Що спільного між автономним будинком і автономним полем?
Новаторство притаманне не всім. Хтось вбачає у новому загрозу своїм цінностям, комусь просто лінь подивитись у його сторону, а хтось просто не розуміє вигоду впровадження інновацій. Але ж інновації призначені полегшувати наше життя. У будь-якій сфері.
Чому я вважаю себе, своїх колег та партнерів провідниками нових технологій і впевнений, що за ними майбутнє? Тому що у компанії ЯРОС ми маємо вже практичний досвід в тих питаннях, які у інших навіть не внесені до перспективних планів. Це підтверджене у моїх дописах у ФБ, а головне – результатами на практиці. Тут я підсумую цю інформацію, проводячи паралелі між, здавалося б, різними сферами.
Почну з того, що особливо турбує. Дуже часто ми чуємо, як багато хто говорить про інновації та нові технології. Але ж чим вони підтверджені – буває важко зрозуміти. При цьому "інновації" – це не просто слово, це певний спосіб мислення і дій, коли ти не йдеш за звичною системою, а, вбачаючи її недосконалість або вичерпність часом, шукаєш та реалізуєш інші способи. І так у всьому. У побуті, у бізнесі, у виробництві...
Генерація сонячної енергії на нашому заводі, яку ми змонтували ще до війни, по прикладу мого власного будинку, ой як виручає в сьогоднішні такі темні часи (і в прямому і непрямому значенні). А в сонячні літні – закриває потребу заводу на 100%. Ми це зробили з власних переконань, цінностей і рівня мислення. Без всіляких ґрантів і "пряника" від держави.
Так, мій будинок повністю автономний. Без генераторів на рідкому чи газовому паливі, і без котлів на твердому чи рідкому чи газовому паливі. Тільки сонячна енергія. Вода, світло, тепло, септик 24 години на добу при відключених зовнішніх мережах. Елементи: сонячна електростанція, з гібридним і мережевим інверторами з блоком літій-іонних батарей, блоки теплових насосів повітря-вода і повітря-повітря, вода із власної свердловини, власний септик і оптоволоконний інтернет з власним роутером.
Сьогодні мене запитують: а що так можна було? Так, можна! Так вже є. Всього декілька років тому, а як ці роки підсвітили доцільність наших поглядів, рішень та дій.
Як це пов’язано із продуктом ЯРОС?
Органічне добриво ЯРОС ми створили на базі знань та безперервних досліджень дії ЯРОС на полях у декількох країнах, які підтверджені висновками науковців (за бажанням ви можете ознайомитись з ними). Але чи змогли б ми створити щось принципово нове для сільгоспвиробника, чіпляючись за поширені і розрекламовані системи хімічного живлення або просто роблячи "як всі"? Ні, тому що коли ти живеш у світі, який обмежується тільки висновками інших, неможливо побачити щось більше і неможливо принести суспільству більшу користь тим, що ти створюєш.
Останнім часом на сторінках агровидань та у відео на YouTube можна все більше бачити, як сільгоспвиробники говорять про те саме: складний рік, зміна клімату, посушливі умови, занадто високі ціни на хімічні добрива, ускладнена логістика… Продовжувати можна довго. Але чому й досі, ці аграрії так і не змогли подивитись на всі ці проблеми під іншим кутом? Якби це було можливо, вони зрозуміли б, що ці проблеми мають одне спільне коріння. І полягає воно у виснаженні ґрунтів та зниженні їхніх природних здатностей. Бачачи це, можна працювати цілеспрямовано над підвищенням родючість ґрунту, що і робить ЯРОС. І, відновивши природні здатності ґрунту, можна значно менше залежати від зовнішніх факторів (як показує багаторічна практика): як у прикладі про сонячні батареї – не залежати від відключень електроенергії, а стосовно ґрунту – значно менше залежати від клімату, кількості опадів, цін на хімдобрива та інших факторів, на які аграрії не в змозі вплинути.
Про результати системи ЯРОС
Результати діяльності аграріїв, які працюють по системі ЯРОС проаналізовані та наведені у серії журналів "Агробізнес сьогодні", про які я писав раніше, а також – за останні декілька років – на сторінці каналу ЯРОС АГРО Для тих хто любить ЗЕМЛЮ і працює на ній. Також я розказую про це на своєму YouTube-каналі. Для наочності наведу результати застосування ЯРОС аграріями з Тернопільщини та Вінниччини.
Один з прикладів – вирощування цукрового буряка без оранки та глибокого рихлення. Це досвід аграрія з Тернопильщини, де ЯРОС застосовується 5 років. Урожайність цукрового буряка у 2022 році склала 760 ц/га при цукристості 18,52%. Результат був досягнутий по такій системі живлення: восени – 150 кг NPK у ф.в, в сівалку близько 90 кг NPK у ф.в; навесні – 150 кг карбаміду. ЯРОСу було внесено з розрахунку 18 л на 1 га.
У цьому році, у досить посушливих умовах, в цьому ж господарстві врожайність соняшника склала 34 ц/га при олійності 51%. Було внесено: ЯРОС - 7 л/га по сходах + 2л/га в баковій суміші з гербіцидом у фазі 4-6 листків.
Ще один приклад – господарство у Вінницькій області. По технології ЯРОС у 2023 році працювали лише перший рік. При вирощуванні озимої пшениці застосували рекомендований нами підхід мінімізації добрив – використали 100 кг/га міндобрив у ф.в.; ЯРОСу було внесено 8 л на га, а також 3 л разом з гербіцидами. Результат по озимій пшениці – 100 ц/га.
Також приведу важливий досвід одного з наших клієнтів, зафіксований ще в 2015 році. Три роки використання ЯРОСу в Ямполі дали змогу в той посушливий рік (30 мм опадів з квітня по вересень) отримати врожай всіх культур нарівні середніх років і вдвічі вище, ніж середній по району.
Коротко підсумую
ЯРОС – це система, яка базується на принципах природи, чим поєднана із засадами систем Овсинського, Фолкнера та інших, але з новими інструментами, що відповідають рівню сьогодення. І з досвідом більш як 20 років практики у виробничих умовах господарств різних природно-кліматичних зон України і Європи. І ті аграрії, які вже застосовують систему ЯРОС, будуть завжди на крок попереду тих, хто намагається впроваджувати вже віджиті системи хімічного живлення, які будуть ущільнювати та насичувати токсинами і без того виснажений ґрунт.
Я навів лише два приклади – вони тісно пов’язані з ділом всього мого життя, тому що я по природі своїй новатор. Якщо і вам притаманний такий досвід, ви знаєте як це полегшує життя, а головне – підвищує ефективність усіх дій в рази.
Задумайтеся…
Зміна клімату.
Це причина чи наслідок?
Пристосовуватися чи взаємодіяти?
Де знайти відповіді на ці запитання?
Адже від цих відповідей залежить доля людей, бізнесів, ресурсів.
За пошуком відповіді стоять трильйони доларів.
Або втрачених або згенерованих.
Відповіді на ці запитання можуть дати – знання!
Здавалося б все просто.
Але омана в тому, що сьогодні за знання приймається інформація.
Сьогодні вчать не знанням, а інформації.
Чим відрізняється знання від інформації?
Знання – це категорія істини. Знання про об'єктивні закони розвитку всесвіту і нашої планети.
Девіз знань – думай.
Інформація – це суб'єктивна (вигідна окремим категоріям) інтерпретація дійсності.
Далека від істини.
Де факти підтасовуються під потрібні висновки.
Девіз інформації – роби як я кажу і не думай (протоколи лікування, технології рослинництва і тд).
Знання працює з причинами.
Інформація з наслідками.
Щоб знайти відповіді потрібно шукати доступ до знань або до людей, які ними володіють.
Вибір доленосний, усвідомлює це хтось чи ні.