8779 відвідувачів онлайн
1 247 6

Підстав для конфліктів чи "протистоянь" в антикорупційних органів із ГПУ немає, - Ситник

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання неприпустимими доказів - як таких, які отримані з порушенням процесуального законодавства. Відповідно, це створює умови для ухилення підозрюваних від відповідальності за скоєні кримінальні правопорушення", - розповів Ситник.
Директор НАБУ зазначив, що антикорупційні органи розраховують на конструктивну співпрацю з усіма правоохоронними органами для ефективної боротьби з корупцією в країні.
"Ми не бачимо підстав для конфліктів чи "протистоянь" із Генеральною прокуратурою, оскільки процесуальний нагляд за розслідуваннями НАБУ здійснюють прокурори САП, яка функціонально не залежна від ГПУ", - додав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Прокурор Кулик не зміг дати логічних пояснень, де взяв майже 3 мільйони гривень, - Ситник

За словами Ситника, в Кримінальному процесуальному кодексі України та законі "Про Національне антикорупційне бюро України" міститься чітке розмежування підслідності між відомствами.
"Все, що потрібно - дотримуватися букви закону", - закликав директор НАБУ.
Як повідомлялося, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повернула в прокуратуру м. Києва кримінальне провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я України Романа Василишина, матеріали провадження були передані столичною прокуратурою в САП.
У прес-службі САП пояснили, що докази в цій справі, зібрані прокуратурою м. Києва без участі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і САП, неприпустимі.
Коментувати
Сортувати:
Так у всех одна крыша,какое противостояние.
показати весь коментар
26.07.2016 15:12 Відповісти
Оснований для конфликтов или "противостояний" у антикоррупционных органов с ГПУ нет, не было и быть не может - сытый Сытник
показати весь коментар
26.07.2016 15:12 Відповісти
Оснований для конфликтов или "противостояний" у старых коррупционных и новых антикоррупционных органов нет, - Сытник
показати весь коментар
26.07.2016 15:22 Відповісти
Ситник коли ти вже наситишся та підеш?
показати весь коментар
26.07.2016 15:41 Відповісти
Василий Грицак кончился для истории спецслужбы в прошлую субботу, в тот день, когда Президент Петр Порошенко назначил Павла Демчину первым заместителем председателя СБУ - начальником Главка «К». Я знаю, что Василий Сергеевич пытался этому воспрепятствовать. Но недостаточно твердо. А Порошенко очень похож на Януковича. Если он не чувствует резкого отпора - он ломает человека. Если чувствует отпор - становится его заклятым врагом. Увы, такая психология. Василий Сергеевич проявлял героизм на фронте, но «прогнулся» перед Порошенко. И на этом - кончился.
Почему назначение Демчины - это смерть Грицака? Потому что Демчина - это «смотрящий» за СБУ от Кононенко. Это не мои слова. Это слова Демчины, сказанные им многим сотрудникам СБУ. Открыто и громко сказанные. «Смотрящий» от Кононенко. Увы, несмотря на уникальный шанс превратить СБУ «благодаря» войне в боевую мощную спецслужбу, Грицак отдал ее на поругание «решалам» Порошенко. А это для спецслужбы гибель. Ведь дело не только в Демчине. В СБУ уже целый «десант» смотрящих. К примеру, один из назначенных Банковой заместителей начальника Главка «К» - Коваленко, в прошлом милицейский следователь - не стеснялся говорить сотрудникам о том, что он - одноклассник Грановского. И что Грановский обещал ему «кураторство» таможни. А сам Грановский, так же не таясь говорил в СБУ, что Коваленко - его человек, и что он немного «туповатый», но нужно же ему учиться.
Увы, с одной стороны героизм сотрудников СБУ в АТО, с другой - «смотрящие» от жирных решал в качестве высокого начальства. Сейчас вот, уволившийся бывший начальник главка «К» Виктор Трепак пишет о том, что Демчина в ближайшее время «зачистит» всех, кто принимал участие в «деле бриллиантовых прокуроров». Василий Сергеевич, не стыдно в глаза смотреть сотрудникам, которых вы сдали Шокину, кононенкам и грановским?
Цитируем Виктора Трепака: «У минулу суботу Президент України П.Порошенко за поданням Голови СБУ В.Грицака призначив П.Демчину на посаду першого заступника Голови СБУ - начальника Главку «К». Про політико-бізнесовий підтекст цього призначення і про те, хто його пролобіював, у ЗМІ було сказано досить багато.Особисто я не хотів жодним чином публічно висловлюватися стосовно такого кадрового рішення зі зрозумілих причин - вважав, що некоректно робити це мені як колишньому першому заступнику Голови СБУ - начальнику Главку «К», у підпорядкуванні якого був П.Демчина. Вся відповідальність за його діяльність на цій посаді лежить на тих, хто здійснив це призначення.Разом з тим, мені стало відомо, що П.Демчина найближчими днями має «вдарити» по співробітниках, які мали відношення до реалізації справи «діамантових прокурорів». Таким чином, він виконає зобов'язання, які має перед В.Шокіним. До речі, останній також дуже хотів, щоб саме П.Демчина обійняв вказану посаду. Відтак, на вказаних співробітників чекає розправа, що за часів Генпрокурора В.Шокіна відбулася із слідчими та прокурорами, які починали і вели справу «діамантових прокурорів». Зі співробітниками СБУ це хотіли зробити й раніше, але поки я був у Службі, ініціаторам такої розправи не вдавалось реалізувати задумане.Не здивуюсь, якщо комусь із співробітників СБУ замість звільнення запропонують… підвищення по посаді - за компрометацію діяльності оперативних працівників, які здійснювали документування по вказаній справі. Як це пропонувалося організувати мені особисто з тим, щоб вигородити «діамантових прокурорів».Кадрова зачистка, на яку вже отримано карт-бланш від вищого керівництва, остаточно проявить все. Водночас це дає мені право розповісти про усі перипетії, які мали місце навколо справи «діамантових прокурорів». Але подивимось, як розгортатимуться події.»
Василий Сергеевич, скорее всего, вот-вот уйдет в Администрацию Президента. И там умрет уже в качестве политика. Потому что Порошенко будет его использовать в качестве громоотвода. Одноразового или многоразового, не суть важно. Важно то, что придется врать все больше и больше. А затем сразу - политическая смерть и забвение. В лучшем случае.
А вместо Грицака придет Фролов. Человек не чуждый «прослушке», «проглядке» и разнообразным провокациям. И превратит СБУ в «политическую охранку», заточенную не на борьбу со шпионами и предателями, а на борьбу с политическими оппонентами Порошенко. Уже собраны «звуковые образы» на всех, от Тимошенко до Турчинова и Авакова. Собраны терабайты видео, из которого можно смонтировать все что угодно. Фролов в этом деле «спец». Со временем его за это посадят. И всю нынешнюю верхушку СБУ тоже. Это в лучшем случае. И жалко не их, жалко спецслужбу, которую Порошенко и Грицак сейчас окунают в дерьмо. Жалко страну, которая из-за патологической жадности Порошенко и его окружения и банальной трусости начальников вроде Грицака - становится беззащитной.
Станислав Речинский, «ОРД»
показати весь коментар
26.07.2016 15:56 Відповісти