив Боснію та Герцеговину на конфедрацію і, що, не менш важливо, на найкорумпованішу і найбіднішу країну Європи. Те, що нам пропонується - це найпростіший варіант для ЄС, який готовий навіть виділити якісь кошти, на те, щоб Україна погодилася на цей варіант. Що буде далі, ЄС особливо не хвилює. Європейці стомилися і їм просто хочеться пошвидше завершити всю цю історію. В ідеалі їх план виглядає так: вибори в першому півріччі, а наприкінці року часткове зняття санкцій з РФ. Це підтримає бізнес, а значить і велика частка електорату.
Що хоче Путін?
Тут немає чогось особливо нового - Путін продовжує хотіти розколоти Україну на купу шматків і утворити Новоросію, як мінімум, з кордоном по Кіровоградську область. Тому вибори на Донбасі - це його фішка і тут він абсолютно солідарний з німцями та французами.
Що хоче Україна?
Україна хоче заморозки конфлікта по нинішніх кордонах. Ще Україна дуже хоче введення миротворчих військ, які б розділили цю зону. Правда, проти другого пункту виступають всі наші союзники.
Що буде далі?
У нас, на жаль, є три варіанти розвитку подій: перший - продовженя ситуації ні миру ні війни, другий - це нова активна фаза віійни з РФ і, нарешті, третій - поступове і неминуче відділення цієї частини Донбасу і перетворення його на окрему країну. Уявити собі, що парламент буде приймати окремий закон про вибори чи тим більше, новий закон про амністію неможливо.
Яка вірогідність воєнного сценарію? Можна припустити, що Путін спробує провести кілька локальних операцій і відвоювати якісь частинки Донецької чи Луганської областей. Поки вірогідність широкомасштабної війни не дуже висока. В той же час Путін не хоче створювати і квазідержави - його ціль Україна, а не третина Донбасу. І головне, Путін не поспішає, бо в нього нема демократичних виборів. Путін буде підтримувати ситуацію "ні миру ні війни" і продовжуватиме клеїти дурня. Його головне завдання - впевнити Меркель і Оланда, що саме Україна винна в зриві домовленостей. Чи зможе він це зробити? Судячи з усього європейці готові погратися в цю гру, щоправда, їх зупиняє те, що половина країн ЄС не готова підтримати таку позицію.
Насправді почалася довга гра нервів, яка може закінчитися трьома варіантами: найменш вірогідний - ЄС зіграє в гру Путіна і зробить вигляд, що Україна в усьому винна, другий варіант - європейці до кінця року так і не наважаться на якісь кроки і, нарешті, третій варіант - ЄС почне схилятися до того, щоб Україна офіційно відділила ці території. Третій варіант звичайно ж довготерміновий, але досвід все тієї ж Югославії показує, як такі механізми працюють (варто нагадати, що зараз членство в ЄС для Сербії ув'язується з одним єдиним пунктом - визнанням незалежності Косово). Сьогодні можна з великою вірогідністю припустити, що ЄС вибере мікс із другого і третього варіанту - тягнутиме час і схилятиме нас до визнання (де-факто, звичайно) незалежності ЛДНР.
Чому мовчать єврооптимісти?
Після вчорашнього засідання Нормандської четвірки всі проєвропейськи настроєні політики і громадські діячі мали б кричати про зраду. Але цього не сталося і не станеться. Як це не парадоксально, але винним знову будуть робити Порошенка, хоча Клімкін зайняв єдино правильну позицію. В найближчі дні всі знову говоритимуть про те, що треба виходити з мінського формату, що треба переходити до формату "Женева плюс" і т.д. Хоча насправді, єдине, що сьогодні потрібно - це консолідація всіх політичних сил. Ситуація в нормандському форматі зараз, як ніколи, складна для нас. Ми наодинці, по суті, протистоїмо РФ, Німеччині та Франції. І зараз потрібно зіграти віртуозну партію, щоб переламати ситуацію на свою користь. І тут, 50% успіху буде залежати від того чи буде консолідавана українська еліта чи ні.
І останнє. Після вчорашнього, хтось іще сумнівається, що відмова в безвізовому режимі залежить від одного рядка в законі про електронне декларування?
Вот дилемма: если мы сами начнем массовые обстрелы и наступление в донбассе с целью вымести рашистскую и лугандоскую сволочь в улус Джучи, то спровоцируем полномасштабные военные действия засРашки, к которому мы ПОКА не готовы, погибнет множество наших людей. В конечном итоге паскудная недоимперия будет уничтожена, но какой ценой? Мы же ценим жизни наших ребят в отличие от выгребной ямы-*********, где с пушечным мясом не церемонятся. Остаются дипломатические усилия, которые пока не приносят ощутимых плодов. Мне кажется надо бы нам поактивнее давить на наших говорливых и двуличных союзников. И главное разобраться внутри страны, гнать поганой метлой наших воров-политиков, которые своими деяниями уронили экономику, уровень жизни народа и престиж страны. Брысь из своих кресел, твари!