7 634 19

У Харкові офтальмологи провели унікальну операцію і врятували зір пораненому бійцеві

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Укрінформ.
Операцію провів головний лікар лікарні ім. Гіршмана, кандидат медичних наук, заслужений лікар України мікрохірург Михайло Ковтун.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У Херсоні відкрито госпіталь для реабілітації учасників АТО

"Складність полягала в тому, що 28-річний пацієнт із проникаючим осколковим пораненням правого ока доставлений з Авдіївської промзони у Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, відомий як Харківський військовий госпіталь, на п'яту добу після поранення, коли в оці з пошкодженим кришталиком і розірваною сітківкою почався гнійний процес. Після того, як у госпіталі зробили комп'ютерну томографію ока, пацієнта перевезли до нас. Відразу після обстеження... пацієнт потрапив на операційний стіл", - наголосив Ковтун.
За його словами, операція тривала кілька годин.
"Асистували троє колег-лікарів вищої кваліфікації. Пошкоджений кришталик замінили на штучний, марки американських виробників. Розірвану сітківку очистили від гною і "запаяли" розриви за допомогою лазерної установки німецької марки. Пацієнт переніс операцію нормально, око врятоване. Бійця чекають реабілітаційні заходи, і не виключено, що він повернеться в стрій", - додав Ковтун.
За його словами, з лютого 2014 року в офтальмологічній лікарні ім. Гіршмана прооперовано понад 50 бійців з осколковими пораненнями очей.
"Іноді через тяжкості поранення зір не можна врятувати. Щоб хоч якось убезпечити бійців від осколків, персонал медичного центру "Офтальміка" на зібрані 5 тис. грн закупив і відправив в зону АТО так звані тактичні окуляри", - пояснив Ковтун.

Також дивіться: "Ми зробили це! Пацієнт щойно виїхав у реанімацію", - українські хірурги вперше імплантували механічне серце. ВIДЕО
Топ коментарі
+29
Слава нашим бойцам! Слава нашим докторам!
показати весь коментар
29.07.2016 23:25 Відповісти
+23
Ну хоть одна хорошая новость. Врачам огромное человеческое СПАСИБО.
показати весь коментар
29.07.2016 23:26 Відповісти
+21
Слава герою ! Найскорішого одужання.
Бережіть себе панове і захисти і допоможи Боже українську армію . Це ж воїни добра
показати весь коментар
29.07.2016 23:35 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Слава нашим бойцам! Слава нашим докторам!
показати весь коментар
29.07.2016 23:25 Відповісти
Срочно надо их в миссию ОБСЕ отправить!
показати весь коментар
29.07.2016 23:29 Відповісти
Да там скорее не офтальмологи нужны, а нейрохирурги или психиатры.

Нейрохирурги - если сигналы от органов не доходят до участков восприятия и обработки информации в головном мозге ОБСЕшников, а психиатры - если всё таки доходят.
показати весь коментар
29.07.2016 23:36 Відповісти
Пожалуй, случай с ОБСЕ бесперспективен. Там ведь ещё и сопутствующие заболевания- слепота и частичная глухота.
показати весь коментар
30.07.2016 09:31 Відповісти
А парнишке, которому спасли зрение, здоровья и долгой счастливой жизни в обновлённой Украине. Пусть он увидит эту новую жизнь своими глазами и возрадуется. И конечно, СЛАВА ЗОЛОТЫМ РУКАМ НАШИХ ВРАЧЕЙ!!!
показати весь коментар
30.07.2016 09:34 Відповісти
Докторам-то спасибо! А какого хрена бойца Аж на пятые сутки доправили в больницу?
показати весь коментар
30.07.2016 02:58 Відповісти
Великий окулист,
академик Владимир Петрович Филатов, отмечал свой юбилей в Одесском оперном
театре . На сцене был изображен человеческий глаз в центре которого находилась
фотография Владимир Петровича ! Когда он
увидал это ,то произнёс ,какое счастье что я не гинеколог ! Если Владимиру
Петровичу попадались пионеры или комсомольцы , то он плевал в сторону их!
показати весь коментар
30.07.2016 16:29 Відповісти
МОЛОДЦЫ!

Кстати, ребята, наши врачи действительно молодцы. В тех условиях и с тем оборудованием, которые у них имеются ( особенно как было в 2014-м) они действительно иногда творят чудеса.
показати весь коментар
29.07.2016 23:26 Відповісти
Ну хоть одна хорошая новость. Врачам огромное человеческое СПАСИБО.
показати весь коментар
29.07.2016 23:26 Відповісти
Спасенное будущее настоящего человека. Спасибо золотым рукам хирургов.
показати весь коментар
29.07.2016 23:35 Відповісти
Слава герою ! Найскорішого одужання.
Бережіть себе панове і захисти і допоможи Боже українську армію . Це ж воїни добра
показати весь коментар
29.07.2016 23:35 Відповісти
Спасибо врачам за их труд и спасибо бойцам за то что защищаете нашу страну от кацапо-фашистской орды.
показати весь коментар
29.07.2016 23:45 Відповісти
В Гиршмана хорошие врачи. Там "Офтальмика" коммерческая. Но есть за что платить. Оборудование есть.
Спасибо.
показати весь коментар
29.07.2016 23:51 Відповісти
В Харькове офтальмологи провели уникальную операцию и спасли зрение раненому бойцу - Цензор.НЕТ 9427
показати весь коментар
29.07.2016 23:52 Відповісти
Дякуємо хірургам,за врятоване око та здоров'я людини !!! Одужання скорішого хлопцю!!! Слава Україні !!!
показати весь коментар
30.07.2016 00:05 Відповісти
бывал там по несчастному стечению обстоятельств в 2000 также спасли глаз - благодарность за золотые руки врачей! И спасибо за все то что делаете для спасения зрения у участников АТО!
показати весь коментар
30.07.2016 00:38 Відповісти
Спасибо вам, Врачи!! За каждого спасённого нашего парня!
Низкий поклон Вам, дорогие.
показати весь коментар
30.07.2016 01:02 Відповісти
Горжусь тобой, Михаил Иванович! Крепкого тебе здоровья.
показати весь коментар
30.07.2016 01:07 Відповісти