"Нема ніякого армагедону. Україна як була, так і буде з достатньою кількістю газу", - Кістіон
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це заявив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон в ефірі Espreso.tv.
Він зазначив, що від початку осінньо-зимового періоду було використано 22% запасів газу з ПСГ.
"Немає ніякого армагедону. Україна як була, так і буде з достатньою кількістю газу. На зараз у підземних сховищах у нас є 11,5 млрд кубічних метрів газу. До початку опалювального періоду Україна закачала 14,5 млрд. Станом на 8 січня ми використали близько 22% запасів, які було закачано в підземні сховища", - заявив Кістіон.
Віце-прем'єр-міністр розповів, що ситуацію з газопостачанням моніторять щодня і на сьогодні є тенденція до зменшення споживання газу.
"Ми щодня постійно аналізуємо ситуацію з газопостачанням, з використанням газу, у нас є прекрасна динаміка зменшення споживання газу безпосередньо і населенням, і бюджетними установами, і промисловістю", - зазначив Кістіон, додавши, що економія досягається за рахунок впровадження енергозберігльних технологій, енергоефективності.
"Навіть якщо збережеться температурний режим близько -10 до кінця опалювального періоду, за розрахунками нам буде достатньо для забезпечення необхідної потреби газу для України - для населення, бюджетних установ і промисловості", - наголосив віце-прем'єр-міністр.
Топ коментарі
Резон для Кремля збільшувати завантаження більш дорогого північного маршруту доставки газу з РФ в ЄС - демонструвати всім "потрібність" розширення його, що "сулить" казкові бариші в процесі фінансування будівництва присосавшимся до цієї кормушки "правильним людям". А припинення зараз транзиту Україною означає значні збитки для Газпрому і вимушене урізання капзатпрат, що вдарить по кишеням реальних бенефіціарів росмонопольки, довга відмова - приведе до банкрутства Газпрому.
Основне питання в тривалості гіпотетичного "закриття крану". Якщо менше кварталу - це викличе подорожчання газу в ЄС (і проблеми в газопостачанні деяких балканських країн), але думаю додаткові поставки в Україну можна буде організувати і з ЄСівських сховищ, навіть взимку. Якщо довше переривання українського транзиту - це дасть помітний дефіцит газу в Європі, але його ефект буде переважно у вигляді фінансових збитків, а фізична нестача швидко пом'якшиться:
1. екстренними заходами з обмеження споживання промпідприємствами в опалювальний сезон, 2. значним ростом імпорту ЗПГ в Європу через перенаправлення спотових поставок на "знову преміальні" ринки ЄС (ціни то скакнуть суттєво), що до 2/3 нинішнього укртранзиту додасть, в наступні роки більше...
3. негайне відновлення тренду системного скорочення споживання газу в електроенергетиці, бо через дешевизну газу та політику відмови від вугілля в Західній Європі використання на електростанціях за останні квартали навпаки виросло.
Доречі, цей газогін йде не на південь Німеччини, а від Балтійського моря до Чехії, а там вже транзитом попадає або в Баварію або через Словаччину в Австрію. Про обсяги Ви теж, вочевидь, гадки не маєте, бо додаткові потужності OPAL надані Газпрому, дозволять не більше 10млрд кубів на рік пустити "в обхід".
На якому паркані Ви це прочитали?
"не побудувала газовози які будуть возити азербайджанський та туркменський газ з Грузії в Україну!"
В Азербайджану зараз немає зайвого газу. Новий газ буде з вводом Шах-Деніз-2, який орієнтується на поставки в саму Туреччину і транзитом по TANAP в ЄС. Возити ЗПГ лише Чорним морем - дорога забавка, поки турки не пропускають газовози Протоками цей вид транспортування в регіоні можна вважати закритим.
https://agsi.gie.eu/#/graphs//UA
Ви ніхріна не "показали". Що буде при відборі нижче рівня 5млрд кубів? В "типу холоднішу" зиму 2016-17 менше піднімається газу зі сховищ, факт.
Погано працюєте, юлькоботи.
Ця страшилка вже не працює
ми будемо споживати з СПГ майже весь обсяг газу який споживає Україна і газу просто не вистачить!
Чим доведеш? Твоїм "просто" навіть дупи не підітреш
"Ви мабуть не розумієте що Україна бере російський газ з труби на всій протяжності ГТС "
Це ж чудово що УкрГТС дозволяє так оптимізувати транспортування!
"відбирає газ зі сховищ і качає в ЄС, бо купити в ЄС стільки газу скільки споживається по всій довжині ГТС від російського кордону до західного Україна просто не може!"
В цьому й полягає смисл роботи сховищ - газ в холодний созон з них відбирається і забезпечує баланс в системі. Агітуєш щоб газ в них закачати і не піднімати? І *****?
Ти або "корисний ідіот" або проплачений ольгінський, бо по-твоєму треба було додатково імпортувати газу з Росії на 5млрд дол., щоб забезпечити заповненість на 100% сховищ. Але зрештою він би або лежав там без діла або йшов на запезпечення транзиту. Ти вже розберись де "зрада" і проти чого ти і головне - "за" що, конкрентно по цьому питанню?
Газу в азерів вистачає під землею, а не в актуальних резервах видобутку, яких практично немає: через ріст власного споживання балансують на межі імпорту з РФ, недовиконують контракти на поставку в Туреччину. Для збільшення продукції треба розробляти нові каспійські родовища.
Не плутайте https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D1%80%D1%96%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BD%D0%B0%D1%84%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B9_%D0%B3%D0%B0%D0%B7 ЗНГ (стиснений пропан-бутан) і https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D1%80%D1%96%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B3%D0%B0%D0%B7 ЗПГ (рідкий метан) - це окремі види палива, хоч джерела отримання перетинаються: попутні гази з нафтових свердловин, сепарація при первинній обробці з газових свердловин чи доочистка на ЗПГ-заводі, але технології транспортування, зберігання і застосування різні. З транспортних потужностей для доставки природного газу з Азербайджану в Україну наразі є заміщаючі поставки через Росію (на що ті не підуть), інших просто не існує в природі.
ВОПРОС: где простому пересичному (не работнику АП,министерства,НБУ и прочих президентских конюшен) взять деньги и ЧТО С ЭТИМ ПАСКУДСТВОМ ДЕЛАТЬ???????
https://censor.net/comments/locate/422823/01921359-80d6-704b-8793-f6b6bc23804chttps://censor.net/user/327342
https://subsidii.mlsp.gov.ua/ Електронна послуга: Призначення житлової субсидії
https://censor.net/comments/locate/422823/01921359-80da-7310-b4a4-d8fefa8c9bd8https://censor.net/user/320954
заполнили ещё в октябре
https://censor.net/comments/locate/422823/01921359-80da-7310-b4a4-d8fefb599df0https://censor.net/user/320954
да , ещё вопрос: -а если даже дают субсидию ГАЗ ПЕРЕСТАЮТ БОДЯЖИТЬ ЭТИ НЕНАСЫТНЫЕ УПЫРИ??? ведь даже за эти деньги не хотят честно работать!!!!!
https://censor.net/comments/locate/422823/01921359-80db-7192-b790-10fb993b7558https://censor.net/user/327342
Подай в суд.
https://censor.net/comments/locate/422823/01921359-80de-7202-9ee5-3c91847e2f26https://censor.net/user/320954
Так суды продажные и плату подняли до небес за подачу иска
http://advokat-bezuh.in.ua/razmer-sudebnogo-sbora-s-1-yanvarya-2016-goda/ ,
а о мошеничестве с газом пишут на всю страну на авторитетных ресурсах
http://news.finance.ua/ru/news/-/349772/ukraintsev-zastavlyayut-polzovatsya-gryaznym-gazom-po-zavyshennym-tsenam-ekspert
....ТАК Я Ж И КАЖУ- ВЫБОРУ НЕ ОСТАВЛЯЮТ НАШИ заботливые барыги....
МИДы Британии и России устроили новую словесную войну
bbcrussian.com | 4 часа назад
Между Британией и Россией разгорелась война слов: глава МИД Великобритании http://rus.delfi.lv/temi/boris-dzhonson Борис Джонсон обвинил Кремль в "грязных делишках", а посольство РФ выступило с критикой в адрес Великобритании за ее антироссийскую риторику, пишет дипломатический корреспондент Би-би-си Джеймс Ландэйл.