Закон про локалізацію приведений у відповідність до міжнародних угод України, – Кисилевський

Закон №3739 про локалізацію схвалений Комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку з додатковими корективами, які виправляють невідповідність угоді GPA, до якої Укрїна приєдналась в 2016 році.
Про це заявив заступник голови Комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський в своєму Facebook.
В результаті запровадження закону про локалізацію прогнозується створення 62,5 тис. робочих місць на промислових підприємствах, зазначив нардеп.
"Річ у тім, що істотною перешкодою для ухвалення законопроекту про локалізацію залишалась позиція Євросоюзу, який виступав проти, посилаючись на угоду про Асоціацію України з ЄС. Вимога щодо локалізації при публічних закупівлях не поширюватиметься на компанії з країн Євросоюзу, США та інших підписантів угоди GPA – угоди СОТ про держзакупівлі", – написав Кисилевський.
Внесення змін має зняти перешкоди до винесення законопроекту про локалізацію в зал, зазначив депутат.
З його словами, законопроект у нинішньому вигляді є актуальним для левової частки машинобудівного імпорту (близько 80%). Зокрема, дає можливість захистити внутрішній ринок України від продукції з СНД, Китаю, Туреччини і інших країн, що не входять в GPA.
"Ухвалення закону, серед іншого, дасть багатьом політикам та чиновникам розуміння, що сприяння українській промисловості – це нормально. Немає чим пишатись, коли ти купуєш імпорт і лишаєш громадян власної країни роботи. Хотілося б, щоб у головах замовників державних тендерів також перемкнувся тумблер, і раптом стало зрозуміло, що треба дбати про успішність промислових підприємств своєї країни, а не чужої", – додав Кисилевський.
Нагадаємо, проєкт закону №3739 про локалізацію був зареєстрований в червні 2020 року і проголосований Радою в першому читанні в липні того ж року.
Документ вимагає локалізацію виробництва промислової продукції для участі в публічних закупівлях. Поступово ця вимога має сягнути 40% локалізації.
Як повідомляв БЦ, Вимоги про локалізацію суперечать угоді GPA (Agreement on Government Procurement).
GPA – багатостороння Угода в рамках Світової Організації Торгівлі (СОТ), яка регулює закупівлю товарів, робіт та послуг державними органами сторін Угоди на основі принципів відкритості, прозорості та недискримінації. Україна приєдналась до неї в травні 2016 року.
Зміни щодо виключення вимог про локалізацію до компаній з країн-підписантів GPA усунить невідповідність закону підписаним Україною угодам.