"Мінська група - не лавка зі звільнення всіх убивць", - Геращенко про вимоги терористів відпустити співробітників "Беркуту", які стріляли по Майдану, - Ірина Геращенко

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.
Геращенко зазначила: "Мінськ. Гуманітарна група, де українську сторону також представляють В. Медведчук, експерти СБУ та обмудсмен Лутковська.
Ми так і не отримали інформації про долю 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, інформацію про конкретних людей і прізвища, незважаючи на всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили, що в ОРДО утримують 55 українців (без прізвищ), а в ОРЛО - 14.
Втретє протягом останнього місяця, ми поставили на групі питання про долю Станіслава Асєєва (В. Медведчук також направляв кілька запитів з вимогою негайно надати інформацію про його місце перебування). Так ось, представники ОРДО сьогодні цинічно заявили, що у них немає ніякої офіційної інформації про Станіслава! Що вони не знають, чи затримували таку людину і де він.
Ми виступили з вимогою до координаторів ОБСЄ в гуманітарній групі і ТКГ публічно зробити заяву про долю журналіста, його затримання і незаконне ув'язнення, вимагати від ОРДО інформацію про журналіста і доступ до нього".
"Також я закликала координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Т. Фріша особисто відвідати затриманого на Донбасі кадрового російського "заблукалого" військового, сержанта Агєєва, який сьогодні перебуває у в'язниці (збираємо свідчення для Гааги про російську військову присутність, і Агєєв - цінний свідок). І надати з вуст координатора ОБСЄ інформацію на Мінській гуманітарній групі і ТКГ про кадрового російського військового, направленого російською владою вбивати українців. Щоб росіяни не говорили, що "іхтамнєт", - продовжила віце-спікер.
Вона зазначила: "ОРДЛО продовжують блокувати процес звільнення. Не дали відповіді на наш список про утримання 132 українців. А потім договорилися вже до того, що 39 наших військових, незаконно утримуваних на окупованих територіях, - це військові злочинці, не підлягають амністії і звільненню. Мені здається, що на це порушення Мінських угод, на блокування питання звільнення заручників має відреагувати ОБСЄ і лідери "нормандського формату", де питання звільнення заручників порушується Україною як пріоритетне".
"Представники ОРДЛО також наполягають на тому, щоб до списків на звільнення були включені ті, хто не має ніякого стосунку до конфлікту на Донбасі. Зокрема, "беркутівці", які вбивали Героїв Небесної Сотні на Майдані. Позиція всіх українських представників тут однозначна: мінська група - не лавка зі звільнення всіх убивць і криміналітету, тому шантаж не пройде. Я виступила з такою заявою: якщо ОРДЛО, контрольовані РФ, вимагають від України звільнення 63 злочинців, які пов'язані з інспірованим конфліктом на Донбасі, то ми вимагаємо негайного звільнення всіх незаконно утримуваних кримських татар (а їх вже понад 30)", - підкреслила Геращенко.
Вона заявила: "Також ми вимагаємо негайного звільнення всіх політв'язнів у РФ, зокрема, Сущенка, Сенцова, Кольченка, Карпюка, Клиха, Панова, Виговського, інших наших хлопців. Негайного. На крики ОРДЛО, що політв'язні - кримські татари не мають стосунку до мінських угода, у нас одна відповідь: вбивці-беркутівці теж не мають ніякого стосунку до мінських угод".
"Також ми жорстко поставили питання недопуску МКЧХ в тюрми на окупованих територіях. Протягом цих років не було жодного відвідування та особистої зустрічі представниками МКЧХ заручників як в ОРДЛО, так і політв'язнів у РФ. Важка зустріч. Дуже чекаю, що в нормандському форматі, коли б не відбулася ця зустріч або телефонна розмова, питання безпеки та звільнення заручників буде ключевим. Повинні витягнути наших", - резюмувала Геращенко.
Топ коментарі
ныби не знають що рошенка одних беркутівців відпустив , а інших на службу собі узяв.
ІДІОТ , не розуміє що беркут яника крутий лише проти безбройних , а проти ПРОЙШОВШИХ ВІЙНУ типове ГІВНО.
-Я его отпустил.
Если бы кацапьё согласилось отдать всех наших пленных, крымских татар и наших политзаключённых, отдали бы мы им всех.
А так они хотят у нас забрать действительно всех, а нам даже не всех военнопленных отдать.
На 3 годе войны не найти у "заблудившихся" в Херсоне ФСБ-ов по кило героина и по Искандеру - непрофессионально. Гнать этих бездельников в шею, а на замену Торнадовцев, с испытательным сроком.
территориальную целостность единой Украины пиар-власть подменяет "борьбой"
за "освобождение заложников", которой не будет конца.
*** остогидла вже ця тупорила стінгазета. бутусов розганяй нах своїх довбойобів і сам розпускайся . В Україні нема журналістики. Все що ви намагаєтесь тут розповісти і проананізувати, один напівпритомний напівжурналіст Скрипін описав двома словами: ******* або(і) *******. В польщу на штукатурку!