Імпорт електроенергії з Білорусі зріс удвічі, – "Укренерго"

Про це свідчать дані оператора енергосистеми країни НЕК "Укренерго".
Потужність на імпорту електроенергії з Білорусі на 29 листопада на щоденному аукціоні безкоштовно отримала "ТЕТ Груп" Віталія Бутенка, колишнього трейдера з групи ДТЕК Ріната Ахметова.
Водночас з Бурштинського енергоострова продовжується експорт електроенергії в країни ЄС. Станом на 15:00 він становив 277 МВт-год.
Як повідомлялося, імпорт електроенергії з Білорусі в Україну розпочався 6 листопада по 5 МВт щогодини. 7 листопада він здійснювався по 15 МВт протягом чотирьох годин з 16:00 до 20:00. Однак вже 8 листопада об'єм імпорту електроенергії з Білорусі зріс до 400 МВт-год щогодини. До 25 листопада включно імпорт електроенергії з Білорусі в торгову зону "ОЕС України" становив 415 МВт-год щогодини, з них 400 МВт-год імпортувала "ТЕТ Груп" Бутенка.
Нагадаємо, на грудень 2021 року доступ до пропускної спроможності міждержавного перетину для імпорту електричної енергії з Білорусі викупили чотири компанії. Найбільшу частку також викупила компанія "ТЕТ Груп". Зокрема, вона придбала перетин для імпорту 400 МВт на 1-31 грудня, 400 МВт на 1-19 грудня, 400 МВт – на 27-31 грудня.
Нагадаємо, за підсумками місячного аукціону на листопад 885 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупила НАЕК "Енергоатом", ще 15 МВт – ТОВ "Електро Ком'юніті". Але "Енергоатом" фізичний імпорт електроенергії так і не розпочав, тому потужності перетину для імпорту з Білорусі виставляються на добові аукціони, на яких основні потужності для імпорту з Білорусі викуповувала "ТЕТ груп" Віталія Бутенка (по 400 МВт).
Украине нужно покупать уголь и производить электричество самой