Голова МЗС Польщі розсекретив документ 2008 року про перехід на проросійський курс: "Пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу"
Про це повідомляє польське агентство PAP, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
Цей документ у березні 2008 року підписав голова департаменту східної політики МЗС Польщі Ярослав Браткевич.
Документ датований 4 березня 2008 року і називається "Тези про політику Польщі щодо Росії і України". Доступ до нього в 2008 році мали тільки чотири людини, серед яких був Радослав Сікорський, який обіймав на той момент пост міністра закордонних справ.
"Якщо не торкатися величезних економічних інтересів Польщі в Росії, які стосуються не тільки енергетики, що відіграє важливу роль у відносинах Польщі з Росією та Європою, а також взаємних культурних та інтелектуальних інтересів, варто звернути увагу, що жвавий діалог з Росією є великою політичною цінністю для Польщі", - йдеться в тексті.
Автори документа відзначили, що для Заходу Росія є важливим союзником у боротьбі з ісламським тероризмом, а також "великим сховищем ресурсів, які можуть значно економічно підтримати західний світ".
У документі також пропонується використовувати "реалістичний" і "дружньо-критичний" підхід щодо України.
За словами Ващиковського, це "було початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської", пише Польське радіо.
У документі йдеться, зокрема, що "можливості експансії Росії в політичному й економічному сенсі - а вже тим більше військовому - досить обмежені, наштовхуються на серйозні перешкоди в країнах СНД, таких як Україна чи Грузія".
"Ця записка була початком покидання проукраїнської політики на користь політики проросійської. В авторів не було жодних ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, у такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході", - заявив міністр Вітольд Ващиковський. Він додав, "саме тоді почали відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду".
"Україні не запропонували шляхів інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв'язки із Заходом, імітацію інтеграції", - додав голова МЗС Польщі.
На думку Вітольда Ващиковського, хоч записку було створено в березні 2008 року, тобто в період, коли він був віце-міністром закордонних справ і проводив переговори у справі так званого протиракетного щита, його не поінформували про цей документ. На записці є відмітка про те, що її отримали: тодішній голова МЗС Радослав Сікорський, Гражина Бернатович і Ришард Шнепф.
Як оцінює міністр Вітольд Ващиковський "записка повна брехні, фальшивих оцінок" і свідчить про те, що "було вирішено відійти від реалізації польських інтересів на Сході".
Голова МЗС додав, що "автори дуже негативно оцінили ситуацію в Україні, помічаючи постсоветизм, корупцію, наявність кланів, непрозорість політичного процесу". За словами міністра Вітольда Ващиковського, в цьому багато сенсу, але всього цього не помітили в Росії. "Україну стигматизують (таврують), а Росію показують як країну, яка не загрожує, а є резервуаром сировини і хоче співпрацювати".
Голова МЗС зазначив, що "цілком фальшивим є твердження про те, що польсько-українські відносини є дрібними, заснованими на особистих стосунках, наприклад, Олександра Кваснєвського і Леоніда Кучми, це означає ігнорування, бо вже тоді ці відносини були дуже розвиненими, зокрема у військовій площині".
"У висновках є пропозиція не виходити самим поза заходи ЄС і НАТО, це, де-факто, заклик до обмеження цілей польської дипломатії шляхом пристосування її до інтересів провідних держав ЄС - Німеччини і Франції. Одночасна пропозиція обмежити співпрацю з Україною практично є визнанням російської зони впливу на схід від кордону Польщі", - зауважує голова МЗС.
"Абсолютно фальшивим твердженням є те, що Росія не намагатиметься взяти на себе ризик зіткнення з об'єднаною Європою та Заходом, уже за кілька місяців ми мали Грузію, а тепер, уже три роки, війну в Україні", - сказав міністр Вітольд Ващиковський.








Топ коментарі
1. Как я уже сказал, если нас всерьез возьмут в ЕС, то нынешним странам-реципиенты придется делиться с нами пожертвованиями от доноров.
2. Главный аспект. Человечество живет тем, что создает и продает товары. У каждого товара есть своя себестоимость. От продажи товара кто-то получает прибыль. В этой цепочки современная Украина выполняет роль поставщика трудовых услуг, природных ресурсов, металлопроката и товаров химической промышленности. Все это в дальнейшем составляет себестоимость товаров, которые производятся высокоразвитыми странами. По простым законам экономики - чем меньше себестоимость товара, тем больше собственник получит прибыли. Поэтому они (ЕС) и заинтересованы в том, чтобы 40 млн. чел работали за копейки, чтобы на наши лес, уголь, руду, металл, химические товары цены были всегда низкие и чтобы мы никогда их не могли обробатывать у себя, а торговали исключительно сырьем и полуфабрикатами. В дальнейшем из нашего сырья и полуфабрикатов делают, например, таблетки или автомобили и продают их с приличной прибылью (в том числе и нам). И такой подход на сегодня всех устраивает и отечественных олигархов и зарубежных. Не устраивает только народ Украины, который работает за копейки.
Можно было б еще долго об этом говорить, если б в этом был смысл. Но вся штука в том, что ты, со своим ОБРАЗОВАНИЕМ, не тянеш на работу на цензоре, а место твое в твоей говеной сРатовской области, где нибудь в деревнях на покосившихся деревянных заборах постить свои высеры про коварный Запад и благодетеля )(уйла, там тебе поверят на слово и даже не будут анализировать, но здесь тебе нет места. Так что ПНХ кремлетролль говнопетушиный.
А когда толпы голодраных лаптеногих побегут из своего крысятника под рабочим названием рабсцыя, то на границе с вами у нас уже строится заградительная сетка и ров. И если будет нужно то толпу зомбированных уродов будут просто расстреливать, как бесполезный биомусор, ты заметь, ведь это чистая правда с которой я соглашусь. Ты никому не нужен.
Одноизвилинный совок непробиваем.
а нашим політикам і простим громадянам - не може бути друзів в України. Можуть бути ТИМЧАСОВІ СОЮЗНИКИ і все...
В конце 1700-х все помещики на правобережье были поляки-католики.
Когда Зализняк иГонта подняли востание то до Волыни выгнали поляков и евреев.
Катька помогала гайдамакам "русскими войсками",а потом заключила з ляхами какой- то договор и повыдавала полякам Гонту и других атаманов.а потом и до Запорожских козаков добралась.
Не знаю правда ли(читал в яндекс" Зализняк и Гонта"):
когда в Умани гайдамаки повесили ксьондза,ляха,еврея и собаку то написали
на висилице:"лях,жид и собака-вира однака"
Иначе зачем было долгих десять лет добиваться членства в ЕС? Выходить из Варшавского договора и вступать в НАТО?
Ето европейский вектор, его не пропьешь!
Ето примерно то же, что Трамп делает сейчас.
2.Изложенные в статье тезисы Ващиковского абсолютно не соответствуют содержанию документа.
3.Наш "министр" иностранных дел склонен придумывать не только "пророссийскость" предшественников, но даже несуществующие страны. Тем не менее ВСЕ действия нынешнего польского правительства выгодны Кремлю, и очень напоминают действия "Овоща" Януковича и его министров (развал армии, например)
4.При нынешнем правительстве резко активизировались антиукраинская риторика и действия пощряемых ним польских националистов.
5.Над паном Ващиковским смеется уже весь мир, т.к. он удосужился стать "первооткрывателем" государства Сан Эскобар: https://www.youtube.com/watch?v=1I9IMZfXPzw и не только это.
Вот такие друзья, а мы им верили !
.
У нас документы не читают и не анализируют его содержание. У нас читают только комментарии к ним. В прочем как и у Вас в Польше да и в росии. В том и беда.