Гриневич: батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від учителів
На цьому акцентувала увагу міністр освіти і науки України сьогодні, 17 січня, під час спілкування з освітянами Чернігівської області, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.
"Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: "зробіть з ним щось". Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації", - відзначила Лілія Гриневич.
"Батьки мають право та повинні отримувати справжню педагогічну консультацію від вчителів. І це має відбуватися не в форматі, коли вчитель запрошує батьків, розказує їм, що їхня дитина не відвідує уроки, і каже: "зробіть з ним щось". Це неправильно, значна кількість батьків не знають, що можна зробити, хіба що побити та посварити. Учитель має допомогти батькам знайти правильний вихід і вирішення ситуації", - відзначила Лілія Гриневич.
Вона додала, що для такої роботи сьогодні готові не всі вчителі, адже вони не мають відповідної кваліфікації, а психологічна служба в школах розвинена ще недостатньо потужно. Але до цього потрібно прагнути, саме з таких речей починається педагогіка партнерства та відповідальність кожного - учня, вчителя, батьків - за гідний рівень освіти школяра. Однак, щоб спонукати вчителів здобувати нові знання, потрібно створити необхідні умови.
"Цього року вчителі отримуватимуть зарплатню на 50% більше, ніж торік. Як на мене, колись зробили помилку, намагаючись покращити фінансове становище вчителів шляхом надбавок. Потрібно йти шляхом підвищення посадового окладу, як ми це зробили зараз. Таке підвищення гарантовано забезпечує підвищення зарплатні і не залежить від інших факторів", - розказала Міністр освіти і науки України.
Не менш важливим є й стимулювання найкращих дітей йти навчатися на педагогічні спеціальності у вищі навчальні заклади. Особливо актуальним це є для складних напрямків - підготовки учителів фізики, біології, інформатики тощо.
"Щоб мотивувати студентів навчатися на важких педагогічних спеціальностях, ми збільшуємо з початку цього, 2017 року, стипендії саме для цих категорій. Мінімальна стипендія для цих дітей складатиме 1400 грн, а стипендія для найкращих студентів - понад 2тис гривень. Це має стати суттєвим стимулом не просто вступати на навчання на ці спеціальності, а й добре на них навчатися", - зазначила Лілія Гриневич.
Топ коментарі
для и их же учителей блага, я тоже в школе училась,
не ну правда учитель это одна из тех профессий которые не каждому далеко по способностям, нужно обладать целым комплексом редких качеств чтобы учить, можно быть посредственным бухгалтером, продавцом и тд. но от этого не будет особого вреда, а быть посредственным учителем..
как и врачом, тут вопрос стоит вообще - быть или не быть, не повышать зарплату надо, это должно быть вместе с очень тщательной филтрации от случайных людей в такой профессии
хорошо, отвечу:
1. у учителя не должно быть хотя бы явных психических заболеваний, думаю это бесспорно
2. учитель, особенно начальных классов (классный руководитель) должен быть психологом, не нужно любитьобожать детей, носиться с ними как с писанной торбой, цяцькаться, ученик - это развивающаяся личность, человек, которого нужно уметь понять, и научить тому предмету который преподаёт, а для этого надо -
3.в совершенстве владеть своим предметом.
4. обладать коммуникабельностью, тоже само собой, без этого как? учителю раскрывать надо детей которые склонны замыкаться в себе а не самому иметь проблемы с коммуникацией и тд.
5. обладать хорошим чувством юмора. Это никогда нигде не помешает, сглаживать острые углы, располагать к себе, а значит не будет лишней напряжённости
хватит(? можно ещё продолжать, ну ещё учитель должен быть просто добрым человеком, ему должно быть интересно с разными людьми, и к каждому по своему, помогать раскрывать лучшие качества, видеть их в людях, детях
2) Педагог - это одно, психолог - это другое. В педвузах психологии уделяется большая часть времени. Как это быть психологом ? Еще больше психологии в курсе подготовки кадров ? Или уволить всех педагогов и набрать психологов ?
3) Согласен
4) Если бы все педагоги обладали хорошей коммуникабельностью, то, скорее всего, их бы (педагогов) почти не осталось в школах
5) Без юмора в наших школах, наверное, не выжить )
6) Это почти Бог. Бог за 5 тысяч в месяц в преисподней под названием "школа"...
В Украине хотят исключить из обязательной школьной программы физику, химию и точные науки
https://strana.ua/news/49960-minobrazovanie-dopustilo-fakultativnoe-izuchenie-fiziki-himii-i-drugih-tochnyh-nauk.html
Це - дурня. Нема чого вішати то на вчителів. Завдання вчителя - вчити, давати знання, а подібні консультації мають надавати інші спеціалісти, той же шкільний псиголог.
Вчителі і так перевантажені, куди ще консультації ?
P.S. Я викладала у вузі, так що уявлення маю.
І така школа готує майбутнє України. Якщо держава не може платити гроші вчителям хай дасть їм нормальні соціальні пакети, щоб у вчителі йшли нормальні люди.
вот такие учителя у нас, не то что к детям а вообще
должны содержаться в спец. учреждениях, подальше от населённых пунктов
и которая им так в тягость, не будет
Учителя,конечно,должны консультировать родителей,ведь,это входит в их прямые обязанности,но это должно быть сотрудничество во благо ребёнка,а не выяснением отношений типа: "Кто круче?"