8525 відвідувачів онлайн
60 874 65

Комроти "Айдару" Ігор Лапін: Бійці підривали себе гранатою із іменем "Айдару" на вустах – але і злочини були

Автор: 

Чи справедливо судять командирів "Айдару" Лихоліта й Рубежа (Радченка)? І хто насправді кому командир? Як нелегально переправлялась зброя з АТО, й чому в деяких добробатах воював тільки кожний третій? Про це та інше – читайте нижче.

"Цензор.НЕТ" не планував брати інтерв'ю в екс-командира Другої роти "Айдару"" Ігоря Лапіна, бо таке інтерв'ю в нього як у нардепа від "Народного фронту"" ми взяли буквально днями. Але тут стали чинитися дивні речі щодо одного з нібито командирів "Айдару". Почалися суди, спалахнули шини, а кореспондент "Цензор.НЕТ" знову подався до комроти. А до кого ж іще?

лапин


- Ігорю Олександровичу, зізнавайтесь одразу й у всьому.


Я - кадровий військовий, старший лейтенант, але перебував на пенсії за станом здоров'я ще з 1996 року. Другою ротою "Айдару" я командував усе літо 2014 року. Фактично, Друга рота формувалася по ходу бойових операцій у кінці травня - на початку червня. У першому складі було лише 37 осіб, тому ротою це назвати важко. А максимальний склад був 107 осіб. Принцип комплектації тоді був такий, як у партизанському загоні: то той прийшов - "хочу з вами воювати", то інший…


Мене самого теж командиром роти офіційно не призначали. Хлопці обрали мене після бою за "Металіст" (передмістя Луганська - Авт.).

Принцип проведення операцій теж був такий, загалом, партизанський. Наприклад, треба було взяти якесь селище, то різні групи батальйону, а іноді і з якихось інших частин, "приліплювались" до нас, і ми всі гуртом виконували завдання.


- Між іншим, звідки неформальна назва роти - "золушки"?


- У мене позивний - Зола. Ну, то всі, і сепари в тому числі, нас так називали. Це закріпилося після бою за Георгіївку, яку ми взяли й утримували вісім діб, поки не прийшло підкріплення. Після того ми тоді взяли Лутугіне й Успенку.

Взагалі, батальйон "Айдар" в оці часи такої напівпартизанської війни був наче велика сім'я. Коли ми визволяли Щастя, коли ще був бій за "Металіст"… І був суто свій бойовий дух. Хлопці готові були із самими ножами воювати, із саперними лопатками. Бо на самісінькому початку вогнепальної зброї майже не було… Я за себе скажу: коли я зібрався на війну, я

пішов і купив законний "калаш", котрий стріляє тільки одиночними. А потім мені зробили шептало, і він став автоматом (сміється - Авт.).

А вже після бою за Щастя в Генштабі віддали наказ, і нам привезли цілу машину зброї. Стрілецької, звичайно. У нас на весь підрозділ був лише один РПГ-7. Але нічого: добросовісно палили танки.

лапин


- Зараз вибухнув скандал із затриманням одного з командирів "Айдару", Валентином Лихолітом (позивний "Батя"). Що можете про нього сказати?

- От якраз після бою за Щастя Лихоліт був поранений. До цього він мав величезний авторитет серед бійців, як і комбат Мельничук (Сергій, нині - народний депутат - Авт.). Цей - старшина, їх обох серйозно поважали. Але, наголошу, офіційно командиром завжди був тільки Мельничук.

Але далі, безвідносно до самого Баті, сталась така річ, як розрив батальйону. Про що я кажу? Коли ми визволили Щастя, то передові, штурмові, загони поселилися там, у школі міліції - там була така. А решта лишилися в Половинкиному, за 80 кілометрів у тилу.

Нашою базою було Щастя, і, варто сказати, коли треба було, з Половинкиного хлопці виїжджали нам на допомогу. Ми проводили операції. Поїхали, влупили, взяли Красний Яр, поїхали - взяли Хрящевату… Новосвітлівку теж брали. Тим не менше, почалось якесь незрозуміле перетягування ковдри, хто кого повинен слухатись, хто більший стратег…

- Між ким?


- Між базою в Щасті і "штабом" у Половинкиному, я так сформулюю. Крім того, коли, наприклад, пішла гуманітарна допомога, вона вся лишалася в Половинкиному.


- Про які суми йдеться?



- Це в грошовому еквіваленті точно були сотні тисяч. Почалися скандали. Коли волонтери про це дізнались, то дехто з них почав їхати просто на Щастя.

Тим часом Мельничук постійно мотається в Київ, вирішує питання в Генштабі й так далі. А Лихоліт за цієї нагоди став себе позиціонувати як командира батальйону. Тут приїздить Гелетей (Валерій, на той час - міністр оборони - Авт.). Приїхав він, вишикували йому, як ми казали, "половинківський спецназ". Він питає: хто, ви хочете, щоб вами командував? Вони: "Ба-тя! Ба-тя!". Із тим він поїхав.

Так починався певний розкол батальйону. Але ми й далі успішно виконували бойові завдання. Там були справжні герої! Я нижче скажу про це.

Далі, нам командувач сектором надав шість танків, сказав мені: "Це твої". Але ж броня без піхоти, тобто без нас, іти в атаку не хоче. Тому ми працювали разом усі.

- Танки, я так розумію, ЗСУ?

- Звичайно. У нас важкої зброї ніколи не було. Уже пізніше, коли увійшли росіяни, ми все одно зазнавали втрат: із тих шести танків врешті-решт лишився один. Ну та ми не про це. Пацани воювали героїчно.


Але повернімось до "Айдару". можна сказати, що якісь люди з нашими шевронами виробляли нехороші речі в тилу. У глибокому тилу. Я про це писав на Facebook.

Розумієте, в цивільному житті я - юрист, із 17-річним адвокатським стажем, причому в кримінальних справах. Тому мені зрозумілі деякі речі. Наприклад, ходив я пару разів витягати наших рядових бійців на поруки. Когось Мельничук витягав, когось - я, і так далі. І от я розумію, що вони бували в Половинкиному. Але це - мої пацани, які поїхали туди, наприклад, по боєприпаси. Бо склад боєприпасів був саме там, як і всю трофейну зброю туди відправляли.

І от хлопці їдуть у Половинкине по патрони, а там їм дають команду: їхати в Сєверодонецьк, "хапнути сепара" за такою-то адресою. Ну, що тут може сказати рядовий солдат? Він не має права навіть питати, робити це чи ні! А потім цього солдата закривають у СІЗО. І в мене виникають питання.

От, я витяг одного із СІЗО, "лящів" надавав (сміється - Авт.), і питаю. Поясни-но мені: 13 серпня, коли ми в Хрящеватій 12 діб не можемо голови підняти, якого ти робиш у цей час у Сєверодонецьку? Хто тебе туди послав?! Він мені відповідає. І от я навмисне не хочу називати прізвищ…


- Тобто його послав Лихоліт?


- Не хочу називати прізвищ. Але я цього солдата питаю: а якого?.. А він каже: послали сепара забрати. А Мельничук у цей час перебуває в Хрящеватій. І я точно знаю, що зв'язку не було. Він наказу не віддавав.

Тут у мене є претензія й до солдата. У тебе є старший групи, який підпорядковується кому? Комбату. Якого ви кудись поїхали за наказом старшини?!


- Це - воїнське звання Лихоліта, а ким він був, усе-таки, в "Айдарі"?


- Ну, командиром батальйону він ніколи не був. Але, як я вже казав, йому дуже вірили… Партизанський загін, я ж кажу. Тому формально Лихоліт усе-таки не мав права кудись посилати людей. І мій боєць, виходить, порушив закон: виконав наказ людини, яка не мала права йому наказувати.

А в результаті картина яка? Боєць - за ґратами, а пан Лихоліт - на поруках. Хоча я абсолютно не розумію, яку таку "зачистку" в серпні 2014 року можна було робити в Сєверодонецьку, за 150 кілометрів від лінії фронту. І якщо бійці свідчать слідству, що їм віддавали наказ, то, мабуть, слідство повинно серйозно до цього поставитись.


- Ну, бійці зацікавлені якось виправдатись.


-Та не могли солдатики самі взяти й поїхати з Половинкиного в Сєверодонецьк! На якій машині? На якому бензині? Це ж чотирнадцятий рік, у нас же ні чорта не було! Тільки "волонтерка", й уся в Половинкиному.


- А що можете сказати про так званого "Рубіжа", який теж затриманий за звинуваченнями в кримінальних злочинах, у тому числі - нібито скоєних разом із Лихолітом?

- Ну, ходили різні чутки. Він сам, на відміну від того ж Лихоліта, був місцевий, і він добре знав, хто там має гроші й де які бізнеси є. Втім, я з ним особисто не спілкувався. На "передку" я його не бачив. Чув тільки позивний - "Рубіж", ще його називали "Роман Романович". Я й прізвища не знав його.


Бійці, правда, розповідали, що він теж активно брав участь в отому шикуванні, коли був невідомо чий наказ про "зачистку" в Сєверодонецьку. Мельничука там не було, бо він, як і я, в цей день був у командувача сектором. Нам там ставили завдання, як ми будемо звільняти Красний Яр.

Уже потім у пресі писали, що на ньому замикався наркотрафік. Але я цього не знаю. Єдине, що я знаю - біля себе в окопах я його не бачив.

лапин


- Цікаво, що "Рубіжа" мало згадують, а от за Лихоліта ледь не цілу революцію влаштували.

- Мені здається, тут є якісь політичні ігри. Ну, от я дивлюся, як Генеральний прокурор адвокатам (Лихоліта - Авт.) каже: напишіть апеляцію! Тобто досить прозоро натякає, що вона буде задоволена. Але тут виникає питання до самих адвокатів: а чому вони її раніш не готували? Чи хтось їм говорив не готувати? А тим часом починають намети ставитися… Хтось у тюрмі, а комусь - піар.

Характерно, до речі, що коли під суд приїхали справжні колишні бійці, то оті маргінали, які більше за всіх галасували, просто погубилися. А бійці приїхали поцікавитись, що взагалі відбувається - бо тут такий шум, а інші ж хлопці сидять. Ті, хто тільки виконував накази.

- А звідки, на вашу думку, взялись ці "маргінали"?


- Ну, я не знаю, хто там у Половинкиному був. Розумієте, ситуація ж була яка: якщо взяти бойові накази, з батальйону "Айдар" на операції виходило найбільше 252 особи. А якщо взяти зарплатні відомості і штатний розпис, то батальйон був утричі більший. Точніше, на перших порах було близько 600, але далі вже ледь не до 900 доходило.

Там, у Половинкиному, сидів такий "геніальний" начальник штабу, Ігор Рицко, позивний "Алмаз". Вони подали були список, в якому нарахували в батальйоні 400 дезертирів. Як це насправді робилося? "Де Петренко? - А бог його знає. - Значить, дезертир". А далі в цю штатну одиницю заводилась людина, яку ніхто не знав і в очі не бачив. Отак і виходить у нас 140 тисяч "учасників бойових дій". А, між тим, у тому списку "дезертирів" є й загиблі, й ті, хто досі лікується після поранень.

Звання теж роздавали самостійно. Той же Рицко отримав майора. Я з цього приводу нещодавно говорив із комбатом (Мельничуком - Авт.): ти подання підписував? Ні, каже. Тобто, виходить, людина з печаткою сама на себе "підписала" подання. А, наприклад, співробітниця штабу, яка мала доступ до рахунка, на який нам допомога надходила, отримала орден Княгині Ольги. Її чоловік, не будучи офіцером - орден Богдана Хмельницького, який тільки офіцерам дається.

Або от вам один із механізмів переправляння зброї в тил. Виписується відрядження - наприклад, супровід загиблого. Боєць їде, відповідно, зі штатною зброєю. А потім вона раз - і залишається на мирній території. Ніхто не перевіряє. Ми ж були неоформлені, у нас і військових білетів тоді не було.

Біда в тому, що пересічний мешканець, скажімо, Києва не знає різниці між Половинкиним і Щастям. І такі речі в очах публіки бруднять весь батальйон. Тим більше, у владі теж не від того, щоб посварити патріотів між собою. "Розділяй і владарюй". А хлопці не за це гинули. У мене в Георгіївці Михайлов, кулеметник, підірвав себе гранатою разом із кількома сепарами, щоб у полон не потрапити. Навіть сепари оцінили: знайшли телефон його сина (син у нього вже дорослий), подзвонили, кажуть - "гордись отцом, жалко, что он не на нашей стороне был".


лапин

- Як юрист можете дати оцінку судовому процесу щодо пана Лихоліта?

- Хвилинку, суд же не вирішував питання провини. Суд вирішував два питання: чи може втекти, й чи може впливати на слідство. Два роки не тікав? Ні. На слідство не впливав? Судячи з ходу справи - теж ні. Є докази чи нема доказів, дотримана чи не дотримана процедура збору доказів - це суд вирішить потім! А тут обирається запобіжний захід, усе.

І він же був на передовій з автоматом. І знав, що його солдати сидять…

- …І можуть дати на нього свідчення.

- Так! Він це знав, і міг би давно втекти. Але я тут не хочу якось виправдовувати його, чи Мельничука, чи ще когось. У мене зараз важливіше інше питання: а чому досі сидять ті солдати, які просто виконували наказ?

А моя справа невелика: взяти на поруки солдатів, які виконували наказ. Я пішов, брав папери, свідчив, підписував. Тільки про тих, кого я бачив в окопах. Чому вони мають сидіти? Вони теж не втечуть. А слідство нехай тепер перевіряє їхні свідчення. Адже, коли говорять про "банду", то має бути організатор чи організатори. Й розподіл ролей цих слідство має з'ясувати! Це їхня робота. Одне діло - я щось там чув або читав про замовні вбивства. Але фактів у мене немає! А от слідство повинно ці факти прояснити, якщо ці факти є.

- І навіть "віджимів" машин не було?

- Я вам поясню на кількох прикладах. Георгіївка, ми захопили ворожий блокпост. Їде машина. Ми не знаємо - сепар - не сепар? Спиняємо. Ой, каже він, тут стріляють, я тут місцевий, мирний, не в курсі. Обшукали. Перше, що дивимось - телефон. А там фотографії з георгіївською стрічкою. І така ж стрічка в бардачку. Дивимось документи - а там талончик в Донецьку на тролейбус. У місті Донецьку, РФ. Не той Донецьк, що український, а котрий у Росії. От ви б як діяли?

- Тобто можливий розвідник?

- Ну, от я вам доповідаю факти. А на ключах - МВС України, зв'язочка. Ну, що тут балакати? Ми його зв'язали, він став голосити - та я за Україну, по хліб їздив, бо в нас хліба нема! Ну, як ти дізнаєшся - сепар - не сепар?

То я телефоную начальнику УВС однієї з областей. У них там спільна база, можна пробити. Він мені каже: Ігорю, інформації нема.

Тим часом знову бій. Що з цим товаришем робити - неясно. Машина стоїть. А в нас поранені, контужені… Як зараз пам'ятаю. А він плаче: хлопці, відпустіть, я за Україну! Ну, що? Відпускаємо його. А поруч причіп стоїть. Ну, кажемо, так: вантажимо в причіп поранених, і веземо із твоїм "жигулем". Хочеш за кермо? Ні, каже, не хочу, там стріляють. І лягає біля нас.


- Він живий?

- Ми йому нічого не зробили. Інша річ - "жигуль" неживий.


- Чого так?

- Хлопці відвезли поранених, і навіть назад привезли боєкомплект. У тому ж причепі. І "жигуль" лишився там, на місці. Але така біда: сепарська міна в нього влучила. Мабуть, він досі там так і стоїть, на перехресті, в Георгіївці. В такому вигляді.


- І він тепер накатає на вас кримінальну справу.


- Та не переживайте, вже накатав. Але то ще нічого. Машина ж стоїть. Я її нікуди не вкрав і не перегнав (сміється - Авт.). Бо ж "шиють" справи й мені: що я нібито відбирав машини й переганяв у Росію.

- І це все - брехня?


- Ну, я от вам розповів реальну історію. От звідти все і взято. Або інша історія: забрали в Сєверодонецьку машину, на ній привезли сепара. Сепара відпустили. Іншу машину "хапнули", завезли на Половинкине. А вже потім я в пресі читаю, що власнику сказали - забирайте машину за викуп чи за "винагороду". Але я того всього не знаю, я ж там не був.

То що я хочу сказати як юрист. Якщо в нас не війна, а АТО, то за обидва ці випадки можна саджати. Але якщо в нас війна, то випадок у Сєверодонецьку - мародерство. А в Георгіївці - війна. До речі, той мій боєць, який цим "жигулем" керував, під Хрящеватою загинув.

Позивний - "Сороковий". Міг завести будь-яку машину. Але загинув. Коли танк вийшов, він дав два постріли з РПГ. Підбив танк - а другий, що прикривав, голову йому відірвав. Тоді від цього другого танка і я був контужений, і купа хлопців були поранені.

Олександр Михельсон, "Цензор.НЕТ"
Топ коментарі
+29
Что значит - сдал своих? В таком случае вы не сдавайте ахметова - он же свой, из Украины...
Чел имеет позицию - говорить Правду. А кто виноват - пусть решает суд. Он совершенно чётко сказал - Лихолит ни от кого не бегал, а воевал. И сам вопрос задержания на 2 месяца - очень спорный. Валентин (Батя), достаточно уважаемый командир. Я его знаю лично. Но проблема в том, что его пытаются осудить те, кто гооораздо больше заслужил решетки. Депутаты - участники так и не смогли внести в закон про АТО положения из ВП. Это и их вина, что Лихолита вообще судят. И НИОДНОГО не было на суде, кроме Семенченко.
Пусть будет открытый суд. Но судить надо вначале ВСЕХ президентов Украины и народных депутатов и чиновников. Установить степень их вины в слабости государства с потенциально самыми жизнеспособными людьми. И когда они пройдут полное очищение судом, можно судить Лихолита...
показати весь коментар
08.07.2016 14:29 Відповісти
+14
Валерий, прикуси язык, херню порешь! Нельзя называть добровольцев мародерами и бандитами! Не хочешь на их месте в бою пару дней побывать? Нет одинаковых людей, а война, это серьезное испытание для любого человека! Им, находившимся постоянно в критических ситуациях, приходилось принимать порой сложные решения! И Украина еще много лет будет лечить людей прошедших сквозь этот ад! Они сделали главное: защитили свой народ от всего того ужаса, чему были свидетелями. И предъявлять им сейчас какие то претензии, и тем более сажать, это подлость. И подлость эту совершают твари, сами в войне не участвовавшие!
показати весь коментар
08.07.2016 14:59 Відповісти
+10
якщо ти вважаєш, що всі, і ЗСУ і добробати складаються лише зі святих, то помиляєшся. Всюди є РІЗНІ. І святі, і покидьки. Армія це зріз суспільства. А в нашому суспільстві є різні громадяни, від Героів до злочинців. І суспільство України нічим не відрізняється по своєму складу від суспільств інших країн.
показати весь коментар
08.07.2016 14:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Як вони швидко стали здавати своїх побратимів. Зраді немаї меж. Дуже неприємно бачити і слухати цих бувших бійців,які тепер в раді вже все забули і за бало захищають ушльопків від влади. Чомусь у формі і в президії ради. Було схоже,що депутати голосують під тиском воєнних.Ганьба яка!
показати весь коментар
08.07.2016 13:48 Відповісти
Что значит - сдал своих? В таком случае вы не сдавайте ахметова - он же свой, из Украины...
Чел имеет позицию - говорить Правду. А кто виноват - пусть решает суд. Он совершенно чётко сказал - Лихолит ни от кого не бегал, а воевал. И сам вопрос задержания на 2 месяца - очень спорный. Валентин (Батя), достаточно уважаемый командир. Я его знаю лично. Но проблема в том, что его пытаются осудить те, кто гооораздо больше заслужил решетки. Депутаты - участники так и не смогли внести в закон про АТО положения из ВП. Это и их вина, что Лихолита вообще судят. И НИОДНОГО не было на суде, кроме Семенченко.
Пусть будет открытый суд. Но судить надо вначале ВСЕХ президентов Украины и народных депутатов и чиновников. Установить степень их вины в слабости государства с потенциально самыми жизнеспособными людьми. И когда они пройдут полное очищение судом, можно судить Лихолита...
показати весь коментар
08.07.2016 14:29 Відповісти
якщо ти вважаєш, що всі, і ЗСУ і добробати складаються лише зі святих, то помиляєшся. Всюди є РІЗНІ. І святі, і покидьки. Армія це зріз суспільства. А в нашому суспільстві є різні громадяни, від Героів до злочинців. І суспільство України нічим не відрізняється по своєму складу від суспільств інших країн.
показати весь коментар
08.07.2016 14:46 Відповісти
Цей Лапін - кремлінська агентура ще з Майдану, порошенківський сраколиз. Рідкісна падаль.
показати весь коментар
08.07.2016 21:29 Відповісти
Когда человек предает идею, то от него надо избавляться.
Это абсолютно правильно, что если вдруг боец оказался бандючком(что вполне возможно и может быть в любом подразделении, ничего в этом нет) то надо его гнать. И любая организация которая хочет оставаться идейной должна проводить чистки в рядах.
ПС отличный пример того, что бывает когда провиднык тупо прикрывает любую лажу, а не борется с ней, в вледствии нормальный движ скатывается в мусорку, ну или под Балогу(тут можно вставить любое имя высокопоставленого бандючка)
показати весь коментар
08.07.2016 14:04 Відповісти
можу вам сказати, що з нашої розмови в текст увійшло відсотків 30, і все одно ви неправі. я чув решту 70, а ви - ні.
показати весь коментар
08.07.2016 14:16 Відповісти
типові висновки дурної вати, яка сама два з половиною роки просиділа гузном на дивані, але вважає себе в праві оцінювати чиюсь роботу.
показати весь коментар
08.07.2016 14:49 Відповісти
А все днры-ллнры, все российские "добровольцы" и "отпускники" и по сей день, как и 2 года назад являются НВФ.
И кроме прочих уголовных и военных преступлений они все виновны так же в посягательстве на территориальную целостность Украины, а местные - еще и в государственной измене.
Но тебя, подонка, ведь это не интересует, верно?
показати весь коментар
08.07.2016 19:33 Відповісти
Саша, снова ты со своей конспирологией. Ты можешь понять, что в журналистике не должно быть намеков на тайнознание? Ну и так же журналистика это не безспорные факты и доказательства подтвержденные системой суда. А тут ты еще... "Я такое знаю... Такое! Но не скажу." Это бульварщина. Бабушкинщина на лавочкинщина.
показати весь коментар
08.07.2016 15:00 Відповісти
а вот это интересно и я так понимаю что практически на всех воевавших можно найти свою
"телегу", даже если вынес с чьегото двора чайник и пару вёдер на хознужды - можно трактовать
как "отжим".... я себе представляю, что начнётся, не дай БОГ конечно, если "гарант" таки
пропихнёт сепарам амнистию.....
показати весь коментар
08.07.2016 17:11 Відповісти
Не трынди,ясновидец.Тебя на фронте не было.
показати весь коментар
08.07.2016 14:30 Відповісти
а чому ж ти, зі своїм "опитом" сидів вдома, а 19-ти річні хлопці без досвіду гинули під Іловайськом.
Хвастун ти... з "опитом"..
показати весь коментар
08.07.2016 14:51 Відповісти
На нашей стороне? Тогда почему не было и правда?!
На рашистской? Так прям сейчас вали - там такие потери, что "морпехи" уже панику развели!
В чем вообще вопрос?!
А по сути: в условиях полного коллапса системы военного управления эти самые НВФ, при всех их недостатках, оказались единственным эффективным способом остановить врага. А уроды и бандиты есть всегда, я уж не говорю о банальном озлоблении или отличии "болевого порога", вместе с психологическими травмами, у гражданского и военного человека. То, что наши объявили АТО, не объявив зону проведения АТО ТВД - это, как минимум, халатность. Именно этой халатностью сейчас пользуются орки Мертвечука, открывая судебные дела против бойцов АТО как против обычных граждан в мирном городе. У нас уже есть чувак, которого в луганской области судят за то, что он выстрелил из РПГ по танку, подбил его, одна тварь сдохла, а раненая и выжившая тварь подала в суд за "покушение на убийство"!!!!! И чувака украинский суд(!!!!!!!) реально арестовал еще пол года назад!!!!!
Вот об этом и статья!!!
показати весь коментар
08.07.2016 14:55 Відповісти
Вибачте, а що таке ТВД ?
показати весь коментар
09.07.2016 06:45 Відповісти
Театр военных действий. Комплекс линии соприкосновения, линии оборонных порядков, прифронтовая зона. линия фронта, в широком понимании этого слова, как вся сосвокупность пространства на котором ведутся или могут вестись боевые действия.
показати весь коментар
09.07.2016 10:37 Відповісти
Дякую за пояснення.
показати весь коментар
09.07.2016 10:42 Відповісти
я в шоке.и судью не просто на мыло а с каким нибудь изыском... вот ведь падаль.
показати весь коментар
09.07.2016 20:27 Відповісти
Валерий, прикуси язык, херню порешь! Нельзя называть добровольцев мародерами и бандитами! Не хочешь на их месте в бою пару дней побывать? Нет одинаковых людей, а война, это серьезное испытание для любого человека! Им, находившимся постоянно в критических ситуациях, приходилось принимать порой сложные решения! И Украина еще много лет будет лечить людей прошедших сквозь этот ад! Они сделали главное: защитили свой народ от всего того ужаса, чему были свидетелями. И предъявлять им сейчас какие то претензии, и тем более сажать, это подлость. И подлость эту совершают твари, сами в войне не участвовавшие!
показати весь коментар
08.07.2016 14:59 Відповісти
Ну вот! Ответил некому Валерию, а он исчез бесследно!
показати весь коментар
08.07.2016 15:03 Відповісти
Такие как ты, Валера с 25-летним опытом военной службы, должны сидеть пожизненно за гос. измену.
А то, что в Одессе загнали такую как ты пророссийскую падаль и она выгорела - большое благо для города и страны - иначе были бы десятки тысяч погибших невиновных как на Донбассе вместо 40 подонков, пытавшихся развязать войну в Одессе.
показати весь коментар
08.07.2016 19:36 Відповісти
скройся уже, прилипала. "дончане захотели"... Войны твои даунчане захотели, а когда на их головы посыпались росийские снаряды и мины, так стали выть, что "хунта" их "обстреливает".
Так и надо скотам, не помнящим своей родины! Всё по честноку. Просили? - получите!!
показати весь коментар
08.07.2016 17:03 Відповісти
Вся проблема в том, что это все всранное АТО. А вот если бы на правах военного положения, как во время ВО, то по закону военного времени к стенке как изменника Родины и предателя. Но сейчас стали все умные и называют войну - АТО, оккупирование - анексией, изъятие на нужды фронта - мородерством, сепарров - гражданами Украины и т.д. Б..ть, Пороха нужно судить. Только приеха из Израиля, там русская идея в полном рассвете. Израиль тоже аннексировал Галанские высоты. Весь мир не признал, а Раша признала. Израиль 70 % своей продукции поставляет в РАССЫЮ, так чего же им не поддерживать русскую идею? Когда в СССр их уничтожали, они были евреями, а теперь в Израиле они русские.
Да, не без перегибов, но наши пацаны и мужики жизни свои отдают, а Пороха дети - конфеты жрут твари.
показати весь коментар
08.07.2016 20:26 Відповісти
на "правах военного положения" ты бы не поехал в Израиль..
показати весь коментар
08.07.2016 21:25 Відповісти
" ужас" состоял в том, что дончане потребовали провести референдум о федерализации Украины"

Редкий ты дебил, Валера. 99% дончан и слова-то такого не знали "федерализация" - эту тему придумали в РФии, а не на Донбассе.
показати весь коментар
08.07.2016 19:38 Відповісти
Почему вдруг такие выводы? Я лично из интервью поняла одно: нет ни фактов, ни доказательств, по крайней мере у Лапина лично. Так что слова Лапина (о том, что кто-то с айдаровскими шевронами бесчинствует в тылу), которые ранее широко постии везде и всюду, просто вырваны из контекста. Пока что имеем вопли обиженных сепаров и куча сидящих добровольцев. Понятно также то, что командование не прочь вбить клин между добробатами и командирами (ну вот как меду Мельничуком и Батей), ведь так легче ловить рыбку в мутной воде. А также то, что с добробатами полный бардак и неразбериха по вине высшего командования. Когда надо было срочно идти на передок и затыкать дырки, никто не смотрел на звания, иерархии, законность назначения на ту или иную должность. Некогда было, брали всех, иначе некому было. Часто, как говорится в интервью, иерархия на передке складывалась сама собой, как в партизанском отряде. И ничего, всех это устраивало. Командовал тот, кто оказывался наиболее способным, потому что так надо было, а теперь вдруг начинают рассуждать кому должен подчиняться боец. А бойцу откуда знать??? Пусть порядок наводят, блин! Чтобы боец знал, кому он подчиняется! А то вроде как Мельничуку, а потом приехал Гелетей и ок, пусть подчняются Бате! Ну детский сад! Не на передке, потому что на передке просто воюют, не залазя в дебри, разобраться с которыми положено командованию. Детский сад в высшем командовании. Да пусть наконец разработают статус участника АТО в условиях максимального приближения к военному положению. Но высшему командованию это не надо. Потому что очень легко таким образом паковать в СИЗО добровольцев. А для ватных судей восточного региона это вообще как бальзам на раны. Уж если тк страшно хотят разбираться, то пусть бы хоть отправляли подозреваемых в Киев, а не оставляли на милость местных ватных судей.
Пысы: я не думаю, что так сложно раздобыть шевроны Айдара. Это могли быть и сепары в целях дискредитации. А потому тыкают пальцем в первого попавшегося добровольца. Ну очень уж сильно кому-то хочется сдать как можно больше территории.
показати весь коментар
08.07.2016 15:48 Відповісти
Вот лично я не верю ******* Мельничуку и Лапину. Пусть расскажут за сколько зелёных рублей Мельничук отпустил мера сепара, который обвиняет Лихолита или как погибли разведчики на блоке типа от сепаров под украинскими флагами, которые вывозили этого мера к родичам. Или Итальянца таскавшего дурь под надзором Мельничука.
показати весь коментар
08.07.2016 16:25 Відповісти
Ну ясно. Кацапский нацист, ненавидящий украинцев и Украину. Ехал бы ты, валера, на историческую родину в Московию - подальше из так ненавидимой тобой Украины.
показати весь коментар
08.07.2016 19:40 Відповісти
Ляпин не сторона обвинения.
Суда над Лихолитом еще не было, суд не рассматривал дело по-сути.
Обвинение предоставило суду достаточные основания для открытия уголовного дела. Принималось решение об избрании мер по обеспечению процесса.
Следственный судья при рассмотрении дела по сути имеет право на любые действия, в т.ч закрыть процесс, если обвинение не предоставит веских доказательств вины обвиняемого.
Участие в боевых действиях не освобождает от ответственности за уголовные преступления и никогда не освобождало.
Суд оценивает все факты , в т.ч. психологические.
показати весь коментар
08.07.2016 19:54 Відповісти
Спасибо за статью, своевременно, хотя этот юрист немножко мутный.
показати весь коментар
08.07.2016 14:15 Відповісти
то юристи всі трохи "мутні")), або, коректніше - не прозорі.
показати весь коментар
08.07.2016 14:52 Відповісти
если плохо понимаешь - то все мутное.
показати весь коментар
08.07.2016 20:05 Відповісти
Комроти "Айдару" Ігор Лапін: Бійці підривали себе гранатою із іменем "Айдару" на вустах – але і злочини були - Цензор.НЕТ 5131
Немного текста и много фото -- http://petrimazepa.com/aboutdifference.html
показати весь коментар
08.07.2016 14:27 Відповісти
"Сороковий" з Луцька, з 40-го кварталу...
показати весь коментар
08.07.2016 14:31 Відповісти
Сами айдаровцы говорили и говорят, у нас половина с автоматами воюет, а сзади вторая половина с торбами грабит и ворует.В Половинкино бухают, а на передовой воюют. Мы ещё в октябре 2014 года перестали " Айдару" передачи передавать через Майдан ( Владимир Петрович в подвале жил прямо возле Институтской ) , так как всё стало пропадать . У них там бардак полный был. Вывод такой - героизм и бандитизм идут рука об руку, сложновато с ними было.
показати весь коментар
08.07.2016 15:07 Відповісти
Почему Петюня прессует патриотов.
Не сложно предугадать что если патриоты будут вычищать проворовавшуюся бизнес-гидоту, то рано или поздно настанет и его очередь. Он это понимает, его реакцию мы видим.
показати весь коментар
08.07.2016 16:16 Відповісти
Свічку не тримав, але з достовірних джерел чув про деяких "учасників" які тридні пиячили в готелі Артемівська, а потім отримували "учасників". Як тільки хенерали взялі владу так і пішли розростання штатів, управління контрабандою, організації засідок сепарами і "довіреними особами"
Весь бардак на фронті в прямому підпорядкуванні Порошенко.
показати весь коментар
08.07.2016 17:30 Відповісти
не буває на війні злочинів... злочин - сама війна... але те, що при педросі панамському на патріотів, які захищали УКРАЇНУ відкрівають уголовні справи десь в даунбасі та лугандоні і влада про це мовчить - лише одне зможе Україну зробити державою... апендиціт необхідно вирізати... не лікувати, а ВИРІЗАТИ!"
показати весь коментар
08.07.2016 18:08 Відповісти
Ошибаетесь. И плохо знаете историю. Судили за преступления, совершенные во время войны и боевых действий и во время ВОВ и после. И в СССР (РФ) и США. И лейтенанта Келли за за сожженную деревню во Вьетнаме и Буданова за убийство чеченки. У нас во времена Афгана тоже судили . Война не все списывает.
показати весь коментар
08.07.2016 19:59 Відповісти
а что война закончилась? Выиграли ее что ли? Ипальники заткнули, сердобольные. Кто АП сдал, Дебальцево, Коминтерново, суд был? Куету какую то обсуждаете, овцы ***.
показати весь коментар
09.07.2016 00:25 Відповісти
мда.. цей дощь надовго..
показати весь коментар
08.07.2016 23:42 Відповісти
поэтому и надолго.
показати весь коментар
09.07.2016 00:27 Відповісти
Павлик Лапин-Морозов.
показати весь коментар
09.07.2016 00:22 Відповісти
Смотрел на Лапина сегодня у Шустера. МУДАК ОН. Не верю ни одному слову.
показати весь коментар
09.07.2016 01:21 Відповісти
Лапин внятно и понятно рассказал,что происходило в Айдаре.Кому война а кому мать родна.И правильноь он ставит акценты,как гражданин.Какая зачистка за 150 км. от передка?.Для этого есть правоохранители.То что воевали или нет-не нам судить.Но то что развелось много героев- это факт,тут он прав на все 100.Про Гелетея-это такой же позорняк какк и Луценко....
показати весь коментар
09.07.2016 06:18 Відповісти
Людина з оточення Мельнічука .....Крапка .
показати весь коментар
09.07.2016 08:22 Відповісти
Савченко променяла суд над основателем "Айдара" на гольф-клуб. Летчица не пришла поддержать своего бывшего командира, а провела встречу с представителями адвокатского сообщества в элитном гольф-центре на Оболони (Киев). http://www.dsnews.ua/politics/savchenko-promenyala-sud-nad-osnovatelem-aydara-na-golf-klub-02072016141400
показати весь коментар
09.07.2016 10:03 Відповісти
"Чел имеет позицию - говорит Правду". Мабуть це добре - мати свою позицію і говорити правду. Мало того, він ще має ту ж саму ціль, що і переважна більшість із нас - досягти вижчого рівня благополуччя і комфорту в своєму житті. І тут здається ні про що говорить. Але. ... Виникає запитання: чому його дії багатьма з нас не сприймаються?
Маючи свою відповідь на це запитання, я не маю можливості її оприлюднювати. Хотілося б знати думку шанованих суспільством людей. Впевнений, що вони скажуть своє слово, а ми їх почуємо.
показати весь коментар
09.07.2016 13:48 Відповісти
Воинская клятва бойцов полка «Азов». Видеоклип https://youtu.be/t_iZVUyu11o
показати весь коментар
09.07.2016 21:37 Відповісти
На войне люди делятся не на хороших и плохих, а на тех кто выжил и тех кто погиб.
Тем кто хочет знать как выглядит война на самом деле глазами простого солдата.
Н. Никулин "http://www.e-reading.club/book.php?book=100856 Воспоминания о войне. "
показати весь коментар
10.07.2016 17:13 Відповісти
Як на мене ,за мою службу в афганістані, по міркам наших прокурворів,я б набрав років 50-т ,або довічнє? Дєбіли коли йде війна всі способи гарні для знищення ворога як на фронті так і в тилу. А хто заступається за ватників той є зрадник і пособник *****, а не страж закону. та й у нас немає законів до військового часу. 450 членне стадо за два з лишнім роки а ні чогісенько не видало . Зато себе не забувають. Інтересно що вони будуть робить якщо терпець у народа закінчиться, каміння уже не будуть кидати, саме просте як розстріляють!
показати весь коментар
11.07.2016 19:55 Відповісти
Я не хочу нічого поганого ні про кого говорити, але поки що нічого кращого ніж неупереджений суд я не знаю. Так судити як в "ЛНР" - коли зібрався зал і просто проголосували за розстріл теж не можна.
показати весь коментар
05.08.2016 09:35 Відповісти
Я розумію, що є закони воєнного часу - як говорять юристи - "дії в стані крайньої необхідності". Але й є факти, коли дійсно окремі бійці добробатів скоювали злочини, які не можна виправдати воєнним часом. Яким чином з цим розбиратися?
показати весь коментар
05.08.2016 09:38 Відповісти