У Харкові офтальмологи провели унікальну операцію і врятували зір пораненому бійцеві
Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Укрінформ.
Операцію провів головний лікар лікарні ім. Гіршмана, кандидат медичних наук, заслужений лікар України мікрохірург Михайло Ковтун.
"Складність полягала в тому, що 28-річний пацієнт із проникаючим осколковим пораненням правого ока доставлений з Авдіївської промзони у Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, відомий як Харківський військовий госпіталь, на п'яту добу після поранення, коли в оці з пошкодженим кришталиком і розірваною сітківкою почався гнійний процес. Після того, як у госпіталі зробили комп'ютерну томографію ока, пацієнта перевезли до нас. Відразу після обстеження... пацієнт потрапив на операційний стіл", - наголосив Ковтун.
За його словами, операція тривала кілька годин.
"Асистували троє колег-лікарів вищої кваліфікації. Пошкоджений кришталик замінили на штучний, марки американських виробників. Розірвану сітківку очистили від гною і "запаяли" розриви за допомогою лазерної установки німецької марки. Пацієнт переніс операцію нормально, око врятоване. Бійця чекають реабілітаційні заходи, і не виключено, що він повернеться в стрій", - додав Ковтун.
За його словами, з лютого 2014 року в офтальмологічній лікарні ім. Гіршмана прооперовано понад 50 бійців з осколковими пораненнями очей.
"Іноді через тяжкості поранення зір не можна врятувати. Щоб хоч якось убезпечити бійців від осколків, персонал медичного центру "Офтальміка" на зібрані 5 тис. грн закупив і відправив в зону АТО так звані тактичні окуляри", - пояснив Ковтун.
Топ коментарі
Нейрохирурги - если сигналы от органов не доходят до участков восприятия и обработки информации в головном мозге ОБСЕшников, а психиатры - если всё таки доходят.
академик Владимир Петрович Филатов, отмечал свой юбилей в Одесском оперном
театре . На сцене был изображен человеческий глаз в центре которого находилась
фотография Владимир Петровича ! Когда он
увидал это ,то произнёс ,какое счастье что я не гинеколог ! Если Владимиру
Петровичу попадались пионеры или комсомольцы , то он плевал в сторону их!
Кстати, ребята, наши врачи действительно молодцы. В тех условиях и с тем оборудованием, которые у них имеются ( особенно как было в 2014-м) они действительно иногда творят чудеса.
Бережіть себе панове і захисти і допоможи Боже українську армію . Це ж воїни добра
Спасибо.
Низкий поклон Вам, дорогие.