Голова Фонду держмайна написав заяву про звільнення, – ЗМІ

Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко подав заяву про звільнення з посади.
Про це повідомило джерело, близьке до Фонду, передає Інтерфакс-Україна.
Водночас LB.ua з посиланням на джерела пише, що одна з головних причин звільнення Сенниченка – "невдоволення окремих представників політикуму приватизацією, що успішно стартувала, але може своєрідно вплинути на рейтинги влади".
Як уточнює Економічна правда, причиною стала приватизація київського заводу "Більшовик" (Перший київський машинобудівний завод). Тоді на торги прийшли три претенденти попри заяви інвесторів напередодні, а ціна лиш трохи відштовхнулася від стартових 1,39 млрд грн.
Читайте також: АМКУ перевірить наявність зловживань при продажу "Більшовика" власникам збанкрутілого банку "Хрещатик"
Як повідомлялося, АТ "ПКМЗ" на приватизаційному аукціоні придбав консорціум інвесторів, серед яких – власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP колишніх власників ліквідованого банку "Хрещатик" Василя Хмельницького та Андрія Іванова, про що заявив сам Хмельницький.
Формально переможцем на торгах стало ТОВ "Дженерал Коммерс" із пропозицією 1,43 млрд грн, що всього на 40 млн грн більше стартової ціни.
Нагадаємо, у 2019 році бізнесмени Василь Хмельницький та Андрій Іванов оголосили про розподіл управління активами, після цього в управління Quarter Partners Іванова перейшли девелоперська компанія UDP та столичний аеропорт "Київ", хоча UFuture Хмельницького залишився мажоритарним акціонером цих компаній.
Хмельницький та Іванов були співвласниками холдингу Kyiv Investment Group (КІГ), вони також були співвласниками ліквідованого банку "Хрещатик". На початку 2015 року Хмельницький оголосив про продаж свого пакету акцій банку Іванову і вихід зі складу акціонерів банку.
У квітні 2016 року НБУ відніс банк "Хрещатик" до неплатоспроможних через недостатність ліквідності та капіталу.
У НБУ заявляли про наявність фактів, що до неплатоспроможності банк "Хрещатик" довели його акціонери. Зокрема, заступник голови НБУ Катерина Рожкова зазначала, що банк роками кредитував своїх акціонерів, і один із власників банку – Андрій Іванов побудував девелоперську бізнес-імперію за гроші комунальних підприємств та депозити населення. Після проведення діагностики банку з'ясувалося, що понад три чверті кредитно-інвестиційного портфеля "Хрещатика" – або близько 6 млрд грн – припадало на компанії, афілійовані з його приватними акціонерами.
Подпилил бабла и в сторону))) ай маладэц...Не удивлюсь если продал даже не олигархам, а тупо росиянам через прокладку...Ну можно и на отдых на мальдивы теперь