Україна приєдналася до створення транспортного коридору від півночі до півдня Європи Via Carpatia. ФОТО
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, до проекту в четвер приєдналися також Україна і Туреччина.
"Важливим елементом сьогоднішньої декларації є приєднання України і Туреччини до співпраці в рамках Via Carpatia і розширення ініціативи за рахунок країн, що не входять в ЄС. Це дозволить зміцнити співпрацю в рамках Східного партнерства та економічний обмін з країнами Близького сходу", - йдеться в заяві з цього приводу міністерства інфраструктури і будівництва Польщі.
У варшавській зустрічі з питань реалізації проекту транспортного коридору, крім польської сторони, взяли участь представники профільних міністерств з України, Румунії, Болгарії, Угорщини, Чехії, Туреччини та Словаччини.
Від України декларацію у справі Via Carpatia підписала заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер.
За словами міністра інфраструктури і будівництва Польщі Анджея Адамчика, метою декларації є підтвердження важливості цієї інвестиції у зв'язку з необхідністю залучення європейських коштів у нинішній фінансовій перспективі і внесення коридору Via Carpatia до європейської базової мережі TEN-T по всій його довжині.
"Це важливий комунікаційний шлях, який відкидає правило про реалізацію комунікаційних шляхів лише на осі схід-захід, що діяло досі", - заявив польський міністр.
За його словами, кошти на будівництво коридору "не перевищують середніх європейських коштів реалізації дорожніх інвестицій".
Зміцнення співпраці між країнами, через які пройде коридор, дозволить залучити європейські кошти на його створення, зокрема в рамках інструменту CEF (Connecting Europe Facility).
У 2006 році за ініціативою Польщі на рівні міністрів транспорту формально було створено міжнародний шлях між Литвою, Польщею, Словаччиною та Угорщиною. У 2010 році відбулася чергова конференція, під час якої було підписано декларацію про створення Via Carpatia.
Топ коментарі



Но в союзы с Германиями, Грециями, Италиями, Испаниями Я не хочу. Нужно искать примерно равных себе и тогда нам никто указом не будет.
И мы либо обломаемся как Иран, либо будем жить как КНДР
2. Население орды ок. 140 млн., Украины - ок. 43 млн., Польши - ок. 38 млн., Турции - ок. 75 млн.
А как долго сопровождает Цилю ее бадминтон?
Свистит как воланчик в полете.
Путь север-юг, не касаясь нашей Неньки....
Bandiera rosa не поют-потому -что там про Бандеру
Капец.
Саакашвили этот маршрут не понравится )
Построив ветки к себе
Если Констанца - рымынский порт перегружен - пожалуйста, в Одессе разгрузим...
а Азия это не всегда плохо, иногда очень даже хорошо.
создание же Балтийско-Черноморской Унии и вхождение в нее Украины - задача даже более важная для Нэньки, чем членство в ЕС, не нужно унижаться и требовать его немедленно. Нужно только четко обозначить и зафиксировать документально законное право Украины на членство в ЕС в будущем. ЕС - это не Юнкер и не Меркель, сами отцы-основатели ЕС предполагали его как союз всех европейских наций и сегодняшние скептические заявления еврочинуш по поводу Украины в дальнейшем вообще могут ничего не значить.
а пока отсутствие виз, ассоциация и коренные реформы будут вполне достаточны даже без полноценного членства в ЕС.
Мало того, потенциальное членство Украины в ЕС при нарастании кризисных явлений в самой Европе может быть и нежелательным для Украины. А вот НАТО- совсем другое дело, просто необходимо.