Зеленський запропонував перенести реєстрацію бенефіціарів юросіб у додаток "Дія"

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надання інформації для цілей фінансового моніторингу", який спрощує передачу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців інформації про кінцевих бенефіціарних власників.
Документ передбачає можливість подачі інформації представниками бізнесу та іншими юридичними особами в електронному вигляді, повідомляє пресслужба президента.
"Процес подання інформації про бенефіціарних власників цьогоріч було організовано неналежним чином. Саме тому я ініціюю можливість подання необхідної інформації в електронному вигляді – без черг та додавання непотрібних паперових документів. Натомість можна буде зробити кілька кліків у додатку "Дія"", – прокоментував ініціативу Зеленський.
Передбачається також можливість автоматичної звірки поданої компаніями інформації з даними державних реєстрів, що замінить довготривалу звірку паперових документів з електронними реєстрами в ручному режимі та прискорить процес реєстрації.
Законопроєкт також передбачає підготовку та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юридичних осіб та проведення роз’яснювальної роботи щодо цього.
Пропонується, щоб юридичні особи мали щонайменше шість місяців для подачі інформації з моменту затвердження такої методології, а ті, хто вже подав інформацію, отримали можливість її уточнити.
Читайте також: Минфин утвердил требования к форме раскрытия структуры собственности юрлиц
Як повідомлялось, Верховна Рада продовжила строки подання інформації про бенефіціарів юросіб в Україні з 11 жовтня 2021 року до 11 липня 2022 року.
Раніше Мін'юст підтвердив, що з виконанням норми про внесення до реєстру даних про бенефіціарів юросіб виникли складнощі через низьку пропускну спроможність реєстраційної системи та значний попит на таку реєстрацію.
За даними міністерства, кількість юридичних осіб, які мали подати держреєстратору інформацію про кінцевих бенефіціарів-власників, перевищує 1 млн, а це значно більше пропускної спроможності реєстраційної системи – на 6 жовтня відомості подали лише 171,33 тис. юридичних осіб.
Нагадаємо, оновлені процедури подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника були запроваджені після ухвалення Верховною Радою у грудні 2019 року нової редакції закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Ці нововведення прийняті на виконання норм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також з метою імплементації в законодавство України стандартів Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) та узгодження національного законодавства із законодавством ЄС.